Nmatýsek | Čt 27.1.2005 11:50:45
sel bych do větší Daiwi precizní zpracování i brzda.O sklop kličky bych se nebál to je precizně vyrobeno sám ji používám již 6 sezon.
NGoba | Út 25.1.2005 14:22:12
standartní multík se dá objednat v USA za cenu cca 2500,- a to by mělo na chvíli stačit....
NAdo | So 22.1.2005 14:27:25
Banax si3000
NAdo | So 22.1.2005 14:26:50
Ja by som skúsil tento.Má celokovové telo a super prevod.Cena je 3000.
NCatfish | Čt 20.1.2005 13:45:06
Goba: Limit jsem měl tak 3500,- (přeci jenom jsem nadšený, ale taky student... ) ale vypadá to že zřejmě by to nešlo jinak než investovat víc - dolar je levný, ale nemám možnost ve státech nakupovat bez Cla a tudíž mě to dost odrazuje. Stavět pruty neumím, takže je to tak nějak mi mo mě...
NPiscicapus - Profil | Čt 20.1.2005 13:28:50
Goba: díky za nabídku, četl jsem tvůj inzerát v bazaru, ale mám již "plno"... To, co jsem probírali s Catfish je jeho starý Ambassadeur o který bych měl zájem.
S prutem s tebou souhlasím, je to o ceně!!! Mě se líbí Fenwick TechnaAV AVC76MHMC. A vůbec nevadí krátká délka a fakt, že se jedná o jednodílný klacek... Jenže co se líbí mě, se nemusí líbit druhým...
NGoba | Čt 20.1.2005 13:09:36
Catfish > problém je vždy jen v ceně....máš nějaký limit ? teď je dolar levný, takže by ses vešel možná za 6000 s kvalitními SiC a Fuji sedlem ve 2,70 nebo 2,60 do 60g
NCatfish | Čt 20.1.2005 10:58:44
Goba: Jak jsem psal, problém je s proutkem... Rád bych chytal na multíky, na sumce je používám a zvyknul bych si určitě i na přívlač, ale je tady ten problém s castingovým prutem.
NGoba | Čt 20.1.2005 9:11:07
NCatfish | St 19.1.2005 22:27:39
Jasně, zítra....
NPiscicapus - Profil | St 19.1.2005 22:24:53
Catfish: nenech se v obchodě odradit... :-)))
NPiscicapus - Profil | St 19.1.2005 22:23:12
Catfish: zítra to probereme i s tím proutkem.
NCatfish | St 19.1.2005 22:22:23
Piscicapus: No já bych to viděl taky tak, už zítra běžím pro kvalitní návin, aby nebyl nijak tratnej...
NPiscicapus - Profil | St 19.1.2005 22:20:56
Catfish: myslím že je jasno a vidím budoucího majitele... Jen nevím, zda máš navinuto dost vlasce... :-)))
Njidoš - Profil | St 19.1.2005 22:15:56
Catfish - pokud mi na něm necháš silón, dám ti kilo!
NCatfish | St 19.1.2005 22:14:33
Jidoš: No je mi jasný, že v USA apod. ji bude docela dost, ale tenhle kousek se dostal za železnou oponu, už tím by zasloužil vyšší ohodnocení než 50,- :-))
Njidoš - Profil | St 19.1.2005 22:12:11
Piscicapus - myslel jsem to vážně :-))
Njidoš - Profil | St 19.1.2005 22:07:52
Catfish - nabízím 50,- vhodné jako dekorace :-)
NPiscicapus - Profil | St 19.1.2005 22:03:02
Catfish: pro někoho může mít podobná věc obrovskou cenu, pro jiného takřka žádnou... Neber mne však za odborníka, ale nedávno jsem viděl na webu stránky s nabídkou starých navijáků... Pokusím se je najít!!!
NCatfish | St 19.1.2005 21:57:42
Ale každopádně jej mám teď doma, tak jakou má asi tak cenu, když jsi takový odborník. Já doteď netušil co mám vlastně doma, tenhle kousek ležel až do roku 97 nebo 98 ve skříni a nebyl vůbec používán. Pak ho kamarád koupil a teď se dostal ke mě.
Vím že některé věci mají jenom takovou cenu, jakou za ně je někdo ochoten zaplatit, ale tak přibližně....
NPiscicapus - Profil | St 19.1.2005 21:51:01
Catfish: na té fotce je ale 5 000C... Kdybych měl fotku, ukázal bych ti svou 5 001C!!! Úplně novou...
NCatfish | St 19.1.2005 21:33:01
Piscicapus: Tak starý určitě není. Řek bych tak 1O let, možná víc, možná míň. Nevíš o nějakém webu s přehledem starších modelů Abu?
