Prut pro malé začátečníky na lehkou vláčku

Dobrý den,
rád bych si nechal poradit zkušenými vláčkaři jaký zvolit prut pro sedmiletého a desetiletého kluka na lehkou vláčku převážně na menších stojatých vodách ( cíleně okoun a pstruh, náhodně malý candát či štička ). Předpokládám použití malých gum, rotaček i plandavek s celkovou hmotností asi tak 3 - 8g.
Lavíruji mezi Cormoran BlackMaster, Shimano Catana, Mivardi Imperium popř. Daiwou ( Crossfire, Megaforce, Procaster ). Nijak se nebráním ani jiným značkám. Cenu bych rád udržel do 1500,-Kč.
Vláčka oba kluky za použití bratrovi výbavy letos vcelku chytla a je mi jasné, že následný krok bude silnější a delší vláčecí prut na candáty a štiky. Ale nemůže být vše najednou...
Autor diskuse: LukS - Profil , 22.10.2017 dravci - náčiní, doplňky
74 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nvazka - Profil | Pá 3.11.2017 19:15:53

Já mám tento. Používám ho na okouny a duháky, ale vytáhl jsem na něj i 4kilovýho kapra. Výborný na 3-5g gumy, menší plandavku taky v pohodě zvládne. Délka 2,4 m (požívám ho i na plavačku proto 2,4, ale jinak bych volil spíš 2,1), odhoz 3-15g, akce je v prvních dvou třetinách prutu.
http://www.inrybareni.cz/robinson-prut-stinger-perc​h-spin-2-1m-3-15gr/

    NJarda Š. - Profil | St 1.11.2017 21:37:33

    milanpindryc >> 1,8 m považuji za optimální vláčák pro výšku 135 - 150 cm.

      Nmilanpindryc - Profil | St 1.11.2017 21:23:30

      Jarda Š. >> to si nedovedu ted po par pivech spocitat. Ale u decka nema cenu jit pres 2m. Vcera jsem mladymu koupil prut do norska. V gamarusu meli 50%slevu tak sem vzal silstar pilk 1,8m 180g .... realne tak 80g ale na to co chytame to bude akorat....540kc :-)

        NJarda Š. - Profil | St 1.11.2017 20:52:06

        milanpindryc >> Nedoporučoval bych kupovat jim pruty delší, než jak vysoko dosáhnou.

          Nmartcv - Profil | Út 31.10.2017 18:48:58

          LukS >> posílal jsem zprávu...:-)

            Nmilanpindryc - Profil | Út 31.10.2017 18:43:50

            LukS >> pokud nemas strach ze to zlomi tak zjemni. A rozhodne i zkrat. Ja sam chytam hodne casto pruty kolem 2m. Cela amerika chyta kratky pruty. Decko muze mit i 1,6m . Dlouhej prut je potreba vyjimecne a deti se do takove situace nedostanou.

              NLukS - Profil | Út 31.10.2017 17:18:49

              Myslím, že v těch délkách mám jasno už delší dobu. Menšímu klukovi tak 1,9-2,1m a většímu 2,1-2,4m. Nevím však zda s ohledem na nějaké níže uvedené rady nepřehodnotit UL pro menšího kluka na nějaký silnější. Nebude potom mít problém s rozpoznáním záběru malých okounků ? Nerad bych mu znechutil nějakým klackem.
              Jinak děkuji za info o zkušenostech s Cormoran Black Master. Na první osahání se zdál prima, ale protože jsem ve vláčení pouze o minimum zkušenější, než můj starší syn. Pokládal jsem za nutné se poradit.

                Nmartcv - Profil | Út 31.10.2017 13:38:22

                https://www.youtube.com/watch?v=BS6IWXMAfj8&t=127s

                dám ti sem video s mojí malou....jednou byla se mnou a zkoušela nahazovat...s mým prutem 2,6m jí to moc nešlo...druhou vycházku jsem jí vzal můj proutek na pstruhy 1,85m do 7g...výsledek je vidět na videu...ani nechtěla domu....:-)

                  NJarda Š. - Profil | Út 31.10.2017 13:17:57

                  LukS >> Black Master jsem zatím v ruce neměl, ale mám od Cormoranu Black Bull, což je dost odolný prut s výborným poměrem cena/výkon, snad ten Master na tom bude podobně.

