- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Problémy se šňůrou
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
Nbutr.1994 - Profil | Út 28.8.2018 10:34:58
Nw-Johny - Profil | Ne 26.8.2018 7:21:33
NP!F - Profil | So 25.8.2018 14:07:43
Ndoktor multiplikator - Profil | So 25.8.2018 13:36:52
NP!F - Profil | So 25.8.2018 13:16:44
Ndoktor multiplikator - Profil | So 25.8.2018 12:45:02
NP!F - Profil | So 25.8.2018 11:24:07
NEl Duffus - Profil | Út 21.8.2018 10:41:02
Ndoktor multiplikator - Profil | Út 21.8.2018 10:05:54
a za cenu pultovky 135m kupis skoro cokolvek mimo varivasu
Nrybomil - Profil | Po 20.8.2018 22:08:07
Mám ještě nějaký známý lidi v kšeftech - není asi J Braid jako J Braid, proto kupuju venku ne tady.
Za cenu návinu 135m u nás tam je cca 2x tolik m ( beru jen když je sleva - předvánoční, výstavní... )
NP!F - Profil | Po 20.8.2018 17:16:40
NSpecialista - Profil | So 18.8.2018 13:41:21
Sám jsem měl návin super fireline a fireline co se trhala v rukách. Není to očkama, navijákem nebo rybářem. Výrobce tenkrát udělal někde chybu.
Mám z letoška nepřímou zkušenost s Daiwou J braid 8 (kamarád, zkušený rybář), no vidím co mu to dělá a v životě to nerisknu. Jsem max spokojený s power pro (vydrží roky), spider camo.. STÁLÁ KVALITA. To je oč tu běží. Koupíte Daiwu za 2 roky a šňůra bude mít jiné vlastnosti, protože výrobce přišel na to, jak na tisících kilometrech ušetří dolary, výsledek je na první pohled a dotyk stejný, ale praxe ukáže.. Zkrátka tolik porouchaných rolniček, koncových oček nebo levorukých rybářů není..
Nkubas. - Profil | So 18.8.2018 11:07:54
Nrybomil - Profil | So 18.8.2018 10:59:11
Nkaprus - Profil | So 18.8.2018 6:58:12
Nbutr.1994 - Profil | Pá 17.8.2018 23:00:28
NWillow - Profil | Pá 17.8.2018 18:28:32
Mám několik průměrů
Daiwa J braid 8 0.06/0.10/0.13////
A nemám žádný problém.
Celkový návin D braid 8 skoro 2 km,tedy 2000 metrů.Myslíš, že jsem vyhrál ve Sportce .?Absolutní spokojenost.
Prohlídni očka a možná i navi.Než nahodiš tak šňůru namoč do vody.Víc ti neporadím.
Nkubas. - Profil | Pá 17.8.2018 15:06:25
NVladk - Profil | Pá 17.8.2018 12:28:12
Nkaprus - Profil | Pá 17.8.2018 12:20:42
Nsemi5 - Profil | Pá 17.8.2018 11:55:27
NSharry - Profil | Pá 17.8.2018 10:49:41
NKlepi - Profil | Pá 17.8.2018 10:42:28
NSharry - Profil | Pá 17.8.2018 10:05:51
navic, vetsina nasich sterkoven je ovlivnena stavem rek, cili ta voda tam lita nahoru a dolu..., staci, kdyz je hladina o 30-50cm mene a ja necham slidera o 2-3 vterinky vyklesat dele a uz je " kontakt" ... o vetsich kopytech se neni treba bavit (pouzivam i kopyta i slydery, ci woby na jedne snure. menim to na rotacky a nekdy na plandy - kdyz nejsem moc zhnily.., na cyankaly nechavam rovnez stejnou snuru)
Nrybomil - Profil | Pá 17.8.2018 10:01:18
Motání se projevuje u nástrah, které nekladou příliš odpor a tedy se lajna tolik neutahuje, žádná trága to není.
10 nebo 10,5 kg je jen zavádějící údaj, stejně to není směroplatné, o celkové pevnosti sestavy rozhoduje dost dalších ukazatelů, včetně uzlu.
