- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Daiwa Exceler Jigger Spin 2,40m 5-25g
Jsem rybářský nováček, vybral jsem si první prut na přívlač.
Chci jeden z těchto dvou prutů a moje otázka zní:
Je ten rozdíl cca 800 kč za rozdíl v materiálu blanku, uchycení navijáku FUJI, atd ... vůbec pro nováčka rozpoznatelný?
http://www.podberak.cz/rybarske-pruty/prut-daiwa-exceler-jigger-spin-2-40m-5-25g.html
http://www.podberak.cz/rybarske-pruty/prut-daiwa-procaster-jiggerspin-2-40m-7-28g.html
Dovedu si představit investovat rozdíl do něčeho jiného, honit si ego, že vlastním prut vyšší třídy nepotřebuji, ale zas naopak "Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci" a přiznám si, že zatím nedovedu ty rozdíly v kvalitě relevantně vyhodnotit podle popisu výrobce na webu. Osahat si to nemohu a objednám to na internetu.
Děkuji za radu zda ten příplatek za tu udávanou kvalitu má adekvátní užitnou hodnotu v praxi?
Doporučuji
A) Daiwa Exceler Jigger Spin 2,40m 5-25g56%
B) Daiwa Procaster Jiggerspin 2,40m 7-28g19%
C) Vybral bych něco jiného.26%
Od 7.11.2015 hlasovalo 27 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
1x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Nskwor - Profil | Čt 24.3.2022 17:59:39
NPalusko - Profil | Pá 13.11.2015 23:46:27
Nbobik.cz - Profil | Pá 13.11.2015 11:05:24
víc se mi líbí ta Emerika, ale vadí mi, že to v ČR prodává pouze jeden Obchod. Ta Diawa je rozšířenější s dobrýma referencema (někde jsem četl recenzi jak porazila toho Paluskoviho Dragona)
Nsmike - Profil | Pá 13.11.2015 10:27:21
Nbobik.cz - Profil | Pá 13.11.2015 1:04:51
http://www.rybarskymarket.cz/St-Croix-Prut-Premier-70-M-F2-d7044.htm
http://www.daiwa-fishing.cz/privlacove/265-infinity-q-jiggerspin.html
NŘízek 5,125 - Profil | Čt 12.11.2015 21:45:45
něco uplně jinýho:-))
ale v poho, stane se, nejde vo život, sou to jen věci na ryby.
NBorek-kerob - Profil | Čt 12.11.2015 20:55:40
Lepsi foto mobilem nedam...
Nkaňka - Profil | Čt 12.11.2015 19:50:22
NŘízek 5,125 - Profil | Čt 12.11.2015 19:47:04
jen polemizuji, že se nedělal v 3,05 a 7-28g....
Nkaňka - Profil | Čt 12.11.2015 19:38:14
Nbobik.cz - Profil | Čt 12.11.2015 19:25:16
NJižan - Profil | Čt 12.11.2015 18:57:52
NŘízek 5,125 - Profil | Čt 12.11.2015 18:09:07
jinak Tvuj upgrade zcela chápu, a ani já neříkám, že si nikdy nepořídím nic dalšího.
A to s čím chytám nikomu nevnucuju, jen sem odpověděl na dotaz.
btw-ale mám třeba shi symetra speciál, 10-30g, 2,7m, a s tou nechytám, ta mi venkoncem vůbec nesedí....
NBorek-kerob - Profil | Čt 12.11.2015 18:00:32
NŘízek 5,125 - Profil | Čt 12.11.2015 17:45:28
zrovna ted sem ale spíše vláčkař:-), a asi chytám pořád stejně:-)
i když i ten texas rig de se skeloušem dobře.
mám vytipovaný 2-3 st. croix, který bych si rád smotnul, ale vzhledem k tomu, kolik mám ted času, tak je to docela pasé...
navíc, čím víc prutů sem postavil, tím víc si myslím, že chytat se dá se vším:-)
fotku hod.