                    NC@rpSt4r - Profil | Út 31.10.2017 13:05:19

                    LukS >> kdyz jsem jeste chodil pravidelne vlacet, tak jsem v rukach drzel nejake catany a jeste nekolik shimano a byron prutu...a na black master to nemelo...kdyz jsem si ho koupil, tak to byl neskutecnej rozdil. Lezi mne doma v celku jeste ted a muzu rict, ze jsem se k nemu choval doslova jako hovado...prut vydrzel aji kapra 86cm, kteryho jsem na to proste otocil na miste, kdyz si to namiril do parezu...ted s nim obcas zajdu na kapriky a porad v pohode. Prut ma krasnou akci a i kdyz jsem ho mel kvuli gumam na candose, tak zvladal woby na stiky a rotacky na pstruhy. Mam myslim 7-28g nebo tak neco a delka neco pres 2m nevim presne...

                      NLukS - Profil | Út 31.10.2017 11:26:07

                      Omlouvám se, že reaguji se zpožděním, ale jezdil jsem teď domů pozdě a byl jsem rád, že jsem stačil přečíst vaše příspěvky. K odepsání jsem se už nebyl schopný dokopat.
                      U těch Delphin se trochu bojím té dělené rukověti hlavně pro menšího kluka. Catany jsem měl možnost zkusit pouze ze starší řady DX a ještě pouze dost těžké gramáže a to mi nějak nesedlo. Víte někdo o obchodě v Praze, kde mají novou řadu EX v lehké gramáži ? Naopak mě dost zaujal Cormoran Black Master, který se při troše hledání dá pořídit kolem 700,-Kč. Myslíte, že např. proti Mivardi je to lepší volba? Nemám strach, že by se s tím kluci šermovali, ale přeci jenom mladší kluk, ačkoli se velmi snaží, občas pod stromy zavadí o větev. Lze pokládat Cormoran Black Master za méně "odolný" proti Cataně či Imperiu ?

                        NExPr3v1t - Profil | Ne 29.10.2017 14:47:44

                        sliver >> ja rozjmim principu, ktery myslis, ale muj kverulantsky intelekt ma chut hazet levou, prut pri nahozu rychle polozit, zvednout levou, dobrzdit levou, hodit na zem, znovu sebrat a dopnout levou jen proto, ze to prej neni dost presny..
                        Jo prijde mi to jako onanie, protoze do lesa s lukem nesmim...

                          Nsliver - Profil | Ne 29.10.2017 14:35:18

                          ExPr3v1t >> no , nejsem si jisty jestli rozumíš, ale budis.
                          A lukostřelba například to je taky onanie? Že by místo terčů trefovali třeba krávy?

                            NExPr3v1t - Profil | Ne 29.10.2017 14:24:55

                            sliver >> no jsou nahozy s urcitym vercajkem kdy to samozrejme nejde vubec.. a obe ruce musi poctive drzet vahu prutu pri nahozu, a rozumjm co jsi chtel rict...zaroven teda musim dodat, ze ten casting sport je jako soutez v onanovani...proc soutezit v samohane, kdyz muzes trtkat...ale to je muj nazor...

                              Nsliver - Profil | Ne 29.10.2017 14:19:04

                              ExPr3v1t >> já jsem to asi špatně vysvětlil. Je jedno kterou rukou, ale prut a silon ovládá jen jedna ruka, druhá může pomáhat vzadu. https://www.youtube.com/watch?v=mG_OVHBHmc4

                              Tu špatnou techniku jsem myslel, když někdo háže jednou rukou a druhou má upaženou bokem a pouští z ní silon.

                                NExPr3v1t - Profil | Ne 29.10.2017 14:10:09

                                Serjoža >> rozhodne na presnost to vliv mit nemuze, to bude rukama obecne, nekdo umi a jinej ne, ale treba u feederu pribrzdit pred dopadem na hloubce, pekne v levej drzet po dopadu a citem nez si to sedne na dno a pak preklapnout a pomalu polozit prut do vidle, to si pravou uplne predstavit neumim trebas...

