přívlačový naviják - zkušenosti a tipy

potřebuji poradit s výberem navijáku na občasnou přívlač. Vláčet chodím tak 20x do roka a chci si pořídit nový naviják do 3000,- . Prut 10-30g 2,4m nástraha převážně wobler do 10 cm. vybírám mezi spro gold arc , shimano nasci , daiwa revros. vše ve velikosti 2500-3000. Má někdo z vás s těmito navi. zkušenosti aby mohl poradit či porovnat, popřípadě nějaký jiný tip. dík Jarda.
Autor diskuse: carda1311 - Profil , 2.11.2016 dravci - náčiní, doplňky

ferda8 - Profil | Ne 6.8.2017 22:48:37

carda1311 - >> ja mám Daiwu Ninja 3000 a zatiaľ úplná spokojnosť

    tinkky - Profil | So 5.8.2017 12:16:00

    Pidess >> Liebheer ....už nie je kvalitná značka .Ja som dal za moju 700 euro a po 5 rokoch bolo po nej .Servisák iba sucho skonštatoval...... Liebheer to bude kaput .....uteká znich chladiace médium. LIEBHEER .....je made in BULGARIA.

      Pidess - Profil | Pá 6.1.2017 20:16:55

      donald5 >> no kompresory dělá prakticky do všech lednic jedna firma v italii, jde o ten zbytek, dneska do všeho ser.... displeje a hromady elektroniky, takže přesně věci který se sypou a hlavně jsou drahý na servis. No snad to bude lepší než jejich hořící telefony a bouchací pračky :*-). držím palce Pidess

        donald5 - Profil | Pá 6.1.2017 18:20:15

        Pidess >> tak to jsi mě nepotěšil, už přišla sms o doručení Samsungu v následujících dnech, no snad si nebudu za 2 roky drbat palici :-). Celkem nás ukonejšilo, že dávaj 10 let záruku na kompresor, to jsme jinde neviděli. Dík za info

          Pidess - Profil | Pá 6.1.2017 14:59:12

          donald5 >> Co se týká lednic, drž se firem které se tím zabívají, Liebherr, vestfrost atd. vyhni se matlakům, jako samsung, lg a podobnejm co se se..... do všeho :-)
          šťastnou volbu Piedess

            Pedro1 - Profil | Pá 6.1.2017 14:04:46

            donald5 >> Tak kup nějaký šímo 4000,nebo Daiwu 3000 a je to.S gumama naviják v téhle cenové relaci neutaháš.

              donald5 - Profil | Pá 6.1.2017 13:57:18

              smike >> tak pošly foto jak vypadá, jak je starej a kolik má asi namotáno :-)? Pak dám vědět.

                smike - Profil | Pá 6.1.2017 13:52:47

                donald5 >> za 2000,- ti střelím Zauber CF i s náhradní cívkou.s pevnou kličkou

                  donald5 - Profil | Pá 6.1.2017 13:45:40

                  Pedro1 >> občas taky zajdu do Libně na Vltavu, a tam to musí lítat až před marínu pomalu, takže těch pár gramů navíc se hodí.

                    Pedro1 - Profil | Pá 6.1.2017 13:39:02

                    donald5 >> Na co to chceš?Na gumování na Hostík?Hlavy do 15 g?

                      donald5 - Profil | Pá 6.1.2017 13:33:30

                      Pedro1 >> to už je pomalu 3400 to Technium, pak bych šel spíše do Zauberu 3000 za 3150. Co by jsi radil?. Kuwá, zlatý komunisti, tento týden už to říkám po druhé, potřebujem novou ledničku a taky je toho na trhu moc a člověk neví coby. Za komančů jsi dal obálku a byl jsi rád, že jsi vůbec něco dostal :-))

                        Pedro1 - Profil | Pá 6.1.2017 13:26:44

                        donald5 >> Tý 4000 bych se vůbec nebál.

                          donald5 - Profil | Pá 6.1.2017 13:10:38

                          S&F - pescador >> dík

                            donald5 - Profil | Pá 6.1.2017 12:56:13

                            Pedro1 >> taky se mi zdálo, ale když jsem tam měl 4000, tak mě zase přišla moc velká a 3000 je snad stejná, akorát je rozdíl v hloubce cívky s 2500. Teda pokud se nepletu, nějak to nedokážu přepočítat na stejné parametry v síle vlasce a množství na cívce.T

                              donald5 - Profil | Pá 6.1.2017 12:52:05

                              FRANK71 >> jak ne? Hezky z mola, 14 lítaj daleko když jsou fšude bobkaři a není kde nahodit, a je to tam i hlubší. Jinak tam všude brousíš hlavičky už kolem metru a půl :-))

                                donald5 - Profil | Pá 6.1.2017 12:48:15

                                bowman >> asi tak, taky mám podobnou zkušenost.

