UL naviják na přívlač

Zdravim potřeboval bych poradit s výběrem navijaku na UL přívlač. Prut mám 198 cm , 2-8gr. Dikec
Autor diskuse: roman1106 - Profil , 13.7.2016 dravci - náčiní, doplňky
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Nglaza - Profil | Pá 6.4.2018 8:56:27

hanyking >> Jojo, to je muj... je drazsi, ale zase slape jako svycarsky hodinky... naprosto bez vule vsude.

    Nrybomil - Profil | Pá 6.4.2018 6:47:30

    Purista >> číňan už dříve pochopil, že nejen roláčky může vyrábět jak pro nějaký firmy co si to u něj zadají, tak pro sebe a lidi že to budou kupovat, ikdyž se to nejmenuje Daiwa, Cabelas či jinak, ale prostě čínsky, zvlášť když je to za dobrý ceny.

    Bral jsem čínský, ty 13 + 1 ložisek ( víc ložidek není víc adidas ), vel. 3000 za těch 11 ojro hned 2 ks v srpnu 2017, přišly přesně na den kdy to ebay avizoval. Zatím jedou ok.

      Nhanyking - Profil | Čt 5.4.2018 23:04:09

      glaza >> ale ta raketa za to :-D Ty ho máš?

        Nglaza - Profil | Čt 5.4.2018 21:55:20

        Abu Garcia REVO Premier 20 ... na UL ideálka :)

          NSteyr6554 - Profil | Čt 5.4.2018 20:29:57

          Zdravím páni, nemáte niekto skúsenosti s navijakom okuma epixor XT 20 FD. váha 207 gramov, kapacita 0,15 250m.cena 74 EUr,, Viem, že je to novinka, ale možno ho už niekto skúšal. chcem to na prút na light, alebo ďalší UL. ešte presne neviem ako to poprehadzujem. ďakujem za odpovede.

            Nmalenak - Profil | Čt 5.4.2018 20:28:21

            Borek-kerob >> tak kolega nenapsal, jestli je to servis a nebo neci hobby.. kdyby se tim zivil, tak by kontakt neposilal jen do SZ, ne? Ale mas pravdu, ze do servisu bych nevolal :D

              NBorek-kerob - Profil | Čt 5.4.2018 20:23:52

              malenak >> to je jako volat do servisu a ptat se, jak si mas opravit sam auto :-)

                Nmalenak - Profil | Čt 5.4.2018 19:59:34

                martcv >> nechtel jsem ho cistit - cpat do nej penize. Slo mi o to, ze ten clovek to ma asi v ruce a dokazal by mi po telefonu treba rict, co mam zkontrolovat, namazat..

                  NBachy - Profil | Čt 5.4.2018 19:04:43

                  hanyking >> Velká není, váhu navijáku je dobré sladit s prutem. Těžiště nejlíp tam kde se prut drží.

                    NPurista - Profil | Čt 5.4.2018 15:33:55

                    rybomil >>

                    Ahoj, četl jsem si tady diskuzi o UL a vy jste tu napsal to s tím čínským šuntem, což samozřejmě platí a máte v tom pravdu. Ale teď v týdnu mi přišel z aliexpressu navi, čistokrevný číňan. Je to ale celokov, serie co se prodává na mořský rybolov - tedy vše nerez nebo asi pochrom. Koupil jsem si 5000 velikost s kulatou rukojetí a musím říct, že je to pecka. Dělají ho od 2000 do 5000. Došel za asi 3 týdny bez cla! Klička se otoči bez pomoci jen svou vahou, navi s ní jde takhle i roztočit. A když do ní silně drbnu, tak se dotočí po cca 11-12 plných otáčkách dokola. Pokud pokukujete po nějaké Číně, tak ho zkuste. :)

                    https://www.aliexpress.com/item/KastKing-Kodiak-Sal​twater-Spinning-Reel-Full-Metal-Body-10KG-Drag-Boat​-Fishing-Reel-with-11-BBs/32690958637.html?spm=2114​.search0104.3.1.3841460eBbsJdl&ws_ab_test=searchweb​0_0,searchweb201602_4_10152_10151_10065_10344_10068​_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_5722615_10​697_10696_10084_10083_10618_10304_10307_10302_57227​15_10059_10534_308_100031_10103_441_10624_10623_106​22_5722515_10621_10620,searchweb201603_28,ppcSwitch​_5&algo_expid=5986e8af-4015-43e0-9777-f988ce3ff365-​0&algo_pvid=5986e8af-4015-43e0-9777-f988ce3ff365&pr​iceBeautifyAB=0

