- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Chtěl bych na sumce
Ahoj mám otázku. Je mi 14 let a chtěl bych vyrazit na vousáče na Labe. Nedočetl jsem se ale, jestli mohu chytat na živou nástražní rybku a na druhý prut kapry? Děkuji předem za odpovědi.
Autor diskuse: Kaprař3000 - Profil , 1.6.2018 dravci - nástrahy, návnady
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
2x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Sharry - Profil | Ne 10.6.2018 20:19:43
fheavy >> jasan ze jo.., to vime vsichni. Heavy light je cipovina na entou. O to se nepru. Ja psal to, jak to bylo prezentovano. Nic vic.
fheavy - Profil | Ne 10.6.2018 20:15:00
Sharry >> jak rikam light a heavy je jako napr. jezevcik a bernardyn ,proste feederova blbost,jsou ruzny pruty u kterych se da rict ze prolinaji mezi kategoriemi light-medium nebo medium heavy,heavy-xheavy ale ne light-heavy!!
Sharry - Profil | Ne 10.6.2018 20:10:38
fheavy >> vydrz, psal jsem kolegovi at mi posle foto ( jestli uz nechrni, mozna nafoti) . Ja uz nevim co tam presne bylo. Me ta daiwa neoslovila vubec navic za ty grose mam jiny a jsem spokojeny. Slo o to, ze byl prezentovan jako light heavy - to byla prvotni otazka kolegy.. 😉
fheavy - Profil | Ne 10.6.2018 20:03:00
no a neco k tematu,poradnej prut na sumce !!!a jeste k tomu Feeder !!
https://usumce.cz/sportex-rybarske-potrebysklad-sports/33994-sportex-turbo-cat-feeder-tc-3608-360cm-180g-3dilny.html
https://usumce.cz/sportex-rybarske-potrebysklad-sports/33994-sportex-turbo-cat-feeder-tc-3608-360cm-180g-3dilny.html
fheavy - Profil | Ne 10.6.2018 19:48:28
Sharry >> oznaceni picker je uz dnes taky zavadejici,nemusi to byt zrovna nic uplne jemnyho,proto jsem pouzil slovo winklepicker kde je to jasny,pro upresneni !!!
fheavy - Profil | Ne 10.6.2018 19:43:22
Sharry >> jen dotaz k tomu prutu,feeder pruty jsou nekdy trochu muj konik))
co ze tam bylo napsano ?? bud je to model aqulite anebo powermesh to jsou rozdilne modely jak ceno ve tak kvalitativne ,aqulite je takovy levnejsi poleno,powermeshka uz je o tridu lepsi 360/120g je uz da se rict heavy akorat ta odhozovka je nekdy zavadejici,ruzny vyrobce rozdilny akce.
p.s. jeestli ti nekso rekl ze je to prut s oznacenim kategorie light heavy tak to byl peknej vul,to neexistuje,light a heavy jsou od sebe kus vzdaleny aspon u normalnich feeder prutu,
jen strucne po sobe jdouci kategorie winklepicker,light,medium,nekdy byva jeste medium-heavy,potom heavy,xheavy,a nekdo dava jeste xxheavy
co ze tam bylo napsano ?? bud je to model aqulite anebo powermesh to jsou rozdilne modely jak ceno ve tak kvalitativne ,aqulite je takovy levnejsi poleno,powermeshka uz je o tridu lepsi 360/120g je uz da se rict heavy akorat ta odhozovka je nekdy zavadejici,ruzny vyrobce rozdilny akce.
p.s. jeestli ti nekso rekl ze je to prut s oznacenim kategorie light heavy tak to byl peknej vul,to neexistuje,light a heavy jsou od sebe kus vzdaleny aspon u normalnich feeder prutu,
jen strucne po sobe jdouci kategorie winklepicker,light,medium,nekdy byva jeste medium-heavy,potom heavy,xheavy,a nekdo dava jeste xxheavy
sven - Profil | Ne 10.6.2018 19:10:04
rybomil >> nejen Gábor :-)
Sarfix Positive 360HH
https://www.mrk.cz/Data/Pics/2011/102/519916_e05d4.jpg
Sarfix Positive 360HH
https://www.mrk.cz/Data/Pics/2011/102/519916_e05d4.jpg
Sharry - Profil | Ne 10.6.2018 17:32:27
rybomil >> 😂😂😂, tak priznavam ze mam v rybarine spoustu mezer, o tom zadna. Ale napisu ti to jeste jednou, a podotykam, prut jsem mel v ruce, chytal jsem na nej a objednaval zelenou spici. Byl to daiwa agualite feeder, 3,6m 120 g odhoz. Byly tam 2 spice, jedna tvrda na houno a druha jeste tvrdsi..., mel to byt prut v kategorii medium. Volal jsem i kamosovi a potvrdil mi, ze prodejce ho prezentoval jako light heavy a na prutu je houno - pouze powermesh. Ale byl to jednoznacne heavy kus. Proc to radili do nizsiho stupne byl ten dodatek - LIGHT.
rybomil - Profil | Ne 10.6.2018 16:51:34
Sharry >> myslím že v tom máš trochu hokej. chytám feeder 15 let, ale mám za to že feedery jsou jen picker, L, ML, M, MH a H...
nebyla to nějaká ( polská ??? ) zkopčenina?
