- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
KAPR - Jako nastrazni rybka
Neb jsem zacinajici rybar a na tuto otazku jsem zatim nikde nenasel odpoved ptam se zde : Mohu pouzit KAPR jako nastrazni rybu ( myslim si ze na 98% jo ) ale pak jak to mam udelat? Myslim tim abych neporusil RR? To ho musim zapsat kdyz je to nastrazni rybka? Prosim o radu - nebo jak to delate Vy? Jde mit dva kapry jako nastrahu na sumce?
Predem dekuji za normalni odpovedi...
na jak velkeho sumce by jste dali kapra jako nastrazni rybycku? ( v cm )
A) 1007%
B) 1102%
C) 1200%
D) 13010%
E) 1402%
F) 15031%
G) 1602%
H) 1700%
I) 180 a vys14%
J) Nikdy bych KAPR neubizil.Kapr libam pri pousteni... 31%
Od 31.7.2015 hlasovalo 42 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
Nkritik - Profil | Pá 3.7.2015 10:05:37
Budeš mít koule na to dohadovat se s RS, hájit se ve správním řízení a jít se hájit s porušením BP, jak ti někteří "ostřílení" radí k soudu?
Jestli jo, tak mazej na kapře, potom na sumce a přestaň ze sebe dělat tydýta.
NSirRozzyr - Profil | Pá 3.7.2015 9:56:53
Ach jo...
NSirRozzyr - Profil | Pá 3.7.2015 9:47:35
Ty chytracky uz budu kikat... No problemo :-)))
NSirRozzyr - Profil | Pá 3.7.2015 9:40:09
RR neporusuji a kdyz neco nevim tak si to zjistim. Bohuzel v mem okoli mi neporadi ani Jak nastrazit na Sumce natoz trebas tato otazka k RR.
Vymyslim si svou sestavu na lov SUMCU a vyrabim si sam i zarazky docela prijemny pocit predatora... Vcera i predevcirem jsem byl na rybach ale sli jen velky kapri ty bych nedaval neb nemam vybaveni... Zatim...
Tak a na tu otazku s tim proskrtnutim... To se nesmi v jeden den lovit na dvouch revirech ja myslim ze ano ne???
NČadim - Profil | Pá 3.7.2015 0:29:39
NJovánek - Profil | Čt 2.7.2015 23:29:25
EDIT: raději nastražit kapra, než plotici, karase (obecného samozřejmě) nebo lína...
Nb.gun - Profil | Čt 2.7.2015 23:05:13
Nnofish - Profil | Čt 2.7.2015 22:30:32
NMalda512 - Profil | Čt 2.7.2015 19:20:12
NMalda512 - Profil | Čt 2.7.2015 19:18:19
Nrapalla - Profil | Čt 2.7.2015 17:00:56
Nkritik - Profil | Čt 2.7.2015 11:33:19
NAnýzový dědek - Profil | Čt 2.7.2015 11:13:45
NSirRozzyr - Profil | Čt 2.7.2015 11:05:35
Zkusim to jeste jednou :
Nemam problem nalovit nastrazni ryby, tudiz si je nebudu kupovat.
Chci dat kapra 40plus, prosim uz to nepiste ze KAPR musi mit miru (jedinou vyjimku ma uxa ).
Radoby chytracci co vedi vsechno a co se divi ze zacinajici rybar neco nevi taky nerekli Jak to je...
Takze zatim tu nejlogicteji vyzniva zapsat kapra den pred tim do not a je vystarano... Je to klasicka ceska vychcavacka... Jestli tu ma nekdo lepsi zpusob prosim sup sem s tim...
Preji pekny den vsem
Petruv Zdar
NHabermann - Profil | Čt 2.7.2015 2:51:31
Jiná otázka je, pokud koupíš kapříka v chovu a máš o tom doklad.
Tehdy by to mělo být v pořádku i při rybě velikosti třeba 20 cm.
Moji známí sumcaři používají kapra i lína jako nástrahy na sumce a kupují je podmírečné od chovatele na rybníce.
Ale zda nenarazíš, i když budeš mít od prodejce doklad i s uvedením délky, netvrdím.
Já měl kdysi problém, když jsem nemohl sehnat rybky na hlavatku (dávno užívám jen umělé nástrahy) a na rybnících jsem si koupil duháky délky 15-20 cm (zvěrstvo, že?) a vyvázal jsem je s olověnou hlavičkou chirurgickou šňůrou, jak kázala tradice. V řádech znělo, že používat salmonidy jako nástražní ryby je neetické a zakázané. Vykládal jsem si to tak, že salmonidy ulovené v revíru, ne granuláče z rybníka. I tak nevím, co je etického, když se jeden druh ryby použít může a jiný ne.
A měl jsem problém, i když jsem měl o nákupu duháčků doklad i s uvedením délky.
Hlavatku jsem na ně nechytil, ale přišla kontrola a byl jsem před jakýmsi tribunálem rybářským, ale byli rozumní a uznali, že jsem zločin nespáchal. Ale už bych to nezkoušel. Je to snad 40 let stará historka.
NSirRozzyr - Profil | Čt 2.7.2015 2:04:44
Tak přijel jsem právě z ryb ...Přečetl co jste tu napsali a jedna rada se mi líbí...
Jinak Ti co mi tu osočují dostali žlutou. Pánové myslím si, že ani vy neznáte dokonale RŘ.
Já jsem se tu slušně zeptal, nevidím důvod proč by mě někdo měl z tohoto důvodu napadat.
Nnivna - Profil | St 1.7.2015 23:54:07
Nnivna - Profil | St 1.7.2015 23:51:56
Nj.sladkay - Profil | St 1.7.2015 23:23:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nu.x.a. - Profil | St 1.7.2015 22:16:10
Červené karty: Malda512
Kde to žije - dravci
9:09NFotky ryb pouze na přívlač 107183
9:03NBurza na přívlačové nástrahy 33410
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.