                                  NExPr3v1t - Profil | Ne 29.10.2017 13:57:24

                                  sliver >> jeste dodam ze privlac a plavana je u me tak 50%rybariny mimo mouchu a feeder a nejak si ani pstruzi ani tlousti na presnost nestezovali...

                                    NExPr3v1t - Profil | Ne 29.10.2017 13:38:12

                                    sliver >> nezbyde mi nez vyzvat te na souboj
                                    V presnosti neexistuje rozdil mezi levou a pravou rukou, nota bene kdyz nejsi levej. Jde o par jednoduchych fyzikalnich principu, ktere kdyz se ve spravnych bodech protnou, leti to jak ma. Jde tedy o to trefit konkretni bod kdy he treba pustit vlasec a znovu bod, kdy jej pribrzdit. A to je uplne jedno kterou rukou udelas, kdyz to umis..Vsad boty a jdes domu v igelitu...
                                    a proc ze je to vlastne spravne? Nejak si nevybavuji reguli, kde se pise, ze jen pravou dosahnes idealni techniky a presnych nahozu..
                                    a s tou technikou, co ze si pod tim presne predstavujes?
                                    A zo ze jsou caparti ucenlivy, o tom zadna, nicmene to, ze to ty levou neumis pro me neznamena, ze budu svoje dite ucit neci techniku...normalne je necham bejt a co okoukaj okoukaj...ze on te to nekdo takhle pri uceni nutil trosku vid? Delat to jenom pravou :-D

                                      NRybkin - Profil | Ne 29.10.2017 12:24:27

                                      LukS - >> Nemáš to daleko do Prahy,zajed do Dubče a v Norstreamu koukni na Norstream Rooky.Za pár kaček parádní rákoska.Kluci budou nadšený

                                        NSerjoža - Profil | Ne 29.10.2017 12:22:12

                                        ExPr3v1t >> Já tak nahazuju taky,že pouštím vlasec z levé ruky a nikdy mě to žádné potíže nedělalo.Trefím se kam chci,dohodím kam chci,a hážu odkudkoli kam chci.
                                        Chtěl bych vidět rybáře(jak jsme jezdili na Dyji 5 ještě na řeku) házejícího týden jednou rukou plným 2m laminátem a navijákem MK 100.Asi by to dlouho nevydržel.

                                          Nsliver - Profil | Ne 29.10.2017 11:39:57

                                          ExPr3v1t >> jasné, každý chyta jak mu to vyhovuje, nic proti. Ale všechno má svoje "ale". S poustenim silonu z leve ruky a brzdeni vlasce při nahozu jsi pstruhům, tloustum a všude kde je třeba přesnost, leda pro smích. Jasně řečeno, na prumerne zarostlých, trochu clenitych řekách si v řiti.
                                          Každý nástroj má svou techniku pouziti, od humpolacke po excelentní. Proč toho nevyužít, když tyhle děcka jsou strašně ucenlive a naučí se to správně velmi rychle a brzo hazou lip jak jejich fotri.
                                          Dobrá technika se hodí dycky u všeho, nejen přesnost, ale zvyšuje i vytrvalost obzvlášť s těžším vercajkem a nastrahama.

                                            Njá 2 - Profil | Ne 29.10.2017 8:17:46

                                            ExPr3v1t >> Já si to myslím taky, kdyby alespoň dobržďovat mohli druhou...

                                              NExPr3v1t - Profil | Ne 29.10.2017 8:16:02

                                              já 2 >> pritom je to takova pitomost, nutit prcka delat to podle jakychkoliv pravidel...urci te u obourukejch svistu teda...

