- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Daiwa Ninja 3000 na woblery ?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nrybomil - Profil | St 27.2.2019 23:11:58
ta hlavní parta měla jako hlavní roláky daiwa , asi BG, někdo pak shimana socorro a zbytek epixor.
kolik kdo odchytal prutodní neuváděli.
Nrybomil - Profil | St 27.2.2019 23:10:47
VS jsem měl, bohužel jsem ji nějak neuváženě jako nadbytečnou po pořízení capricornu poslal do světa. člověk občas dělá chyby.
Nmpl - Profil | St 27.2.2019 21:05:07
Nmpl - Profil | St 27.2.2019 20:47:16
Bejt lehci nez slammer neni tezky - plast v tele je lehci nez kov.
Docela by mne zajimalo jak dlouho jim ten 3x s rotackama big/25 g vydrzel - a co vlastne je u nich rotacka big/25g ? Bezne pouzivam plandy do 30g, rotacky tak do tech 5tek, pricemz velikost 5 ma u mne a u meppsu 29g - aglia long vrbovka napr. Vetsi snad ani nemam. Je teda moje 5tka vetsi nez jejich big?
Mimochodem co za Daiwy a Shimana pouzivaji ?
Noreno - Profil | St 27.2.2019 20:32:29
(viď. http://www.daiwa.com/us/service/manuals/image/spinning/BG1500_2000_2500_3000_3500_4000.pdf )
Pre potreby zadávateľa sa jednoznačne kloním k 3000ke
Nskwor - Profil | St 27.2.2019 19:51:54
Nrybomil - Profil | St 27.2.2019 19:29:38
jen, že rozdíl epixoru a ninjy je cca + 500 czk
Nrybomil - Profil | St 27.2.2019 19:20:09
Tackle advisor nevím. Vím jen že Epixor má stejný nebo spíš lepší matroš převodů než BG a je o dost lehší proti Slameru.
Menší podle obsahu cívky nebo čeho ???
Např. v firemním týmu Zpey je Epixor používán po Daiwě a Shimano jako další k přívlači lososa + - 1m.
Taky mě to docela zarazilo že velikost 3x, ale kolega co je v Dánech říká, že vědí proč... samo 4x pro tahání větších věcí, nad těch cca 25 - 30 g.
Btw: nejtěžší plandy k lovu lososů na Gaula používali 36 g, rotačky vel. 5/ 9g, vel. 6 /15 g a big/ 25g
Nmpl - Profil | St 27.2.2019 18:53:26
Nmpl - Profil | St 27.2.2019 18:42:01
Tackle Advisor na dotaz zda Epixor XT nebo BG radil povereny BG.
Nemam nic proti Okume, jako kazdy vyrobce ma navijaky ktery jsou dobry a navijaky ktery bych nekoupil ani nahodou.
Nemam nic proti "plastovym" navijakum - mam Fuego i Caldii.
Okumy bejvaly mensi - jejich 3x bylo spis 2x u jinych vyrobcu.
Ale asi se shodneme ze nejlepsi reseni na privlac a na woby je zrejme sroubovaci klicka, a zrovna Epixor XT ma klicku stredem na sestihran.
Nyarda_1 - Profil | St 27.2.2019 11:39:27
Ndonald.k - Profil | St 27.2.2019 11:16:02
NP!F - Profil | Út 26.2.2019 20:50:23
Nmpl - Profil | Út 26.2.2019 20:35:48
https://www.nordfishing77.at/daiwa-bg-2500-sw-6192
je o neco lehci - 265g a jak tvrdi amici tak je vhodny na heavy privlac
Nmpl - Profil | Út 26.2.2019 18:44:10
U daiwy bych osobne vybiral tady.
Levny a lehky ? za mne klidne fuego - https://www.nordfishing77.at/daiwa-fuego-lt-4000-c-10066 - ma nizsi prevod - 5,2.
Levny a nevadi ti hmotnost ? - BG - https://www.nordfishing77.at/daiwa-bg-3000-sw-6193 - tezsi, vyssi prevod 5,6.
Pokud lehky a lepsi (hlinikovy ozubeny kolo)? - Balda - https://www.nordfishing77.at/daiwa-ballistic-lt-4000-c-10112
Vic penez za to asi dat nechces a i Ballistic je asi drahy.
Ale urcite ti tady dalsi poradi ze Daiwy jsou jen na maly nastrahy a doporuci ti jiny navijaky.
Osobne to co chces tahat taham radu let na 2510 navijakach, a taham to i na starsi Caldii 2508A s prevodem 4,8(teda krome i jinejch nastrah).
Ne,nebojim se toho rozmeru, typicka je u mne scatter rap jointed 12cm.
Npepa-č - Profil | Út 26.2.2019 18:15:07
ninja ani náhodou.
99% zklamání a z toho pak pramenících chitristik (ani všechno měkké - je to cizí slovo :-) ) a odsudků značek je způsobeno tím, že si někdo koupí naviják a používá ho na něco, k čemu nikdy nebyl určen a od základního modelu má nesmyslná očekávání.
Ndonald.k - Profil | Út 26.2.2019 18:05:58
Nrájovec - Profil | Út 26.2.2019 17:18:12
To Céčko má stejný význam i u malých Shiman a nejspíš i jinde, jak píšeš.
Nmpl - Profil | Út 26.2.2019 17:12:09
LT od Daiwy mají rozdílnou kapacitu podle označení C(menší) nebo D-C
je to sice pravda, ale C je v tom rozliseni uplne irelevantni protoze se tyka velikosti tela navijaku.
C je podstatny pro velikost navijaku a kola uvnitr.
