Nutnosť owneru st66 a výber šnúry na sumčiu prívlač.

potrebujem poradiť
otázka jedna: potebujem poradiť šnúru na prívlač rozmýšlal som nad power pro 0.41 alebo 0,43 čiže 65lb alebo 80lb ešte som rozmýšlal nad whiplash 0,28 ... ta je priemerovo cca skoro 0.40ka v reale
otázka dva: mám kúpených pár woblerov začal som meniť háky a tie st 66ky sa my zdajú dosť prehnané mám woblerov na ktorých idú háky od 1/0ky do 3/0 a myslím si že pri 0,40ke šnúre nema šancu sumec vyrovnať a skôr roztrhne šnúru nestačila by st46 ktorá je tenšia a lahšie sa pichne ... ?? jasne že na mikro woblerov velkosti 8cm st 46ka nestačí ale hovoríme o kapánek väčších hákoch
dakujem za odpovede
Autor diskuse: lexo - Profil , 15.3.2016 dravci - náčiní, doplňky
100 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Ndrako - Profil | Čt 7.4.2016 22:50:22

P!F >> Aha no ja to chcem na voblery.Ale zabit chod zase nechcem :( Sakra cloveka aby stoho eblo..

    NP!F - Profil | Čt 7.4.2016 22:34:07

    drako >> pre EU trh to má názov ice fish monster. Vydrží to habadej, ale treba brúsiť. A váži to viac, než owner st66. Inak dobré, používam kde sa dá.

      Ndrako - Profil | Čt 7.4.2016 22:23:54

        NRavachol - Profil | St 23.3.2016 19:04:02

        P!F >> Oni ostrý jsou, je otázka jak si tu ostrost v sutrech udrzej...mám jich pár na zkousku.
        Zkusim jich zas letos vic a budu selektovat :) dik za typ na ownery

          NRavachol - Profil | St 23.3.2016 18:58:28

          Pedro1 >> presne tak, prave to mě motivovalo, potrebuju selektovat stredni sumce, mam pristup jen k stredne velky udirne :)

            Nj.sladkay - Profil | St 23.3.2016 18:37:20

            P!F >> f poho. hakov mam dost, len tie vacsie mi chybaju, zoberem mustady a je.

              NP!F - Profil | St 23.3.2016 18:27:52

              doktor multiplikator >> j.sladkay - 23.3.2016 18:17:57 >> Mozem, navyse nie su len moje.

                Nj.sladkay - Profil | St 23.3.2016 18:17:57

                P!F >> sak ale z tych tvojich, pri tom kolko na gumy chytas ich igelitku nemozes nikdy minut :)

                  NP!F - Profil | St 23.3.2016 18:02:18

                  doktor multiplikator >> j.sladkay - 23.3.2016 18:00:44 >> nemohol, zdraželi, už nebudú.

                    Nj.sladkay - Profil | St 23.3.2016 18:00:44

                    P!F >> jaj tak zo 100ks by si mi mohol posunut :))

                      NP!F - Profil | St 23.3.2016 16:21:55

                      Ravachol >> no DPC... Tieto hlavy v gramazi 30g za 60 eurocentov??? Tak to je palba ako svina. Pekne ich ale nafotili narosene, aby nebolo vidno tu "superostrost"...

                      Pouzival som toto, celkom spokojnost, platil som tusim 36 dolarov za 100ks. Samozrejme nie z toho shopu, kde je odkaz. Teraz pouzivam neviem co, kupili sme toho za igelitku bez nazvu.

                      http://www.ebay.com/itm/OWNER-CUTTING-POINT-JIG-HOO​K-21-g-5-0-PROFESSIONAL-HEAD-LEAD-JIGHEADS-/1819048​20967?hash=item2a5a5f4ae7:g:IVUAAOxy79JRhscC

                        Nmastrof - Profil | St 23.3.2016 11:06:20

                        Ravachol >> díky, tyhle sem právě loni zkoušel, vydrží celkem dost ale ohnu je... chci něco festovnějšího

                          Nj.sladkay - Profil | St 23.3.2016 10:42:23

                          Pedro1 >> to je jedno. 9 z 10 cr/sr sumciarov chodi s 40g catanou, tak katanu to vydrzi

                            NPedro1 - Profil | St 23.3.2016 10:08:24

                            Ravachol >> Pěkně to mají popsaný,takže bacha,je to jenom na střední sumce:-)

