- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Hlučná šnúra pri prívlači vadí rybám ?
chcem použiť šnúru na sumcovú prívlač power pro klasiku 0,41ku a vraj táto šnúra moc hučí v očkách má niekto skúsenosť že by to bolo cítiť na záberoch ? žeby to vadilo rybám ???
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
5x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
lexo - Profil | Po 11.4.2016 19:58:37
lexo - Profil | Po 11.4.2016 19:56:26
rybomil - Profil | Po 11.4.2016 19:50:15
zdevac - Profil | Po 11.4.2016 11:32:20
To je v pořádku, já se jen snažil vysvětlit, proč přenos zvuku po šňůře nemůže do vody fungovat :-) Jinak bych v tomto případě ještě rozlišoval mezi slyší a vnímají. Co ryby slyší, to nevím. Ale zvuk není v zásadě nic jiného, než rychlé změny tlaku. A ten se ve vodě šíří jinak, než na vzduchu. Pokud tedy pod vodou "vydáš jakýkoliv zvuk", ryba ho zaregistruje jako tlakové změny. Něco jako když zaklepeš nehtem na akvárko :-) Jestli nehet na skle rybka slyší, to nevím, ale že na to reaguje je naprosto jisté :-) A pochybuji, že by se klepání odehrávalo v oblasti infrazvuku.
poldeci - Profil | Po 11.4.2016 8:22:05
·" Ryby počujú len infrazvuk. O ich príjme a spracovaní zvuku toho veľa nevieme. V každom prípade, naše bežné zvuky nepočujú - ak sa vám to zdá - tak potom reagujú na vlnenie, ale náš rozhovor určite nepočujú. "
"Infrazvuk je zvuk s frekvenciou nižšou ako je ľudské ucho schopné vnímať, teda pod 16 či 20 Hz. Takúto frekvenciu majú napr. seizmické vlny pri zemetrasení či nízkofrekvenčné vibrácie strojov. "
to len aby ste sa dva dni nemotali okolo detskeho telefóna z kelímkov
zdevac - Profil | Po 11.4.2016 7:42:30
Ano, to jsem právě psal. Systémy s víčkem fungují na vibrace podélné. Ale tady ti na konci ti jaksi chybí udělátko, které by ty tvoje "podélné vibrace" převedlo do vody. A kromě toho je to blbost, žádné podélné vibrace tam nejsou, kde by se tam vzaly? A také mimo to, že nemáš koncové zařízení, nemáš ani vysílač. On ten provázek funkuje pouze jako přenašeč, ne jako zdroj. No prostě je to celé kravina.
kaprus - Profil | Po 11.4.2016 7:33:26
Jenom uvedu pro predstavu jak se siri zvuk ve vode. Kkdyz sme se jako decka koupavali na bagru delali sme takovou blbost. Kdyt sme byli kazdej na jine strane jezera ukazali sme na sebe a potopili se. Jeden bouchal pesti do dlane a druhy to normalne v tw vode zretelne slysel. Mohlo to byt klidne pul kilaku daleko. Vzduchem ses mohl urvat a neslyslei sme se. Co teprve takovy sterk, petky, kyble, snura, kulicky ve wobu...
S&F - pescador - Profil | Po 11.4.2016 6:46:21
xDanielS - Profil | Po 11.4.2016 6:41:35
kaprus - Profil | Po 11.4.2016 6:40:08
Pozoruju i to, že když sme na rybech dva a občas prohodíme slovo, tak to stojí většinou taky za houno. Obecně bych to shrnul tak, že když přijdeš k vode a je tam ticho tak tam musí zůstat ticho.
kaprus - Profil | Po 11.4.2016 6:33:41
zdevac - Profil | Po 11.4.2016 0:12:55
To je hloupost. Funguje to jen s tím víčkem. Je na tom založen dětský telefon. Vezmeš dva plastové kelímky od piva, mezi dny napneš šňůru a když mluvíš do jednoho kelímku, je to z druhého slyšet. Ale musí tam být ta plocha, která se rozkmitá. A to u samotné šňůry nebo šňůry s gumou či woblerem na konci není. Za určitých okolností by mohla šňůra vibrovat jako struna, to by už do vody šlo, ale ve vodě nástrahou nikdy šňůru nenapneš tak, aby to voda okamžitě neutlumila..
P!F - Profil | Ne 10.4.2016 19:59:10
lexo - Profil | Ne 10.4.2016 19:04:20
lexo - Profil | Ne 10.4.2016 19:02:48
A tá klasická power pro ti vadila a rybám nie či nevieš to posúdiť ?
Palusko - Profil | Ne 10.4.2016 11:00:23
rybomil - Profil | Ne 10.4.2016 9:55:42
kareldj - Profil | Ne 10.4.2016 8:39:41
S&F - pescador - Profil | Ne 10.4.2016 7:48:47
Kde to žije - dravci
13:21Rare woblery - Rapala 14054
13:03Burza na přívlačové nástrahy 33418
9:23Úhoří sezona 2012 10520
PáFotky ryb pouze na přívlač 107199
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.












