Vlasec nebo pletenka na ultrajemnou přívlač?

Ahoj letos se budu věnovat ultralehké přívlači. Hlavně pstruzi na malých tocích, tloušti, okouni. Mám malej naviják okuma epix 15, a proutek budu kupovat asi ERKLEY Fireflex Spin 4-12g nebo něco takovýho. Jaký vlasec nebo šňůru by jste zvolili? Díky za rady :-)
Autor diskuse: hanyking - Profil , 6.4.2018 dravci - náčiní, doplňky

madeintomik - Profil | Út 7.1.2020 20:21:18

Willow >> No snad se proderem k jádru věci :-)
Jde někde najít rok výroby ?

    Willow - Profil | Út 7.1.2020 20:18:17

    novas32 >> S 0,14 zlomíš o kámen i Hanák 470/8.
    Jako muškař víš kolik lidí ho používá.😉

      Willow - Profil | Út 7.1.2020 20:15:04

      milanpindryc >> No on Stroft má od roku 2015 už asi 3. přebal.A těch fejků s cívkou od Stroft bylo asi dost.Jinak ,tento vlasec se furt dělá v Německu, takže výkyv v kvalitě a průměru podle TÜV certifikace není možný.To by o neho f.Waku okamžitě přišla.Proto je cena vyšší.Používám i jejich FC1 a FC2 je to už docela raketa,ale ty průměry sedí na setiny,za ty prachy si ojeb nemůžou dovolit.

      https://www.stroft.de/stroft_waku_catalogue_2020/st​roftwakucatalogue2020.html#page=4

        madeintomik - Profil | Út 7.1.2020 20:11:59

        novas32 >> Buď v klidu , sezónu s ním v pohodě odchytáš . Jestli máš druhou cívku tak na ni namotej třeba tu 0,12 od mivardi nebo něco od dragona a můžeš to porovnávat . Není nad vlastní zkušenosti .

          madeintomik - Profil | Út 7.1.2020 20:01:39

          Willow >> Tak špulku už nemám , ale na cívce mám poznámku GTM 4 2017 .

            novas32 - Profil | Út 7.1.2020 20:00:31

            Willow >> namotan Stroft 014, mikrometr nemam, ale tlustej se mi nejevi. Meli ho v kramu co mam po ruce.

              milanpindryc - Profil | Út 7.1.2020 19:53:02

              Willow >> stroft je proste tlustej a pro me ne moc dobrej vlasec. Pokud ti vyhovuje tak s nim klidne chytej. A blby kecy si priste odpust...

                Willow - Profil | Út 7.1.2020 19:36:23

                madeintomik >> Jak dlouho ho máš,spíše jak vypadá obal od špulky.

                  madeintomik - Profil | Út 7.1.2020 19:15:40

                  novas32 >> Klidně jdi do toho strofta .

                    madeintomik - Profil | Út 7.1.2020 19:08:29

                    Náhodou 14 stroft mám , no průměr nesdí stejně jako u většiny značek :-(
                    Osobně průměr až tak neřeším , spíš je důležité jestli to dobře lítá , drží v uzlu a má co nejmenší průtažnost .

                      Willow - Profil | Út 7.1.2020 18:48:23

                      milanpindryc >> Tak si ho změř mikrometrem a blbě nekecej jestli ho nemáš.

                        janzo - Profil | Út 7.1.2020 18:26:05

                        kaprus >> To je teoreticky tiez mozne :-)

                          milanpindryc - Profil | Út 7.1.2020 18:09:20

                          novas32 >> asi ok jen ten stroft ve 0.14 je tak 0.16-18...takze bych bud vzal prut do 10g nebo 0.12

                            kaprus - Profil | Út 7.1.2020 17:48:21

                            janzo >> Mivardi nikdo nebude fejkovat. Stroft ano. To je potřeba též zohlednit.

                              janzo - Profil | Út 7.1.2020 15:09:04

                              sliver >> OK, chápem, díky.
                              Ale schválne som sa na to pýtal Teba, lebo viem, že máš odchytaného hodne veľa a tak má Tvoj názor pre mňa istú vypovedajúcu hodnotu.

                                sliver - Profil | Út 7.1.2020 15:00:00

                                janzo >> nebuď z toho tak přepadlý. Uvědom si, jak ožehavé je vyzdvihovat vlastnosti čehokoliv z vercajku. Hodně záleží na použití, zacházení a třeba u těch silonů na podmínkách a nástrahách. Stejně budeš na sezonu kupovat nové silony, tak ho vem a uvidíš sám.

                                  janzo - Profil | Út 7.1.2020 14:53:09

                                  sliver >> OK, vďaka za odpoveď. Nabudúce sa asi radšej neopýtam. Myslel som si, že normálna a konštruktívna debata nie je na závadu.

                                    sliver - Profil | Út 7.1.2020 14:49:43

                                    janzo >> hele, zkus ho a uvidíš. Cena směšná, škoda se rozepisovat. Nic proti tobě, ale vypisovat u špulky za stovku v čem vyniká, fakt nebudu. A to sem na strofta chytával dlouhé roky.

                                      janzo - Profil | Út 7.1.2020 14:41:11

                                      sliver >> Ahoj, vážne je to Mivardi podľa Teba lepšie než Stroft GTM? To je zaujímavé. V čom konkrétne je lepšie, alebo v čom vyniká?

                                        novas32 - Profil | Út 7.1.2020 14:38:44

                                        sliver >> diky