- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Druhý přívlačový prut
Druhý prut by měl být dlouhý 2,4 nebo 2,7 metru. Budu ho používat na Berounce a na Slapech (tam možná občas z loďky) s většími woblery a asi rotačkami. Kdybych někdy chytl candáta, byl bych šťastný. Koukal jsem na vlastně stejný prut jako mám, ale 14-40, jak v délce 2,4m, tak 2,7m. Pak jsem koukal na Abu Garcia Vendetta 2,75m, 15-40. Oba dva pruty jsou stejně drahé (skoro dva tisíce) a stejně lehké (177 a 186 gramů). Oba jsem měl v ruce a dobrý. Pak jsem zcela náhodně našel Daiwu Sweepfire 2,7m, 15-40, ale neměl jsem ho v ruce. Je těžší (210g) a o pár stovek levnější. Klidně si nechám poradit i něco jiného do max 2 tisíc.
Naviják - váhám mezi Daiwa Revros 3000R a Abu Garcia Cardinals S 30 FD. Abu Garcia váží o 30 g méně (259 vs 290 g) a je o dost levnější, stojí 1.150 Kč. Ale jak koukám, tak asi nesrovnávám stejně velké navijáky, protože na Daiwu se vejde mnohem víc vlasce. Ale menší 2500 má zase slabší brzdu (4kg oproti 6,4kg). Ale takhle silnou brzdu stejně nebudu potřebovat. Prostě jsem bezradný. Pak jsem se tu ještě opakovaně dočetl o Ryobi, ale to už mi pro mé účely a četnost docházek (10-15x za rok) přijde hodně peněz. Prosím o rady o radu, mockrát děkuji.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
NEizo - Profil | Pá 24.6.2016 20:39:08
NEizo - Profil | Pá 24.6.2016 20:37:05
NEizo - Profil | Pá 24.6.2016 20:30:30
NxDanielS - Profil | Pá 24.6.2016 19:57:12
Nalžběta - Profil | Pá 24.6.2016 19:56:03
NxDanielS - Profil | Pá 24.6.2016 19:54:14
Nnofish - Profil | Pá 24.6.2016 19:42:10
Při přívlači fakt nikdo neřeší, jak dohodit kilometr daleko, reálně se hází 30,40,50m takže si myslím, že to takové věda nebude. Fakt si nekupuji pruty podle velikosti oček, na větší dálky prostě narvu větší naviják a když urvu pletenku tak tam dám třicítku spročko a neletí to tolik jak z 45-ky. Jedině že bych teda zase rychle sladil velikost očka s navijákem.
NPedro1 - Profil | Pá 24.6.2016 19:42:02
Tady se řeší vlacka a tam je to jasně dané.Celou dobu se bavím o vlacce.
To o čem pises může mít vliv pouze tam,kde je oček hodně a malých.Feeder a plavacka.
A stále je otázka,jestli větší vliv než velikost civky.
NxDanielS - Profil | Pá 24.6.2016 19:37:59
NxDanielS - Profil | Pá 24.6.2016 19:35:48
NPedro1 - Profil | Pá 24.6.2016 19:35:29
Jak jsem psal,na feederu to vliv mít může,na vlacaku je to jasně dané a ta větší cívka jasně vede.
NPedro1 - Profil | Pá 24.6.2016 19:32:20
Ono když daš na vlacak navi vel 14000,nehodis nikam.Prut je absolutně zabitý a nevyvážený diky tomu obrimu navijaku.
A to se nebavim o tom,ze u menší civky se při nahozu cívka mnohem rychleji vyprazdnuje,tudíž tření šňůry o hranu civky je mnohem větší a více ji brzdí-čím méně máš na civce,tím méně nahodis.
Proč se delaji na kapry obří navijaky s obří mělkou civkou?Proč se nedělají s malinkatou extra hlubokou civkou?
Nnofish - Profil | Pá 24.6.2016 19:29:53
Dáme sázku, pošlu ti prut, necháš vyvázat větší očka a když mi to bude létat dále, tak to zaplatím. Ok? :-D
(běžně se mi stává, že občas urvu třeba 30m pletenky, tak vím, jaký je to pak rozdíl - navijáky velikost cívek 30-50).
NxDanielS - Profil | Pá 24.6.2016 19:26:24
NxDanielS - Profil | Pá 24.6.2016 19:23:53
NPedro1 - Profil | Pá 24.6.2016 19:20:10
Když to přeženu,s čím hodis dál?Když to namotas na tuzku,nebo kolem plechovky od piva?
Nnofish - Profil | Pá 24.6.2016 19:15:43
Tady nejsme na kaprech. Přidávám se k Pedrovi. Očko neřeší, jak daleko to poletí, ale velikost cívky a její naplnění + samozřejmě to, jak umíš házet a jakou tam máš šňůru. Ani délka prutu (30cm rozdíly) neřeší tolik, jako velikost cívky a množství návinu.
Já třeba jak blbec nosím i náhradní naviják, protože vím, že když utrhnu dvakrát blbě pletenku, tak už to prostě nebude lítat, i kdybych rychle převázal očka na dvojnásobné.... za to po výměně cívky za plnou, to poletí zas.
Kde to žije - dravci
14:56NBurza na přívlačové nástrahy 33421
13:21NRare woblery - Rapala 14054
9:23NÚhoří sezona 2012 10520
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.