                      Nhanyking - Profil | Čt 5.4.2018 13:06:50

                      Všiml jsem si, že už se nenabízí navi velikosti 15. Není ta 20 velká na mikro přívlač? I když váhově je ta okuma epix těžší než dnešní 20.

                        Nmartcv - Profil | Čt 5.4.2018 11:45:29

                        rybomil >> tak já mám všechny navijáky z té horní cenové kategorie....tam se určitě vyplatí zainvestovat...navíc to jsou stary poctivý modely a těch by byla škoda

                          Nmartcv - Profil | Čt 5.4.2018 11:42:17

                          malenak >> nevím jestli má cenu řešit exage....to asi není naviják co by stál za takový profi servis....to se asi nevyplatí

                            NBachy - Profil | Čt 5.4.2018 8:14:53

                            hanyking >> Ta cívka s tím zlatým kroužkem je hlavní cívka k tomu navijáku, je i hlubší a lépe zpracovaná. Ta hliníková je náhradní cívka. Jinak k promazání - já ho nijak nemazal asi 13let (chytal jsem s ním často), pak jsem ho promazal aby točil lehčeji, ale moc jsem tomu nepomohl, asi to chtělo jinou vazelinu nebo profesionální opravu.

                              Nrybomil - Profil | Čt 5.4.2018 8:05:24

                              martcv >> jak nevím, normál vím už více let, jsou na to lidi

                              nejlevnější je asi tenhle

                              http://www.petdar.cz/CISTENI-NAVIJAKU-a4_2.htm

                              takže od cca 200 do cca 700 podle typu a velikosti roláku. Možná znáš jiný servisáky ???

                              roláček na UL co pořídím nový za 11 ojro čistit / servisovat rozhodně dávat nebudu :§)

                              na vláčku mám cca 8 roláků různých velikostí a provedení, nejvíc na L , některý natočí 100 - 150 prutohodin, podle toho jak který zrovna beru, ten na XXL vláčku tak 3 - 8 prutohod. / rok

                              servis na těch mých levných si dělám sám asi 30 let, zatím fungujou všechny jakž takž u těch hodně jetých až po super u těch skoro nových.

                              Vím o borcovi co vytáhnul někde z popelnice levný ABU 501, skřípe a vrže mu to v tom ukrutně, brzda jedině natvrdo, vakl obrovský a jede s ním pstruhařinu cca 10 let a jak se panečku tváří spokojeně že ho má. Chtěl abych mu ho promazal, odmítl jsem řkouc, že šroty nedělám, bo nevím, jestli bych to vůbec složil zpět... A podobných vehiklů nám dříve nosili do prodejny vícero.

                              Je to o prioritách každýho soudruha. Někdo prokouří za 100 - 200 CZK denně, ale je mu líto těch
                              60 - 90 CZK za poštovné....

                                Nmalenak - Profil | Čt 5.4.2018 7:50:55

                                martcv >> prosim te a umi ten clovek i poradit? Mam shimano exage a pri stahovani v nem nahodne strasne piska. Uz neni v zaruce, ale chytany byl parkrat.. od te doby mi lezi doma, protoze s tim u vody nevydrzim :(

                                  NBachy - Profil | Čt 5.4.2018 7:15:44

                                  eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 4.4.2018 22:23:03 >> Tak feedr - spíš jsem měl napsat picker, samo s lehkým krmítečkem a jerky jen ty nejmenší. Šlo o vyjímky. :-)

                                    Nhanyking - Profil | Čt 5.4.2018 0:01:52

                                    Psal jsem na tu Ranou a odepsali hned. Takže zítra posílám. Nevím jestli ho mám nechat promazat a vyčistit když šlape. Jak to tady čtu tak ten naviják nemá pokračovatele. Mě ho vybral známý v polsku k boloňce. A netušil jsem jaký to je poklad :-) Hned bych ho koupil novej znovu. Celej nerez, 10 ložisek atd. jedu s ním 15 let přívlač i těžkou boleni atd, a plavačku. A mimo kličky ok. Nevíte proč tam jsou odlišné cívky? Jedna má jakoby zlatý vyvýšený kroužek.

