- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Japonský naviják Lurekiller Saltist CW10000
https://www.aliexpress.com/item/Australian-brand-new-TUFFTACKLE-Game-spinning-Jigging-Reel-10BB-Alloy-reel-in-size-6000/734417009.html
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
NRezeň 5,125 - Profil | Čt 24.1.2019 23:33:21
Jinak zajímavá diskuze, se spoustou cenných názorů...
NSpecialista - Profil | Čt 24.1.2019 23:33:09
V diskusi Nákup navijáku z Číny jsi se nic nedozvěděl?
NBobler - Profil | Čt 24.1.2019 23:10:39
Nmpl - Profil | Čt 24.1.2019 23:09:29
Osobne mam skoro 20 let Penn Prion, tenkrat ho udelalo Ryobi pro Penn, a i ted po promazani chodi velmi pekne. Jen je trochu tezkej. Ale taky jsem si, a klidne to tady reknu, poridil certa. Za 3 roky odhadem 1000 prutohodin se vsema ruznejma nastrahama (az po 30g plandy a 12cm rapaly) a slusnejma rybama a zatim chodi jak novej. Kez by jeste vydrzel. Fuego jako doplnek nez se zacne vlacet za lonskej rok natocilo cca. 200 hodin a je v pohode. Ale taky jsem koupil ve vyprodeji malej crossfire - po par desitkach hodin uz to neni ono (ucel byl na rybicky a na pobaveni) - potom co potkal par jelcu, parem, amuru 60 cm uz je proste brzda horsi. Kdysi jsem zkusil levnou cinu - vcetne nastrah, ... - nic moc. Ale je mozny ze to bylo moz brzo a ze ted uz trochu dospivaj a jde jim to lip.
Cekal jsem ze tady nekdo napise - mam lurekillera, kastkinga, tsurinoyu, ... a pouzivam ji tak a tak a jsem/nejsem s ni spokojenej.
Jinak cinan ma dost casu. Kdysi jsem neco pro nej delal - jednoducha strategie - cina je velka, je tady dlouho, mame hodne lidi a casu.
Typicky - 1 kopac vykope 10m prikopu za 10 hodin , tedy 10 kopacu za hodinu, 20 za pul - jen nebere v potaz ze se umlatej krumpacema. Ale casem to pochopi.
Cinan na montazi - co nejde silou, jde vetsi silou.
Bohuzel je tam horsi kontrola kvality - zazil jsem situace na montazi tady - dily neprosly v cine kontrolou, je to nekvalitni - nevadi - nejak se to musi udelat, doprava a znovuvyroba stoji penize,...
Mne jako uzivatele zajima krome ceny spolehlivost, poruchovost, trvanlivost, ...
Napiste tedy mam cinana xy za 500, taham na nej to a to tak dlouho a tak casto, chodi i po roce jak z praku.
A hlavne jsem za tu dobu neresil s cinanem reklamaci, samoopravu, samoupravu, ...
Par vychazek za rok zvladne kazdy navijak.
Cinan sproste okopiroval levnejsi a starsi Daiwy, Shimana, ... a zacal je delat. Zkuste si najit tsurinoya a revros - kopie, zmeneny detaily, vic lozisek, ... Pak je otazka kvality montaze, pouzitych materialu, dalsi vyvoj, ... Cinan neni tak precizni v detailu jako Japonec.
Jak tady nekdo zminoval jean paul charlese - kouknete se na
https://jeanpaulcharles.wordpress.com/2018/11/22/kodiak-3000-denouement/
a komentare tam uvedene. Jak autor ktery ho tady citoval - s googlem to zvladne kazdy, nekdo treba i bez googlu.
Ano, cinan klidne posle dalsi dily, .... Casem se mozna nauci vylepsit, a mozna zacne delat i casem svuj vyvoj. A zvladne i komunikaci - nedelate nekdo treba ambasadora Kastkingu jak nabizi na svych strankach ?
Cinan pochopil marketing.
Pro mne ta otazka stoji jinak - dospel cinan ? Jsou uz jeho vyrobky opravdu kvalitni, zacina delat vlastni vyvoj nebo jeste jen kopiruje a resi problemy ktery kopie ma ? Je aspon na stejny "nekvalite" jako ty starsi levnejsi spotrebni Daiwy a Shimana oproti nimz je levnejsi a s kterejma se vlastne srovnava ? Ale i tak si nemyslim ze za 500 - spis tak za tech 1000-1500 to bude pouzitelny deledobeji.
Vzpomente si - kdo znal pred 30ti lety Acer, Huawei, .... Prosli fazi kopirovani a prebirani knowhow, ted jsou celosvetovy producenti. Causa Huawei neni jen o tom, jestli spehuji nebo nespehuji pro cinu (ackoliv neco malo o tech technologiich vim, netroufal bych si rict co je pravda) ,nebo jestli jejich ceny dotuje cinska vlada - tyhle tendence ma kazda vlada v kazde zemi kde je domicilem nejaky vyrobce, ale taky o obchodnim boji. Huawei je uz prilis velka a konkurencni pro zapadni vyrobce, aby se jednoduse dala ignorovat. Kdyz uz tady na to nekdo upozornil.
