- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Lov dravců z propadu
Zdravím,
rád bych založil diskusi o tomto způsobu lovu. Jaké pruty či sestavy používáte, pochlubte se.
Na jaké nástrahy rádi chytáte? Nějaké osvědčené montáže či háky?
Já třeba uvažuji o koupi prutu Fox Rage Terminator Pro Dropshot 2,1m 4-17g. Na youtube mě jeho akce uchvátila.
Děkuji a doufám, že se tato téma chytne.
rád bych založil diskusi o tomto způsobu lovu. Jaké pruty či sestavy používáte, pochlubte se.
Na jaké nástrahy rádi chytáte? Nějaké osvědčené montáže či háky?
Já třeba uvažuji o koupi prutu Fox Rage Terminator Pro Dropshot 2,1m 4-17g. Na youtube mě jeho akce uchvátila.
Děkuji a doufám, že se tato téma chytne.
Autor diskuse: mmalda - Profil , 16.10.2018 dravci - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
28x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NPedro1 - Profil | St 17.10.2018 13:06:59
mmalda >> U štiky je to úplně naopak.Sekat netřeba,buď se pověsí a háček se někde zachytí,nebo ne.
Nšeptal - Profil | St 17.10.2018 12:44:07
Bachy >> Nejjemnější mám do 12g. I když ho nemám na štiky, pár jich přece jen natahal.
A koukám, u špičky mi vypadlo první písmeno. Špička tam měla být. :-)
A koukám, u špičky mi vypadlo první písmeno. Špička tam měla být. :-)
Nmascha - Profil | St 17.10.2018 12:31:37
mmalda >> sám jsi začal o candátech, takže štiku neřešim. Při propadu na hloubkách pro mne nulová ryba. Navíc i o tom záseku štiky by se dalo diskutovat, protože jako vždy záleží na víc faktorech, například háčku a konstrukci celý nástrahy.
Nšeptal - Profil | St 17.10.2018 12:29:52
Tak já taky pustím kacířskou myšlenku. O úspěšnosti záseku rozhoduje především ostrá pička. Tvrdost klacku je až potom.
NBachy - Profil | St 17.10.2018 12:17:20
mascha >> to je přímo mrkokacířské tvrzení, dneska si dám na Tebe večer štamprli. :-)
NP!F - Profil | St 17.10.2018 12:07:43
mmalda >> Nechcem ti kazit iluzie, ale akonahle sa slusnejsia stuka zakusne do nastrahy, tak jej to zo zubov nevytrhnes ani sumcovým cajkom, prutom do 17g ani nahodou.
Ncarrrrp - Profil | St 17.10.2018 11:50:07
Proseknout candáta 80+ prutem 4-17 gr je téměř vyloučený.Slabým prutem ho zavěsíš tak za blánu v tlamě s tím,že budeš při ,,zdolávání'' používat zápěstí a všechno co nejjemněji.... spoustu jich popadá.
Druhá varianta je dostatečně silný prut a šňůra,se kterým se ryba prosekne a pak jich spadne minimum.Navíc můžeš normálně zdolávat.....tak to mám teda aspoň já
Druhá varianta je dostatečně silný prut a šňůra,se kterým se ryba prosekne a pak jich spadne minimum.Navíc můžeš normálně zdolávat.....tak to mám teda aspoň já
Nmmalda - Profil | St 17.10.2018 11:49:11
Nějaké osvědčené nástrahy, které fungují?
Já jsem si oblíbil nymfy redbass a rippery cannibal shad atd.
Já jsem si oblíbil nymfy redbass a rippery cannibal shad atd.
Nmmalda - Profil | St 17.10.2018 11:43:38
mascha >>
Si myslím, že u candáta běžné velikosti máš pravdu, ale u štiky je zásek důležitý, jinak to po stisku jen tak vyplivne.
Si myslím, že u candáta běžné velikosti máš pravdu, ale u štiky je zásek důležitý, jinak to po stisku jen tak vyplivne.
Nmascha - Profil | St 17.10.2018 10:45:44
mmalda >> Chytám z kajaku třímetry. Na dlouhým prutu ten propad lepší kočíruju. To o nutnosti nějak echt prosekávat candáta jsou kecy.
NGTdpcfix - Profil | St 17.10.2018 10:12:52
mmalda >> aha to jsi mel rici hned..ja to stale nemam ustalene stale hledam co me nadchne ono se to odviji taky od toho ze 40cm candat nema tlamu jako 80cm candat at stale nemam jasno ale dle meho je 17g malo.taky je dulezity posed v lodi od toho se odviji razance zaseku atd atd...
Nmmalda - Profil | St 17.10.2018 6:15:26
GTdpcfix >>
Budu lovit z lodě. Jinak si myslím, že prut má výborné rezervy na zásek do tvrdé candátí tlamy.
A ty používáš jaký?
Budu lovit z lodě. Jinak si myslím, že prut má výborné rezervy na zásek do tvrdé candátí tlamy.
A ty používáš jaký?
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33408
NFotky ryb pouze na přívlač107172
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NGalerie okounů ...1092
NVýroba woblerů31008
NPrivlac s multiplikatorom31598
NVláčenie z člnu27208
NÚhoří sezona 201210514
NJak na sumce ?128
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...












