Prut na candátí-okouní vláčku - chytání ze břehu přehrady - Savage gear

Petrův zdar, chtěl jsem se zeptat na radu ohledně prutu.Mám prut Savage gear xltn2 bushwhacker v délce 228cm a gramáži 9-32 ptám se, jestli tento prut je ideální na lov candátů- okounů převážně ze břehu na přehradě. Jen jsem si nebyl jistý, jestli by nebyl lepší nějaký prut s větší gramáží okolo 40 aby měl o něco tvrdší špičku. Děkuji za předem za odpověď a klidně i doporučení jaký prut by byl nejvhodnější
Autor diskuse: Holous19 - Profil , 26.5.2019 dravci - náčiní, doplňky

Monot - Profil | Út 28.5.2019 20:48:23

Samael >> Jak říkám, chytáš asi na jiných vodách a jiné ryby.

    Polčis - Profil | Út 28.5.2019 20:13:07

    Samael >> Já bych řekl, že je to půl na půl.Kazdy prut je totiž jiný a mi třeba sedí r'nessa 8-32.Uplně v klidu zvládne nástrahy do těch 40g, což prut od jiné značky nemusí.

      Samael - Profil | Út 28.5.2019 20:00:18

      Polčis >> nech si kazdy kupi co chce, ale myslim, ze vacsina co chyta candose nechyta na pruty 50g

        mzxy - Profil | Út 28.5.2019 19:42:01

        někdy je ta zátěž jen papírová a prut se chová jinak než by rybář očekával
        na okouna je lepší jemný 2-5 gramů, dá se to zvládnout i s pickerem se špičkou 0,5 oz
        zdolá se tím i candát, ale 50 j je moc
        za mojí osobu něco kolem 5-25g

          Polčis - Profil | Út 28.5.2019 19:40:30

          Samael >> Jeden myslel a druhý se z toho po💩💩.Co třeba, že každému vyhovuje něco jiného??

            Samael - Profil | Út 28.5.2019 19:33:13

            Monot >> ja si myslim ze na zubace je 50g zbytocne vela, chytam na 12cm gumy plus 10 az 12,5g hlavy a na to staci prut do 30g, myslim, ze na tazsie hlavicky do tych 40g staci

              Holous19 - Profil | Út 28.5.2019 19:16:08

              http://kayak-fishing.cz/index.php?id_product=56087&​controller=product asi jsem rozhodnutej někdo nějaký zkušenosti sním ?

                Monot - Profil | Út 28.5.2019 18:10:12

                Samael >> Netroufl bych si říct, že prut do 50g je hodně. Ono dost záleží kde, na co a jak velké ryby chceš chytat. Sám bych bral 50g jako optimální střed.

                  Samael - Profil | Út 28.5.2019 17:29:07

                  Holous19 >> 50g na candose to mas zbytocne vela ak chces prut na vacsie a velke stuky, tak tam ja mam prut 2,6m 60g a ta gramaz sa mi zda optimalna na velke gumy aj plandavku a tak, len zatial som nan nezavesil velku stuku.

                    nofish - Profil | Út 28.5.2019 15:56:38

                    marw_84 >> to je o tom, jak často chodíš a jak moc to místo znáš....

                      Holous19 - Profil | Út 28.5.2019 12:20:24

                      tuhle otázku bych nějak uzavřel!!!!!!!. Mám dvě varianty:
                      1. koupím si prut 50g abych měl na něco jiného než ten 32g kterej je tak na okoun,candát a ten 50g bych měl candát,štika
                      2. možnost prodám prut co mám který mi nevyhovuje na lov candátu, protože je moc měkký a koupím si prut zase do 32g ale delší 2.40m se kterým budu spokojen a který bude mít tužší špičku a bude ideální pro lov candátů ze břehu
                      Díky všem rady a tipy. Petrův zdar.

                        u x a - Profil | Út 28.5.2019 10:54:53

                        _Karel_ >> přesně, tazatel už měl onen druhý prut možná koupený ještě před založením otázky a chce se tady jen utvrdit o svém správném nákupu....

                          Diamond - Profil | Út 28.5.2019 8:04:53

                          _Karel_ >> Presne si to opisal.A najlepšie je vyspat sa s obomi a potom budeš vedieť, ktorá smakuje viac ... ;)

                            Knapík - Profil | Út 28.5.2019 7:07:19

                            Holous19 >> v tom případě ti pořád chybí prut na ty okouny ...

                              _Karel_ - Profil | Út 28.5.2019 0:02:29

                              Trochu mi otázka připomíná " vzrušují mě blondýnky s prsama trojkama, mám se vyspat s touhle nebo s touhle" :-) Člověk by se určitě dozvěděl tu správnou odpověď.

                                milanpindryc - Profil | Po 27.5.2019 23:04:11

                                Monot >>a ja myslel ze nejlepsi je dropshot prut od wft co ma 3g spicku 30g pater.

                                  marw_84 - Profil | Po 27.5.2019 22:56:31

                                  nofish >> delaj i 60g verzi. Já si zase nedovedu představit tahat ze břehu těžký hlavy. Bych kazdej druhej hod trhal

                                    Samael - Profil | Po 27.5.2019 22:02:30

                                    Ja osobne mam pocit, ze na candata tvrdsi prut s tvrdsou spicou nevadi i na gumy. Na stiku mam radsej maksi prut, stika dokaze aj skakat, candat je menej akcny.

                                      Monot - Profil | Po 27.5.2019 21:44:59

                                      nofish >> svatá pravda

                                        Holous19 - Profil | Po 27.5.2019 21:07:39

                                        osprey >> jojo přesně tak to vidím už taky děkuji jinak všem za diskuzi a rady. Zajdu do obchodu a vyberu co mi bude sedět co bude lehce delší a tužší než jsem měl rukojet pohodlnou do ruky nejlépe.Petrův zdar ať na zahájení berou