Nrybomil - Profil | Čt 12.11.2015 17:41:46
NBorek-kerob - Profil | Čt 12.11.2015 17:37:50
NBorek-kerob - Profil | Čt 12.11.2015 17:29:08
Večer hodim foto toho mýho "Series One", nahlodali jste me, možná si blbě pamatuju gramáž, možná to je fakt 8-32...
NŘízek 5,125 - Profil | Čt 12.11.2015 17:23:09
btw- přečti si tady v nádobíčku recenze na prvního skeletora, všichni z něj byli vodvařený,
ca 2006 pak přišel dragon a mrk se zbláznil do dragona a......
a dneska tu po dragonech neštěkne ani pes......
tedy kupovat si pruty podle mrk mody je pitchovina:-)
mám i dva vláčáky z roku 94 a 97, chytáme s nima pořád, a proč ne? pořád to funguje a chytá ryby...ted na přeboru sem s prastarým byronem přechytal haldu nejnovějších "rusáků", je to všechno hlavně vo rukách:-)
NBorek-kerob - Profil | Čt 12.11.2015 16:56:42
NS&F - pescador - Profil | Čt 12.11.2015 16:53:43
NŘízek 5,125 - Profil | Čt 12.11.2015 16:46:15
castingovej nepočítám...
NS&F - pescador - Profil | Čt 12.11.2015 16:42:14
NŘízek 5,125 - Profil | Čt 12.11.2015 16:38:51
jestli ten prut něco není, tak to není těžká hadice, když už, tak možná z dnešního pohledu lehká hadice:-)
ale furt je to menší hadice než ghost.
ale dobrejch lehkejch 3m prutu je sakra málo, i v dnešní době.
mně se s ním taková ta lehko střední vláčka chytá uplně normálně a nic jinýho na tohle zatím ani nepotřebuju...
NBorek-kerob - Profil | Čt 12.11.2015 16:31:55
NŘízek 5,125 - Profil | Čt 12.11.2015 16:21:15
kde ste v tý době byly vy?he?.-))
ten třímetr 2-12 byla legenda!!!
a já neopouštím staré známe pro nové, kort když s ním chytám to, co potřebuju.
navíc je to lehoučkej-ale fakt lehoučkej, přiměřeně rychlej prut.
dalíš serie-ty s těma keramickejma očkama a slinějším blankem už nebyly zdaleka tak dobrý a ani populární....nicméně, o nich se nebavím:-)
NBorek-kerob - Profil | Čt 12.11.2015 16:18:43
Ta 2,4 4-24g se chová ze všech skeletorů podle mě nejlíp. Není nejlehčí ani nejcitlivější, ale má jiný přednosti. Jak jsem psal dříve - s jinym Skeletorem jsem žít nedokázal :-)
NPalusko - Profil | Čt 12.11.2015 16:10:58
NPalusko - Profil | Čt 12.11.2015 16:09:35
NBorek-kerob - Profil | Čt 12.11.2015 16:04:37
NŘízek 5,125 - Profil | Čt 12.11.2015 15:55:08
NPalusko - Profil | Čt 12.11.2015 15:53:40
NPalusko - Profil | Čt 12.11.2015 15:53:08
Nbobik.cz - Profil | Čt 12.11.2015 14:10:05
Nsmike - Profil | Čt 12.11.2015 3:54:10
NŘízek 5,125 - Profil | St 11.11.2015 17:36:09
NŘízek 5,125 - Profil | St 11.11.2015 17:35:20
Nbobik.cz - Profil | St 11.11.2015 17:29:46
NMartinbati - Profil | St 11.11.2015 17:25:31
NŘízek 5,125 - Profil | St 11.11.2015 17:13:42
prutů mám hodně, ale nejvíc vláčím se skeletorem 10ft a 2-12 g, prostě mi tak nějak vyhovuje:-)
Nbobik.cz - Profil | St 11.11.2015 16:56:46
Nevybírám prut podle země původu. Italské, anglické, japonské - jen těch ukrajinských/ruských prutů se bojím :)
K tématu - co máš ty za prut?