                                      Npetrikveprik - Profil | St 4.4.2018 22:23:03

                                      Bachy >> "UL, špetka feedru, nejaký jerk.." kua bachy nehroť to, směju se jak cyp :-))) Jinak zdar a jsem rad, ze ses zase ukazal:-)

                                        NBachy - Profil | St 4.4.2018 18:00:55

                                        Pedro1 >> Mitchell Mag Pro Lite 500, cena tenkrát tuším okolo 4500Kč, tahal jsem s ním spoustu klacků, kořenů, kamenů, trávy, nějaké ty sáčky, škeble, ... Takový ten běžný teoretický rybolov. Jako já s ním pořád chytám, není to jakože úplně kaput, ale už to jde poznat, že je hodně vyklechtaný. Jak jsem už psal, srovnávám s tou Okumou Epix. Ten vydržel několikanásobně víc, a to jsem si tehdá ještě zacházení s vercajkem tak nehlídal. Jinač lov z drtivé většiny UL, nějaká plavačka, špetka feedru, nějaký ten jerk, těžší guma a podobně, klasický univerzál.

                                          Nmartcv - Profil | St 4.4.2018 16:06:44

                                          rybomil >> jaký prachy...vždyť nevíš co za to chce.....supr práce za dobrý peníze...navijáky týhle kategorie si tu péči zaslouží...navíc je to poprvý za tu dobu co je mám....mám jich několik a točím je...takže mi vydrží ještě hodně dlouho

                                            Npetrikveprik - Profil | St 4.4.2018 15:29:13

                                            Pedro1 >> jako jo. Nebylo to nic extra. Navíc každý se k vercajku chová jinak žejo :-)

                                              NPedro1 - Profil | St 4.4.2018 15:28:13

                                              eskymak Mrakomor >> petrikveprik - 4.4.2018 14:30:54 >> Všechno zničíš,to je jasný.Na druhou stranu odrovnat naviják překlápěním a točením svědčí o tom,že je ten navi ultra kšunt.

                                                Nrybomil - Profil | St 4.4.2018 15:01:07

                                                martcv >> bych za to ty prachy nedal, když to je víc než 1/3 novýho, nebo dokonce 2násobek novýho čínskýho klumpru

                                                  Npetrikveprik - Profil | St 4.4.2018 14:30:54

                                                  Pedro1 >> Zdar, jako i na ULku časem odrovnáš naviják. Pochopitelně záleží jak je ten navi kvalitní. V tomto se bachyho musím zastat. Není to jen o tom že taháš 1g nástrahu. Jde už jen o to samotné točení, používání, překlápění..atd... Prostě když s tím natočíš stovky kilometrů a 1000x překlopíš tak ho odrovnáš i bez nástrahy.

                                                  Jestli tě zajímá konrkétní naviják, tak to nebyl žádný high end model - odrovnal jsem nějaké spro 2000 (urban či cosi takového). Za dvě sezony, což bylo cca 60vychazek. Rex mi kdysi vydržel víc :-))

                                                    NPedro1 - Profil | St 4.4.2018 14:06:53

                                                    Bachy >> To mě zajímá,ten odrovnaný navi.Jaký naví,jaká velikost,co jsi s ním tahal,počet vycházek a jak byl odrovnaný?

                                                      NEsox 2 - Profil | St 4.4.2018 13:39:58

                                                      Hamon >> Tak to je škoda vloni po sezoně jsem dva vyhodil, tedy bez cívek ty se hodí i na nové navijáky Zauber. Kupuji vždy stejné ještě původní model, není to hitparáda v kráse ale cena - vybavení/brzda je perfektní.