                                                Njá 2 - Profil | So 28.10.2017 21:05:34

                                                ExPr3v1t >> Dneska by tě vyhodili... vše musíš jen jednou rukou

                                                  NExPr3v1t - Profil | So 28.10.2017 20:04:18

                                                  sliver >> knapik se mi tudle smal na rybach pri privlaci a rikal, ze to vypada na muskare....navic mas podle me v levej vic moznosti, ponevadz je volna a nam obourukejm to nevadi :-D a to jsem ve 12 letech s timhle stylem skoncil druhej na detskejch zavodech jo, tak bacha :-D

                                                    Nsliver - Profil | So 28.10.2017 19:45:15

                                                    ExPr3v1t >> 😂bez komentáře

                                                      NExPr3v1t - Profil | So 28.10.2017 19:40:26

                                                      sliver >> kazdej to mame jinak..ja napriklad jako muskar kdyz vlacim, chytam plavacku, nebo chodim s feederem, vzdycky drzim vlasec levou...proste to tak od mala mam, a nedela mi to problem...a technika prijde sama..par veverek, par kamenu, dost utrzenejch a najednou je technika na svete...

                                                        Nsliver - Profil | So 28.10.2017 19:24:55

                                                        Tak mali kluci potrebujou nejdřív zvládnout slusne techniku. Možná to zni prehnane, ale když vláčkař haze kaprarskym stylem (kromě dalekých hodů ) nebo drží v jedné ruce prut a v druhé silon, je to spatne. Nedal bych jim když už teda musí vláčet, delší prut než 160 cm a kladl důraz na techniku a procvičování hodů zleva zprava, spodem, přes hlavu jednou rukou s brzdenim silonu prstem o cívku. Ale to se nejlíp učí na louce s kapkou, třeba na terč. Hazeni pod větve, presne hody jsou důležitější než značka vercajku. Pokud jen je chceš na chvilku zabavit, jako bych nic nepsal.

                                                          Nel.ou - Profil | So 28.10.2017 17:59:45

                                                          LukS - >>
                                                          Nejsem zkušený, jen příležitostný vláčkař. Přesto si dovolím. Mikado Inazuma, neskutečně lehký, rychlý. Výborný poměr cena / kvalita. A je hezký :). Koupil jsem dva. Jeden 220 / 18g je odložený pro vnuka, až doroste. Asi bych s UL také počkal.

                                                            NSharry - Profil | So 28.10.2017 17:00:42

                                                            Zdar, jako uplny zelenac a totalni zacatecnik ( podle zdejsich odborniku a zkusenych vlackaru) Catanu pouzivam uz dlouho ( sice na stredne tezkou vlacku) a nevsiml jsem si, ze by bylo problem tahat ryby ,takze proc ne Catanu - i treba light verze...zadny prut nezajisti to, ze je to chyti a bebo chytnou rybu. A urcite nebudou remcat ze je prut tezsi, ma blbou akci a podobne prkotiny, ktere resi uz opravdovi profici ( viz zdejsi mrk vlackari - pardon zkuseni vlackari). V dnesni dobe ty vlacaky okolo litru- 15ti stovek jsou slusne vsechny- ja zacinal s klackama, ktere bych dnes mozna ani neuzvednul, natoz vydrzet treba 8-9 hodin hazet... Navic jestli diteti koupis prut za 5ti kilo a nebo za 13 tis je uplne jedno - neoceni to, spise ten levnejsi proutek jim vydrzi dele, protoze zvladne hrubejsi zachazeni , ktere se da u deti predpokladat s drahym prutem tuknes, spatne ho polozis a je v riti. Dulezite je, at jim berou. Vubec bych prut do detailu neresil, pouze prizpusobil gramaz, delku prutu- kratsi, maly navijacek cca 15ti stovku k mensim nastraham, at si pochytaji okyse, jalce a podob a maji zabavu , daji marmysku s cervem nebo zizalou a frci se dal.... Chodim s dcerkou, ktera pouziva muj " zacatecnicky" vercajk a ver, ze ji je fuk, co drzi v ruce, proste chytla " rybicku" a je nadsena. Zdar

                                                              NJarda Š. - Profil | So 28.10.2017 15:08:10

                                                              ExPr3v1t >> Asi tak. Nesmí to být lešenářská trubka a na druhou stranu bych se vyhnul i těm nejjemnějším ultralightům. Důležité ale také je, osadit prut dobrým navijákem. Není sice nutné kupovat jim navijáky za mnoho tisíc, ale je potřeba vybrat takové, které netrpí žádnými nedostatky. U navijáku na přívlač je potřeba, aby měl lehký chod, i překlápěč musí jít zlehka, ale na druhou stranu se nesmí samovolně překlápět při náhozu, neměly by být cítit vůle v soukolí a madélko kličky musí být v prstech příjemné. Nevhodný naviják při přívlači znepříjemní chytání ještě víc, než nevhodný prut.

