Nová výbava na přívlač, 2 pruty a naviják

Ahoj, prosím o rady a názory k nové výbavě na přívlač, kterou si chci pořídit. Mám vybrané tyto 2 pruty:
Dragon GUIDE SELECT Viper 2,75m 3-18g (VP)
http://www.rsp-fishing.cz/pruty-delene/privlacove/prut-dragon-guide-select-viper-2-75m-3-18g
Dragon VIPER Trophy 3,05m 21-50g (VP)
http://www.rsp-fishing.cz/pruty/privlacove/prut-dragon-viper-trophy-3-05m-21-50g-3

Chytám převážně na větších stojákám, z 80% nástrahy do 20g (nejvíc gumy a woblery). S přívlačí jsem začal před rokem s prutem za 3 stovky (Mivardy 10-30g), levný naviják, a cítil jsem, že to není ono, ikdyž nějaké úlovky byly.

Otázku mám k navijáku k těmto prutům, co byste mi, prosím doporučili. Ideální by bylo, kdybych mohl použít jeden naviják na oba pruty. Rád bych se vešel s cenou za naviják do cca 2,5 tisíc Kč, ale rozhodující cena není.

Díky moc za pomoc
Autor diskuse: Rastafarianec - Profil , 24.1.2016 dravci - náčiní, doplňky

Naviják na přívlač - jaký byste si k uvedeným prutům koupili vy?

A) DAIWA BALLISTIC 3000H27%

B) Dragon FISHMAKER Ti FD1130i0%

C) Shimano Biomaster 2500 FB46%

D) Ryobi ZAUBER CF 300019%

E) Shimano Stradic CI4 2500 FA4%

F) SPRO Red Arc 103001%

G) SPRO Gold Arc 10303%

Od 28.1.2016 hlasovalo 74 čtenářů.

Nroman - Profil | Út 26.1.2016 16:44:00

P!F >> nebylo to PO ....šel po trofejích nooo

    NP!F - Profil | Út 26.1.2016 16:41:55

    roman >> videl som vlacit kamoša s ticou cybernetic a 1mm pletenkou, všetko sa dá keď sa chce :-)

      Nroman - Profil | Út 26.1.2016 16:38:14

      P!F >> to jo, ale bavíme se snad o přívlači a to by bylo trošku větší ooo)))

        NMartinbati - Profil | Út 26.1.2016 16:33:43

        Rastafarianec >>od dragonu jedine pruty :)

          NP!F - Profil | Út 26.1.2016 16:33:18

          roman >> robia sa až do veľkosti 30000...

            NRastafarianec - Profil | Út 26.1.2016 16:30:15

            Máte někdo zkušenost s nějakým navijákem od Dragonu? Mám to blízko k Procházkovi a asi bych to rád koupil přímo tam, než z eshopu.

              Nroman - Profil | Út 26.1.2016 16:28:45

              Martinbati >> si něco spletl, 4500 má 15kg,

              u 8000 udávají 30kg,navi váží skoro kg tzn ideal na vláčku, holt tu někdo motá hrušky a jabka dohromady. Na odkazu je recenze
              www.alanhawk.com/reviews/exp14.html

                NPepa z depa - Profil | Út 26.1.2016 16:27:45

                Borek-kerob >> a já si myslím že největší záhul dostává patka navijáku. protože všechny momenty a síly dou do tý patky. a stejně jako ty se plastů nebojím nebot sou některý v některých ohledech o několik řádů lepší než kov.

                  NMartinbati - Profil | Út 26.1.2016 16:25:20

                  roman >> mna to tiez prekvapilo, ale tak je pravda ze niektore stranky uvadzaju brzdnu silu saltigy velkosti 8000 30kg... ci to je tak realne, je druha vec

                    Nroman - Profil | Út 26.1.2016 16:23:38

                    Borek-kerob >> 30kg ??? oooo)))