                                                        NHamon - Profil | St 4.4.2018 13:04:57

                                                        Bachy >> A furt si myslim, ze ked by som rozobral navijak tak, ako je dole na obrazku, tak by som po hodke pristavil k sebe smetnu nadobu a v tej chvili by to tam slo :)
                                                        A bojim sa, ze aj ked by som dal niekomu echo, tak by mu to bolo na trt.
                                                        Kazdopadne v casoch davno minulych so zadnou brzdou som nemal problem robit rozborku a zborku s paradnym chodom.

                                                          Nminatrix - Profil | St 4.4.2018 13:03:35

                                                          martcv >> pošli mi pls taky kontakt, díky ;-)

                                                            NBachy - Profil | St 4.4.2018 12:46:48

                                                            Hamon >> jo jo, vidím to stejně.

                                                              NHamon - Profil | St 4.4.2018 12:34:00

                                                              Bachy >> vsetko ide, len vsetko nieco stoji a ten cas prace je nezaplateny podla mna.

                                                                Nmartcv - Profil | St 4.4.2018 11:58:45

                                                                pepa-č >> ahoj...veřejně to dávat nebudu...:-)....napis SZ co by jsi chtel oživit za strojky ....zeptám se...a předám kontakt

                                                                  NBachy - Profil | St 4.4.2018 11:15:30

                                                                  martcv >> Pěkně, dobrá práce. Ale vymezit vůle na zubech ozubených koleček chce asi hodně lásky. :-)

                                                                    Npepa-č - Profil | St 4.4.2018 10:50:46

                                                                    martcv >> a kam jsi to posilal?

                                                                      Nmartcv - Profil | St 4.4.2018 10:30:44

                                                                      rybomil >> taky jsem to mu nevěřil dokud jsem nevyzkoušel....poslal jsem pár mejch oblíbenejch kousků do "lázní"...vyčištěny...vyměněny ložiska..dokonce vyměněny tam kde dříve byli kluzná..vymezeny vůle a promazány ...skoro se zdá, že chodí lépe jak nové...je vidět, že jsou lidi co to dělaj s láskou a baví je to

                                                                        Nrybomil - Profil | St 4.4.2018 10:22:43

                                                                        Hamon >> JJ, být začínající rybář, jdu k popelářům a mám tackhles co se týče navi pořešený, všici toho vyhazujou kvanta... :§)

                                                                          NHamon - Profil | St 4.4.2018 10:13:30

                                                                          Esox 2 >> Dockal by som pred tou popelnicou, tak kludne daj vediet, kedy zacnes zahadzovat ;)

                                                                            NPepa z depa - Profil | St 4.4.2018 9:31:19

                                                                            Esox 2 >> ty nerecykluješ?

                                                                              NEsox 2 - Profil | St 4.4.2018 9:25:54

                                                                              Zdravím co třeba použít nějaký klon Zauberu a jemu podobné. Jinak ono i když je naviják jakkoli kvalitní tak stejně jednou odejde a nebo se na trhu objeví nové navi lepší, hezčí i kvalitnější. Kupuji navijáky cenově střední třídy a když se jejich čas naplní, tak je hodím do popelnice a koupím nové. Nijak to moc neřeším. naviják je přeci jen spotřební zboží. Asi tak.

                                                                                NBachy - Profil | St 4.4.2018 9:24:38

                                                                                rybomil >> Dneska jde všechno, zaplatíš a vymezí i vůle. Že budeš čtvrt roku bez navijáku a nakonec zaplatíš jak za nový je věc druhá.

                                                                                  Nrybomil - Profil | St 4.4.2018 9:08:28

                                                                                  Bachy >> To bych chtěl zažít, jak a kde ti poctivě ty vůle vymezujou. Dříve možná, ale dnes ?

                                                                                    NBachy - Profil | St 4.4.2018 9:04:51

                                                                                    aleš vavřina >> Po každém vyhrabání z písku jsem ho vždycky pořádně osprchoval, přebalil I nakrmil. Nechám vymezit ty vůle.

