- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Ryobi NCRT Slam 500
Zdarec chapi, znáte, máte někdo tenhle kolovrátek? Chtěl bych ho na lehkou vláčku - třpytky, mikrowoblery. Příležitostně bych ho použil na pikr s mikrokrmítkem.Díky za cokoli :)
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nrybomil - Profil | Pá 24.1.2020 16:24:26
Kupodivu osobně jsem chytil nejvíc sumců na řece ve velmi mírném proudu, hloubce do 1m na J-11, J-13, OF 18 a Bomber B16 či B 16J, něco i na B17.
Na řece Moravě jsem nikdy nebyl, tam bude situace asi úplně jiná jak co do průtoků, tak hloubky ?
např. tady něco doporučujou, nevybral bych ani jeden !
https://www.ifish.cz/privlacove-pruty/
koukni u toho gerlingrera na pruty team daiwa cca 2,7m
nebo pak projeď všechno tady, jsou tam i do 100 ojro
https://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=spinrute+2%2C70m
Air spina asi nejspíš nechceš ??? :§)
Ntomo - Profil | Pá 24.1.2020 15:34:29
Ntomo - Profil | Pá 24.1.2020 13:59:22
Nsaxana - Profil | Pá 24.1.2020 13:13:56
https://www.rsp-fishing.cz/navijaky/predni-brzda/civka-navijaku-team-dragon-7/ cievka sedi aj na zauber
https://www.rsp-fishing.cz/navijaky/predni-brzda/navijak-ryobi-zauber-fd-3/
Ntomo - Profil | Pá 24.1.2020 12:58:21
Ntomo - Profil | Pá 24.1.2020 12:28:45
Ntomo - Profil | Pá 24.1.2020 12:27:45
Ntomo - Profil | Pá 24.1.2020 12:22:42
Chcem mat vyvazenu zostavu takze si nechcem celu zostavu kupit cez e-shop. V obchode kam pojdem maju dobry vyber znacky Delphin, Gunki a Spro. Potreboval som vediet gramaz aspon orientacne aby som nevyzeral ako uplny dilino v predajni co netusi co chce. Detaily uz doladim s predavacom. Asi pojdem do Delphinu alebo Spro
Na mrku som sa nic nedocital o znacke Gunki. Pocul si o tej znacke nieco?
Nsaxana - Profil | Pá 24.1.2020 12:11:53
NUrbo - Profil | Pá 24.1.2020 11:54:20
S tím Excelerem asi chybu neuděláš, ikdyž třeba mě se moc nelíbí. Zvaž taky velikost ryb co budeš tahat. Na 40g prutě je 60cm štika a candát venku velice rychle, ale zase prosekneš ty těžší nástrahy.
Ntomo - Profil | Pá 24.1.2020 10:50:11
Citam vela v poslednych dnoch.
Mrzi ma, ze si mi poslal materialy na sumcovlacku a mozno si to nepostrehol, ze ja sa NECHCEM zamerat na sumcovlacku. CHCEM sa na Morave zamerat na zubace, stuky a MENSIE sumce. A tomu prisposobim aj nastrahy. Neplanujem hadzat do vody woby 20cm. Neviem aku gramaz prutu zvolit. Je mi jasne ze casom si budem musiet kupit dalsie pruty na privlac, teraz riesim prut dostatocne citlivy na gumy7-10cm s hlavami do 15g a woby kolo 10cm v prude. Neviem do akej gramaze mam ist. rad by som ten prut vyuzil aj na stojaku, kde by som pouzil jiggy od 7 do 15g max.
Pozeral som ten Daiwa exceler 10-40g. Co myslis? Je 10-40g vhodne na Moravu? Potrebujem usmernit, vopred diky
Nrybomil - Profil | Pá 24.1.2020 8:31:45
osobně mám v oblibě pruty Sportex, st.Croix, PacBay, rád bych měl i nějakou Sakuru :-), naopak vůbec nejsem příznivcem Dragonu, Awashimy, Favorite, polských derivátů kdečeho
pro podobné účely mám tuhle stařešinu Sportík Tubro Spin
https://www.mrk.cz/tackle.php3?kat=124
Btw: hlavně dříve jsem volil pruty spíše kolem 3m, protože jsem chytal dost na zarostlých břžezích kopřivami, netýkavkami aj, vegetací výšky až 2 m. má to pak výhody, samo i nevýhody tý délky prutu.
kámoši mají dost daiwy, např. excelery, taky abu souvereny .... dnes jsou slušných lepších prutů tuny
jiný místní vláčkař co vláčí fakt prakticky denně má Drakouš Elektra Dream, pak 2 stavěný CTSky od řízka a Haryka od Pípala ( pruty cenově jinde )
dost info máš třeba tady, ikdyž diskuse už postarší
https://www.mrk.cz/diskuse.php?id=730064&kw=daiwa%20exceler
Ntomo - Profil | Pá 24.1.2020 7:55:34
Myslel som, ze safari 4500 mas na tvrdsom prute. Aky tvrdosť prutu by si zvolil ty osobne na Moravu? Nechcem chytat cielene sumce. Nejaky zlaty stred, aby som mohol chytiť aj candata, stuku alebo mensiehi sumika.