                                                                NExPr3v1t - Profil | Čt 26.10.2017 8:37:44

                                                                vláčím přes 20 let, začínal jsem v 5 letech s dědou na poctivým žlutým tokozu...drtivá většina poznatků rádoby odborníků jsou kecy. Kup těm šmudlům cokoliv, doslova cokoliv co není lešenářská trubka a pokud je to má bavit, bavit je to bude....
                                                                ale netřeba opomenout, že zážitek nedělá jenom prut, tudíž je třeba zařídit, aby je to bavilo i když neberou...

                                                                  NSumik007 - Profil | Čt 26.10.2017 8:24:35

                                                                  Já sice nejsem skušenej vláčkař ale mám zkušenosti s pruty black master jsou to supr pruty a jsou lehké a kvalitní. Black master byl můj první prut a jsem velice spokojen :)

                                                                    Nrybomil - Profil | St 25.10.2017 22:49:03

                                                                    Jarda Š. >> na tu "propagaci" tady ten 1 blb stačí ažaž

                                                                      Nnofish - Profil | St 25.10.2017 10:54:11

                                                                      Steyr6554 >> pro děcka vlepenku a ul prut? To za týden zlomí... klidně se vsadím :-)

                                                                        Njá 2 - Profil | St 25.10.2017 10:31:45

                                                                        Já jsem chytal na takovej šedivej proutek po dědovi, co měl setřenou značku a zlomenou špičku, tak jsem jí "vyspravil" dlahou za smrkové latě a přilepil leukoplastí, chytal jsem tak první dva roky, než jsem získal první zelenej tokoz... taky po dědovi... to bylo radosti

                                                                          NSteyr6554 - Profil | St 25.10.2017 10:28:21

                                                                          pozrel by som sa ešte po nejakých prútoch od mikada a delphinu. za tie peniaze dosť muziky. Napr. mikado black stone ul. cena je do tých 1500 a udica je to fakt vydarená.

                                                                            Nnofish - Profil | St 25.10.2017 7:31:56

                                                                            Jarda Š. >> M8š recht, pro děcka to je super prut, kvalitně udělaný. Jenže na mrku se napsalo, že je to prut na nic a tak ho pomlouvají dokonce i ti, co ho nikdy nezkusili :-)
                                                                            Pro děcka, do začátku by to mělo vyhovovat.

                                                                              NJarda Š. - Profil | Út 24.10.2017 23:24:40

                                                                              rybomil >> S tím, že když jako zkušený vláčkař máš v ruce Catanu, se cítíš blbě, souhlasím, protože s každou nástrahou máš pocit, že to není ono. Na druhou stranu se ale na ní dá odtahat prakticky všechno, co vyhovuje gramáží. Proto pro úplného začátečníka jí považuji za vhodný prut. Přijde mi i relativně bytelná, zvlášť oproti Imperiu od Mivardi, kde stačí ke zlomení i malá neopatrnost. Když kluky přívlač chytne, tak si později budou vybírat pruty tak, aby se hodily přesně k jejich oblíbeným nástrahám a revírům. Nejsem rozhodně propagátorem nějaké catanizace přívlače.

                                                                                Nrybomil - Profil | Út 24.10.2017 22:17:47

                                                                                ... NTW to je už další nemoc. Nejdřív propukla koulísmanie u kapřobijců, teď zase catanizace přívlače.
                                                                                Blbější klacek jsem v packách, pominu - li berkláč tactix snad ani neměl. BlackMáster je luxus.