                    SALTIGA 3500H♦ převodový poměr, 5,7 (98cm) získat za klikou♦ Hmotnost: 455 gramů♦ Max Drag: 10 kg♦ Řádek Kapacita Braid: PE 1.5 (cca 15 liber) / 350m, PE2 (cca 20 liber) / 300m, PE3 (cca 30 liber) / 200mSALTIGA 4000♦ převodový poměr: 4,9: 1♦ Hmotnost: 450 gramů♦ Max Drag: 10 kg♦ Kapacita Braid Řádek cca: PE 2 (cca 20 liber) / 450m, PE3 (cca 30 liber) / 300m, PE4 (cca 40 liber) / 220m♦ Monofily linka kapacita cca: 260 yardů / 12 liber nebo 210 yardů 14 liberSALTIGA 4000H - High Speed♦ převodový poměr: 5,7: 1♦ Hmotnost: 450 gramů♦ Max Drag: 10 kg♦ Kapacita Braid Řádek cca: PE 2 (cca 20 liber) / 450m, PE3 (cca 30 liber) / 300m, PE4 (cca 40 liber) / 220m♦ Monofily linka kapacita cca: 260 yardů / 12 liber nebo 210 yardů 14 liberSALTIGA 4500♦ převodový poměr: 4,9: 1♦ Hmotnost: 610 gramů♦ Max Drag: 15 kg♦ Kapacita Braid Řádek cca: PE 3 (cca 30 liber) / 400m, PE4 (cca 40 liber) / 300m, PE5 (cca 50 liber) / 240m♦ Monofily linka kapacita cca: 300 yardů / 20 liber, 200 yardů / 25lb nebo 170 yardů / 30 liberSALTIGA 4500H - High Speed♦ převodový poměr: 5,7: 1♦ Hmotnost: 610 gramů♦ Max Drag: 15 kg♦ Kapacita Braid Řádek cca: PE 3 (cca 30 liber) / 400m, PE4 (cca 40 liber) / 300m, PE5 (cca 50 liber) / 240m♦ Monofily linka kapacita cca: 300 yardů / 20 liber, 200 yardů / 25lb nebo 170 yardů / 30 liberRybářské Aplikace A Rybářský Prut Návrh PrůvodceDaiwa SALTIGA 2.015 navijáky řady jsou velmi těžká kotouče určené pro hardcore rybolov, ať je to na volném moři na lodi, nebo po některých těžkých pobřežnímu hornin nebo surfovat rybolovu. Sbíráme tyč bude záviset na přesně to, co budete dělat nicméně jsme dali dohromady praktický průvodce na navijákové dimenzování zde

                      NMartinbati - Profil | Út 26.1.2016 16:20:45

                      Borek-kerob >> nesuhlasim, skus zlomit v ruke bakelitovu zehlicku, nezlomis. to ale neznamena ze to je super top material. je jedno z coho je rotor navijaku, tot moj nazor, nevnucujem samozrejme nikomu. nech kazdy chyta s cim chce

                        NP!F - Profil | Út 26.1.2016 16:18:49

                        Borek-kerob >> saltiga má 30kg max drag možno tak vo veľkosti 30000.

                        Vieš, čo znamená kompozit?

                          NBorek-kerob - Profil | Út 26.1.2016 16:09:54

                          Martinbati >> no nevim... bejt kovovej, koupim něco jiného... chci lehkej funkci navijak, ne tezitko. Telo Certatu je skoro stejny jako u Caldie, materiál je stejnej, lisi se jen tvarem (trochu). Rozdil je ve vnitrnostech a to nijak zasadni. Kovu u navijaku na lehci a stredni vlacku davno odzvonilo.... hitech auta se taky delaj z carbonu a ne ze zeleza.

                            NBorek-kerob - Profil | Út 26.1.2016 16:08:36

                            Martinbati >> ... rotor je paka, přes kterou jde vlasec na civku. Saltiga ma brzdu se silou přes 30 kg, tzn na rotor pusobi dost znacna sila (vzorec pro vypocet není problém dohledat na netu), která se jej snazi "vylomit" a presto rotor drzi. V tele jsou jen prevody a sila se rozklada do celého tela přes ložiska. Rotor je rozhodně zranitelnější část navijáku.

                              NMartinbati - Profil | Út 26.1.2016 16:07:17

                              Borek-kerob >> certate ale je uz vyssia trieda, je velka skoda ze upustili od kovu, prve certate vraj bolo najlepsie

                                NBorek-kerob - Profil | Út 26.1.2016 16:03:25

                                poldeci >> me ano, chytám i v zimě, nepouzivam rukavice.

                                  NBorek-kerob - Profil | Út 26.1.2016 16:02:43

                                  Martinbati >> chytam gumy s hlavama do cca 22g a není problém. Na Certatu bezne taham Slidery velikosti 10 cm a taky v pohode... necejtim, že by se to kroutilo a certate takhle bez problemu jede už 3 roky. Oboje Zaion.

                                    Npoldeci - Profil | Út 26.1.2016 15:57:55

                                    Borek-kerob >> mňa ešte žiadny navi nestudil

                                      NMartinbati - Profil | Út 26.1.2016 15:57:41

                                      Borek-kerob >> presne tak ako si napisal, ide ti o lahky navijak. ked tahas nastrahy do 7g, tak ti to moze byt jedno, no niektori z nas tahaju aj 15,25 ci aj viac gramove jigy a tam by si zaionovy navijak neprdol, teda prdol ale asi len prvy tyzden :D

                                        NMartinbati - Profil | Út 26.1.2016 15:56:05

                                        Borek-kerob >> rotor tazku pracu nerobi, moze byt kludne aj cukrovy, telo navijaku - to uz je nieco ine, vyrobcovia tlacia zaion lebo je lahky lacny a ludia to maju radi, no ak ide o vydrz, neda sa to s kovom porovnat