- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
bez olova ?
Chtěl bych založit tuhle otázku k diskuzi o alternativách k olověným zátežím, Dropshot, jigové hlavičky, broky, klasika, vše.
Nechtěl bych debaty typu: "proč?" "nesmysl" "ekoteroristo" "v Čině vypustí víc jedů", to není smysl otázky.
Otázka by měla sloužit těm, kteří nechtějí trhat ve vodě olovo, nebo by to chtěli pomenšit, případně minimalizovat.
Vítané jsou tipy na nákupy, odkazy apod. Stejně vítané jsou vynálezy, zlepšováky. Zde je užitečné propalovat.
(otázka směřuje nejvíce k přívlači, ale není to podmínkou, muškaři to mají díky wolframu dost pořešené)
Nechtěl bych debaty typu: "proč?" "nesmysl" "ekoteroristo" "v Čině vypustí víc jedů", to není smysl otázky.
Otázka by měla sloužit těm, kteří nechtějí trhat ve vodě olovo, nebo by to chtěli pomenšit, případně minimalizovat.
Vítané jsou tipy na nákupy, odkazy apod. Stejně vítané jsou vynálezy, zlepšováky. Zde je užitečné propalovat.
(otázka směřuje nejvíce k přívlači, ale není to podmínkou, muškaři to mají díky wolframu dost pořešené)
Autor diskuse: pepa-č - Profil , 8.7.2018 všeobecné - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Nsven - Profil | Ne 8.7.2018 11:52:11
Maxi Sob >> no tak zakoupíš za pětikilo breat Smelling Bloody Foot od Nikla na mlaskačku a ještě ušetříš..:-)
NMaxi Sob - Profil | Ne 8.7.2018 11:25:42
sven >> Sůůper deset zátěží za dva litry, kilo koulí za pětset tak to půjdu na kapře jednou za rok na víkendovku až ušetřím pak na to budu celej rok vzpomínat 😀😀😀
Nnofish - Profil | Ne 8.7.2018 11:19:51
sven >> Teplota tání 271,5 °C (544,65 K)
zajímavé,male za tu cenu je mi to celkem ukradené :-)
Až nám EU zakáže olovo, dopadne to jako vždy, bude se to úspěšně ignorovat a děla, že nikdo nic nevidí :-)
zajímavé,male za tu cenu je mi to celkem ukradené :-)
Až nám EU zakáže olovo, dopadne to jako vždy, bude se to úspěšně ignorovat a děla, že nikdo nic nevidí :-)
Nsven - Profil | Ne 8.7.2018 11:07:41
nofish >> jako sehnat se dá... ale .... :-)
https://www.unimagnet.cz/593-bismut-1000g.html
https://www.unimagnet.cz/593-bismut-1000g.html
Nnofish - Profil | Ne 8.7.2018 11:03:54
sven >> a nic z toho se neda bezne sehnat, abych si z toho odlil hlavicky :-)
Nsven - Profil | Ne 8.7.2018 9:45:59
pepa-č >> Ahoj. Osobně bych si rybaření bez olova dokázal představit.
Bylo by to sice komplikovanější ale o to zajímavější.
Rybařina by dostala nový rozměr, drobet bychom se "vrátili na stromy"...a znovu si vyšlapávali své cestičky ..
Mnohem bolestivější by to bylo v oblasti sportovní, historické a lovecké střelby. Ale to je jiná kapitola.
Tady jsou ty "non toxic" alternativy..
Bylo by to sice komplikovanější ale o to zajímavější.
Rybařina by dostala nový rozměr, drobet bychom se "vrátili na stromy"...a znovu si vyšlapávali své cestičky ..
Mnohem bolestivější by to bylo v oblasti sportovní, historické a lovecké střelby. Ale to je jiná kapitola.
Tady jsou ty "non toxic" alternativy..
NJirka1976 - Profil | Ne 8.7.2018 9:31:11
Olovo se drive na vodu pouzivalo , ale zevnitr bylo pocinovano . Prave kvuli uvolnovani do vody . Cim teplejsi voda tim se ho uvolni vice . V revirech je v lete mnohem teplejsi voda nez ve vodovodu . Ted zalezi kolik toho lezi na dne .
Npepa-č - Profil | Ne 8.7.2018 8:43:04
kakr >> nechci zachránit planetu, ale tam, kde najdu rozumnou alternativu (jako wolfram např) tam přecházím na alternativu, při bobkaření (někdy) používám kamínky, a celkem to jde (většinou). wolframový jigovky bych kupoval, býti dostupné.