Gumy do 10cm,hlavy do 15g, woby do 10-12cm,potapave max do 2m. Rozmyslal som 12-30g 2.7m. Ale neviem ci ro nebuse malo na woby v prúde.....
Nrybomil - Profil | Pá 24.1.2020 7:15:22
Capricorn je na klacku Sportex Kev Pike 3m/ 40-80g, gumy a vobíky do + - 20 cm, občas i savage real eel 30cm/ 56g¨
ten fishing safari 4500 mám na klacku St. Croix Triumph Salmon/Steelhead 2,62 / 7-22 g, gumy a vobíky do cca 10, max, 12 cm
Ntomo - Profil | Čt 23.1.2020 22:57:59
Ntomo - Profil | Čt 23.1.2020 22:56:50
Nrybomil - Profil | Čt 23.1.2020 20:27:47
1) velikost 4500 je asi jako Daiwy vel. 3500 ( byl bych bral tedy radši vel. 5000 )
2) trvalý antirevers
3) ten velký knob na kličce ( v současnosti má vícero typů roláků ), je asi potřeba si na to zvyknout, ale jde to vcelku snadno.
... s původním Ryobi Fishing Safari 5500 to má společný tak jen název :§)
Ntomo - Profil | Čt 23.1.2020 19:49:03
Nrybomil - Profil | Čt 23.1.2020 17:06:43
NTrol11 - Profil | St 22.1.2020 13:13:33
Bral jsem s tama 6x Ryobi a cena úplně super. Za tři dny jsem je měl doma
Ntomo - Profil | St 22.1.2020 11:49:51
Nrybomil - Profil | St 22.1.2020 10:58:49
má odblokování antireversu páčkou přes pružinu, jinak je po puštění páčky trvalý. časem si na to zvykneš.
je rozdíl koupit ncrt na alim a klasicky tady, s tím z aliho zkušenost nemám, bo tady jsem ho měl v solidní slevě.
dnes už za ty peníze koupíš jiné srovnatelné odlehčeniny, musíš hledat , nejspíš cizi eshopy.
NPalusko - Profil | St 22.1.2020 8:59:48
Ntomo - Profil | Po 20.1.2020 14:00:54
NPalusko - Profil | St 27.1.2016 10:15:47
NPalusko - Profil | St 27.1.2016 8:51:07
NTomas Krlin - Profil | St 27.1.2016 7:58:10 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Na to, ze to je 500 neni ani velky, ani maly, proste tak akorat. (pokud si dobre pamatuju, sirka odhozove hrany civky je 34.5mm a vyska nejak 11.5mm - doma to radeji jeste promerim)
Zvlastnosti je, ze klicka se sroubuje primo do hnaciho kola, je pouze z leve strany a neda se predelat na druhou stranu... (cumel jsem na to jako pero z gauce)
Chod ten navijak ma perfektni, pri navinu je relativne silny, brzda je relativne kratka, ale velice presna, nebojim se chytat i s velmi tenkymi vlasci.
Minus kazdopadne je, ze po par slejvacich atd. mi zacala chrastit rolnicka, udelalo mi to same i na NCRT SLAMu 2000, takze asi bude problem v jejich loziscich, asi nejsou dost zapouzdrene nebo nevim - na radu jednoho kolegy jsem to promazal a je klid.
Posledni minus a celkem velke je, ze neni v baleni nahradni civka, ale to neni u zadneho SLAMu, da se dokoupit...
Na vlacku, mi prijde paradni, dovedu si ho predstavit na jakemkoliv UL prutu, pri lovu malych dravcu.
Na picker ale teda nevim, to mi nejak do sebe nepasuje...
Jako primou konkurenci bych oznacil Shimano Exage 1000, ktera ma vetsi civku, stejne jemny chod, podobne citlivou brzdu a i kdyz ma 200g vs 165g Ryobi, tak ta Exage je na prute pocitove stejne tezka a to diky posunutemu tezisti smerem nahoru k patce navijaku.
Jinak nize par odkazu na precteni:
http://www.energofish.hu/news.php/Ultra-light-%C3%A1lom-Ryobi-Slam-500-%C3%A9s-800/1/1616/
http://abgemetert.blogspot.cz/2015/06/back-in-black-ryobi-slam-angelrolle-im.html
Kde to žije - dravci
14:23NBurza na přívlačové nástrahy 33420
13:21NRare woblery - Rapala 14054
9:23NÚhoří sezona 2012 10520
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
-25% akce na FOX a FOX RAGEZa 48 Kč
FOX Weekend od čtvrtku 25.6. do pondělí 29.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na celý sortiment vč. novinek. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_FOX25. Více na www.chytil.cz
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...













