- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vázání vs. sakování sumce
Tady by se melo ukázat kdo je pro a kdo je proti jedné či druhé metodě. Pokud chytím sumce, kterého si chci ponechat a neni možnost ho hned zabít a odvézt, tak co s ním. Předpokládejme horké letní dny a noci, kdy by se po zabití začal kazit. Je lepší odírat ho ve vezírku, popr. dusit v ekosaku, nebo uvázat?
Jen slušně a bez urážek!
Jen slušně a bez urážek!
Autor diskuse: Kubalorenc - Profil , 25.8.2014 dravci - techniky lovu
jaký způsob ponechání sumce je podle vás šetrnější? Neberte teď v ohled co je a co není povolené.
A) šetrné vyvázání76%
B) ekosak18%
C) klasický vezírek6%
Od 26.8.2014 hlasovalo 125 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
11x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
dada11 - Profil | St 27.8.2014 21:01:00
Kubalorenc >> Jo jo, veřejně svatoušci a anonymně se pravda projeví :-)).
Kubalorenc - Profil | St 27.8.2014 20:45:39
dada11 >> no..... zjistil jsem ze 62 rybaru z 82 by ho uvazalo. To je celkem prekvapujici na vetsinou negativni ohlasy.
Kubalorenc - Profil | St 27.8.2014 20:43:43
Butchi >> neni tam schvalne. Resi se situace, kdyz ho budes chtit bacit po palici.
Butchi - Profil | St 27.8.2014 20:11:03
V anketě chybí možnost pro lidi, kteří nemají problém s vlastním egem. Tím myslím chytit, vyfotit a pustit.
Hrdobec - Profil | St 27.8.2014 19:44:14
sumci se vázat budou i kdyby jste se tady udiskutovali k smrti......je to nesmysl řešit...stejně tak se budou porušovat i jiný nařízení a to nejen v rybařině. Odjakživa lidi porušujou předpisy, kradou a dokonce vražděj.....a náký keci v jakejchkoli diskuzích natom nic nezměněj.
rapalla - Profil | St 27.8.2014 19:37:54
MrKos >> máš pravdu, Ferdo, jsem úplnej trotl......čtu něco co tam vůbec neni, ale jedno je jistý - znění RŘ, nebo jeho BP mě fakt vůbec nezajímá (vlastně jo jestli je tam víc perel, jako třeba ta s tím jednolícným sakem, tak bych si ho docela rád přečetl celej).
Jinak dík za kritiku za chvíli bych si o sobě myslel, že jsem Brouk Pytlík.
Jinak dík za kritiku za chvíli bych si o sobě myslel, že jsem Brouk Pytlík.
MrKos - Profil | St 27.8.2014 18:47:07
rapalla >> trošku se ti to všechno popletlo páté přes deváté, ale budu trpělivý a vysvětlím ti to znovu : napsal jsi " Vyplývá mi z toho jediné, i uvázání sumce může být považováno v určitých případech za šetrné a s tím se zcela ztotožňuji. Proto je i znění RŘ postaveno tak, jak je - " Je zakázáno upevňovat ryby provlečením za skřele nebo jiným nešetrným způsobem" (doslovná citace), z čehož, aniž bych musel číst mezi řádky, vyplývá, že musí existovat způsob jak ryby upevňovat šetrně. Jinak by stačilo jednoduše napsat - Je zakázáno jakkoliv upevňovat ryby. "
na to já reagoval tím, že to píšeš nepřesně a v podstatě blábolíš, protože v pasáži BP kterou jsi pravděpodobně naschvál neuvedl je jasně popsáno jak lze uchovávat živé ryby (nebudu se opakovat) a potom je tam dovětek o zákazu uvazování, což je dovětek především pro českého človíčka hledajícího stále jak co odrbat ... přečti si to ještě jednou a přemýšlej nad tím, než zase něco moudrého vypustíš