Nkakr - Profil | Ne 8.7.2018 8:27:44
pepa-č >>
Jako architekt jistě víš, že se olovo používalo zcela běžně k rozvodům vody i na odpady. Bydlím v domě z roku 1934, původní vodovodní přípojka byla olověná, odseknutý zbytek je ještě ve zdi. Přes pozink jsme se propracovali k plastu, co nahradí plast nevím, každá doba má své priority.
Pár olověných bročků při plavačce nikoho asi neohrozí. Bohužel s rozvojem lovu ryby domácí byla vymyšlena "odpadávací olova" ve velmi slušných váhových kategorií. Nabízí je všechny renomované firmy a skoro to vypadá tak, když nemáš 150g odpadávací olovo, velkého kapřa nelapneš.
Jako architekt jistě víš, že se olovo používalo zcela běžně k rozvodům vody i na odpady. Bydlím v domě z roku 1934, původní vodovodní přípojka byla olověná, odseknutý zbytek je ještě ve zdi. Přes pozink jsme se propracovali k plastu, co nahradí plast nevím, každá doba má své priority.
Pár olověných bročků při plavačce nikoho asi neohrozí. Bohužel s rozvojem lovu ryby domácí byla vymyšlena "odpadávací olova" ve velmi slušných váhových kategorií. Nabízí je všechny renomované firmy a skoro to vypadá tak, když nemáš 150g odpadávací olovo, velkého kapřa nelapneš.
Npepa-č - Profil | Ne 8.7.2018 8:15:26
já 2 >> preston a daiwa dělají "non-toxic" broky (z čeho doopravdy jsou, to nevím). např na anglingdirect se dají koupit.
protože v některých státech v usa už se olovo při rybaření používat nesmí vůbec, tak se dají koupit wolframové jigovky, ale ty jsem v evropě k prodeji nenašel.
protože v některých státech v usa už se olovo při rybaření používat nesmí vůbec, tak se dají koupit wolframové jigovky, ale ty jsem v evropě k prodeji nenašel.
NYadar - Profil | Ne 8.7.2018 4:33:55
nofish >> Jednou ten zákaz přijde i k rybářům ;)
A až dojde na pneuservisy bude hůř :D těm se to bude setsakramentsky blbě lepit :DD
A až dojde na pneuservisy bude hůř :D těm se to bude setsakramentsky blbě lepit :DD
Nnofish - Profil | Ne 8.7.2018 4:20:35
pepa-č - >> fyzika je neuprosna. Krom wolframu, ktery ani ja neodliju doma....
Jsou veci co nejdou nahradit, momentalne, nez mas navstivi nekdo z jine planety, s jinymi zdroji surovin.
Ps: abych co nejmene rval, snazil se usetrit vodu i svou penezenku, vybiram hacky podle toho kde chytam.... Neni to moc, ale v mistech kde se rve, nepouzivam hacky co nenarovnam ve vazce, radeji ty, co obcas narovnam a to ted i cinske, jinak matzuo a ceske. Neni to moc.... Snaha by byla.
Jsou veci co nejdou nahradit, momentalne, nez mas navstivi nekdo z jine planety, s jinymi zdroji surovin.
Ps: abych co nejmene rval, snazil se usetrit vodu i svou penezenku, vybiram hacky podle toho kde chytam.... Neni to moc, ale v mistech kde se rve, nepouzivam hacky co nenarovnam ve vazce, radeji ty, co obcas narovnam a to ted i cinske, jinak matzuo a ceske. Neni to moc.... Snaha by byla.
NYadar - Profil | Ne 8.7.2018 4:20:32
"Betůvka" :D
https://www.novinky.cz/muzi/429574-misto-olova-budou-rybari-nahazovat-do-vody-tezky-beton.html
https://www.ufosinker.cz/ - E shop
Já si nakoupím olovo do zásoby jako myslivci...
https://www.novinky.cz/muzi/429574-misto-olova-budou-rybari-nahazovat-do-vody-tezky-beton.html
https://www.ufosinker.cz/ - E shop
Já si nakoupím olovo do zásoby jako myslivci...
Njá 2 - Profil | Ne 8.7.2018 0:47:51
Neumím si představit, čím nahradit broky, ale občas zavěsím do karabiny proužek duše z kola, do ní dám kámen a když seknu rybu, kámen vypadne... používám to s centerpinem na dně, ala feeder
Červené karty: ziko
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
17:46NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 2
17:17NLov pod jezem v letních vedrech? 0
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic














