Výběr prvního prutu na gumy

Ahoj, vybírám svůj první prut na gumy na lov ze břehu. Aktuálně mám jeden vláčák (cormoran raycor-x), ale ten na gumy není úplně ideální. Používám hlavičky mezi 5 až 10 g a velikosti gum od 7,5 do 11 cm. Cena by měla být ideálně do 2500,- Zatím mám tyto 3 adepty:
1) Cormoran COR-PS UL Jigger 2.40m 5-21g
2) Cormoran Corman-GTS T&P 2.40m 3-17g
3) Cormoran Black Bull PPC Spin 2,40m 5-21g
Máte někdo s těmito pruty zkušenosti? Budu rád i za doporučení jiného prutu, díky.
Autor diskuse: P.D. - Profil , 13.7.2017 dravci - náčiní, doplňky

NMonot - Profil | Čt 3.8.2017 10:16:46

nofish >> Kámoš to zkoušel a nebyl problém. Však ti výrobci si ty gramáže stejně píšou jak chtějí.

    Nsmike - Profil | Čt 3.8.2017 10:08:34

    nofish >> proc ne? Sportex i Dragon bez problemu:-)

      Nnofish - Profil | Čt 3.8.2017 10:07:36

      Monot >> 15g a vetsi gumu na rece uz bych na to 35g nedaval. Podle me uz to bude zavanet zdolavanim gumy a ne vlacenim :-)
      Na stojate vode to jde, ale na rece uz bych se mozna i bal.

        NNils Master - Profil | Čt 3.8.2017 10:01:49

        já používám Mikado Inazuma Flash Zander.... gramáž je do 30g, délka 2.40m. Je to top kvalita za dobrou cenu.... v Polsku se dá navíc sehnat ještě levněji než v ČR. Mám korkouvou rukojeť, ale už se dělá i s tou dělenou

        Chytám většinou na gumy s hlavou 5 gramů....

          Nsemi5 - Profil | Čt 3.8.2017 9:55:46

          Monot >> díky moc. rád bych korkovou rukověť a to Kamisori nemá. zkusim kouknout na proutky od dragonu.

            NMonot - Profil | Čt 3.8.2017 9:39:13

            semi5 >> Ahoj, máš pravdu, vlastním ho. Mám tu stejnou verzi, 2.60 do 22g v corku. Já s tím chytám převážně stojáky, nejvíce gumy do 10cm a hlavy do 8g. Zkoušel jsem ho i na řekách (Morava,Dyje). Tam jsem tahal gumy 10-12cm a hlavy do 12g a už to nebylo úplně ono.
            Být tebou, tak bych se podíval na to Kamisori 2.60 do 28g. Držel jsem v ruce i to Kamisori do 35g a dost pěkné a výkonné pruty.

              Nsemi5 - Profil | Čt 3.8.2017 8:56:15

              Monot >> ahoj. předpokládám, že to Mikado Nihonto zander vlastníš. Jde mi o to jaký hlavy a gumy ten prut snese. Chytám převážně řeku a koukal jsem na model 2,6m do 22g. Rád bych prut co snese v pohodě hlavy 15g v proudu a ta gramáž je taková na váškách. Dík.

                NDiamond - Profil | St 2.8.2017 21:36:21

                nofish >> tak tu potom nie je čo riesit ;)

                  Nnofish - Profil | St 2.8.2017 21:28:16

                  Diamond >> http://www.velka-ryba.cz/cs/543-privlacove-pruty-mi​kado
                  a když máš někde nějakou drobnější slevu, tak se dostaneš možná i pod tis.
                  Dokonce si myslím, že loni, když jsem ho kupoval, jako náhradu za starší prut, byl dokonce i levnější.

                    NDor - Profil | St 2.8.2017 21:17:03

                    https://www.ftfishing.cz/pruty/372-perfect-jig-3-15​g-230cm
                    Vyzkoušejte tenhle do toho jsem se před pár měsíci zamiloval a už k vodě neberu nic jiného, takže mů
                    žu vřele doporučit.

                      NDiamond - Profil | St 2.8.2017 21:12:50

                      nofish >> Prosím ťa kde sa da zohnat Kamisori za cca 2 000 CZK?

                        NButchi - Profil | St 2.8.2017 19:38:47

                        P.D. - >>
                        Nevím, kde s tím hodláš chytat, ale vzal bych si delší prut, líp se to s ním vodí.

                          Nu x a - Profil | St 2.8.2017 19:27:34

                          vzal bych shimano catana 2.7m 15-25g a nevymejšlel bejkárny..

                            Nnofish - Profil | St 2.8.2017 14:44:57

                            atislav_fishing >> Attta_vlastimil_vasi - 2.8.2017 14:28:50 >> nebude, budou i jiné pruty, je toho spousta :-) Zatím mi ještě nepřeskočilo, abych ho koupil.

                              NAttta_vlastimil_vasi - Profil | St 2.8.2017 14:28:50

                              nofish >> Tak jestli přemýšlíš koupit přímo ten bandit, tak by si neměl moc dlouho čekat. Já si ted nechtě zlomil špičku při pádu na trávě a na prodejně už ho neměli, naštěstí šla dokoupit druhá část prutu, ale kluci v prodejně mi říkali že výroba skončila a je už jen doprodej jeslti se nepletu a že přímo o tento konrétní prut docela dost velký zájem. Ale nevím nepátral jsem po tom.

                                Nnofish - Profil | St 2.8.2017 14:21:29

                                atislav_fishing >> Attta_vlastimil_vasi - 2.8.2017 14:13:30 >> opatrnější nejsem, znám oba :-) Mikado jsme koupil, dragona chtěl koupit a možná časem vezmu, protože kamisori nemá takový výběr.

                                  NMonot - Profil | St 2.8.2017 14:21:07

                                  nofish >> Naprosto souhlasím. Mikado teď dělá snad nejlepší pruty v poměru cena/výkon.

                                    NAttta_vlastimil_vasi - Profil | St 2.8.2017 14:13:30

                                    nofish >> Nevím, ty pruty o kterých píšeš jsem nikdy v ruce neměl, ale i tak bych s tím "minimálně to samé" byl opatrnější. Nicméně vypadá hodně dobře. :) Já jen za sebe doporučil to co mám odzkoušené.

                                      Nnofish - Profil | St 2.8.2017 14:05:40

                                      atislav_fishing >> Attta_vlastimil_vasi - 2.8.2017 12:13:30 >> za ty prachy, co stojí guide select, má kamisori od mikada a ještě k tomu 500+ na gumy a je to minimálně to samé... a to nemlivím o nových mikadech, co jsem v ruce neměl. :-)

                                        NAttta_vlastimil_vasi - Profil | St 2.8.2017 12:13:30

                                        Přidám se k těm co doporučují ty Dragony. Skvělý prut se skvělou citlivostí. S dragonem guide select nešlápneš vedle. Těch cca 7-25g uplně bohatě na gumování stačí. Konkrétně bych doporučil tenhle pokud ho ještě někde seženeš.
                                        http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/p​rut-dragon-guide-select-bandit-2-30m-5-25g-2