                              NRavachol - Profil | Út 22.3.2016 19:53:41

                              mastrof >> Jsem si ted na zkousku poridil par techhlenctech hlav a vypadaj, ze by neco vydrzet mohly.
                              V terenu je ale jeste vyzkouseny nemam:
                              http://www.nastrahy.cz/jigove-hlavicky/jigove-hlavi​cky-matzuo-sea/matzuo-sea-4-0-5ks

                                NRavachol - Profil | Út 22.3.2016 19:52:38

                                J

                                  Nmastrof - Profil | Ne 20.3.2016 8:12:28

                                  Pedro1 >> díky, vypadaj jako hodně slušný háky, s tim vytáhnu i parník;) je super jak tu každý ochotně poradí...

                                    Nj.sladkay - Profil | So 19.3.2016 11:33:53

                                    Pedro1 >> na katani urcite :)

                                      NPedro1 - Profil | So 19.3.2016 11:16:58

                                      mastrof >> Jasný.Pak použij Matzuo Bronze.Od velikosti 1 to vydrží vše.

                                        Nmastrof - Profil | Pá 18.3.2016 18:55:23

                                        Pedro1 >> to už je jedno, bez nebo i s návazcem. ale pokud mi chceš poradit ať si dám návazec z 0,20 catana vlasce a ohýbat se už nebudou, tak by to asi bylo řešení;))))

                                          NPedro1 - Profil | Pá 18.3.2016 18:48:31

                                          mastrof >> Bez navazce?

                                            Nmastrof - Profil | Pá 18.3.2016 18:41:52

                                            Pedro1 >> 0,25 kg strong od wft

                                              NPedro1 - Profil | Pá 18.3.2016 18:38:34

                                              mastrof >> Na čem ji utrhnes?

                                                Nmastrof - Profil | Pá 18.3.2016 18:32:11

                                                Pedro1 >> že jí spíš utrhnu, než aby se ohnul háček...

                                                  NP!F - Profil | Pá 18.3.2016 15:59:00

                                                  Pedro1 >> ja to nepotrebujem, na pár rokov mam zásoby.

                                                    NPedro1 - Profil | Pá 18.3.2016 15:49:25

                                                    P!F >> To budeš muset napsat Tezarovi,ten určitě něco takového má.

                                                      NP!F - Profil | Pá 18.3.2016 15:35:14

                                                      Pedro1 >> Tak asi 40cm?

                                                        NPedro1 - Profil | Pá 18.3.2016 13:08:45

                                                        mastrof >> Co si představuješ pod pojmem pořádná jigovka?

                                                          Nmastrof - Profil | Pá 18.3.2016 13:03:41

                                                          Pedro1 >> tak ta pořádná jigovka by mě také zajímala, zatím i mořské jigovky co jsem měl byly nic moc...

                                                            NHawk123 - Profil | Pá 18.3.2016 12:28:22

                                                            Pedro1 >> Jo, tak určitě bude vážit mín´ než to ST66 - Krom agresivních velkejch wobů spolehlivě zabijou chod na čemkoli.

                                                              NPedro1 - Profil | Pá 18.3.2016 11:48:44

                                                              Hawk123 >> Jako na toho woba?Jednohák na středního woba co vydrží sumce?

                                                                NHawk123 - Profil | Pá 18.3.2016 11:19:37

                                                                Pedro1 >> No tady je MARTCV kterej to tak výborně dělá, ale já mám trochu problém s tím sehnat tak robustní háček.

                                                                  NP!F - Profil | Pá 18.3.2016 11:18:01

                                                                  Pedro1 >> daj nejaký príklad na ten poriadny hák na jig.

                                                                    NPedro1 - Profil | Pá 18.3.2016 11:12:32

                                                                    Hawk123 >> Já bych to ještě posunul - než přetížit středně velkýho woba trojhákem velký hmotnosti,je lepší chytat na gumu s pořárným háčkem na jigovce.

                                                                      NOrion24 - Profil | Pá 18.3.2016 10:38:53

                                                                      Hawk123 >> rozumna volba...niekedy ale ta hmotnost musi byt rozlozena spravne.....
                                                                      jeden hak je tiez super pri vytahovani ryby...ked sa nemusis "bat toho druheho "...:-)

                                                                        NHawk123 - Profil | Pá 18.3.2016 10:31:34

                                                                        Ne že bych vám do toho chtěl vstupovat, ale přijde mi, že než přetížit středně velkýho /malýho woba trojhákem takový hmotnosti je lepší na něj dát nějakej sumcovej jednohák - a trochu větší.