                                                                                      Naleš vavřina - Profil | St 4.4.2018 8:38:57

                                                                                      Bachy >> moc nechápu, ... tou péčí jsem myslel válení navijáku v písku (pak je vždy třeba okamžitě vyčistit), po sezoně vyčistit a nechat promazat, vůle vymezit, ..., kvalitní nepřetěžovaný naviják (a to je při UL vždy) ti pak vydrží roky - to spíše jej pošleš do věčných lovišť z jiných důvodů

                                                                                        NBachy - Profil | St 4.4.2018 7:38:57

                                                                                        aleš vavřina >> Jak často během první sezóny doporučuješ servisovat naviják na UL? :-) Já tedy nezdolávám ryby, ale sem tam se povede vytáhnout klacek, nebo i dost často zavěsím a vždycky zkouším jestli už to náhodou není ryba. Jinač v bahně ho moc často nekoupu, jestli jsi myslel tohle.

                                                                                          Naleš vavřina - Profil | St 4.4.2018 6:42:36

                                                                                          Bachy >> jasně že závisí jak se o naviják staráš, ale samotná UL jej dle mého neodrovná, špatná péče ano

                                                                                            NBachy - Profil | Út 3.4.2018 7:43:50

                                                                                            aleš vavřina >> Taky jsem si myslel, že UL naviják moc nezatěžuje, ale už si to nemyslím. Nejde tam jen o tahání 1g. Třeba takovou vlajkovou loď od Mitchellu jsem odrovnal v podstatě za sezónu.

                                                                                              NBachy - Profil | Út 3.4.2018 7:28:21

                                                                                              hanyking >> Tenhle navijáček se jim povedl opravdu skvěle. Mám stejnou zkušenost, neuvěřitelná výdrž, 8x větší než mi vydržel jakýkoliv jiný, i mnohem drahší. Ale najít náhradu se mi zatím nepovedlo, další dvě okumy zklamaly.

                                                                                                Nhanyking - Profil | Út 3.4.2018 0:13:45

                                                                                                Já jsem chytal na vláčku i plavačku s bolonˇkou asi 15 let s okumou epix ef 15. 10 ložisek. Super navijáček ale ted ni vypadla osička z kličky a stratil jsem pružinku i s tím čudlíkem jak to zajišťuje. Psal jsem do servisu tak uvidím jestli to spravěj. Myslíte, že vy to šlo slepit pájkou nebo zavařit? Jinak na okumu nedám dopustit a zase si budu hledat okumu.

                                                                                                  Nrybomil - Profil | Čt 21.7.2016 11:05:57

                                                                                                  osprey >> JJ, mám teď " odborný " dohled u 13letýho adjunkta, horko těžko vyškemrá u táty nerybáře nějaký love na tackles, zato leží u videjek a v článkách + vše co mu řeknu aby udělal jinak hned zkouší. Cajky má podprůměrné, začátečnické. Ale za půlrok udělal pokrok jako jiní za 10 let.

                                                                                                    Nbowman - Profil | St 20.7.2016 17:45:36

                                                                                                    osprey >> Já ti rozumím Mirku a vím že jestli nachytáš nebo ne není otázka vybavení.

                                                                                                      Nosprey - Profil | St 20.7.2016 15:12:21

                                                                                                      bowman >> Co je drahý a co není, určuje peněženka konkrétního jedince. Tady na jihu je hodně lidí, pro které jsou 2000 Kč kosmická částka.
                                                                                                      A moji svěřenci z kroužku kdysi chytali s neskutečným šrotem - a jak chytali!

                                                                                                      Mám i navijáky, jež by mohly být vnímány jako drahé. Ale rybám je to jedno. Pokud to obstojně chodí i brzdí a moc se to nemotá, tak se dá lovit s kdečím.

                                                                                                      Oba víme, že je to spíš o pocitu a o radosti z pěkného cajku a už kolem těch 2000 i níž se sežene naprosto dostačující strojek.
                                                                                                      Pak je tu věc životnosti při větším zápřahu, ale to není případ lehké vláčky, o níž je tu řeč.

