- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zkušenosti/rada na prut Giants CLX Feeder 12Ft Medium
https://www.chytapust.cz/Feederove-pruty-1620/Giants-Fishing-Prut-CLX-Feeder-TR-12ft-Medium-hrazda-navijak-zdarma
..nenašel jsem v těchto fórech bohužel ani zmínku... díky za info, váhám s ohledem na nulové poznámky na MRK_u, zda se pustit do koupě...či zkusit nějaký šikovný bazar kousek tady ;-)
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
4x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Nfheavy - Profil | So 3.9.2016 12:25:46
Diskuzi jsem castecne cetl ale objektivne to nedokazu posoudit,jak rikam ono chytat se da na vsechno,zalezi jenom jaky chce mit kazdy komfort.nekdo se spokoji s trabantem a nekdo chce ferrari
Nic jinyho v tom neni,jezdit se da taky s obojim:-)
Nsvaro - Profil | So 3.9.2016 12:16:47
Tu je diskusia trabuco vs magma :)
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=735796&page=1
Nfheavy - Profil | So 3.9.2016 11:58:54
Nfheavy - Profil | So 3.9.2016 11:48:22
Poradit mu v tom muzou kluci ze zdejsiho fan clubu trabucca napr.Plavan ad.
Nsvaro - Profil | So 3.9.2016 11:32:10
http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Delphin+Feederov%C3%A9+%C5%A1pi%C4%8Dky+Magma+Feeder
Nsvaro - Profil | So 3.9.2016 11:27:38
Za seba by som odporučil radu prútov magma feeder od delphinu. Ochytal som si ich v obchode, solídne prúty. Aj tu na mrk majú kopu spokojných majiteľov. vo výbave majú 5 špičiek a ďalšie sú ľahko a v dobrej cene zohnateľné. Problém je, že celý jeho set stojí ako magma - a bude si treba priplatiť za navi...
Nfheavy - Profil | Pá 2.9.2016 21:28:11
Ja treba ke svym feederum tohle info znam presne,akorat to nevyuzivam,a nic vhodneho doporucit nemuzu ,jelikoz zadny feeder vhodny pro zacatecnika uz nevlastnim,mam feedery jen pro pokrocile.)
Nfheavy - Profil | Pá 2.9.2016 20:27:08
Za svoji feeder.karieru jsem zlomil jednu spicku /vlastni nesikovnosti/a neoriginapni spicky zasadnenepouzivam,i kdyz jsem byl kdysi taky zacatecnik tak jsem nic nelamal.
Takze tenhle problem je v 99,9% zavinen tim meziclankem co ten prut drzi.
Nikdy jsem nekupoval prut podle dostupnosti spicek,i kdyz bych je asi dokazal sehnat,akorat by to byl peknej ranec:-)
NxDanielS - Profil | Pá 2.9.2016 17:13:48
Prut je klasický čínský brand. Českého na něm není nic, ale to na většině prutů. Jedna starost ti odpadla...
Np.lehky - Profil | Pá 2.9.2016 14:43:36
"Špičky jsou a budou skladem. V případě nějaké reklamace nebo případné koupě se obraťte na svého prodejce.
Ivana Horáčková
HOBBY-G s.r.o."
NxDanielS - Profil | Pá 2.9.2016 12:39:27
Np.lehky - Profil | Pá 2.9.2016 12:30:30
http://www.rybarske-potreby-kral.cz/search.php?search_query=Giants
..tak snad to zlepší hodnocení s možností dokoupení náhradních špiček za 149,- :-)
Np.lehky - Profil | Pá 2.9.2016 11:48:56
NxDanielS - Profil | Pá 2.9.2016 11:19:54
Nsvaro - Profil | Pá 2.9.2016 11:07:34
Kolegovi, ktorí ti to písal, by som odporučil zobrať prút do pár rybárskych obchodov a poskúšať rôzne špičky rôznych značiek - snáď mu niečo pasne. Úpravu by som nechal ako poslednú voľbu.
Šťastnú ruku pri výbere
Np.lehky - Profil | Pá 2.9.2016 10:49:38
NxDanielS - Profil | Pá 2.9.2016 10:33:06
Np.lehky - Profil | Pá 2.9.2016 10:07:35
"Dobry den Petře.
jsem také feedrař začátečník. Tento prut jsem kupoval před rokem za dost výhodnou cenu - necelých 1200,- Kč jako můj první prut.