                                                                          Nj.sladkay - Profil | Pá 18.3.2016 10:15:21

                                                                          Orion24 >> to hej, staci nabruseny kliniec :))

                                                                            NP!F - Profil | Pá 18.3.2016 10:13:24

                                                                            Orion24 >> 99% ryb mi brzdou nepohne.

                                                                              NOrion24 - Profil | Pá 18.3.2016 10:12:07

                                                                              doktor multiplikator >> j.sladkay - 18.3.2016 10:08:43 >> moc to prezivas na sumca...dam hak aky mam a ci je 1ka..abo 2ka..abo 4ka je tak uplnejedno :-)!...to neni pretek..ze treba ultra spica hak....:-)....
                                                                              unas su natom obchody lepsie...ak by som nevymyslal somariny maju v podstate vsetko co potrebujem.....(teda okrem cervených prutov no :-)

                                                                              tie rezervy....to je strasne....zhromazditelia sme.....kua isto toho mam viac ako niektore velkosklady :-)

                                                                                Nj.sladkay - Profil | Pá 18.3.2016 10:08:43

                                                                                Orion24 >> rozlep oci.


                                                                                dilino, to ze prides do obchodu, mas tam st 36, 41, 66 na trhacku, nie vsade a uz toboz nie v malych velkostiach, co by slo dat na voba

                                                                                potom nejake papeky od severnych susedov,70 teleskopiek, 2 sportexi a 20 kilo gum do norska. vid. take normalne slovenske rybarske potreby :)))

                                                                                takze pridem do obchodu a nemam co kupit. maximalne raz za 100 rokov sa najde nejaky vob lezak

                                                                                takze namiesto toho aby som lietal po meste jak il cocote si v klude odklikam co treba a pianko a zoberem aj do rezervy aby ma nejaky zolik neprekvapil, ked odtrhnem toho prveho voba :)

                                                                                  NOrion24 - Profil | Pá 18.3.2016 9:59:37

                                                                                  doktor multiplikator >> j.sladkay - 18.3.2016 9:47:51 >> zas nerozumiem :)

                                                                                    NOrion24 - Profil | Pá 18.3.2016 9:59:16

                                                                                    P!F >> fakt zaujimave...tiez sa s tym nemaznam....aj ked na jemnejsich prutoch(to by som duplom nemal zaseknut)
                                                                                    otazocka brzdu mas na fest? ci presmykne ked treba(je mijasne ze normalna ryba si to berie aj cez dotiahnutu)

                                                                                      NP!F - Profil | Pá 18.3.2016 9:50:24

                                                                                      Orion24 >> mne z toho ryby padali hrozne. Možno jednoducho tým, že ryby zrovna nepasiem a zdolávať ich čo najrýchlejšie.

                                                                                        Nj.sladkay - Profil | Pá 18.3.2016 9:47:51

                                                                                        Orion24 >> zvlastne aj tote bakule od ilexoch su bezne v obchode. normalene ich mavam tak 12 na vyber, 4 saltigy 6 zazvorkovych a potom som sa zobudil :)

                                                                                          NOrion24 - Profil | Pá 18.3.2016 9:24:41

                                                                                          abcdddd >> jasne..dokonca boli dni ked som dal 2-3 jalce.....masaker...spomienky

                                                                                            Nabcdddd - Profil | Pá 18.3.2016 9:23:38

                                                                                            Orion24 >> 10 ryb? si myslel 10 jalcov? :-)

                                                                                              NOrion24 - Profil | Pá 18.3.2016 9:22:18

                                                                                              doktor multiplikator >> j.sladkay - 18.3.2016 9:15:29 >> ked ja som stara skola...pridem do obchodu a kupim...nemam chut objednavat vsetko z ebay :-)

                                                                                                Nj.sladkay - Profil | Pá 18.3.2016 9:15:29

                                                                                                Orion24 >> budem sa opakovat aso 38 krat. ale uz tu igelitku niekomu daruj a kup si poriadny hacik :)

                                                                                                  NRavachol - Profil | Pá 18.3.2016 9:14:19

                                                                                                  P!F >> dík za reakci, s tema ST41 nemam problem ve velikosti 4 na mensi woby (cdj11), ale jak pises tak ta chytlavost u vetsich (1/0,1) mi neprijde idealni. uvidim na podzim po sezone, az to porovnám s jinejma

