- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Výběr prutu a navijáku a zkušenosti s produkty
právě si vybírám prut a naviják v kategorii cena/výkon a chtěl bych vás s tímto oslovit zda máte s níže uvedenými produkty vlastní zkušenosti, které by mě dokázali nasměrovat k správnému rozhodnutí.
Prut:
(gumy do 13 cm, hlavy do 10g občas wobler do cca 11 cm)
(hledám akci, která je dostatečně rychlá pro zásek, ale celkově je spíše progresivní)
Okuma Epixor 2,49 m c.w. 10-32
Savage gear XLNT3 2,43 c.w. 7-25
Naviják:
(k danému prutu a použití a preferuji nižší převod 5-5,4 ideál)
Okuma epixor XT 30
Daiwa fuego LT 25-30
Daiwa prorex 18 X LT
Předem vám děkuji za vaše názory a zkušenosti, k tomu však chci podotknout, že každý má svůj názor a vlajkovou loď, proto prosím necukejte diskuzi k výměně názorů, ale výměně zkušeností s dílčí tolerancí vůči názorů druhých.
S přáním hezkého dne FsP
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nrobbie - Profil | Čt 22.10.2020 12:45:45
NSamael - Profil | St 24.7.2019 12:42:53
Nnovel - Profil | St 24.7.2019 12:10:17
Woblery mam uzke, nejvetsi 10cm, gumy taky tak.
Jinak tohle taham pickerem 2,70 10-25g , na ktery jsem si koupil uhlikovou tvrdou spicku. Jen mi vadi, ze je to trochu zvejka.
NSamael - Profil | St 24.7.2019 11:45:08
Nnovel - Profil | St 24.7.2019 11:31:02
Diky diky.
NJirka1976 - Profil | St 24.7.2019 11:16:27
Nnovel - Profil | St 24.7.2019 11:13:03
Diky, diky.
NJirka1976 - Profil | St 24.7.2019 10:36:35
Nnovel - Profil | St 24.7.2019 10:07:00
Lov na rece z vody i ze brehu.
Dekuji.
NDeawon - Profil | Pá 19.7.2019 7:43:19
MajorCraft Trapara 5-25g 244cm - připlatil jsem si za kvalitní Fuji očka kvůli šňůře
Daiwa Freams 2500 - nevěřil jsem té LT verzi, tak jsem vzal ověřenou starou verzi
Házím woblery většinou 9-12cm(8-20g) a gumy 7,5-12cm + 6-12g jig a celkově jsem spokojen.
NSamael - Profil | Čt 18.7.2019 21:10:20
NPalusko - Profil | Čt 18.7.2019 15:50:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NIza - Profil | Ne 14.7.2019 21:14:42
Kámoš chytá všechno s pruty okolo 2,1m a je spokojen, já to mám jinak, ale nejde to svázat do pouček a pravidel
NMichal90 - Profil | Ne 14.7.2019 18:38:32
NJarin - Profil | Ne 14.7.2019 18:24:58
NFilosof s prutem - A - Profil | Ne 14.7.2019 18:11:54
NDaty - Profil | St 10.7.2019 19:05:56
Nmurphyy - Profil | St 10.7.2019 18:15:50
NDaty - Profil | St 10.7.2019 8:19:21
Nmurphyy - Profil | St 10.7.2019 6:02:10
ak si poridis novy STRADIC, tak urcite chybu neurobis, ale urobis to najlepsie co mozes urobit pri kupe noveho privlc. navi > moj nazor na navi teraz v tej +- strednej triede.
proste, uz budes mat masinu s najnovsimi techn. shimano a utesnenim..,>ani najnovsi SUSTAIN take nema a budu to mat prave navi prichadzajuce az po stradicu FJ :)
jasne, krasny je tiez novy VANQUISH, ale to je uz ina..
za mna ako hovorim, novy stradic :)
za tymto si stojim bez ohladu na to, ze mam aj nejake tie stelly
NFilosof s prutem - A - Profil | Út 9.7.2019 22:58:16
Abych se přiznal do nedávná jsem v navijácich vyloženě plaval, proto jsem byl nucen věnovat nějaký ten čas k prostudování chronologickeho vývoje daiwy, pennu, shima a abu k dalším značkám jsem se zatím nedostal. Nicméně zkušenosti získané tímto způsobem jsou pouze abstraktní, pojmove a v neposlední řadě s praxí neslučitelné. Proto jsem založil tuto diskuzi.
Avšak zaujal mě tvůj tip na nový stradic (3000 fl). Nejspíš na něj ukážu prstem v několika následujících dnech společně s prutem SG xlnt3, uvidíme. Ale myslím, že by se tato volba nemusela jevit jakožto špatná, vzhledem k cílové rybě, metodě a očkované souhrnné c.w. nástrah.
NJirka1976 - Profil | Út 9.7.2019 22:37:54
NDave1989 - Profil | Út 9.7.2019 20:33:17
NJirka1976 - Profil | Út 9.7.2019 15:13:27
NLucPav - Profil | Út 9.7.2019 14:41:41
NJirka1976 - Profil | Út 9.7.2019 0:01:33
Nmurphyy - Profil | Po 8.7.2019 23:11:20
neber to tak vazne, kolega si zrejme po dlhsom case nechytania na privlac vyberal novu univerzalnu privlacovu zostavu, tak skusal rozne nastrahy co ho napadlo a len skonstatoval ze aj ked tam dal vacsiu rotacku tak navijak to vpohode daval :)
Nmurphyy - Profil | Po 8.7.2019 22:59:05
vlastne som len chcel dodat pre pytajuceho, ze ultegra je len mierne ochudobneny stradic, ale to nicomu nevadi, vsetko podstatne co treba ma
-ale kedze uz presiel nejaky cas, shimano ma uz lepsie navi v plus-minus tej istej cenovej kategorii
osobne pre mna privlacove navi od shimana zacinaju od stradica, a keby som vyberal teraz navijak v tej trochu nizssej strednej triede/skor strednej, tak by som si pockal na novy STRADIC FL
ma ovela viac vylepseni ako predosly stradic/ultegra: napr. vysku cievky-vyzera ze totoznu so stellou FI/FJ, system prevodu-samorejme ine materialy ako stella, X-PROTECT utesnenie..
cize popozeral by som si recenzie, videa na youtube, zatial su velmi dobre ohlasy, a ani nemozu byt zle kedze ani na predosly FK a predtym tiez neboli.
stradicy boli vzdy uznavane navijaky..
na co budes kupovat staru ultegru ked mozes mat najnovsi stradic s najnovsimi technologiami shimano :) a ten rozdiel tam urcite je.
hoci neviem, ci to nie je cez tvoj rozpocet (ultegra/stradic), ale kedze tu bola rec uz aj o ultegre, tak som zareagoval :)
NLucPav - Profil | Po 8.7.2019 18:14:26
NFanda1 - Profil | Po 8.7.2019 17:20:55
NPalusko - Profil | Po 8.7.2019 16:05:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NPalusko - Profil | Po 8.7.2019 16:02:49
NJirka1976 - Profil | Pá 5.7.2019 6:11:29
Kde to žije - dravci
10:16NKurz Teo Daška pro Otoše 300
NeNBurza na přívlačové nástrahy 33405
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
PáNRare woblery - Rapala 14050
ČtNKayakfishing a kajakorybaření 20680
StNNepromokavá bunda na boat a brození 65
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
PoNSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
PoNVýroba woblerů 31008
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.