Nbobik.cz - Profil | St 11.11.2015 16:35:18
to Palusko: jasně, že to není podle barvy, ale zas přece si něco nekoupíš když se ti to vzhledově nelíbí.
NPalusko - Profil | St 11.11.2015 16:09:07
NHawk123 - Profil | St 11.11.2015 16:07:37
Jinač je v podobné palbě ještě St croix triumph 86MH - který by se mi taky líbil na jigování na candáty ale má klasičtější vzhled.
NMartinbati - Profil | St 11.11.2015 15:55:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nbobik.cz - Profil | St 11.11.2015 15:49:01
Já se prostě snažím vybrat něco co je kvalitní, ale když jsi vezmeš, že každý doporučuje to své nebo pruty z "kultu" např. Shimano Catana". Takže nejprve jsem si něco vytipoval dle zkušeností ostatních a pocitově mezi tím vybírám.
Líbí se mě zpracování, akce .... značky DIAWA proto jsem se ptal v podstatě který z těch dvou prutů vybrat, zda se vyplatí připlatit nebo je to jen marketingový tah.
Na Robinsony jsem též koukal (ten co píšeš se již neprodává), ale ta Diawa měla více dobrých referencí.
Inazuma flash Zander - se mi vysloveně nelíbí.
Quantum Crypton Shotgun - nelíbí se mi ta mechová rukojeť a růžová barva :)
NMartinbati - Profil | St 11.11.2015 14:51:11
ak sa povazujes za zaciatocnika, tak myslim ze s excelerom kludne zacat mozes a o par mesiacov predas a kupis nieco lepsie, nemusis hned investovat
NHawk123 - Profil | St 11.11.2015 14:44:31
Pokud si specifikuješ 3500,- tak jsi už nad cenovou hladinou excelerů.
Zkus Quantum Crypton Shotgun do 25 gr. Já osobně mám tento v 55 gr a je to brko, velmi rychlý a zároveň´citlivý - ve verzi 55 gr ale strašnej vykoštovák.
Nsmike - Profil | St 11.11.2015 14:32:15
Nbobik.cz - Profil | St 11.11.2015 14:29:16
Stejně tak to mám třeba u francouzských os. aut. Prostě nic pro mě. :)
Nbobik.cz - Profil | St 11.11.2015 14:24:16
Procaster vzhledem k tomu že je novinka 2015 asi nebude ještě tak rozšířený.
Proutek budu používat na klidnější části Sázavy, stojaté vody na Vysočině, vzhledem k špatnému přístupu ze břehu délka max 2,40m. Do 35 g a vysloveně nechci nic od značky Mivardy, Mikado a Shimano :)
Klidně mi prosím doporučte i jiné konkrétní proutky v těchto parametrech, s cenou do 3500 Kč.
Přečet jsem tu již 100ky threadů, ale po obsahové stránce vesměs o ničem. Funkce hledat mě též velmi zklamala. A narovinu přiznávám obcházet 20 krámů a zkoušet pruty (jak se tu vesele doporučuje) nehodlám.
Děkuji
NPalusko - Profil | St 11.11.2015 14:05:58
Nbobik.cz - Profil | St 11.11.2015 13:52:30
NHawk123 - Profil | Út 10.11.2015 14:41:41
NPalusko - Profil | Út 10.11.2015 13:25:37
NEsox - Profil | Po 9.11.2015 8:49:36
NP!F - Profil | Ne 8.11.2015 17:50:06
Npatras 246 - Profil | Ne 8.11.2015 17:31:05
Kde to žije - dravci
17:40NBurza na přívlačové nástrahy 33424
15:31NKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
13:21NRare woblery - Rapala 14054
9:23NÚhoří sezona 2012 10520
PáNFotky ryb pouze na přívlač 107199
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Výprodej - Elektromotor Minn Kota ENDURA C2 45/36"Za 7.500 Kč
Minn Kota Endura C2 45 je spolehlivý a odolný elektromotor s indikátorem stavu baterie, navržený pro maximální výkon, dlouhou životnost a bezproblémový provoz.
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...