Treba Fuego 2500D a 4000-C maji stejny navin, ale dost jiny rozmery civek a jiny tela a tedy asi i velikosti kola uvnitr.
Nrájovec - Profil | Út 26.2.2019 16:58:23
Nmpl - Profil | Út 26.2.2019 16:33:07
Velikosti civek u novych Daiw-napr. https://daiwafishing.com.au/products/freams-lt/ , tedy rozmer a kapacita - jinak to lze nalezt i v katalogu Daiwy. Taktez srovnani navijaku LT dle pouzitych materialu.
Oznaceni daiw LT - cislo, pismena -(pomlcka) pismena.
Cislo je velikost navijaku (drive spis podle velikosti civky),
prvni pismena jsou (S - melka spule, nic - normalni spule, D - hluboka spule, jsou i dalsi ale nezajimavy),
pismena za pomlckou jsou (nic - normal , C - compact telo z navijaku o velikost mensi, nasledne dalsi pismena = P - silovy prevod, nic normalni prevod, H vyssi prevod, XH jeste vyssi prevod ).
Jeste jsou tam i dalsi rozliseni -napr. dvojita klicka, skladaci klicka - ale to je irelevantni.
Snad je to jasny.
Priklad navijak 2500 D = rozmer 2500 a hluboka spule, 3000D-C= telo navijaku z 2500, zrejme vetsi rotor a hluboka civka.
Jen na doplneni trochu techniky a rozmeru.
Fuego LT 2500 (=3000-C) ma rozmer ozubeneho kola bez vlasu 30mm. Pro srovnani Penn Battle 2 4000 má ozubeny kolo o chlup menší, Shimano Nasci 5000 má rozměr ozubeného kola taky tak. Treba Fuego LT 6000 ma rozmer kola 36mm. Fuego i Penn má kolo zinkový,Nasci má spodek zinek, ozubení nasazený z hliniku.
Vetsi kolo, vetsi zuby, za predpokladu stejnyho materialu vic vydrzi.
Dalsi podstatny rozdily napr. klicka. Fuego ma sroubovaci na osu ozubeneho kola. Ninja ma klicku na sesthranu ktery se strka do stredu ozubeneho kola - tedy dalsi potencialni zdroj vule a problemu.
LTcka obdobne jako starsi Daiwy do cca. modelu Caldia maji kolo zinek, Ballistic LT a vyssi ma uz ozubeny kolo celohlinikovy. A dalo by se ve vyctu podstatnych rozdilu pokracovat. Material pouzity na telo navijaku, material pouzity na rotor, typ a mnozstvi lozisek, ... - a tedy i vyzsledna hmotnost.
Obdobne to je i u jinych znacek.
Cili z uvedenych duvodu bych Ninju na wolbery nebral - hlavne se mi nelibi krom jinyho ta klicka.
NJarin - Profil | Út 26.2.2019 14:03:12
A ano veľkosť a hmotnosť nemusi byť vždy v pomere , bo rozny material , atd...
PS Len mi prišla 2500 A Freams na UL dosť teda veľka....ja mam tu Ninju 4000 C na prute 240 cm a 7-21g a pride mi tak akurát vo všetkom.
Nrájovec - Profil | Út 26.2.2019 13:48:45
NP!F - Profil | Út 26.2.2019 13:43:50
NJarin - Profil | Út 26.2.2019 13:39:44
Možno nove LT rady ano , bo mam na lahšiu privlač Ninju LT 4000 C a ta je presne tak veľlka ako hore zmieneny 2500 A.
Ndoktor multiplikator - Profil | Út 26.2.2019 10:01:06
NPalusko - Profil | Po 25.2.2019 23:08:50
Nrybomil - Profil | Po 25.2.2019 19:31:24
Nmir999 - Profil | Po 25.2.2019 19:03:40
NPstruh27 - Profil | Po 25.2.2019 18:27:25
NTomas Krlin - Profil | Po 25.2.2019 17:42:03
NPalusko - Profil | Po 25.2.2019 16:55:38
NTomas Krlin - Profil | Po 25.2.2019 13:58:01
Ma navic celkem dlouhou klicku, takze v ni mas na pomery privlacovych navijaku nezvykle velkou silu, je to fajn.
Ja s tim kroutim gumy 12-15cm na hlavach 10-20g a jede porad hezky, tak bych rekl, ze ta Ninja taky neco vydrzi (i s prihlednutim k mekcimu korpusu...)
NHawk123 - Profil | Po 25.2.2019 13:43:37
NTomas Krlin - Profil | Po 25.2.2019 13:29:14
Ma udelane hezky velke hnaci kolo a loziska +- vsude tam, kde by mely...
Ja si myslim, ze na beznou chytacku s mensimi woby do 10cm a cas od casu prohazenim vetsim wobem ta Ninja muze nekolik sezon prezit celkem v pohode...
NWillow - Profil | Po 25.2.2019 13:28:37
NTravex - Profil | Po 25.2.2019 13:22:13
Díval bych se po jiných navijácích než na Daiwy......drahé zbytečně.
Nyarda_1 - Profil | Po 25.2.2019 13:15:59
NDarďas - Profil | Po 25.2.2019 13:11:31
NDeawon - Profil | Po 25.2.2019 12:56:29
Nskwor - Profil | Po 25.2.2019 12:36:48
NDeawon - Profil | Po 25.2.2019 12:35:53
Kde to žije - dravci
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNBurza na přívlačové nástrahy 33405
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
ČtNKayakfishing a kajakorybaření 20680
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....