Stejne tak muze za par let skoncit Shimano, Daiwa, ... a bude to vse delat cinan, protoze levnejma a "kvalitnima" navijakama zaplavi trh.
Ale ten problem my tady nevyresime, proste cinan ma cas. Cinan na lidi nehledi.
Doporucuji se na pristi leta vyzbrojit a pouzivat starsi technologie lovu ryb.
https://www.youtube.com/watch?v=ObsUFRzKM8E
https://www.youtube.com/watch?v=rq-0MENnoQM
NSpecialista - Profil | Čt 24.1.2019 22:57:05
Ale jak říkáš, Čína se vůbec nerozvinula a je nepokroková, zejména posledních 25 let, co ovládla polovinu planety. A tím se chlubíš, že děláš ve firmě, co všechno tahá z Číny? S jakým záměrem to z té Číny taháte? Umožnit poznat Evropanům kvalitní nevšední drahé věci, nebo vydělat, koupit co nejlevněji? Jsi mě zas pobavil..
No neznám nikoho, kdo litá do Číny, nastoupím raději do firmy, která sem tahá jebky na kšeft. Jsou to opice. Kdo je ten, co by bez nich neměl práci?
NP!F - Profil | Čt 24.1.2019 22:33:12
Nabcdddd - Profil | Čt 24.1.2019 21:42:16
NSpecialista - Profil | Čt 24.1.2019 20:54:39
Znám zrovna vrcholové manažery Globusu, každý rok lítají do Číny na mezinárodní veletrh. Nakupují tam čínské výrobky a jsou s nimi velmi spokojeni. Ty samé výrobky prodávají tady v Globusu, ale tady je nekoupí. Nekoupí čínské výrobky pro český trh, nýbrž pro trh domácí, čínský. Vysvětlili mi i kde jsou rozdíly.
Připomíná mi to kvalitu polských potravin v Polsku a u nás. Velký rozdíl.
Já bych klidně koupil čínský Sunar pro své dítě, ale v Číně, nebo na čínských www stránkách, s klikihákama. Ne na Ali, ne na DealeXtreme, ne na ChinaBuye, ne na BuyinCoins... atd... To jsou eshopy s úmyslně vybudovanou pověstí kup levně, nic od toho nečekej.
Znám podnikatele, co působí na českém trhu v oblasti golfových doplňků. A úplně stejně podniká v Německu. Stejné věci objednané z Číny chodí v mnohem lepší kvalitě do Německa, odkud jsou objednané, než do Čech, odkud jsou objednané.
Nemyslete si, že Číňani nemají velmi dobře propracovaný marketing 'po svém'. I když i kvalitativní rozdělení trhu vlastně okopírovali od (ne)slavné EU a předchozích.
Kdysi jsem zkoušel jednat o jednom druhu zboží, přímo s výrobcem. Minimální odběr byl kontejner. Chtěl jsem půlku. Víte co řekl (anglicky)? Ať se domluvím na druhé půlce s někým z Brna nebo Ostravy. Sešlo z toho, ale.. Zamrazilo mě
Nluban ca - Profil | Čt 24.1.2019 20:47:04
Nluban ca - Profil | Čt 24.1.2019 20:45:04
Nnofish - Profil | Čt 24.1.2019 20:30:05
Nnofish - Profil | Čt 24.1.2019 20:28:31
hele já už těch můdrostí mám dost..... Nehodlám si kupovat naviják v ceně auta, abych měl šanci, že mi ho možná po záruce za cenu nového někdo opraví.
To že číňan iba kopíruje víš jistě, určitě Proto některé přední značky v elekronice jsou dnes čína a ty co nejsou, jsou jiná část asie a stejně se montují v číně a v asii z tam vyrobených dílů.... říkej si co chceš, ale nevymýšlej nesmysly.
Nejvíc mě t baví, jak partička lidí určuje, co j kvalitní a co ne, už to ukončíme, než začnu být sprostý....
NBobler - Profil | Čt 24.1.2019 20:28:29
Nluban ca - Profil | Čt 24.1.2019 20:23:30
Nabcdddd - Profil | Čt 24.1.2019 20:19:23
Otazka znie kde mas hranice, kupil by si svojmu decku sunar z Ciny ale by si tam bol ochotny kupit lieky?
Nnofish - Profil | Čt 24.1.2019 20:08:19
Vyprototypovat je co? Dnes? ....v době kdy se pustí zboží do oběhu a testuje se na zákaznících...
Ano, nemá smysl se bavit. době kdy 90% prodejců jsou jen překupníci, co zboží většinou ani nevidí...
Nabcdddd - Profil | Čt 24.1.2019 20:03:21
Kde to žije - dravci
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












