Nejtensi pletenka na privlac

Ahoj,
Jakou mate vyzkousenou nejtensi pletenku? Ja ted pouzivam daiwa 8braid evo 0.08. Je paradne kulata, ticha v ockach a slusne lita.
Chel bych neco podobnyho ale na UL privlac me staci polovicni nosnost....
Autor diskuse: milanpindryc - Profil , 20.2.2017 dravci - náčiní, doplňky

Nejlepsi pletenka na UL

A) Sunline PE-HG 3lb0%

B) Sunline Super PE 8 6lb90%

C) Nanofil 0.06/0.043%

D) Daiwa Morethan 12 0.083%

E) Daiwa tournament 8 evo 0.084%

F) Varivas Super Trout 0%

G) Sunline Super PE 4 4lb0%

H) Strike Wire Ultralight PE 1%

Od 23.2.2017 hlasovalo 77 čtenářů.

NMISO* - Profil | Čt 23.2.2017 8:14:11

Stickler >> prosimta co je cielova ryba pre taketo zostavy? ostriez? jalec?

    Naleš vavřina - Profil | Čt 23.2.2017 8:08:34

    milanpindryc >> Milane a od jakého průměru se teda aktuálně nanofil vyrábí?

      NOrion24 - Profil | Čt 23.2.2017 7:42:19

      Stickler >> vidis nebol by osm povedal ze nanofil bude mat v oblude nepretekar a oceni jeho vlastnosti :-)
      zaujimavy pohlad....plus sa neda nic ine ako suhlasit v tom kolko nanofilov za cenu lepsej snury kupis.....

        Nboriak - Profil | Čt 23.2.2017 7:35:55

        ok tak sme mali prispevky 0.06 -0.08 nanofil..nejake daiwy ....niekto chytá mikado al. konger 0.04 ?

          NStickler - Profil | St 22.2.2017 23:38:50

          milanpindryc >> Tak podľa zadania iné ako sunline 3lb nezoženieš, aspoň podľa mňa.

            NStickler - Profil | St 22.2.2017 23:21:18

            milanpindryc >> Odkedy sa za Ul považuje záťaž do 2 g? Ja osobne používam záťaže od 0,5-5g, ale mám prúty do 10-12 g, ktoré by sa určite mohli stále označovať ako UL a aj to majú udané na blankoch. Sorry ak ti spamujem tému, ale zo zadania ma nenapadlo, že chceš až taký extrém s nosnosťou okolo 1,5 kg.

              Nmilanpindryc - Profil | St 22.2.2017 23:09:33

              Stickler >> to uz ale nejsme podle me v kategorii UL. Ja resim nastrahy od 0.5 do 2g a pletenku s nosnosti do 1.5 kg.

                NHonzaV - Profil | St 22.2.2017 23:06:15

                u x a >> který ten spiderwire používáš prosímtě? ultracast? a jaký průměr?

                  NStickler - Profil | St 22.2.2017 22:51:56

                  Veľkosti majú rôzny výrobcovia rôzne. Väčšinou veľkosť okolo 16-22 myslím. Stačí čo najmenší s nosnosťou okolo 4-5 kg.

                    NStickler - Profil | St 22.2.2017 22:38:18

                    LucPav >> Neviem či to uvidíš, je to foto z mobilu. Viažem pomocou tzv polovičneho alebo celého krvavého uzla. Je to najbežnejšie používaný uzol. Robím 4-5 ovinov nasliniť a dotiahnuť. Mám odskúšané, že veľa ovinov spôsobuje trenie ktoré spôsobuje spomínané praskanie nanofilu v uzle.

                      NLucPav - Profil | St 22.2.2017 22:22:56

                      Stickler >> mikroobratlík používáš mezi nanofilem a FC? Já to vážu na přímo...můžeš mi sem hodit tip mikroobratlíků, který používáš a jaké uzle k tomu? Osobně nemám problém s vázáním na přímo, vcelku jsem to vychytal, ale rád bych se mrknul na další možnosti....

                        NStickler - Profil | St 22.2.2017 21:56:21

                        Ja osobne posledných 5-6 rokov výhradne len Nanofil. Väčšinou 0.08-0.10 . Je problém posledné roky väčšinou zohnať tenší. Je blbosť viazať jig alebo inú nastrahu priamo na nanofil alebo šnúru. Vždy používam FC okolo 1m. Ja osobne posledné roky hlavne drop-shot 3-5g Nanofil 0.08 a FC 0.14-0.20 . Mám odskúšané väčšinu šnúr na trhu, ale stále som verný nanofilu. Vždy používam mikroobratlíky, ktoré eliminujú krutenie pri nahadzovani a uľahčujú nadväzovanie. Ak uviaznem, tak väčšinou trhám pár centimetrov pod obratlikom cca 9 krát z desiatich. Čo sa týka pleteniek tak zatiaľ najbližšie k hladkosti nanofilu má asi Daiwa Tournament 8 braid EVO. Dobrá je aj Daiwa Morethan 12 braid , ale za cenu cca 90€ za 135m mám 6 navinov nanofilu. Chytám stojáky aj rieky a nemám problém ani na Dunaji. Chce to slušnú zásobu olov , nástrah a FC 😀. Bežne idem na Dunaj s UL nanofil 0.10 a žiaden problém. Minulý rok šťuka 102cm a slušný mazec , rybičkári vedľa skoro rozlamali prúty od jedu, keď som ju odhačkoval rovno vo vode 😀.

                          Nu x a - Profil | St 22.2.2017 21:41:32

                          LucPav >> nedoporučuji radeji nic,čekal jse něco zázračného ale bohužel ...

                            NLucPav - Profil | St 22.2.2017 21:21:59

                            u x a >> co doporučuješ, když ti varivas nesedí? Já chytám jen nanofil, Varivasky a sunline....každou mám na něco jiného a od každé značky používám několik průměrů a zatím spokojenost.....

                              Nu x a - Profil | St 22.2.2017 21:14:53

                              biaggi >> to je ještě levný!!

                                NLucPav - Profil | St 22.2.2017 21:13:05

                                biaggi >> nějak nerozumím co říkáš....a to jsme ze stejného města, asi jiný dialekt :-)

                                  Nbiaggi - Profil | St 22.2.2017 20:59:12

                                  milanpindryc >> tobě přidejte levný, 500kc za 150m , no nevím 😂

                                    Nu x a - Profil | St 22.2.2017 20:24:04

                                    mám přechválenou šňůru varivas super trout PE a musím říct že to žádný zázrak opravdu není,prostě obyč pletenka navíc řídce spletená chová se jako niťka ,mě absolutně nevyhovuje, vracím se ke spiderwire...

                                      Nvundu - Profil | St 22.2.2017 19:56:28

                                      Pedro1 >> ja to mam na pidi ryby-ze to vezme zubata ci cecko neovlivnim. ne na vetsi vode, nez potok....

                                        NRybkin - Profil | St 22.2.2017 19:49:20

                                        milanpindryc >> To je možné,já se po tom nepídil.Ku spokojenosti používám levnější řadu Super8PE