- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Správnej prut na štiky?
Chci ho používat na štiky. Budu používat šnůru a jako nástrahy konkrétně gumové kopyta 10-15cm s lehkou 3-8g jiggovou hlavičkou. Tenhle prut ma velmi rychlou akci a slyšel sem, že je to na méně bojové ryby. Na rychlém prutu se můžou ryby typu štika, pstruh lehce vyklepat. Tak chci vědet jestli mne v obchodu natáhli a nebo opravdu je ten prut na tohle jako stvořen. Když tak jak se na něj bude podle vás týmhle spůsobem chytat?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nkaprus - Profil | Pá 24.3.2017 8:10:53
Nboticar - Profil | Čt 23.3.2017 18:19:55
NPalusko - Profil | Čt 23.3.2017 16:41:32
NPedro1 - Profil | Čt 23.3.2017 16:22:54
Každopádně na Tebou popsané podmínky - stoják,vo vodě bordel,kolem vody stromy,obřích štik jak hnoje,nástrahy gumy 10-15 cm,hlavy 3-8 g,...bych vzal prut 240 cm,s gramáží s větším rozptylem (vetšinou to mají pruty s medium/medium-fast akcí) cca 10-50 g,odpovídající navi,vlasec 0,24 mm,lanko alespoň 30 cm dlouhé.
Ale prut už jsi koupil,tak běž k vodě,vyzkoušej to a sám uvidíš,jestli jsi šáhnul vedle.
Nskwor - Profil | Čt 23.3.2017 16:10:41
NKrostten - Profil | Čt 23.3.2017 16:08:19
NPedro1 - Profil | Čt 23.3.2017 16:03:09
NKrostten - Profil | Čt 23.3.2017 15:28:34
Nboticar - Profil | Čt 23.3.2017 15:26:09
a) prut bude jak násada od smetáku - po náhozu se ani nehne, vlastně ani při náhozu;
b) prut bude krátký - kratší prut má i lehčí "rozkmitanou" část;
c) prut bude mít tzv. špičkovou akci, např. Polák zadá Číňanovi, aby vzal násadu od smetáku a nakonec vlepil krátkou špičku;
d) prut bude mít normální parabolickej průhyb, ale bude velmi lehkej. To znamená malá lehká očka, kvalitní uhlíková vlákna, malé množství pryskyřice, tenkostěnná konstrukce, tenký průměr blanku;
e) nápisem x-fast.
Nikdy bych proto netvrdil, že nejlepší pruty mají rychlou akci, protože jak si sám uvedl, je to pouze jedna z mnoha vlastností prutu.
NPedro1 - Profil | Čt 23.3.2017 15:20:12
Tak ať se daří.
NKrostten - Profil | Čt 23.3.2017 14:51:19
NChosé 2 - Profil | Čt 23.3.2017 14:50:37
Přes vypruzování by se jich také pár našlo....:-)
Nkaprus - Profil | Čt 23.3.2017 14:33:14
NKrostten - Profil | Čt 23.3.2017 14:15:13
Nkaprus - Profil | Čt 23.3.2017 13:31:44
Good luck:)
NPalusko - Profil | Čt 23.3.2017 12:54:40
NPalusko - Profil | Čt 23.3.2017 12:54:07
Nrybomil - Profil | Čt 23.3.2017 7:00:58
někdo hold má doma v pelíšku velkou tlustou samičku a jak si libuje...
Nsaxana - Profil | St 22.3.2017 20:36:41
Nmilanpindryc - Profil | St 22.3.2017 20:11:05
Ne vazne je to jeste trosku jinak. Akce x fast a podobne se hodi opravdu jen na neco a rozhodne to nema co delat s cenou prutu.
Ty nejlepsi/nejdrazsi pruty maji akci vecinou moderate fast nebo fast. Tj pri zdolavani krasne pracuje celej prut. Co tyhle pruty ale odlisuje od levnejch prutu stejne gramaze a rychlosti(akce) je to ze maji velmi male setrvacne hmotnosti. Tj horni dil prutu nevazi v podstate skoro nic ( titan torzite ocka spickovej karbon...) tohle dava subjektivni dojem rychleho prutu, nic nekmita, nevlni se po nahozu.
Levne pruty stejneho efektu dosahuji rychlejsi akci na ukor zdolavni.
Nosprey - Profil | St 22.3.2017 19:50:21
Proboha, kolego. Máš prut doma, tak ho prostě u té vody vyzkoušíš. Na něco ti bude sedět, na něco ne.Na štiky bude v řadě situací úplně v pohodě. Občas ne, ale na to přijdeš.
Zbláznil bych se štěstím, kdybych před lety začínal s takovým klackem a ty řešíš tisícero blbostí.
Třeba to, jestli se ti ryba vyklepe nebo ne závisí daleko víc na způsobu zdolávání, na vzdálenosti, na jakou lovíš, na tom jestli chytáš s vlascem nebo šňůrou a samotný prut je někde na x-tém místě.
NSharry - Profil | St 22.3.2017 19:05:49
NPalusko - Profil | St 22.3.2017 9:30:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Co sa tyka parametrov na stuku je to ok ak bude nastraha tak do 20g, pri pouziti woblera zvolit vhodny typ. Tvrsie pruty by si vyuzil len pri tazkych jerkoch. Aj dlzka je v pohode, ak nepotrebujes hadzat na otvorenej vode cez 50 metrov. Ved uvidis aky budes mat z toho ty sam pocit pri love.
NLag - Profil | Út 21.3.2017 22:57:34
Nmilanpindryc - Profil | Út 21.3.2017 21:01:40
Kratkej prut je dobra volba jak na aktivni vedeni wobleru tak gum. Nehodi se na chytani candatu na prehrade ze brehu nebo na nahazovani pres celou reku u chytani bolenu o tom zadna. Na stiky na ramenech, mensich rekach rybnikach a z lode je ale kratkej prut nenahraditelnej. Bohzel v Cr je ale o hodne vic kapru jak stik :-)
Notoš - Profil | Út 21.3.2017 20:22:21
Nrobbie - Profil | Út 21.3.2017 20:03:00
NHerva R - Profil | Út 21.3.2017 20:02:39
Nsaxana - Profil | Út 21.3.2017 19:11:21
NTomayo - Profil | Út 21.3.2017 18:26:34
NMinimlok - Profil | Út 21.3.2017 17:42:48
I když si myslím že za takový proutek už je to v celku vysoká cena
Nkkki - Profil | Út 21.3.2017 17:34:03
Nmarmyš - Profil | Út 21.3.2017 17:18:19
Kde to žije - dravci
PáNÚhoří sezona 2012 10518
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
PáNBurza na přívlačové nástrahy 33421
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.