                                                                                                    NOrion24 - Profil | Pá 18.3.2016 9:00:35

                                                                                                    P!F >> ze ti 41 zdeformuje berem...aj ja som mal seriu ze das 10 ryb po sebe som musel vzdy menit haky a ziadne obrovske ryby to neboli....ale zeby mali problem chytat...to nepochopim...ja to povazujem za extra chytlavy hak....co ryby aj podrzi....a ne len sumce...urcite lepsi ako originaly VMC na voboch

                                                                                                      NP!F - Profil | Čt 17.3.2016 21:22:15

                                                                                                      Ravachol >> Za mna ST41 su problem, kvoli tomu hrotu, cannelle maju rovnaky tvar, ten problem bude rovnaky, mal som ich. Akoze nic proti ostrosti, ale pokial s tym tvarom ide hak do tvrdsieho materialu, tak to nie ze nepreseknem, ale ani to nejde zabit kladivom. ST46 som skusal, ze reku normalny tvar, tenky hak, malo by to fungovat. Prdlacky, metrovy sumec z toho spravil paragrafy. Akoze ano, tahal som ho v taliansku, nasilu, so silnym cajkom, po hladine. Neriesil som, ci padne, nepadne ako by som to robil u nas, tu by som ho tahal radovo 5x tak dlho a asi by tym hakom nespravil nic. Bohuzial, material stoji tiez za pikatchu. Gamakatsu EWG vydrzi pri rozvnakej vahe zasadne viac, pritom je ovela ostrejsi a tvrdsi ( to ze nepruzi celkom zasadne vplyva na zasek, jednoducho nezapruzi a ide dnu, navyse vaha toho gamakatsu pri velkosti o jedno cislo hore bude stale nizsia, nez st41 ). Bohuzial na vacsie sumce to nestaci ( neberiem do uvahy, ze bude seknuty hacik v kutiku, to staci origo rapalacke wmc ), treba nieco naozaj pevne. Na woby co neznesu tazke haky davam raddsej mensie st66, na woby co znesu, pcham ice fish monster. Akoze maju v kazdej krabicke hromadu nepodarkov, su tazke ako svina, ale znesu skoro to co 66ky a stoja 5 korun. Dobrusit dokazem.

                                                                                                        Nj.sladkay - Profil | Čt 17.3.2016 20:41:05

                                                                                                        Ravachol >> alebo si kup haky s rovnymi hrotmi zahnutymi dnu

                                                                                                          Nj.sladkay - Profil | Čt 17.3.2016 20:38:40

                                                                                                          lexo >> ako vies kde je u nas:)

                                                                                                          vsetko je, ak mas love a 95% z tych veci je na Sk na pulte nezohnatelne.

                                                                                                          ja karabinu pouzivam a zatial problem nebol.

                                                                                                          madari casto pouzivaju bezuzlovu spojku alebo lepenu slucku z hrubej navazcovky / ta sa ale hodi do talianska, na normalnu vlacku nezmysel

                                                                                                            NRavachol - Profil | Čt 17.3.2016 20:31:34

                                                                                                            Orion24 >> dík za názor a reakci - něco mi na ně popadalo a par utoku jsem prosral a prislo mi ze na hacky s rovnejma spickama je ten poměr útok na woba/úspěšnej zásek lepší. tak nad tím špekuluju, jestli ten zahlej a "zakulacenej" tvar 41 nemuze byt pricinou.
                                                                                                            Uvidím letos, na nejaký woby hodím zahlý ownery, na nějaký vymyslím něco novýho rovnýho a zkusím srovnávat.

                                                                                                              Nlexo - Profil | Čt 17.3.2016 20:15:36

                                                                                                              doktor multiplikator >> j.sladkay - 17.3.2016 13:48:53 >> mysle si že čim väčší vobler tým väčšia ryba ? no podla mna to tak býva ... ale možno u vas nie ja sa nehadam :D a to myslíš važne že bez karabíny ? neexzistuje nejaka dobrá pevna porad

                                                                                                                Nlexo - Profil | Čt 17.3.2016 20:13:56

                                                                                                                Orion24 >> ktorý vob sa dobre trhá ? ta damka čo som pridával foto ? máš s tým woblerom skúsenosti ?