S prutem jsem celkem spokojený, je lehký a celkem i kvalitně zpracovaný. Naviják je také bez problémů, takže jsem po nějakém čase zakoupil další dva ( akce 1+1).
Nahazování i těžších krmítek není žádný problém a zdolávání i větších ryb nečiní žádné potíže - pěkně tlumí výpady. Zatím největší ryba, kterou jsem s ním zdolal, byl kapr 59 cm (0,20 kmen a 0,16 návazec).
Takže z tohoto pohledu dobrá koupě - cena/výkon.
Nicméně má docela tuhé špičky, které navíc nemají klasické značení v uncích. Také jsem nikde nenašel, že by se prodávaly náhradní. Mě se podařilo tu nejměkčí (zelená) zlomit - při balení - takže už mám jen tři.
Náhradní špičky budu řešit špičkami od Mivardi. Ty jsou podstatně jemnější. Je tam ale trochu problém s rozměrem. Tyto mají průměr cca 3,6 mm a Mivardi dělá jen 3,5 mm a pak 3,8 mm, takže se musí upravit. Zatím jsem to ještě nedodělal, tak nemohu říci jestli to vůbec bude možné.
Celkově mě připadá, že to je prut spíše na proudnější řeku, na stojáku, kde já chytám, používám stále tu 2. nejměkčí špičku (žlutá).Ta mi optimálně funguje s 30g krmítkem. Pokud je krmítko lehčí špatně se dopíná vlasec a krmítko se popotahuje po dně.
Na druhou stranu, tak nejtužší špička dobře poslouží ve chvíli, kdy chcete ten prut použít jinak než jako feeder se signalizací špičkou. Tzn. jako plavačkový prut nebo klasický "na těžko s policajtem".
Na řece se to ale může chovat trochu jinak, ale tu zkušenost nemám. Takže záleží na tom, kde budete převážně chytat.
I přes ta výše napsaná negativa, ale mohu říci, že jsem s ním spokojený. Svoji práci zastane a pro začátečníka to není špatná volba.
Koukal jsem, že nyní se tato sada prodává za vyšší cenu - necelých 1500,- Kč. To mi připadá už dost. Je otázka jestli by nestálo za to ještě trochu připlatit a koupit něco trochu lepšího. Např. od Giants Fishing - LRX - také se dělala sada s navijákem. Pruty okolo 1700 - 1800 jsou už docela dost slušný.
Kromě toho jsem také kupoval feeder pro syna (12 let) - Enigmu od Mivardi. Je ve stejné délce, tedy 3,3m. To je také moc pěkný prut i když je to jejich spíše základní řada. Má krásně jemné špičky, je výborně zpracovaný. Velmi mile mne překvapil (s cenou za necelých 1000,- Kč).
Nevím jestli ho chcete kupovat přes internet nebo někde v kamenném obchodě, ale rozhodně bych vám doporučil se na ten prut podívat někde naživo, vzít si ho do ruky a porovnat ještě s nějakým jiným. Přeci jen každému sedne něco jiného.
Já osobně bych asi dnes volil jinak. Ne pro to, že by to byl "propadák" - to rozhodně ne, chytám s ním rád. Vždy když mi zabere nějaká ryba, tak mě překvapí, jak lehce a jistě se s nim zdolává. Je to fakt radost.
Jiný prut bych si asi vybral ze dvou důvodů.
1) aby měl měkčí špičky - protože chytám jen rybníku.
2) aby bylo možné koupit náhradní - ideálně originál - špičky. To je asi to co mne pálí nejvíce. Je škoda, že je neprodávají. Trocha nešikovnosti pak může ten prut úplně "vyřadit z provozu" (a z toho mám trochu obavy). Snad se mi to ale podaří vyřešit těmi špičkami od Mivardy.
To je asi vše. Doufám, že jsem vás moc nezahltil.
Přejí šťastnou ruku při výběru a s novým prutem mnoho pěkných úlovků.
Petrův zdar"
Kde to žije - feeder
15:36NPickermánia-ultra light fishing 49055
PoNFeederařina na řece 64302
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
PoNGURU - vše kolem téhle značky 6269
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
ÚtNDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
. . . NJihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
DAM naviják Quick Intenze FeederZa 1.350 Kč
Navijáky DAM QUICK INTENZE FD FEEDER jsou navrženy s velkým důrazem na detail a zajišťují velmi hladký a silný chod - jsou vhodné pro použití na lehký i težký feeder.
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...