                                                                                  NGTdpcfix - Profil | Út 24.10.2017 20:30:49

                                                                                  mazar >> neupadnou bude to v dospelosti profihazec😂kdyby nas nerozmazlovali jako male dnes uz jsme mohli hazet pres tech 100m klidne😂

                                                                                    Nmazar - Profil | Út 24.10.2017 20:18:29

                                                                                    milanpindryc >> To mu upadnou ruce :).

                                                                                      Nmilanpindryc - Profil | Út 24.10.2017 18:07:23

                                                                                      Prut na chtani v CR mam vyresen.
                                                                                      Ale co mam poridit mladymu (7let) na vlacku z lode v Norsku? Chytat bude vecinou na gumy - hlavicky 30-80g. Moje predstava je levnej lehkej prut kolem 1,8m ...

                                                                                      Co treba Volzanka Gorynyc?

                                                                                        NJarda Š. - Profil | Út 24.10.2017 17:27:34

                                                                                        sliver >> Na to byly ideální pruty z plného laminátu, těmi moderními to dost dobře nejde, na ty si kluci přece jen musí dávat víc pozor, aby je nerozlámali.

                                                                                          Nsliver - Profil | Út 24.10.2017 16:49:21

                                                                                          Ono je třeba taky brát v úvahu, že když nebudou brát zrovna ryby, tak je taky třeba něčím se šermovat nebo házet oštěpem.

                                                                                            NJarda Š. - Profil | Út 24.10.2017 15:17:40

                                                                                            LukS - >> Osobně bych se asi přiklonil k tomuto: https://www.tropicliberec.cz/prut-shimano-catana-ex​-spinning-1-80m-l-3-14gr . Souhlasím s kolegy, že pro dítě, které začíná s vláčením, nejsou vhodné pruty z kategorie UL ani vlepené špičky.

                                                                                              NSerjoža - Profil | Út 24.10.2017 14:38:06

                                                                                              GTdpcfix >> Ted je jiná doba,dítě s obyčejnym prutem by mělo pocit méněcenosti.A obchodníci si musí zákazníky vychovat od mala,aby si pak koupili cajk za deseti až statisíce.

                                                                                                NJaLi - Profil | Út 24.10.2017 13:14:34

                                                                                                Mrkni ta ty Delpniny, za pár korun slušné proutky. Chytal jsem na něj já a teď jsem ho přenechal mladýmu.

                                                                                                  NGTdpcfix - Profil | Út 24.10.2017 12:53:47

                                                                                                  Co se tu resi?prut pro deti?v 12 jsem vlacel s polskym tekeskome do 120g ktery mel takovy blank ze jsem ho v ruce ani neobejmul.muskarit jsem chodi s hornim dilem od sony a zlomenym spodnim...sedou paskou pak byl prilepeny muskarsky navi co kamos nasel na smetaku,snura jaka byla po ruce.
                                                                                                  Za me si myslim ze budou chytat s tim co jim koupis pokud chytat chteji a neni to tak ze by tatinek chtel at chytaji
                                                                                                  Za me by to resil bazar,cinsky snury i gumy a rotacky...
                                                                                                  At se klukum dari

                                                                                                    Npetrikveprik - Profil | Út 24.10.2017 12:30:18

                                                                                                    Anebo to udělat podobně jak jsem to měl já - zakázat jim na ryby.. a koupit jen špulku vlasce a pár špendlíků....oni si tu cestu pak najdou, pokud mají rybaření v duši.

                                                                                                      Ndoliz - Profil | Út 24.10.2017 11:51:30

                                                                                                      Kup catanu, vydrží celkem prasácký zacházení. Ulko mám už hodně dlouho a potkalo se s kamením, zažilo mnoho nárazů jigovek, kapry kolem 5kg a stále drží

                                                                                                        NPalusko - Profil | Út 24.10.2017 11:33:55

                                                                                                        Hlavne nekupuj vlepenku a prut pod 10g pre deti, to je najzlozitejsie chytanie a s tak jemnou spicou ich od toho akurat odradis.