Daiwa/Daiwa Scotland uvádí doporučenou/ max. nosnost vlasců v Lb k tomu danému prutu, bys ho při použití nějakého lana nepoškodil
Btw: u těch mých je to nosnost odpovídající většinou průměru max. 0,18
kolega má sportíky feedery light a to jsou proti těm mým jiný jakože skoro MH rákosky, ale pochytáníčko s nimi taky luxus... jen stojí i ve slevě 2x tolik
nebyla to nějaká ( polská ??? ) zkopčenina?
Daiwa/Daiwa Scotland uvádí doporučenou/ max. nosnost vlasců v Lb k tomu danému prutu, bys ho při použití nějakého lana nepoškodil
Btw: u těch mých je to nosnost odpovídající většinou průměru max. 0,18
kolega má sportíky feedery light a to jsou proti těm mým jiný jakože skoro MH rákosky, ale pochytáníčko s nimi taky luxus... jen stojí i ve slevě 2x tolik
Sharry - Profil | Ne 10.6.2018 16:38:57
rybomil >> jo, ted jsem to cetl, jeste mi tam chybelo heavy!
Uz nevim zda to bylo heavy light , nebo light heavy.
To je jedno. Byl to tuhy humus. S mediem to nemelo nic spolecneho( podle me) , tvrda mrcha - takze heavy ( odhoz to melo 120tusim ale zvladlo to vice) , zadne medium.
Uz nevim zda to bylo heavy light , nebo light heavy.
To je jedno. Byl to tuhy humus. S mediem to nemelo nic spolecneho( podle me) , tvrda mrcha - takze heavy ( odhoz to melo 120tusim ale zvladlo to vice) , zadne medium.
rybomil - Profil | Ne 10.6.2018 16:37:43
Sharry >> no nevím, mám light a medium light a jako heavy mi tedy rozhodně nepřidou, navíc špice mi tam pasujou neorigoš od více výrobců a není s nimi ani s origo nijaký problém. navíc se dají objednat z centrál skladu v Holandu. jen origoš špice jsou drahý, venku levněji. ty nejlibovější mi předělal zde působící Mrkostavěč prutů na lepší očka, jejich vyšší počet a jiný velikosti :§)
Asi to v tý OV máte jinak...
Asi to v tý OV máte jinak...
Sharry - Profil | Ne 10.6.2018 16:18:48
rybomil >> chytal jsem na ni- nastesti jenom chvili ... Hnus fialovy.. A doparovat nahradni spicky i od origo prekupnika jeste vetsi prdel ...
...
...
rybomil - Profil | Ne 10.6.2018 16:02:53
Sharry >> to s tou Daiwou si někde vyčetl nebo na to přišel jak ? Jen tak se ptám že jdu zrovna kolem.
vaereckoff - Profil | Ne 10.6.2018 16:02:16
Já jsem se dostal method feederem MH 40gr.krmitko plus náplň.... Tak na 50 metrů.... A to je, si myslím muj strop :D... Už mám pocit, že lamu prut :D... 100m už vyžaduje jinou výbavu... A hlavně..... Techniku hodu..... Takže u Amura předpokládám vzdálenost zhruba stejnou.... Teoreticky jsem schopen hodit i 140 :D prakticky nikdy :D
ŠUKI - Profil | Ne 10.6.2018 15:43:07
venca1 >> Venco,já na tlouště nechytám to bych měl popsanou povolenku jedna dvě. Každá docházka 10 záběrů,deset nástražek...víš co by to bylo zápisů(nástražek) :-)))))) Tak si chytnu 30 karasů a je to . Jsi ještě "mladý a nezkušený"....finty to je to hlavní :-)))) Doléč si záda ať můžeš vyrazit !!!!!!
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
ÚtBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoPoradna: Sumcařina 2570
PoRare woblery - Rapala 14053
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . Skladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
Specialista pro kapraře Chyť a pusť
Plzeň, Rokycanská 1337/64










