- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jsem začátečník s drop shotem a potřebuji na léto nějaké rady.
K vánocům jsem dostal náčiní na drop shot a potřeboval bych poradit jak mám začít.například:jaké nástrahy mám volit,jak je mám vodit,a hlavně jaké nástrahy používat.Děkuji předem všem rybářům za rady a doufám že mi vaše rady přinesou nějakou tu rybičku.Autor diskuse: Matěj sumčík - Profil , 30.12.2016 dravci - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
18 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NGarys - Profil | Út 8.8.2017 12:52:56
takže, montáž asi znáš...jako nástrahy nejlépe smáčky až pořádné smáky podle cílové ryby. Jdou i kopyta, ale při tom vertikální pohybu nahoru dolů je velké riziko, že se ti kopýtko chytne za háček, takže tomu se raději vyhni.
není to úplně ideální na velké vzdálenosti, dělá ti pak šňůra moc ostrý úhel, tj šikmo a nástrahou nehýbeš nahoru dolů, ale spíš jen dopředu a dolů.
vzdálenost nástrahy od koncového olůvka variabilní, čím větší hloubka, tím si můžeš dovolit větší a využít ten "propad efekt"nástrahy pro záběr. v mělčí vodě je ne zcela žádoucí aby nástraha lítala ode dna k hladině, takže lepší zkrátit třeba na 30cm...
není to úplně ideální na velké vzdálenosti, dělá ti pak šňůra moc ostrý úhel, tj šikmo a nástrahou nehýbeš nahoru dolů, ale spíš jen dopředu a dolů.
vzdálenost nástrahy od koncového olůvka variabilní, čím větší hloubka, tím si můžeš dovolit větší a využít ten "propad efekt"nástrahy pro záběr. v mělčí vodě je ne zcela žádoucí aby nástraha lítala ode dna k hladině, takže lepší zkrátit třeba na 30cm...
Nfilfas - Profil | Pá 4.8.2017 12:32:46
trosku ten drop shot oživim.chci si poridit neco takoveho-https://www.nasoutokushop.cz/wft-penzill-black-spear-spin-drop-shot nebo https://www.nasoutokushop.cz/wft-manhatten-drop-shot pro me asi 2.4m 3-30g. lovi na to nekdo.ktery bude lepsi?libi se mi ta meka spicka a 30g pater prutu jen nevim jakou zatez použít,jake mate skusenosti vy?vetsinou použivam do 10g na stojaku 2.5m ale i 8m.ze brehu dik
NBorek-kerob - Profil | So 7.1.2017 17:10:31
Fera >> ds jde uspesne pouzit kdekoliv od potoku po more. Z lode i ze brehu.
Nminatrix - Profil | So 7.1.2017 15:53:53
Fera >> s DS můžeš chytat i na pstruhovkách, je li povoleno. Proč by to nešlo na stojácích, řekách apod?
Nskalic - Profil | So 7.1.2017 14:53:13
Fera >> To jsem uplně nepochopil proč je rozdíl v kanálech oproti našim vodam.DS je primárně určen k lovu z lodě,ale dá se uplně v pohodě používat ze břehu na každé české vodě a to dokonce i na velice mělkých,
NMinimlok - Profil | So 7.1.2017 14:36:16
Serjoža >> je to takový druh přívlače kde je nástraha(NPŘ. smíček) s pod které vede ještě 25cm až +/- 1m (dle hloubky ATD) vlasu zakončeného zátěží Drop Shot olovo nebo klasické broky
NFera - Profil | So 7.1.2017 13:39:52
DS se nejvic hodi v chytani na kanalech, treba v nemecku. U nas na DS nemame takove mnozstvi vod
Nskalic - Profil | Pá 6.1.2017 9:18:38
Serjoža >> To nevadí,stačí,že posíláš pěkný fotky holek do jiný diskuze.
Nskalic - Profil | Čt 5.1.2017 12:30:38
Pokud chytáš na gumy tak ti bude ze začátku trošku dělat potíže vedení nástrahy při DS,protože nesmíš pokud možno s DS olovem skákat po dně jako s gumou,ale šoupat ho po dně.Jinak doporučuji používat šnuru s návazcem z FC.Jinak DS neni zrovna na prochytáváni velkých ploch a hledání ryb,ale spíš na precizní prochytání několika míst kterým věříš.
Nmarw_84 - Profil | St 4.1.2017 14:43:10
Hlavně s prutem na dropshot nemusíš chytat jenom dropshot, ale bude dobrej i na gumování s jigovou hlavou. Váha hlavičky dle gramáže prutu.
NGTdpcfix - Profil | St 4.1.2017 13:56:52
prvne napis s cim potrebujs poradit...jestli se vsim...smaz tu otazku a zaloz ji az neco nastudujes
ja se treba na yoututbe ucil muskarit skouknul jsem 1000 videi a jak mi to na jaro slo:Dnerikam ze to umim ale rybu chytit umim
ja se treba na yoututbe ucil muskarit skouknul jsem 1000 videi a jak mi to na jaro slo:Dnerikam ze to umim ale rybu chytit umim
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
4:21NÚhoří sezona 2012 10519
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
PáNBurza na přívlačové nástrahy 33421
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...