                                                                                                          Naleš vavřina - Profil | Út 24.10.2017 8:39:16

                                                                                                          Koukni na firmu SPRO - pro začátečníka hodně muziky za málo peněz a na své si přijde i zkušenější rybář. Taky nějaké SPRO mám, byť chytám na Lesathy, Aspire nebo Avidy.

                                                                                                            NDanRybar - Profil | Út 24.10.2017 8:18:49

                                                                                                            Ono dost záleží, jak už jsou děti zkušení. Pokud s tím teprv nějak začínají, tak bych vzal asi úplný základ https://www.chytapust.cz/Detske-pruty-sety/JAF-Capt​ure-Detsky-set

                                                                                                              Nrybomil - Profil | Po 23.10.2017 22:43:36

                                                                                                              Standič >> klacík za tisícovku co poláme dítě, bože to je škody!
                                                                                                              zlomil jsem jako kluk můj první ježíškovej ještě než jsem poprvé došel k vodě a žádná trága se nekonala. táta to ani nezaregistroval, bo mý rybařině nikdy nefandil, máti koupila novej, byla moc ráda, že konečně už pořád nestonám a můžu dělat skoro vše co ostatní děti ( už zase skáču přes kaluže ...)

                                                                                                                NStandič - Profil | Po 23.10.2017 22:38:03

                                                                                                                milanpindryc >> ja mam doma 8 letou holku a urcite bych ji prut jako je tenhle do ruky nedal.

                                                                                                                  Nmilanpindryc - Profil | Po 23.10.2017 22:28:54

                                                                                                                  Standič >> zalezi.. muj syn jeste loni chytal na moje gamakatsu aj master 5g. Ted v 7 letech ma svuj q-lite spin do 5g(coz je pocitove hodne podobny ale o dost hur udelanej prut za par korun) takze si zachyta a kdyz to zlomi o nic nejde.
                                                                                                                  Rozhodne bych diteti nedal prut pres 15g a 2m, ale kazdej to ma jinak nastaveny...
                                                                                                                  Bdw to spro adiction je taky prijemnej prut, ale celoblank spis na woblery

                                                                                                                    NStandič - Profil | Po 23.10.2017 22:14:31

                                                                                                                    rybomil >> nebyl a ani me to nelaka,zadny zavody.Tak teleskop je u tebe mrtvej a radsi poradis prut do 5g.Kterej zlomi pri vetsi vazce a nebo s nim tuknou.Kdyz uz teda vlacak tak neco silnejsiho.

                                                                                                                      Nrybomil - Profil | Po 23.10.2017 22:01:06

                                                                                                                      Standič >> už jsi někdy byl na žákovských přívlačových závodech a viděl jak to mydlí 7-8letý kluci, holky o rok mladší?
                                                                                                                      ¨
                                                                                                                      teleskop na vláčku je u mě fakt dávno mrtvej homolka

                                                                                                                        Nsliver - Profil | Po 23.10.2017 19:08:10

                                                                                                                        A už ti kluci zvládli lov na 4 bič plotic a cejnu? Na válčení jsou mali, jen můj názor.

                                                                                                                          Nu x a - Profil | Po 23.10.2017 19:01:28

                                                                                                                          sám jsi si odpověděl, ve tvém výběru máš ten tvůj osudný prut napsaný...

                                                                                                                            Npetrikveprik - Profil | Po 23.10.2017 13:43:28

                                                                                                                            skwor >> :-) tak tak... měl jsem to uplně stejně. Nedávno jsem ten 1.8 teleskopek (cormoran 10-30g) dokonce vzal do ruk..... a normálně (kdyby mě nesralo že to má málo oček) tak s tím chytám klidně i dnes. Ten dutý sklolaminát má něco do sebe..