Nsemi5 - Profil | Pá 17.8.2018 9:54:13
NPedro1 - Profil | Pá 17.8.2018 9:50:57
NSharry - Profil | Pá 17.8.2018 9:44:13
NKlepi - Profil | Pá 17.8.2018 8:49:39
NSharry - Profil | Pá 17.8.2018 6:59:31
Nejvice to susteni bylo na snure, kterou jsem pouzival na rotacku , gumy , woby dokupy. Rotacka ji pokrouti a pokud mas na vode nejake necistoty, tak to jde v ockach slyset vice, s tim souvisi i plantani snury, pokud chytas na tezke rotacky a jine nastrahy a pak tam das 5g wobika/gumku a parkrat hodis, muze se stat " pavucinka" ( u snury 0,10 a min je to jistota, drive ci pozdeji)... Proto je dobre mit na druhe civce snuru jen na rotacku, nebo mit treti civku/druhy navijak s monofilem - je to levnejsi a po pokrouceni muzes dat novy navin a pouzijes ho i v zime, at ti to nezamrza.
Jednia vec, kde to opotrebeni bude asi minimalni a nebo mensi (co se tyce podreni) je lov z lodi a chytani hlavne na hranach ~ takova " bagrovacka" ..., s tim ale nemam zkusenosti. Chytam hlavne ze brehu. U nas se muze z lodi chytat jen na Harte, ale tam uz nejezdim.
NKlepi - Profil | Pá 17.8.2018 6:26:18
NSharry - Profil | Čt 16.8.2018 19:53:21
Toz co robis, ze mas odrezky posukane snury o sutry, hrany , slavicky atd po gumovacce, ci lovu u dna na hlubokopotapive nastrahy?😂😂
Ja bych rekl, ze tim trpi kazda snura, jen ty jemne jsou nachylnejsi na pretrzeni vice a rychleji ( coz je i logicke) , ja mel 0,10 jednou jedinkrat na candose na sterkovny a uz nikdy vice , ztratovost gum katastrofalni...
Pouzivam 0,15 fireline a cosi snese, ale pokud chodis, musis kontrolovat, cosi uriznout a po case navinout novou...
Nkareldj - Profil | Čt 16.8.2018 19:49:59
Naleš vavřina - Profil | Čt 16.8.2018 19:39:38
Nbart.bm - Profil | Čt 16.8.2018 9:42:13
Ndoktor multiplikator - Profil | Čt 16.8.2018 8:24:24
Ndoktor multiplikator - Profil | St 15.8.2018 21:21:17
NChar - Profil | St 15.8.2018 21:01:53
Nhadalicek - Profil | St 15.8.2018 7:14:41
Za mě to byl zmetek za 600,- ..
Nbutr.1994 - Profil | St 15.8.2018 2:32:16
NPedro1 - Profil | Út 14.8.2018 21:52:39
Pokud dělá paruky,chytas s lehkyma vecma a šňůra není dotažena,možná.Pak je ještě druha moznost,ze máš nektery z navi,jejichz jmeno se nesmí vyslovit a tam je motani tutovka.
Pokud se trhá po dvou mesicich a předtím se netrhala,zkontroluj očka.Podle me praskla výplň.
Jaky nástrahy chytas,s jakym prutem a navi,kde,pouzivas navazec?
NWsaW - Profil | Út 14.8.2018 21:42:31
Ohledně motání nedokážu poradit. Může to být ale i stylem vláčení.
Sám jsem dlouho hledal šňůru, která by nebyla extra drahá, byla tenká, měla dobrou nosnost a vydržela alespoň jednu sezonu intenzivní vláčky... Nebudu lhát, zatím jsem takovou nenašel...
Nnofish - Profil | Út 14.8.2018 21:27:00
- přeplněná cívka
- při určitém vedení ne zrovna "pevný" návin
- naviják motá "nahoru"
- lehké nástrahy a moc překroucený konec šňůry z toho jak některé nástrahy při letu rotují
To může dělat věcí ale jen šňůrou to většinou není ...
Kde to žije - dravci
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....