No, 1500 není moc, na dnešní dobu, na totalitu je to ale docela mazec...
Kouknu se přesně co je to za model a zvážím cenu, nebo ještě líp - udělám nějakou fotečku a pošlu ti ji abys mi ho ocenil. Jestli se domluvíme, tak pro mě není problém prodat ho a nahradit smekacím navijákem. Mám kartu a tam najdeš kontakt.
NPiscicapus - Profil | St 19.1.2005 21:29:52
Catfish: nebál bych se toho a investoval do qality!!! Opravdu dost místa je opravdu pravda, ale jde to i mezi stromy... Tedy jak kdy... :-))) ///Takže naviják a prut na naviják je univerzálnější.../// Toto nějak nechápu...
NPiscicapus - Profil | St 19.1.2005 21:26:10
Catfish: to ale bylo někdy v sedmdesátých letech... To se k nám přivezlo pár navijáku a šup s nimi pod pult... :-))) Hlavně v Pragoimpu, ale cena nebyla tak vysoká. Např. Cardinal 33 stál myslím cca 1 500 Kč... Ale to je nyní jedno, navrhni svou cenu...
NCatfish | St 19.1.2005 21:18:23
Z toho mám prostě strach, dát šílený peníze za prut, který bych pak třeba nemusel využít. Na multíku je ta nevýhoda, že člověk musí mít opravdu dost místa pro nához a to vždy nemusí mít. Takže naviják a prut na naviják je univerzálnější...
NCatfish | St 19.1.2005 21:15:40
Piscicapus: Asi to bude Ambassadeur C, údajně to bývala jedna z těch nejvyšších řad, protože stával tak 9000 Kč.
NPiscicapus - Profil | St 19.1.2005 21:14:17
Catfish: promiň, přehlédl jsem tvou část s prutem... Penn Baitcast??? To je řada Milenium??? Jestli ano, je moc těžký... Berkley není špatný, ale... Kolik chceš investovat??? Jo a klidně bych šel do tří metrů...
NPiscicapus - Profil | St 19.1.2005 21:07:17
Catfish: mám rád staré navijáky Abu a mám na ně i pár náhradních dílů... Hlavně na multíky. Jestliže má kul. ložiska, je to Céčko!!! A máš-li zájem se dohodnout na prodeji, tak se třeba dohodneme. A co s tím prutem??? Napiš svou představu...
NCatfish | St 19.1.2005 21:06:47
Vhodným prutem bych rozuměl tak 270tka s akcí pro multíky - tak 30-60g nebo 40-80... Na trhu je snad jenom Penn Baitcast, možná nějaké Berkley nebo Abu, ale ne v těchto parametrech.
NCatfish | St 19.1.2005 20:56:15
Catfish St 19.1.2005 20:51:15 EDIT
Je to ale dost starý kousek - černý lak, chromovaná kostra a cívka, hnědé kožené pouzdro s olejíčkem a náhradními díly - segment brzdy atd., řek bych že je to Cčko. Nemám představu kolik bych za nějmohl chtít, ale můžeme se domluvit. Je málo používaný... Prostě skvost, jen mi asi bude ležet ladem...
NPiscicapus - Profil | St 19.1.2005 20:47:40
Catfish: multíky Tica neznám osobně, ale viděl jsem je v katalogu a na webu... Dávám přednost Abu Ambassadeur. Co chceš za tu šestitisícovku??? Je to Céčko??? Co je pro tebe vhodný prut??? Napiš parametry...
NCatfish | St 19.1.2005 20:30:42
Piscicapus - mám k dispozici vrhací multík od Ticy a taky jeden archivní kousek od Abu - Cardinal tuším 6000 - krásný a zachovalý kousek, ale asi ho teď prodám protože nejsem schopen najít vhodný prut na tenhle kousek. Kdyžtak mi něco poraď, jaký proutek, já si rád nechám poradit....
NPiscicapus - Profil | St 19.1.2005 18:09:35
Catfish: abych pravdu napsal, nikdy jsem sumce nechytl, ale dle mého názoru by byl multiplikátor vhodnější než smekací. S multíky běžně vláčím a nejen těžkou přívlač, ale i "lehkou". Pokud jde o konkrétní prut, je těžké někomu radit. Ale něco by se jistě pro tebe našlo... :-)))
NCatfish | St 19.1.2005 17:15:00
Piscicapus: Tak co by jsi mi doporucil na sumíky?
NPiscicapus - Profil | St 19.1.2005 17:07:45
Catfish: rozhodně bych výběr castingových prutů na našem trhu nenazýval žalostným, nýbrž odrážejícím skutečnost poptávky a nabídky... Ale i tak bych nezoufal, nabídka je sice mizerná, ale kdo hledá, najde...
