Pstruhová sezóna se blíží...

Za dva měsíce tu máme začátek pstruhové sezony. Tak se pochlubte kolegové pstruhaři, s jakým arzenálem se na ně chystáte, co jste pořídili za nové pěkné kousky nebo jaké máte staré osvědčené.
Autor diskuse: NoobAngler - Profil , 18.2.2016 dravci - náčiní, doplňky

NProgramátor - Profil | St 20.4.2016 16:20:50

Řízek 5,125 >> $eru na něj, on mě vlastně s těma názorama vcelku baví a navíc je to podle mě jedinečný člen Mrku a bez něho by to nebylo ono. Stává se legendou... když se mě někdo zeptá, abych mu poradil s prutem, tak mu řeknu, zeptej se uxy, ten ti poradí :-D

    NŘízek 5,125 - Profil | St 20.4.2016 16:15:11

    Programátor >> tak šup šup:-)

      NProgramátor - Profil | St 20.4.2016 16:11:36

      Řízek 5,125 >> ten musí mít tak hloupě a nelogicky sestavenej zdroják, že je lepší ho smazat a napsat znova :-D

        NProgramátor - Profil | St 20.4.2016 16:10:56

        u.x.a. >> ty furt jen "duhýsek, hejty na závodníky a catana" :-D

          Npotočák 62 - Profil | St 20.4.2016 15:59:00

          u.x.a. >> K závodníkům se nemůžu vyjadřovat.V mém okolí se závody na P.vodách nekonají.Když jsem při běžném chytání a pokecu u vody narazil na pstruhaře, ze kterýho časem vypadlo že závodí ( a to často pouze na stojácích) ,tak jsem měl štěstí na ty,co se k rybám chovaly vzorově.I když netvrdím že se vyjímky nemůžou vyskytnout.Petrův Zdar

            Nu.x.a. - Profil | St 20.4.2016 15:18:49

            Řízek 5,125 >> je to asi programátorské embryo :-)

              NŘízek 5,125 - Profil | St 20.4.2016 15:09:38

              Programátor >> tak ho přeprogramuj:-)

                Nu.x.a. - Profil | St 20.4.2016 14:58:46

                Programátor >> něco k věci nemáš?

                  NProgramátor - Profil | St 20.4.2016 14:47:07

                  u.x.a. >> přejmenuj se na "zaseknutá gramofonová deska" :-D

                    Nu.x.a. - Profil | St 20.4.2016 14:02:32

                    potočák 62 >> když bude duhísek ve stojaté vodě,tak odláká lovce od tekoucích vod...neodláká ale závodníky...petrův zdar

                      Npotočák 62 - Profil | St 20.4.2016 12:52:44

                      skmilko >>Bez ploutví jsou v naprosté většině ryby s velice intenzivních chovů,kdy obsádka dosahuje i několika desítek kg na kubík( 1000l vody) kdy se napadají při krmení.Pár pstruhů z přírody mě už rukama prošlo a sice se občas objeví jedinec se zraněním,třeba i zhojeným ale jedná se o vyjímky.Bohužel,zavedenou praxí je,že když se objeví příznaky nemoci,tak se ryby prodají rybářům,než to vypukne.Dodavatel je spokojenej-zbavil se ryby než začala hynout.Funkcionáři jsou spokojený-levně nakoupily a zavřely rybářům hubu.Někteří rybáři jsou spokojený-mají ryby který chytí každej blbec a svůj kus žvance.Akorát to vadí pstruhařům a hrozí přenášení nemocí které jsou schopny zlikvidovat populace PO a LI v celém povodí. Petrův Zdar

                        Nskmilko - Profil | St 20.4.2016 12:23:09

                        potočák 62 >> .a duháky tam máme podobné:divný tvar tela s neprirodzene velkým bruchom,velmi malá hlava+velmi časté pijavice po tele.Po vykucháni vnútri samí paraziti asi remenatka také akoby biele červíky.Už ma to moc nebaví chytať na P vodách,nemá sa kto o to starať,iba sa kupuje samá zdegenerovaná násada

                          Nskmilko - Profil | St 20.4.2016 11:31:28

                          potočák 62 >> Všetko ryby cca 30cm,ale aj menšie do 15cm sa našli tiež bez plutiev :( Firma kde kupujem násadu rýb na zarybnenie má najnižšie ceny v rámci SK+bežne používa ma-lachytovú ze-leň na liečbu :(

                            NBodkacik - Profil | St 20.4.2016 9:34:21

                            Este jeden

                              NBodkacik - Profil | St 20.4.2016 9:33:43

                              Nasadaky:-)

                                Npotočák 62 - Profil | St 20.4.2016 9:27:32

                                u.x.a. >> Musel jsem rychle končit,šel jsem na kapačku.Pochopitelně jsem myslel duháky a siveny.Myslím že na jejich vysazování máme dost pstruhových stojáků,kde by se měly vysazovat místo kapra.Na Rybikonu 2016 byl o tom i příspěvek ,že čím víc D a SI se vysazuje do tekoucích vod,tím víc si rybáři odnášejí PO a LI. Zní to divně když každý tvrdí jak PO a LI pouští ale když se nad tím zamyslíš,tak to má logiku.Čim víc a pravidelněji vysazuješ D a SI, tím víc si povolenku berou rybáři, kterým jde o to odnést si kus masa ,než o potěšení z lovu.Petrův Zdar

                                  Nu.x.a. - Profil | St 20.4.2016 7:31:45

                                  potočák 62 >> některé naše toky opravdu takhle vypadají ale max 1h ,pak už takhle nevypadají,zřejmě myslíš že takhle vypadají díky duhýskům,duhýsky bych zakázal vysazovat do tekoucích vod v čr...petrův zdar

                                    Npotočák 62 - Profil | St 20.4.2016 7:27:20

                                    u.x.a. >> To já by jsem si ji nebral,protože to by už nebylo o pstruhaření i když některé naše P.vody to díky vysazování D.tak vypadají.Petrův Zdar

                                      Nu.x.a. - Profil | St 20.4.2016 7:22:57

                                      kdyby naše pstruhovky vypadaly takhle možná bych si P povolenku vzal ,Petrův zdar..

                                        Npotočák 62 - Profil | St 20.4.2016 6:53:42

                                        skmilko >> Jakou měly velikost? Takhle většinou vypadají ryby z intenzivních chovů.Petrův Zdar