- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zlomená špička na prívlačovej udici
Zdravím chcel by som sa opýtať či sa nedá nejako opraviť alebo kúpiť špička na prívlačovu udicu -FAVORITE VARIANT 762M 10-30GAutor diskuse: pike9999 - Profil , 30.7.2015 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
14 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Noreno - Profil | Po 11.3.2019 21:03:46
drako >> Vždy davam trn zvnútra ale vždy aj prstenec(trubičku) zvonka. Profesionálne sa vonkajší prstenec rieši, domnievam sa, aplikáciou karbonovej tkaniny fixovanej nejakým pojivom. Bez vonkajšieho prstenca bude oprava podla mna nedostatočná najme vzhľadom k tomu, že kvalita vnutorného trnu je otázna. ..... riziko recidívy bude vysoké :-/ .
Na zlepenie(podomácky) takto tenkého blaku ako máš ty, by ta trubička mohla byť z tenkostennej kovovej trubičky (napr kovová náplň do večného pera vhodného priemeru). Stačilo by max 1,5 cm si myslím, aby nepridala vela hmotnosti a neovplyvnila akciu prútika. Vnútorný trn by som dal kus dlhší cca 4centi, jeho konce odporučam zabrúsiť do špičata . Použitie tavnej pištole je slušne povedané chlopotina :-) jednoznačne dvojzložkové trvalopružné lepidlo, nie príliš rýchlo tvrdnúce. Pred prilepením ako trnu tak trubičky odporúčam priečne zdrsniť povrch aj vnútro blaku a povrch trnu.
Čo to prútov som už polámal :-D , čo som uznal za vhodné som aj polepil. Zatial k mojej spokojnosti držia :-)
Na zlepenie(podomácky) takto tenkého blaku ako máš ty, by ta trubička mohla byť z tenkostennej kovovej trubičky (napr kovová náplň do večného pera vhodného priemeru). Stačilo by max 1,5 cm si myslím, aby nepridala vela hmotnosti a neovplyvnila akciu prútika. Vnútorný trn by som dal kus dlhší cca 4centi, jeho konce odporučam zabrúsiť do špičata . Použitie tavnej pištole je slušne povedané chlopotina :-) jednoznačne dvojzložkové trvalopružné lepidlo, nie príliš rýchlo tvrdnúce. Pred prilepením ako trnu tak trubičky odporúčam priečne zdrsniť povrch aj vnútro blaku a povrch trnu.
Čo to prútov som už polámal :-D , čo som uznal za vhodné som aj polepil. Zatial k mojej spokojnosti držia :-)
Ndrako - Profil | Po 11.3.2019 21:00:01
Fuldík >> No len ked si zaplatim dva krat postu do CZ a späť plus oprava tak som na cene polovice udice
Nšantík - Profil | Po 11.3.2019 17:52:36
Zdravím
http://www.luborzeleny.cz/
Zde mi opravil prut pan Lubor Zelený. Opravený spoj není na pohled poznatelný (vím o tom spoji jen já, když ten spoj někdo hledá musím mu ukázat, kde to je). Prut je plně funkční - Po opravě mi chvilku trvalo než jsem se do toho nebál zase opřít :-). Ale teď už s ním nahazuji zase jako dřív.
http://www.luborzeleny.cz/
Zde mi opravil prut pan Lubor Zelený. Opravený spoj není na pohled poznatelný (vím o tom spoji jen já, když ten spoj někdo hledá musím mu ukázat, kde to je). Prut je plně funkční - Po opravě mi chvilku trvalo než jsem se do toho nebál zase opřít :-). Ale teď už s ním nahazuji zase jako dřív.
Ndrako - Profil | Po 11.3.2019 16:51:14
Podarilo sa mi zlomit Abu Garcia Mass Beat Extreme 1,88m / 0,8-4g chcem sa spýtať ze mozem vlozit do nej trn z inej zlomenej udice co bola chvejivka.Lepidlo teda ake lepsie to dvojzlozkove alebo aj ta tavna pistol.
NPalusko - Profil | Pá 31.7.2015 10:00:08
Ak to nie je prilis tenke a ten trn tam dokazes vopchat tak to tak sprav, uplne najlepsie lepidlo je dvojzlozkovy epoxid, robia sa s nim aj ocka, je trvalo pruzny a chemicky aj uv odolny, kupis to hocikde v hornbachu dve tubicky, robi to vela znaciek aj ked tieto tubickove nie su profi. Len bacha velmi rychlo to schne (tak aby si tym mohol este hybat, cca do 5 minut) no uplne zaschnutie a vytuhnutie asi az po 2 dnoch.
NP.&.S. - Profil | Pá 31.7.2015 1:02:55
pike9999 - >> dám sa opraviť :-) tak že ten zlomený diel špičky vyhodíš a dopasuješ očko na druhýá diel ktoré nalepíš. Prút bude trocha tuhší a kratší ale rozhodne použiteľný.
Nmartcv - Profil | Čt 30.7.2015 23:45:11
pike9999 >> http://www.sportenservis.cz/index.php?p=cenik_pruty
jestli to chceš fakt dobře, tak tenhle odkaz....vyzkoušeno a spokojenost....ani to nepoznáš...
jestli to chceš fakt dobře, tak tenhle odkaz....vyzkoušeno a spokojenost....ani to nepoznáš...
Npalovák62 - Profil | Čt 30.7.2015 20:54:05
Pepé - Vsetín >> Pepo poradil jsi mu dobře. Jen já bych asi nešel do vteřinového lepidla. Kdysi mi bylo poraděno jedním z kolegů z retra jej vynechat ,že ztvrdne a tím se může stát,že praskne za spojem.Navíc to vteřinové lepidlo může narušit materiál prutu. Navrhoval mi dvousložkové lepidlo,ale ještě lepší je lepidlo z tavné pistole. Dále bych konce neřezal, ale jemným šmirglem zabrousil do roviny a pak spojit.Kolega nepíše,jak prut zlomil /myslím tím délku/. Je to má zkušennost, několik prutů se mi podařilo zachránit a slouží kolegům dosud.
Jinak zdravím do Vsetína.
Jinak zdravím do Vsetína.
NPepé - Vsetín - Profil | Čt 30.7.2015 20:15:46
najdi si starý laminát (ohradník) a vybrus si z něho trnovou spojku, kterou vložíš do dutiny na vteřinové lepidlo. Oba okraje (ty olámané) zařízni ostrým nožem (nejlépe "zalamovákem") do roviny a dopasuj laminátový trn. Udělej ho malinko delší, řekněme 3cm na každou stranu. Bude Ti to držet a dá se na to spolehnout.
NIza - Profil | Čt 30.7.2015 16:43:52
pike9999 - >> kdyz koupis novej dil mas stejnej prut a k tomu bych lehce upravil misto zlomu a nalepil adekvatni ocko a mas dva pruty s jinymi vlastnostmi v jednom. Mam takhle taky jeden a to zlomeni (zkraceni) mu vylozene prospelo.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
SoNFotky ryb pouze na přívlač 107200
SoNKde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 0
SoNBurza na přívlačové nástrahy 33420
SoNRare woblery - Rapala 14054
SoNÚhoří sezona 2012 10520
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
. . . NÚlovky na přívlač z Moravy 2
. . . NTrojháčky na dravce 60
. . . NJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...













