Nová výbava na přívlač, 2 pruty a naviják

Ahoj, prosím o rady a názory k nové výbavě na přívlač, kterou si chci pořídit. Mám vybrané tyto 2 pruty:
Dragon GUIDE SELECT Viper 2,75m 3-18g (VP)
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/prut-dragon-guide-select-viper-2-75m-3-18g
Dragon VIPER Trophy 3,05m 21-50g (VP)
http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dragon-viper-trophy-3-05m-21-50g-3

Chytám převážně na větších stojákám, z 80% nástrahy do 20g (nejvíc gumy a woblery). S přívlačí jsem začal před rokem s prutem za 3 stovky (Mivardy 10-30g), levný naviják, a cítil jsem, že to není ono, ikdyž nějaké úlovky byly.

Otázku mám k navijáku k těmto prutům, co byste mi, prosím doporučili. Ideální by bylo, kdybych mohl použít jeden naviják na oba pruty. Rád bych se vešel s cenou za naviják do cca 2,5 tisíc Kč, ale rozhodující cena není.

Díky moc za pomoc
Autor diskuse: Rastafarianec - Profil , 24.1.2016 dravci - náčiní, doplňky

Naviják na přívlač - jaký byste si k uvedeným prutům koupili vy?

A) DAIWA BALLISTIC 3000H27%

B) Dragon FISHMAKER Ti FD1130i0%

C) Shimano Biomaster 2500 FB46%

D) Ryobi ZAUBER CF 300019%

E) Shimano Stradic CI4 2500 FA4%

F) SPRO Red Arc 103001%

G) SPRO Gold Arc 10303%

Od 28.1.2016 hlasovalo 74 čtenářů.

NRastafarianec - Profil | Út 26.1.2016 18:44:15

smike >> chtělo by to do ankety navijáky v podobné cenové relaci, třeba ty 3 tisíce. To Sminano se dívám je v ceně 2 zauberu

    NRybkin - Profil | Út 26.1.2016 18:34:11

    smike >> Ono je to dost těžký a bude dost záležet na tom nač ten naviják dotyčnej používá.Já koupil Exist v roce 2010 je poškrábanej a otlučenej nicméně chodí jako novej.I tak bych ho znova nekoupil.Stellu jsem koupil a po pul sezoně jsem ji prodal.Taky bych ji znova nekoupil

      Nsmike - Profil | Út 26.1.2016 18:30:39

      Rastafarianec >> za mně shimano biomaster 2500 fb a ryobi zauber cf 3000

        NRastafarianec - Profil | Út 26.1.2016 18:29:29

        Tak hoďte prosím do diskuse jaké typy mám do ankety dát, taky by mě to zajímalo

          Nsmike - Profil | Út 26.1.2016 18:21:59

          Klobasa1 >> s tím navijákem je to dobrý nápad.stejně to nakonec bude stella versus exist :))

            NKlobasa1 - Profil | Út 26.1.2016 18:19:05

            Rastafarianec - >> Když už to chlapci nakousli, dej sem nějakou anketku na dobrej nebo nejlepší naviják. Třeba to sem pár lidí nakliká a my amatéři si můžem udělat nějakej přehled a obrázek o kvalitě. Pruty jsi si evidentně vybral a mě ten navi taky zajímá a ještě víc procenta např. šesti nej přívlačových navijáků?

              NMartinbati - Profil | Út 26.1.2016 18:14:25

              poldeci >> ja som len vyjadril suhlas, nic ine za tym nehladaj

                Npoldeci - Profil | Út 26.1.2016 18:10:45

                Martinbati >> nie sme v spore,debatujeme

                  NMartinbati - Profil | Út 26.1.2016 18:07:14

                  poldeci >> ok, na tom sa zhodneme

                    NMartinbati - Profil | Út 26.1.2016 18:03:40

                    smike >> myslim, ze nie si sam :D

                      Nsmike - Profil | Út 26.1.2016 18:01:36

                      zaion, nezaion, dneska jsem si potočil na krámě s tou novou sha caldií a musím říct, že pro mně tudy cesta nepovede...

                        Npoldeci - Profil | Út 26.1.2016 17:59:50

                        Martinbati >> to je len obchodná politika tej ktorej firmy,daiwa prišla s magnetickým olejom ,shimano to inak utesnilo-vždy je to len o tom kto ako zaujme zákazníka

                        dobre urobený plast je vždy lepší ako nevydarený výrobok z kovu
                        to,že niečo znesie 30kg je fajn ale aj tak polámaných rotorov,nožičiek,preklápačov bude iba pár v rámci toho čo sa predá-osobne som ešte nevidel naviják tak zničený aby ním nešlo chytať

                          NMartinbati - Profil | Út 26.1.2016 17:51:49

                          Borek-kerob >> ked je ten zion podla teba taky top material, a ako vravis ten rotor dostava velmi velky zahul, preco teda shimano nerobi vyssiu triedu tela navijakov zo zaionu? (skoncili u stradica, cardiffa, rarenia). vanquish-magnezium telo, stella-magnezium telo, starsi fireblood-magnezium telo. len daiwa pri vyssej triede pouziva telo zo zaionu, zas certate stoji cca 300eur, a stella stoji 600 eur, takze asi tak ked sa bavime o beznej velkosti 2500-4000. ja viem ze vsetky tie luviasy, existy su zaion, som ale zvedavy kolko taky navijak vydrzi, o jednom existe teraz uvazujem no odradza ma prave to ze to nie je kov, nebavime sa samozrejme o UL privlaci

                            NBorek-kerob - Profil | Út 26.1.2016 17:37:42

                            P!F >> jo, westin dělá pruty i na toto. Dokonce i cestovní. Jen ta cena je trochu vyšší - cca od 400 Eur. A do ČR to nikdo nevozí...

                              NP!F - Profil | Út 26.1.2016 17:01:10

                              Borek-kerob >> westin robí aj takéto? Furt som si myslel, že robia iba blbosti na vertikal.

                                NBorek-kerob - Profil | Út 26.1.2016 16:57:40

                                P!F >> s plnou civkou cca 900g. Obvykle na klacku Karanx Kaibutsu nebo jeden z popovacich Westinu... pruty maj cca 300-500g... UL vlacka to není :-D

                                  NBorek-kerob - Profil | Út 26.1.2016 16:54:51

                                  Martinbati >> nesouhlasim, podle me netusis, jaky sily a kde v navi probihaj.

                                    NP!F - Profil | Út 26.1.2016 16:53:28

                                    Borek-kerob >> to je festovne číslo na taký navi. Čo to váži?

                                      NBorek-kerob - Profil | Út 26.1.2016 16:50:49

                                      P!F >> pouzivam Saltigu Dog Fight 6500 na popping v tropech a tam je udavana brzdna sila 32 kg (a obvykle utazeno "na krev") , rotor je Zaion.

                                      Co znamena kompozit vim moc dobře :-D

                                        NP!F - Profil | Út 26.1.2016 16:48:06

                                        roman >> čo si ja pamätám, tak vytiahol pár metroviek s tým. Udica bola esoxe trhackova :)))