                                                                                                        Nšrot - Profil | Po 18.7.2016 22:49:26

                                                                                                        tencotančísesmáčky >> první co sem našel na gůglu:
                                                                                                        http://www.hanackyrybar.cz/www-centrum-rybareni-cz/​9-TECHNOLOGIE-NAVIJAKU-A-PRUTU/51-MAG-SEAL-magnetic​ke-uzavreni
                                                                                                        naviják sem loni vymáchal v řece aspoň 20* a nic mu neni, takže asi jen reklamní věc z nasa, když to nechceš ráchat v moři

                                                                                                          Ntencotančísesmáčky - Profil | Po 18.7.2016 22:05:58

                                                                                                          Petras >> A jak ta olejová náplň funguje?Copa je to za technologii?

                                                                                                            Naleš vavřina - Profil | Po 18.7.2016 21:54:02

                                                                                                            Kluci asi ta volba navijáku je hlavně o osobních sympatiích k té či oné značce. Od určité cenové hladiny se dá obstojně chytat se vším, neb UL ten naviják moc nezatěžuje. Z toho důvodu jsou v kurzu i ty nové Shimana (odlehčené z materiál CI4) a pomalu se zapomíná na ty staré poctivé dříče co vybudovaly pověst této značky.

                                                                                                              Nbowman - Profil | Po 18.7.2016 21:16:49

                                                                                                              nofish >> v pohodě :-)

                                                                                                                Nnofish - Profil | Po 18.7.2016 21:12:42

                                                                                                                bowman >> Tak doufám, že víš, co je nadsázka :-)

                                                                                                                  Nbowman - Profil | Po 18.7.2016 20:58:58

                                                                                                                  nofish >> však ti to nikdo nebere :-)

                                                                                                                    Nnofish - Profil | Po 18.7.2016 20:57:27

                                                                                                                    bowman >> drahý, je relativní pojem.... jako sorry, řknu to hnusně, ale ta hnusná sproška mi vytahala lepší candoše, než stelly lemplů co leští cajjk, ale neumí chytat :-)

                                                                                                                      Nbowman - Profil | Po 18.7.2016 20:56:57

                                                                                                                      Bláža >> Já vím :o) Pokus o žert :-))

                                                                                                                        NBláža - Profil | Po 18.7.2016 20:55:57

                                                                                                                        bowman >> Každý má hladinu drahoty posazenou jinde....

                                                                                                                          Nbowman - Profil | Po 18.7.2016 20:54:46

                                                                                                                          nofish >> Copak SPROčko dělá nějaký drahý navijáky ??? :o)) Že choděj dobře bych ti i věřil,ale že byly drahý to už teda nee :o)))

                                                                                                                            Npoldeci - Profil | Po 18.7.2016 20:50:45

                                                                                                                            mbm >> servus,je to choroba u shimana,mna takto nasierala stella sw az som ten navi jedneho dna rozobral a pootocil ten gumeny zubaty vencek /friction ring/od vtedy je to zatial ok,asi si to inak sadlo
                                                                                                                            mozno zalezi vo vyrobe ako to daju dokopy lebo u inych typov mi to nikdy nerobilo,aspon nie tak aby som si to vsimol a sa samonasieral

                                                                                                                              NBláža - Profil | Po 18.7.2016 20:03:45

                                                                                                                              alžběta >> Ano, ale myslím, že to není vada, ale prostě jen konstrukční nutnost...

                                                                                                                              Proto to vůbec neřeším, ruka to automaticky vyřeší bez nějaké prodlevy...

                                                                                                                                Nalžběta - Profil | Po 18.7.2016 20:00:40

                                                                                                                                Bláža >> Ahoj. Také překlápím rukou a u všech navijáků, které jsem za život měl v ruce, se mi v určitém momentu a místě stávalo přesně to, o čem mluví nofish. Na funkci to vliv nemělo žádnou, ale za pár set hodů se ti to stane, já tvrdím u každého navijáku. Pootočíš milimetr a jde to.