                                  donald5 - Profil | Pá 6.1.2017 12:47:45

                                  smike >> mno, jsem podprůměrné běloch, nějak jsem to nemohl dát do kupy :-/

                                    Pedro1 - Profil | Čt 5.1.2017 16:48:52

                                    donald5 >> To šímo velikosti 2500 je zbytečně malý,na to co píšeš.

                                      FRANK71 - Profil | Čt 5.1.2017 16:47:50

                                      donald5 >> gumy do 15g? To na Hostivaři ani nepoužješ. Všechny tři navijáky jsou v pohodě.

                                        skwor - Profil | Čt 5.1.2017 16:44:13

                                        donald5 >> On kvalitativně v těch třech zase takový rozdíl nebude, spíš si s nimi zkus někde zatočit a vem ten, co Ti sedne nejvíc.

                                          bowman - Profil | St 4.1.2017 21:00:40

                                          donald5 >> Řekl bych že je to napříč značkama tak trochu o štěstí na dobrý(špatný)kus.Měl jsem a mám laciný navijáky který udělaly spoustu práce.Někomu odešly po pár vycházkách.

                                            smike - Profil | St 4.1.2017 20:55:16

                                            donald5 >> vezmi ten freams. Na nordfishingu je za 100,-€

                                              kubas. - Profil | St 4.1.2017 20:40:53

                                              donald5 >> Hlavně se nijak zásadně neřiď tím, co tady kdo napíše ;-)...

                                                donald5 - Profil | St 4.1.2017 20:38:58

                                                smike >> to jsem udělal před 2 rokama a ještě jsem si nechal poradit v Kobylisích. No, nedopadlo to podle mých představ. Takže asi tak no :-)

                                                  smike - Profil | St 4.1.2017 20:34:56

                                                  donald5 >> porid si to podle toho, co si myslis ty, ne podle toho, co ti kdo napise tady

                                                    donald5 - Profil | St 4.1.2017 20:30:03

                                                    takže takhle, chtěl jsem si pořídit navi na střední vláčku , prut 10-30 ,270 cm převážně stoják, nejvíce gumy do 15 gr.Technium 2500, po přečtení pár příspěvků jsem to změnil na Legalis, no a teď už mi zbývá jenom Zauber CR 3000. Máte s ním prosím někdo nějaké zkušenosti?

                                                      záda - Profil | St 4.1.2017 17:40:30

                                                      Pallermo >> Na stránkách doctor fishing ve výprodeji mají Spro Grand Arc od 1700,-Kč.

                                                        rybomil - Profil | St 4.1.2017 14:44:27

                                                        rybomil >> jasně , na feedr ho mám a ok, trochu těžší, je to o zvyk
                                                        starý dobrý aero XT to není

                                                          milanpindryc - Profil | St 4.1.2017 13:47:12

                                                          easi >> jo je to super e shop mam od tam vsechny navi...civka do 16.4. pocka :-)

                                                            minatrix - Profil | St 4.1.2017 13:18:33

                                                            Pallermo >> tak to už záleží jen na financích a oblíbenosti k určité značce..

                                                              Pallermo - Profil | St 4.1.2017 13:04:07

                                                              minatrix >> na vystavu pujdu urcite v Praze .
                                                              No jako feeder plavana to neprovozuji jen kaprarina :D

                                                                minatrix - Profil | St 4.1.2017 12:45:59

                                                                Pallermo >> tak víc peněz přesuň do točidla, to využiješ i v jiných discipínách (feeder, plavaná) . Na tvém místě bych navštívil nějakou z výstav a tam se podíval po klacku..

                                                                  Pallermo - Profil | St 4.1.2017 12:42:55

                                                                  minatrix >> nemam tuseni :D tak jelikoz to nevyuziji na 100% tak bych do toho moc nechtel investovat

                                                                    minatrix - Profil | St 4.1.2017 12:31:14

                                                                    Pallermo >> 1000vka Arnošt je tak na ULko. Jakej jsi si dal rozpočet a velký chceš tahat nástrahy?

                                                                      Pallermo - Profil | St 4.1.2017 12:23:47

                                                                      minatrix >> jak jsem psal chci si poridit vlaceci navijak s prutem ale nebudu to pouzivat od cervna do prosice ja to vyuziji tak 10x za tu dobu :) takove spestreni budu zacinat :D:DD mozna jsem jednou tocil rotackou a woblerem :D

                                                                        minatrix - Profil | St 4.1.2017 12:18:20

                                                                        Pallermo >> to jsou ale naprosto rozdílné navijáky. Na co ho potřebuješ?

                                                                          Pallermo - Profil | St 4.1.2017 12:12:39

                                                                          mam tady nabidku na navijak : Naviják Dragon FISHMAKER FD 1130i a nebo v bazaru je : Shimano Aernos 1000 FB
                                                                          co myslite .? spro black arc mi volali ze nemaji ze chyba v systemu