Přepočet gramů na unce u feederu

Zlomila se špička u feederového prutu - 30 gramů, můžete mi poradit kolik je to oz (uncí)? Děkuji. B.
Autor diskuse: Brian - Profil , 20.1.2017 feeder - náčiní, doplňky

Nmarsalo - Profil | So 21.1.2017 0:07:39

teoria vravi: Feederové špičky majú krivku ohybu v unciach, ktorá predstavuje minimálnu váhu prázdneho krmítka alebo olovka, ktorú by ste mali použiť, aby ste mali istotu, že špička bude v rovnováhe s montážou, napr špička 1 oz = minimálna záťaž 28 g.
.
Zaroven by mala oznacena zataz v oz spicku ohnut do praveho uhlu. Toto vsak nema casto s praxou nic spolocne. Mam 3ks roznych 2oz spiciek a teorii sa prblizuje len jedna.

    Njá 2 - Profil | Pá 20.1.2017 23:21:42

    Jarda Š. >> Protože britové standardně neudávají u vlasce průměr, ale nosnost

      NJarda Š. - Profil | Pá 20.1.2017 23:20:08

      fheavy >> Na cívkách navijáků je mnohdy kapacita vlasce udávaná v LB/YDS, tedy je pro průměr použita váhová jednotka.

        Njá 2 - Profil | Pá 20.1.2017 23:11:18

        fheavy >> Ale já to chápu. Když si pořídíš něco co máš rád, třeba prut, tak za to dáš ruku do ohně. Já vím, že mám nejlepší feeder na světě a nechci zjistit, že firma v něčem o tom prutu lže... Byť je to taková ptákovina jako ty špičky

          Nfheavy - Profil | Pá 20.1.2017 23:08:50

          já 2 >> no v tehle diskuzi je to spis o fyzice spolu s matematikou,rozdil je pouze ve vysvetleni,nekdo proste tezko pripousti ze na jeho feeder balde neni napsana pravda ,a ta jde zjistit jedine fyzicky v realu,teoreticky bohuzel:-)

            Njá 2 - Profil | Pá 20.1.2017 22:57:03

            fheavy >> Já neřekl, že jí umím, jen, že jí učím, ale jo, chvílema je tu sranda, ale to všude. Také mám základy genetiky a to je ještě lepší

              Nfheavy - Profil | Pá 20.1.2017 22:54:29

              já 2 >> no jestli umim dobre pocitat tak matematicky presne 100 piv u nas,takze ten kluk mel nakonec inovativni myslenku anebo neco hulil a predstavil si ten tuplak trochu vetsi:-) jestli doucujes matiku tak se tady musis chvilama dobre bavit co?...

                Njá 2 - Profil | Pá 20.1.2017 22:42:57

                fheavy >> Ale víš co by to bylo piv, když by sis dal v německu tuplák za 4E????

                  Nfheavy - Profil | Pá 20.1.2017 22:41:54

                  já 2 >> ja sice nejsu odbornik na matiku ale rozdil mezi oz/nebo gramy/a mm jeste pamatuju ,no a tech pullitru do tuplaku doufam ze stale 2:-) :-) pokud teda tuplak neni oznaceni
                  pro 50 l nadrz,to vis dneska je mozny vsechno )))

                    Nfheavy - Profil | Pá 20.1.2017 22:14:22

                    Willow >> tak jeste neco malo,preston mini carp 3/4 oz vs.30g kosik
                    tady je to uz lepsi ale zase to zcela neodpovida oznaceni viz.foto

                      Njá 2 - Profil | Pá 20.1.2017 22:13:06

                      fheavy >> No já ti nevím, občas doučuju matiku a řešili jsme s jedním klukem objem, naprosto nedával, tak jsem před něj postavil, panáka, skleničku, trojku, půllitr a tuplák... A on mi tvrdil, že půllitr by do tupláku nalil tak 100x Protože se přece půl gramu do litru vejde 100x

                        Nfheavy - Profil | Pá 20.1.2017 22:09:20

                        Jarda Š. >>u tohodle urcite ne a myslim ze ani u jinych oz by mnela byt v kazdym pripade gramaz a to na jakekoliv feeder spiicce,pro prumer se nemuzou pouzivat vahove jednotky.

                          NJarda Š. - Profil | Pá 20.1.2017 21:51:44

                          fheavy >> Mám dojem, že u některých výrobců označení uhlíkové špičky např. 1 oz znamená, že má stejnou tloušťku jako laminátová 1oz, ne že má stejnou testovací křivku.

                            Nfheavy - Profil | Pá 20.1.2017 21:38:23

                            Willow >> priste nevěř na duchy ,ja nemluvim z ucebnic:-)

                              Nfheavy - Profil | Pá 20.1.2017 21:36:06

                              Willow >> bez ohledu na zemi puvodu musis uznat ze nekecam:-)
                              A nemysli si ze jedini ulhani jsou nemci,ted uz pro dalsi hulku nejdu,ale nekdy ti poslu dalsi foto,mozna i engliš:-)

                                NWillow - Profil | Pá 20.1.2017 21:29:46

                                fheavy >> Debilní ulhaný německý.Regulerní 4oz špice a vytváření mýtů a pověr.!:-))

                                  Nfheavy - Profil | Pá 20.1.2017 21:19:17

                                  fany77 >> jinak to neni zadny low-end prut,tak ted mne rekni co to je za unce
                                  Americky,britsky ...?

                                    Nfheavy - Profil | Pá 20.1.2017 21:11:40 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Brian - >>nazdar,sorry za ten muj prvni trochu otevrenejsi prispevek,ale kdyz napisu ze oznaceni od vyrobcu je mnohdy na houno tak je to pravda,tady to ted vidis v realu,nastesti se mne nechce chodit pro dalsi pruty,jinak by se tady nekteri hodne divily kolik je vlastne 1oz na feeder spickach :-) :-) :-)

                                      Nfheavy - Profil | Pá 20.1.2017 21:00:55

                                      fany77 >> vcil mudruj- testovanie strojovo???? asi soudruzi nekde udelali chybu co

                                        Nfheavy - Profil | Pá 20.1.2017 20:59:02

                                        FRANK71 >> to asi jo a nejnom nemci ty tabulky i se strojni metodikou si muzou narvat vis kam tady jeste jukni na tu stejnou spicku 2oz s 80g paste bomb ty 2oz jsou asi pocityny gronskym velrybarem))