na to já reagoval tím, že to píšeš nepřesně a v podstatě blábolíš, protože v pasáži BP kterou jsi pravděpodobně naschvál neuvedl je jasně popsáno jak lze uchovávat živé ryby (nebudu se opakovat) a potom je tam dovětek o zákazu uvazování, což je dovětek především pro českého človíčka hledajícího stále jak co odrbat ... přečti si to ještě jednou a přemýšlej nad tím, než zase něco moudrého vypustíš
vydra Lucky - Profil | St 27.8.2014 16:41:05
peky29 >> Tak, teď se přiznám bez mučení, jsem asi pomaleji chápající já... nepochopil jsem, ohledně čeho žádáš radu ? Je bouřka - no a co ? Taky jsem seděl v křesílku a držel se deštníku, když kolem lítaly kroupy velikosti cca 5 cm, chytal jsem dál. Teda spíš jsem nechal nahozeno a čekal, až to přejde. Zabrala životní ryba ? Jak se to pozná ? Mám seknout, nechat to být, nebo já fakt nevím co se po mě chce? Jedno vím ale jistě - nechci se tu přít o pitomostech. Je to každého volba, jak se zachová ...Ale proč trápit rybu na provaze, když ji chci později zabít ??? Aby stihla dojet TV ? O tom, že bych ji později pustil ani neuvažuji. Fakt tu mlátíme prázdnou slámu zcela mimo otázku zadavatele. Svůj názor jsem napsal a nikomu ho také nevnucuji. Takže na závěr - já jsem proti vázání, prát se kvůli tomu nehodlám, ale povolenku za to sbírám :-)
peky29 - Profil | St 27.8.2014 13:07:26
Fishky >> Příběh reálnej až na toho sumce.
Cestou domu (20km) 23ks padlejch stromu přes silnici. Ještě u jednoho sem čekal, než ho hasiči odkliděj
Cestou domu (20km) 23ks padlejch stromu přes silnici. Ještě u jednoho sem čekal, než ho hasiči odkliděj
peky29 - Profil | St 27.8.2014 13:05:22
Kubalorenc >> Na fotce je jediná cesta zpátky, přes kterou padnul solidní strom. Od tý doby vozim v autě pilku celoročně i s elektrickym navijákem a lopatkou. Humorný co? :)
Ravachol - Profil | St 27.8.2014 13:05:12
Fishky >> kdyby misska nabídla cokoliv za pomoc tak by na revanš zaplavala s bojkou, to je jasný a udelal by to kazdej gentleman
blackfish - Profil | St 27.8.2014 12:46:57
Fishky >> Přestaňte tu řešit kraviny kdo chce sumce si stejně úvaže a přistupuje tak na nějaké riziko. Kdo je odpůrcem tak ho neuvaze. Nikdy nikdo nevnuti myšlenku chyt a pust všem rybarum. Stejně tak nikdo nevnuti všem myšlenku ze uvazovat je setrne. Dělá se to po celém světě a dělat se to bude. tech par lidi co se tu hádá je mi pro smích protože stejně může nastat situace kdy rybu do rána úvaže i skalní odpůrce uvazovani vše závisí na momentální situaci. Běžte radši na ryby vy "sumcaři" ;)
Mimochodem s tou bouřkou fakt Peky nekeca, pamatuju si to :)
Mimochodem s tou bouřkou fakt Peky nekeca, pamatuju si to :)
Fishky - Profil | St 27.8.2014 11:58:43
peky29 >> pěkný příběh, tornádo s bouřkou, do toho záběr životního sumce, a v zápětí návštěva miss Slovenska, totálně ztracená a zoufalá by nabízela cokoliv za pomoc, jo to by bylo těžké rozhodování :) missku dáš do pytle, sumce do spacáku nebo obráceně? každopádně zapsat bys mohl jen jednu z těch dvou ;-)
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
StBurza na přívlačové nástrahy 33409
StBleskovky: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru 1
StFotky ryb pouze na přívlač 107179
StPoradna: Sumcařina 2572
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.











