- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
potřebuji pomoci s výběrem.Jestli šnůra nebo vlasec
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nraduch - Profil | Út 18.7.2017 13:06:28
NP!F - Profil | Út 18.7.2017 12:46:59
A Sliver ma uplnu pravdu, ta snura je pre neho blbost. Co sa tyka toho trhania so snurou voci silonu, evidentne toho mas odvlaceneho hodne...
Nosadník - Profil | So 15.7.2017 21:25:05
NRybkin - Profil | So 15.7.2017 19:26:00
NMatěj sumčík - Profil | So 15.7.2017 19:16:42
Nsliver - Profil | So 15.7.2017 19:12:43
NAnýzový dědek - Profil | So 15.7.2017 19:02:58
Přistupuju k němu jako k sobě rovnému rybáři.
Předpokládám, že když se ptá na šnůru, že o tom něco málo ví a nějaké zkušenosti s vláčením vlascem má - jedno jaké..
A doufám také, že si alespoň na Mrku přečetl, zhruba jaký vercajk by k té šnůře potřeboval.
Nebo si myslíš, že se mu má vše naservírovat až pod nos s tím, že on si to objedná a rodiče mu to zaplatí?
Zatim se tu k diskusi nevyjádřil, že by to konkrétně specifikoval.
Podle toho co jsem četl v jeho kartě, tak má vybavení na UL ko a na sumcovláčku.i když podle mne s malým navijákem.
Opravdu si nevycucám jeho praxi z prstu..
Nsliver - Profil | So 15.7.2017 18:46:26
NAnýzový dědek - Profil | So 15.7.2017 18:44:09
Záleží na něm, zda chce do toho ty peníze investovat nebo ne....:-)
Nsliver - Profil | So 15.7.2017 18:37:00
NAnýzový dědek - Profil | So 15.7.2017 18:29:52
Nsliver - Profil | So 15.7.2017 16:52:45
NPalusko - Profil | So 15.7.2017 16:33:54
Doporucujem ale kupit co najkvalitnejsiu vhodnu na privlac (to neznaci najdrahsiu), napriklad snury z ciny su podla mojho nazoru absolutne nevhodne na privlac. Najkvalitnejsia znaci s co najlepsie upravenym povrchom, potom vela vydrzi a nehuci, tiez nie je zbytocne makka a da sa tym do istej miery predist zamotavaniu pri nahadzovani. Niektore snury sa tak motaju ze je to tragedia a su nepouzitelne. Vynikajuca vec je aj nanofil, pri UL a L je to u mna no.1
Co sa tyka nadvezca, pouzivam skoro vzdy necely meter FC, od 0,25 do 0,50(ten znesie aj vecsieho sumca). Bez neho sa snura velmi rychlo zoderie na poslednych cca 25cm.
Na stuky, zubace, bolene som za priemer 0,12-0,17, vsetko zavisi od miesta a sposobu lovu.
NPedro1 - Profil | Pá 14.7.2017 12:58:44
29 z 30 utrhnutí praskne FC,jednou praskne i šňůra někde na konci,může být poškozená.Což není nic proti ničemu,praskne to na konci a člověk aspoň ví,že se zbavil nejslabšího místa na šňůře.
Když budu chytat jen se šňůrou a utrhnu průměrně 8 krát za vycházku,budu kupovat novou šňůru každý měsíc.
NSharry - Profil | Pá 14.7.2017 12:34:06
NSharry - Profil | Pá 14.7.2017 12:32:55
NMISO* - Profil | Pá 14.7.2017 12:31:12
NPedro1 - Profil | Pá 14.7.2017 12:20:10
Nehledě na riziko že na 4 náhozy vytrháš celý návin šňůry.
NMISO* - Profil | Pá 14.7.2017 11:58:31
NBacha - Profil | Pá 14.7.2017 10:52:36
Nsemi5 - Profil | Pá 14.7.2017 10:30:45
NMonot - Profil | Pá 14.7.2017 10:20:02
NSharry - Profil | Pá 14.7.2017 9:39:31
NPedro1 - Profil | Pá 14.7.2017 9:22:20
Zadavatel píše o Sázavě:-)
NSharry - Profil | Pá 14.7.2017 9:10:36
Ja menim snuru cca 3 x do roka. nejvice ji mam posukanou ze Zermanek a Kalisoku... ,mozna ze par let delam nekde chybu a konecne se dovim kde ~ kdyz tak mi napis :-), rad se poucim, nevim vsechno. (to nemyslim ironicky)
Ohledne lanka psat nebudu. napsal jsem uz toho hodne. ja ho vetsinou nepouzivam, dravcu ro roka mam dost a za cca posledni 3 roky jsem upalil 1 slusnejsi stiku a to jen proto, ze jsem byl blbec pripity a tahal jsem ji " na sprostaka"... (a ano, skoda je kazde ryby, byt je to je jedna). Kdyz vlacim - nechlastam.
NPedro1 - Profil | Pá 14.7.2017 8:12:23
NPedro1 - Profil | Pá 14.7.2017 8:08:30
Lanko patří před nástrahu vždy,když jsou na nástraze trojháky.
Když budeš mít na konci 150 cm návazce z FC a nebudeš tahat šňůru přes mostní pilíř,tak nebudeš muset nic obětovat.Možná jednou za XY vycházek při trhání praskne šňůra v nejslabším místě (pokud teda nebude mít FC vyšší nosnost než šňůra).
Pokud uvázneš,budeš trhat všechny průměry šňůr,jedno jestli máš 0,12,nebo 0,15 mm.
NPedro1 - Profil | Pá 14.7.2017 8:01:04
NBacha - Profil | Čt 13.7.2017 23:02:13
Jen poradím, že na začátku lovu je třeba pletenku namočit kratšími náhozy. Prostě nejprve krátký hod a postupně prodlužovat, aby se pletenka dobře "usadila" na cívce. Používám 0,08 a 0,1mm. A to i na moři v Norsku.
NAnýzový dědek - Profil | Čt 13.7.2017 21:07:48
Co se toho fluorcarbonového návazce týče , preferuji sestavu s co nejmenším množstvím uzlů. Takže je na tvém zvážení, zda ho použít či ne.
Nemá smysl kupovat plný návin cívky , ale ekonomičtější je koupit třeba jen 150 m a podložit vlascem.
NSharry - Profil | Čt 13.7.2017 20:18:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NTooomas - Profil | Čt 13.7.2017 18:10:54
0,35 -0,40 FC
Kde to žije - dravci
23:07NÚhoří sezona 2012 10527
22:52NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 9
22:08NFotky ryb pouze na přívlač 107202
21:56NBurza na přívlačové nástrahy 33426
21:29NRybářská videa: Podvodni zabery na Šírave - sumce, kapre a zubáče 1
14:16NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
SoNRare woblery - Rapala 14054
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73











