MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Zkušenosti s navijákem Centrepin

Prosím ty, kdo naviják používají, o podělení se s jejich názory. Měl bych možnost nechat si ho dovézt z USA, a tak sbírám všechny konkrétní informace. Používal bych ho na lehký proutek (2,70) na šoulačku kolem menších řek. Zajímá mě, zda cena odpvídá kvalitě a využitelnosti, zajímají mě i konkrétní názvy , typy, co byste mi případně doporučili koupit. Já u nákupu nebudu, tak to budu muset zadat hodně jasně a v obchodech tahle věc vůbec není, takže si naviják nemůžu ani omakat. Děkuji
Olda

Autor diskuse: Olda ®
Zařazeno do: plavaná - náčiní, doplňky, 30.1.2005

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Felix - ® St 20.9.2006 18:05:58
Pánové, podařilo se vám cetrepin sehnat? Bohužel tento typ navijáku u nás asi nikdo neprodává. Taky sháním. Vyrábí ho i okuma, shakespeare ...
N rybomil - ® Út 8.2.2005 17:27:28
Petr Vančura: Hochu to tedy těžko. Byl jsem tam před 6 roky se zájezdem. Zatímco ženy šly na výstavu květin, nás vzal doprovod do města a tam jsem m.j. hledal i rybářské prodejny. Zavedl mne tedy místní, proto sorry.
N Petr Vančura - ® Ne 6.2.2005 22:55:26
rybomil: Mohl bys mi prosím Tě jen stručně popsat, kde přibližně najdu v Heerlemu (Hol.) ten rybářský obchod? Jsem t.č. v Aachenu, tedy asi 15 km daleko a docela bych se na ty centrepiny podíval. Dík
N rybomil - ® Ne 6.2.2005 20:10:14
Olda : Rick je nick Ricka Momerse, který žil v Holandsku, t.č asi v Kolíně a o centrepinech tam by mohl něco podrobnějšího vědět. V kaprařině přispívá docela pravidelně, jinde spíš okrajově.
N rybomil - ® St 2.2.2005 9:37:14
Ty překlápěcí centrepiny už se dělají asi jen na zakázku. V Holandech ( Harlem) jsem je viděl v krámě a byly ještě o něco dražší než ty normální tak dost drahý.
Asi tam na ně hodně chytaj, že si obchodník i ty bere občas k prodeji. Víc ví možná Rick?
N David - ® Út 1.2.2005 14:47:53
http://www.tacklebargains.co.uk/reviews/kpreels/castingo.html
N Véna S. - ® Út 1.2.2005 14:14:12
Šlehy: Měl jsem dojem, že klasický Centrepin je na držáku pevně a na nahazování se nepřeklápí. Pročpak asi Vincent vyvinul metodu nahazování s Centrepinem s pomocí háčku na vedení vlasce bokem od navijáku? Tenhle patent překlápění měly kdysi staré navijáky před smekacími.
N Goba Út 1.2.2005 7:43:00
šeptal > při popouštění proudem s odklopenou cívkou u smekáče se nemůže nic kroutit
kroucení může nastat jen v případě, že jde vlasec z navijáku jiným způsobem než jakým se navíjí zpět, což se u multíku nemůže stát, u smekacího jo když používáš brzda/plyn, u centerpinu ano pokud s ním nahazuješ, jestli s ním chceš jen spouštět po proudu - raději si kup větší muškařský naviják, bude levnější
N šeptal - ® Po 31.1.2005 14:45:53
Šlehy : Jasně, chňápu. Ale při popouštění s proudem nekroutí, na rozdíl od smekacího, vůbec, ne? A to taky asi dělá svoje.
N Šlehy - ® Po 31.1.2005 13:33:29
Šeptal:Centrepin se při náhozu natočí,že má cívku kolmo k prutu (tedy stejně jako smekací), a nahazuje se jako se smekacím navijákem.Po náhozu se vrátí do rovné polohy a navíjí se jako na kolovrátek a tím rozdílným odmotáváním (smekáním)a namotáváním vzniká to kroucení.
N šeptal - ® Po 31.1.2005 9:29:06
Jarda_OVA : Prosím tě, jak může centrepin kroutit vlasec? To jako kdyby multík kroutil víc než smekací naviják? Tomu nerozumím.
N Jarda_OVA - ® Ne 30.1.2005 21:10:48
Já jsem nad ním hodně uvažoval rok, chtěl jsem ho na bolo, a teď na vánoce mi ho známá mohla dovézt z Londýna, ale nechal jsem to plavat-hlavně kvůli malinko komplikovanému nahazování a zejména proto, že centrepiny několikanásobně více kroutí vlasec než smekací-a když už se dorvu k vodě, tak většinou nemám čas celou cívku vymotat do proudu ať se silon vyrovná a pak teprve navazovat. Ale jinak to může být paráda.
N coverboy - ® Ne 30.1.2005 14:11:06
Taky jsem nad ním uvažoval,trochu mě zrazovala cena,malý převod a tak jsem zůstal u otevřeného překlapěče a popouštím prstem.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | plavaná | náčiní, doplňky ]

Co je nového - plavaná + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniNová série navijáků Daiwa Prorex LT

S novou sérií 17´ Prorex LT představuje DAIWA novou generaci navijáků – LT koncept umožňuje design ultra lehkých navijáků, které jsou ještě více odolné a silné, než tomu bylo kdy dříve.

akce, rybareniFOX Zimní komplet Carp Winter suit Novinka 2018

Za 4.680
Novinka pro tuto zimu od Fox, vysoce kvalitní tepelné izolace na obou částech oděvu, která má za úkol udržet teplo v chladných měsících...

Oznámení - plavaná
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - plavaná
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
FISHING STAR &#8211; rybářské centrum FISHING STAR – rybářské centrum

Internetový prodej rybářských potřeb FISHING STAR. S námi si splňte své rybářské sny.