Prut na přívlač cca 15g + naviják do 5000-6000Kč

Ještě do srpna jsem vláčel s prutem Delphin Toxic 2,4m 10-35g a navijákem Okuma Ceymar XT 30. Na dovolené jsem si na menší ryby koupil jemnější prut Shimano Catana EX 2,4m 3-14g a tento prut a hlavně gramáž jsem si zamiloval. Tvrdší prut jsem od té doby nevzal do ruky. Chtěl bych Vás proto poprosit o radu na nákup prutu a navijáku trochu vyšší třídy něž právě Catana s těmito parametry: chytám menší rotačky(max do 10g), woblery cca do 10g a gumy s jigy a čeburaškami do 8g. Chytám na menších rybníkách a na Berounce. na Slapy či Orlík budu mít tvrdší prut na težší nástrahy. Chytám od okounů po štiky zatím 60cm. Délka mi vyhovuje 2,4m. Lovím ze břehu. Chtěl bych něco s čím můžu chytat jedničku rotačku, 4,6,8,10g jig + guma do 10cm a zároveň mít dost síly na vytažení např. štiky do 70cm. tedy citlivější špička a tužší spodní část. Gramáž cca 14-18? s tím, že bych navýšil jigy i na 10g a woblery na 12-14g. Okumu vrátím na tužší prut a tak nový naviják jsem zatím koukal Shimano Nasci 3000. Velikost 3000, možnost nákupu náhradní cívky na šňůru. Finance: prut i naviják po cca 2500-3000,-Kč(jak je tu zvykem - vážně mi nenabízejte prut za 8k). Catana je vážně dobrý prut za 900,-Kč a určitě ho budu nadále využívat klidně i na plavačku na zarostlích březích, ale chtěl bych něco trošku lepšího. Oboje bych si určitě nejdříve chtěl vzít do ruky, proto bych preferoval nákup v kameném obchodě (navštěvuji - Chytapust, uhabakuka). Dostanu se po Plzni a po Praze. Děkuji
Autor diskuse: Deawon - Profil , 8.10.2018 dravci - náčiní, doplňky

NButchi - Profil | St 7.11.2018 19:49:46

MB >>
Furt lepší, než sockovat ze břehu :-))))

    NMB - Profil | St 7.11.2018 19:47:48

    Butchi >> mno s pisálkem..jen gumák...na hliník se teprve šetří :c)))

      NButchi - Profil | St 7.11.2018 19:45:35

      MB >>
      V ruce jsem ho neměl, ale myslím, že chlapci v Polsku pochopili, co teď v přívlači letí :-)))
      Kdes vzal loď tvl, :D

        NButchi - Profil | St 7.11.2018 19:44:37

        Bacha >>
        Tak hlavně, že jsme to vyřešili :-)))

        Já míval Dragon Guide Select Tiny, což byla chvějka do 10g.. Podle mě povedenej prut, ale já prostě nemám rád chvějky, evokuje to ve mě chytání na mikromrdky :-))))

          NBacha - Profil | St 7.11.2018 19:40:03

          Butchi >> Aha, překoukl jsem se. Sorry:-))) Díval jsem se na Fishmaker.

            NMB - Profil | St 7.11.2018 19:32:27

              NButchi - Profil | St 7.11.2018 19:26:52

              MB >>
              Počítám s ním na loď na okouny, tlouště na Berounce atd :-)

                NButchi - Profil | St 7.11.2018 19:26:27

                Bacha >>
                http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dra​gon-proguide-x-2-45m-3-18g-3

                Středně dlouhý extra rychlý prut určený k lovu s lehkými nástrahami.

                Já tam teda nic víc nevidím :-)))

                  NBacha - Profil | St 7.11.2018 19:22:58

                  Butchi >> "Delikátní, velmi rychlý a velmi lehký prut s ultratenkým blankem a plnou vlepenou špičkou, ideální k lovu okounů a candátů na středně velké nástrahy."
                  Citace:-)

                    NMB - Profil | St 7.11.2018 19:03:54

                    Butchi >> mám ho jen o fous kratší....a je fajn :)

                      NButchi - Profil | St 7.11.2018 18:57:37

                      Bacha >>
                      Určitě žádná vlepenka, jinak bych si ho nekupoval ani já. Obrázek je podle mě jen ilustrativní :-)

                        NBacha - Profil | St 7.11.2018 18:47:30

                        Butchi >> A právě u tohoto prutu mě zajímá, zda to je vlepenka, ne nalepené přes blank... Z obrázku to vypadá jako nalepená špice a to se mi sakra nelíbí:-)))

                          NButchi - Profil | St 7.11.2018 17:01:07

                          Bacha >>
                          Aha, nějak se nám tady toho sešlo víc, takže abych to uvedl na pravou míru - řeč je o prutu Dragon Pro Guide X 2,4m do 18g, o jiný prut momentálně nemám zájem :-)))

                            NBacha - Profil | St 7.11.2018 16:17:17

                            Butchi >> Ne, myslím toho Dragona, píšeš Machymu že budeš brzy jeho majitelem:-)

                              NButchi - Profil | St 7.11.2018 10:14:46

                              Machy* >>
                              Budu ho objednávat příští týden, bych to tak viděl :-)

                              Měl jsem v ruce variantu do 27g a fakt mě ta řada zaujala. Ale s hodnocením ještě počkám.

                                NMachy* - Profil | St 7.11.2018 9:45:17

                                Butchi >> Tak až ho budeš mít tak bych tě poprosil o malý info. Taky po něm koukám :)))

                                  NButchi - Profil | St 7.11.2018 7:58:26

                                  Bacha >>
                                  Jestli myslíš Horneta, tak ten nemá vlepenou ani nalepenou, je to prut klasické konstrukce.

                                    NBacha - Profil | Út 6.11.2018 21:24:54

                                    Butchi >> Ta špice je vlepená, nebo nalepená?

                                      NStavoun - Profil | Út 6.11.2018 20:22:52

                                      Iza >> vím, že jich je kupa a proto se v tom taky ztrácím a chtěl jsem inspiraci...budu chodit po krámech a koukat a uvidíme co vykoukam ..jinak díky za tipy