                                                                                                                  Nlexo - Profil | Čt 17.3.2016 20:12:59

                                                                                                                  Orion24 >> ja neviem tahal som sice naj sumca meter na 0.24ke šnure a udica team dragon 10-35ohnuta na max pretože sa tlačil ku dnu medzi kamene dul som ho čo to dalo čo zniesla udica a šnura a bol tam perch 8DR origoš haky origoš kružky .... haky mali na male ale kružky boli uplne freš a myslim si že krúžky na wobleroch ktoré planujem používať už su troška väčšie a pevnejšie ale asi vymením ked to tu radíte ... akú značku odporúčaš ?

                                                                                                                    Nlexo - Profil | Čt 17.3.2016 20:08:56

                                                                                                                    dobre takže krúžky ake ? aká značka najlepšie ? a s tou karabínou to dufam nemyslíte vážne :D ja potrebujem karabínu :D šak dam horolezecku prinajhoršiom

                                                                                                                      NOrion24 - Profil | Čt 17.3.2016 19:57:07

                                                                                                                      Ravachol >> ja by som v lepivosti problem u 41ky nevidel....problem je skor to ze aj mala ryba to obcas požuje.....samozrejme to neni hak na 80gr prut......

                                                                                                                        NIza - Profil | Čt 17.3.2016 19:11:08

                                                                                                                        lexo >> owner ST 41 NEBRAT, na stiky dobry na sumce k hownu. 61 to uz je jiny kafe. Ja pouzivam wmc a ice fish a jsem spokojen

                                                                                                                          NRavachol - Profil | Čt 17.3.2016 18:47:39

                                                                                                                          P!F >> me uz ty ST 41 zacinaj taky srat, bral jsem to jako nejjednodussi volbu bez sahodlouhyho zkouseni, ale vloni mi z nich celkem dost ryb padalo - ta lepivost trojhaku pri pouziti na wobu mi prijde dost nespolehlivá. Nemas vyzkouseny treba trojhaky cannelle? naky
                                                                                                                          J13 tim asi zkusim prekovat na ukor owneru.

                                                                                                                            Nj.sladkay - Profil | Čt 17.3.2016 14:27:41

                                                                                                                            Orion24 >> sak preto tak dobre chyta :)

                                                                                                                              NOrion24 - Profil | Čt 17.3.2016 14:23:29

                                                                                                                              doktor multiplikator >> j.sladkay - 17.3.2016 14:14:23 >> ten vob sa inak dost trha....mylsim ze dlho lapat nato nebudu :-)

                                                                                                                                Nj.sladkay - Profil | Čt 17.3.2016 14:14:23

                                                                                                                                Orion24 >> dlho nie, xl sajner uz ma nakupene cele zahorie :)

                                                                                                                                  NOrion24 - Profil | Čt 17.3.2016 14:12:42

                                                                                                                                  doktor multiplikator >> j.sladkay - 17.3.2016 14:11:49 >> mne funguje uz prvy :-)

                                                                                                                                    Nj.sladkay - Profil | Čt 17.3.2016 14:11:49

                                                                                                                                    Orion24 >> to iste len z lepsieho materialu. ono, totiz nieje ziadna veda.
                                                                                                                                    to je pravda, len potom sa nahadzes jak dilino, kym ti ten druhy zacne fungovat :)

                                                                                                                                      NOrion24 - Profil | Čt 17.3.2016 14:06:56

                                                                                                                                      doktor multiplikator >> j.sladkay - 17.3.2016 14:05:57 >> no ja by som si tu spojku rad pozrel...robenu co vydrzi :-))))
                                                                                                                                      druhy skusam ak prvy utrhnem :-)

                                                                                                                                        Nj.sladkay - Profil | Čt 17.3.2016 14:05:57

                                                                                                                                        Orion24 >> kruzky mam dobre, haky tiez a spojky som si urobil sam z pototvrdeho osteofixu, co som mal doma. lepsie ako kupene, z houna robene. spojku zaviazem v noci bez zapinania celovky. ne, ale obcas skusim aj druhy :)

                                                                                                                                        a madarsku slucku tahat nebudem

                                                                                                                                          NOrion24 - Profil | Čt 17.3.2016 13:54:23

                                                                                                                                          doktor multiplikator >> j.sladkay - 17.3.2016 13:52:26 >> ja by som neriskoval...citaj co pisal abeceda...kruzky haky....a nechas to odpalit na spojke?...naco ju tam?..co menis casto nastrahy ako pretekar?...sak lapaj a ne venci voblere vo vode :-)