- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Prut na candátí-okouní vláčku - chytání ze břehu přehrady - Savage gear
Petrův zdar, chtěl jsem se zeptat na radu ohledně prutu.Mám prut Savage gear xltn2 bushwhacker v délce 228cm a gramáži 9-32 ptám se, jestli tento prut je ideální na lov candátů- okounů převážně ze břehu na přehradě. Jen jsem si nebyl jistý, jestli by nebyl lepší nějaký prut s větší gramáží okolo 40 aby měl o něco tvrdší špičku. Děkuji za předem za odpověď a klidně i doporučení jaký prut by byl nejvhodnější
Autor diskuse: Holous19 - Profil , 26.5.2019 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
NHolous19 - Profil | Po 27.5.2019 18:53:34
neříkám, že chci uplně jinej prut klidně podobnej gramážově a delší ale nechci nějakej 270 se kterým pod stromem těžko nahodím :-) ale aby měl tužší špičku pro lepší zásek při kopanci candáta bych řekl, že je to hodně důležitý :-) a ano převážně ho chci na lov ze břehu 8-14g hlavy 8-12cm gumové nástrahy :-)
Npepa-č - Profil | Po 27.5.2019 18:53:32
u x a >> u některých věcí je to rozdíl přímo radikální. zde ne.
NPedro1 - Profil | Po 27.5.2019 18:44:28
Samael >> Jasně,chytat se da se vším,Řízek copy.Ovšem ne vždy to je posun k lepšímu,nebo jinému.
NSamael - Profil | Po 27.5.2019 18:19:09
pepa-č >> ja som mu napisal co by som ja bral ako optimum, kludne moze chytat na to co ma, ja z lodky chytam na prut 2,15m do 28g, chytam gumy ako on a hlavy do 12,5g, da sa s tym odchytat aj z brehu
Npepa-č - Profil | Po 27.5.2019 18:06:27
Samael >> má prut 2,28m do 30g. tak to si hodně pomůže. to pro něj bude změna jako bejk.
NDave1989 - Profil | Po 27.5.2019 17:28:09
Holous19 >> Ahoj. Být tebou určitě bych nešel do XLNT3 v gramáži 12-42g. Ten prut jsem v ruce neměl, ale pokud chytáš s hlavama 8-14 gramů, tak ho budeš využívat na jeho spodní hranici, nebo i pod ní, což při gumování, kdy potřebuješ nástrahu cítit nebude dobrý. Tím, že je až do 42 gramů bude podle mě spíš tužší. Sám jsem teď řešil nákup prutu na to, co sháníš ty. Kupuju Daiwu r'nessu jigger v gramáži 7-25 gramů a něco podobnýho bych doporučil i tobě. Dragon ProGuide X se například myslím dělá v téhle gramáži, nebo třeba jak tu někdo psal tak Nano power, to je dobrej prut. A co se týče měkčí špičky, tak si myslím, že při gumování je spíš výhodou, ale každýmu může sedět něco jinýho.
Nmurphyy - Profil | Po 27.5.2019 16:36:16
Holous19 >> a je nejaky problem ze ma prut maksiu spicku? sa ti zda ze pri vacsej rybe uz je prut na hrane resp je problem so zasekom?
mne napr pri jigovani vyhovuje maksia spicka ak ma prut potom rezervu tak no problem.
pises idealny, ale pre kazdeho je idealny iny
mne napr pri jigovani vyhovuje maksia spicka ak ma prut potom rezervu tak no problem.
pises idealny, ale pre kazdeho je idealny iny
NHolous19 - Profil | Po 27.5.2019 16:16:27
chytám převážně gumy 8-12cm jigovky od 8-14g cca. Chytám šnůru s fluocarbonem mám prut ten xltn2 savage gear 9-32g 212cm . Jelikož jsem se po loňské sezonně rozhodl, že se budu převážně věnovat vláčce candátů tak jsem zjistil, že má měkkou špičku na ten to styl lovu a chytám převážně ze břehu ale kolikrát jsem i pod stromem tak jsem nechtěl jít až do těch 2,70 že by tam byla horší manipulace a kolikrát když se párkrát za rok vydám i na lov z lodě tak je i ta 2,40 lepší a kdyžtak budu mí ten starej... takže prut chci cíleně na candáty stím, že počítám, že budu chytat candáty menších rozměru od 40-70cm. Jen mi šlo o to abych ho neměl zbytečně gramaží předimenzovanej a chytal pak malé ryby a ty na tom prutu nebyli vůbec cítit.
NFild@ - Profil | Po 27.5.2019 14:03:00
dukin >> Ahoj posílám odkaz na ten samý, v délce 2,45m. http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dragon-nano-power-xt60p-2-45m-10-35g
Já mám 2,60m
Já mám 2,60m
Nu x a - Profil | Po 27.5.2019 12:36:11
Pedro1 >> a taky je to tím že nemám na mrk moc čas protože jsem na vodě píšu z člunu..https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=758257
Nu x a - Profil | Po 27.5.2019 12:11:34
Pedro1 >> taky mi to štve,tazatel už by měl davno jasno a catanu zakoupil...nemůžu být všude jako první..
NHolous19 - Profil | Po 27.5.2019 11:56:37
mě převážně šlo o to že mam na tom prutu měkkou špičku a to na candáto vláčku není moc dobré. Když už bych kupoval delší tak nechci zas nějaky se kterým pod stromama nenahodim... a u tý gramáže mi šlo o to aby to nebylo jak poleno v ruce při zdolávaní menší ryby kdybych bral třeba 40-80g.. a tu rybu abych cítil na prutu... díky moc ale za rady nějak to vymyslím a ošahám si to v obchodě petrův zdar
Ndukin - Profil | Po 27.5.2019 11:53:25
Fild@ >> Ahoj a jaký máš ten 10-35g
Vybírám něco s délkou 2,40 na gumy do deseti cm.
Na ty Dragony se asi pojedu znovu podívat.
Vybírám něco s délkou 2,40 na gumy do deseti cm.
Na ty Dragony se asi pojedu znovu podívat.
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33409
NFotky ryb pouze na přívlač107180
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NVýroba woblerů31008
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NRare woblery - Rapala14053
NPruty Hearty Rise514
NPrívlačové prúty G.Loomis1240
NÚhoří sezona 201210514
NVláčenie z člnu27208
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
8:35NFotky ryb pouze na přívlač 107182
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
StNBurza na přívlačové nástrahy 33409
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.














