- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak naložit se strouhankou?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
Nmarmyš - Profil | So 18.1.2020 16:57:25
NAllCapone - Profil | So 18.1.2020 16:54:04
"Kvaltování všeliké, toliko pro hovado dobré jest"
NAllCapone - Profil | So 18.1.2020 16:46:19
Jednou jsme byli v Sorsku, je tam obří důl na molybden. Malé městečko u velkého dolu.Na náměstí dřevěnice, vino-vodočný magazin. Vlezli jsme tam cosi koupit a zažili jsme šok. Úžasný výběr moravských vín za směšné peníze. Nešlo nám to do hlavy. vedoucí nám vysvětlila, že objednala kontejner vodky a když přišel, byl plný vína. V Moskvě se někdo sekl a nasměroval víno z Československa pro moskevské lepší lidi do jihozápadní Sibiře. Nazpět už to nechtěli.Nám to nevadilo.
Nmarmyš - Profil | So 18.1.2020 16:38:58
NAllCapone - Profil | So 18.1.2020 16:35:02
I Jenisej je už na jihu, na horním toku, takový mohutný.
To Tělecké jezero, je neskutečné.U nás relativně neznámé, 30 km kubických čisté sladké vody, hloubka víc jak 300 m. https://cs.wikipedia.org/wiki/Teleck%C3%A9_jezero
Povozili nás na vojenském rychlém člunu po celém jezeře.
V Barnaulu je dnes mamutí fabrika TransMaš, ve které se za války vyráběli na mašinách stojících venku, žádná hala, motory V2 pro tanky T34. Krom jiného tam naprojektovali, vypiplali a vyrábějí motory řady UTD (u nás UTD20 resp. M20, 300 koňový diesel V6, pohonná jednotka BVP).
Zakecal jsem se, dost jsem toho za dlouhý život zažil.
Nmarmyš - Profil | So 18.1.2020 16:21:28
Akorát nevím co to má společné se strouhankou.:-)
Nmarmyš - Profil | So 18.1.2020 16:11:21
NAllCapone - Profil | So 18.1.2020 15:55:09
Nmarmyš - Profil | So 18.1.2020 15:51:39
NAllCapone - Profil | So 18.1.2020 15:41:46
Já tam byl někdy těsně před rokem 1980, potom jsem emigroval a ne do SSSR.
A zcela jistě to byla běžná technika. Pánev o průměru snad půl metru, písek byl na břehu, olej donesli starý přepálený ze závodní kuchyně v dole na železnou rudu.
Někdy před tím jsem byl na testech dieselů v zimních podmínkách v Zapolárném https://goo.gl/maps/YW9z5HPbj6nWH14T7 a tam v tom momentě jeli restaurace na jediný olej, který měli k dispozici. Zdravý a smardlavý nerafinovaný rybí tuk. když jsme vlezli do první restaurace, otočili jsme se ve dvěřích, ale po třetím pokusjsme rezignovali, hlad je strašný a umírá se na něj.
NAllCapone - Profil | So 18.1.2020 15:14:33
Vždyť je v mnohých renomovaných profi směsích, světových výrobců. Strouhanka+mletý produkt kafilérky, barvivo, aróma a kupujete to a vnadíte nadšeně. A ryby ro žerou. A do takové strouhanky se mele všechno, chleba, pečivo, staré suchary, všechno z mouky a od mouky (i mlynářův penis, jako ve starém vtipu, co má která ráda a jedna, že něco od mouky a když přítelkyně nálehaly, tak že ten mlynářův...), plíseň v krmnivech nevadí, tam to nikdo nesleduje.
Strouhanka je luxusní, to ryby dokonce sežerou a stráví. Viděl jsem na Dněpru kdesi pod Krivoj Rogem kdysi vnadit rybáře pískem, který pražili na oleji direkt na břehu. Ten připálený slunečnicový olej na písku jako na nosiči a těžkém matroši, házeli malými lopatkami (dnes se prodávají plastové s laminátovou tyčkou) do míst, kde potom chytali ryby. Ryby se toho sice nenažraly, ale ta vůůůůůně!
NPetr64 - Profil | So 18.1.2020 14:24:36
Ten vanilkovej cukr ale vyzkouším.
Nboileeman - Profil | So 18.1.2020 14:13:56
N1975 - Profil | St 22.6.2016 16:55:10
NJarda82 - Profil | St 22.6.2016 13:49:12
Nltrab - Profil | Čt 5.5.2016 18:58:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kde to žije - plavaná
2:55NNaviják Centrepin 5895
StNKlub přátel Bolognese 1768
SoNRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
PáNSamo domo splávky 1923
. . . NPrak na krmení 243
. . . NBoloňka a předpřipravené sestavy 19
. . . NBolognese 5/6 m 5
. . . NColmic nebo Sportex? 3
. . . Nvlastnosti prutu 7
. . . NCo je to za rybu? 37
Co je nového - plavaná + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - plavaná
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - plavaná
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
11.7.Rybářské závody -Stare Sedliště
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
29.8.Rodinné dětské závody 29.8. -...
3.10.Rybářské závody Bylany Podzim