                                                                                                                              NDiamond - Profil | Po 23.10.2017 13:43:16

                                                                                                                              Ja som synovi k 7 narodeninám kúpil tento prútik - http://www.blyskac.sk/blyskac/eshop/3-1-Pruty/1-2-P​rivlacove/5/1985-Prut-MIKADO-PURPLE-RAIN-TELESPIN dĺžka 240 cm a zatiaľ spokojnosť. Prioritne vláčime, osvedčil sa nám hlavne na jalce, ale používame ho aj na ťažko a plavanú. Taký malý univerzál (ja som mal v jeho veku teleskop Sonu takú zelenú 2,20 m do 40 g a odchytal som s ňou skoro všetko a mal som ju cca do mojich 17 tich kedy som ju nešťastne zlomil) Prút je ľahký a citlivý. Dokonca keď sme chytali na ťažko a videl ma syn chytať s feederkou tak už nedáva policajta, ale využíva jemnosť prútu a má to aj ako kvázi taký "skoro feeder" :-). Inak vytiahol s tým už aj zopár mrien 55 - 65 cm a úplne bez problémov! Naviják sme zvolili Daiwa Laguna 30. Teleskop sme volili preto že neskôr keď už bude schopný ísť sám k vode tak si ho môže dať do ruksaka na bicykli. Keď cestujeme autom tak je to tiež skladný a pohodlný prút.

                                                                                                                                NStandič - Profil | Po 23.10.2017 13:31:32

                                                                                                                                skwor >> presne takhle jsem taky zacinal.

                                                                                                                                  Nskwor - Profil | Po 23.10.2017 12:49:14

                                                                                                                                  Standič >> Naprostý souhlas. Dětem v tomhle věku bych dal nějaký jemnější teleskop, s tím jsem v deseti letech chytal všechno od vláčky přes plavačku až po bobkařinu na násaďáky a aspoň se nebude strachovat, kdy to zničí. https://www.rybashop24.com/rybarske-pruty/teleskopi​cke-pruty/dam-hypron-tele-spin-30.html

                                                                                                                                    Nmilanpindryc - Profil | Po 23.10.2017 12:41:47

                                                                                                                                    Tomas Krlin >> Dobra volba pokud nevadi delena rucka!

                                                                                                                                      NTomas Krlin - Profil | Po 23.10.2017 12:23:33

                                                                                                                                      LukS - >> Urcite Spro Addiction 1.98m 1-8g, celoblank, ultra citlivy blank, velice lehounky, ve spodku ma celkem rezervu, perfektni univerzal... prodejka nejakych 1900Kc...
                                                                                                                                      (Ja ho treba ted prodavam ve stavu noveho prutu za levnejsi peniz...)

                                                                                                                                        NStandič - Profil | Po 23.10.2017 11:33:52

                                                                                                                                        Vazne chcete malym klukum dat do rukou 5g pruty?jsem zvedavej jak dlouho by jim vydrzeli nez zlomej spicky.

                                                                                                                                          Nrybomil - Profil | Po 23.10.2017 10:50:54

                                                                                                                                          Nebo klasika Delphin Wild Spin 210/1-5g a jeho bratranci. Do 1500 se vejdeš i s roláčkem, např. taky Delphin, možná i s NC k němu ?

                                                                                                                                            NJirk@123 - Profil | Po 23.10.2017 10:48:45

                                                                                                                                            Já bych ti doporučil delphin Wildspin C.I.T. 7g. Já ho mám a házím s nim i 15g třpytky a woblery.

                                                                                                                                              Naartu - Profil | Po 23.10.2017 10:41:10

                                                                                                                                              I já Ti mohu doporučit Volzhanku. Mrkni na model Saj.

                                                                                                                                                Nminatrix - Profil | Po 23.10.2017 10:34:32

                                                                                                                                                Rozhodně bych se mrknul na pruty Volzhanka. Za pár korun hodně muziky.

                                                                                                                                                  Nrybomil - Profil | Po 23.10.2017 10:28:08

                                                                                                                                                  To je ten legendárně známý tím, že když dostane klepanec 1g hlavkou je po něm ??? :§)

                                                                                                                                                    Nmilanpindryc - Profil | Ne 22.10.2017 21:31:31

                                                                                                                                                    Muj syn pouziva tento Prut Awa-Shima Q-Light Spin 1,95m 1-5gr, gramaz sedi, 5g hlavicky v pohode dava.