NCatfish | St 19.1.2005 15:23:45
No s normálním prutem se s multíkem prostě házet nedá... a výběr castingových prutů je (jak jsem se přesvědčil) u nás tak tristní, že to snad ani nemá cenu zkoušet.
NPiscicapus - Profil | St 19.1.2005 13:11:28
Goba: jasně, objednat lze cokoli a pokud se někomu do toho nechce, dovozce zajistí. Např. Kajmani, ale za přemrštěnou cenu. U prutu bych se nebál, jistě by se našel dobrý stavěč, co by postavil za rozumnou cenu lepší prut, než od výrobců, které jsi jmenoval. Že mám pravdu... :-))) Případně si objednat u nás konkrétní prut a nemyslím si, že by to trvalo půl roku. Vyjma Gammarusu, jež se k takovým to objednávkám nemá!!!
NGoba | St 19.1.2005 12:52:20
Piscicapus > jo objednat se dá cokoli, castingový Diaflesh do půl roku, omezeně ABU a snad i Penn Millenium
mě je to fuk, multíky beru z USA a prut si postavím taky tím směrem - pak už se dá vybírat z kompletní světové produkce, barva, sedlo a očka podle osobních požadavků
NPiscicapus - Profil | St 19.1.2005 12:42:46
Goba: ...a u nás není nic solidního na prodej ani pruty. /// Nesmysl, dá se sehnat... Přímo u dovozců se jedná sice o předražené zboží, ale rozhodně seženeš solidní multík. To samé s prutem!
Mimochodem, Rex mi neradil... :-)))
NGoba | St 19.1.2005 11:45:57
lax > multík je sice výborná varianta, ale otázka byla položena jinak a u nás není nic solidního na prodej ani pruty
používají je i češi - kteří si nechali poradit od Rexe Hunta :o)) stačí se toho nebát, házet se naučí člověk za hodinku
NCatfish | St 19.1.2005 11:30:05
Technium 4000 bych taky považoval za vhodnou variantu, pokud se nechceš zaobírat sháněním Daiwy a nemáš rád Ticu.
Nrybomil | St 19.1.2005 11:25:34
No podle toho jak se dopadne v Poland......mám 100 chutí tam jet, ale tý vytrpěný zimy a sněhu tak asi nikdy hlavatici, lososa ani neuvidím.
Nlax - Profil | St 19.1.2005 11:23:37
Goba: A co vláčecí multíky? U nás jsem to moc neviděl, ale i evropani už je používají.
NGoba | St 19.1.2005 11:07:07
Braunstein má ve slevě Stradica, ale ten je moc rychlej - zvážil bych třeba Shimano Technium 4000, za ty peníze slušný kompromis = vyšší střední třída pod značkou Shimano chvíli vydrží
Nvraník - Profil | St 19.1.2005 10:30:36
mé shimano vyrobili ve starém dobrém Japan - je to taky železo i když novější generace. Jednou si s ním v obchodě zatoč , potom se lekneš ceny a za chvíli stejně poběžíš jako já rozbít prasátko. Za tu cenu ale dostaneš naviják který tě nikdy nezklame. Mám s tím osobní zkušenost a zařek sem se že už nikdy nebudu experimentovat jako dřív. Rybomile řekni nám kde budeš fotit ty hlavatice?
Nrybomil | St 19.1.2005 8:05:45
vraník: No asi ano, lepší menší ale spolehlivé Shimano, než nějaké nevyzkoušené značky. Ikdyž i to Shimano se dělá některé v Malajsii.Mimochodem svého nej sumýše ( 138 )jsem vypáčil na "staré dobré železo " 22 roků starý Shakespeare BB 2205 ( 1 ložisko ).
Nvraník - Profil | Út 18.1.2005 22:21:44
Shimano TwinPower 4000 FA a už žádný naviják v téhle velikosti nemusíš nikdy schánět-je v mořské úpravě-přední brzda-pevná klička. Ryba, kterou chceš lovit chyby neodpouští tak jí nezvedej šance s výrobky made in china. Rybomile co ty na to?
Nrybomil | Út 18.1.2005 11:27:26
Souhlas s Gobou. Jsou i levnější, ale samo tedy míň kvalitní. Po osobní zkušenosti bych se vyhnul Tica SP 4500 , ikdyž zpočátku se zdál OK. No a taky bych přívlač na sumce spíš nazýval tedy těžší, než lehčí a střední. V sumčí přívlači jsem spíš v začátku( 4 roky ).
NGoba | Út 18.1.2005 11:02:21
Daiwa nebo Quantum - do 3500 se dá pořídit luxusní mašina dovozem
i Shimano by stačilo