- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vázání vs. sakování sumce
Jen slušně a bez urážek!
jaký způsob ponechání sumce je podle vás šetrnější? Neberte teď v ohled co je a co není povolené.
A) šetrné vyvázání76%
B) ekosak18%
C) klasický vezírek6%
Od 26.8.2014 hlasovalo 125 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
11x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Nmarmyš - Profil | Út 26.8.2014 18:38:11
N: vydrák - Profil | Út 26.8.2014 18:25:14
Zvěři se nevkládá větvička do tlamy,nýbrž do svíráku popř.klovce. Ona větvička se pojmenovává dle mysliveckých tradic jako poslední hryz či poslední zob.
Nedává se na cestu do posledních lovišt, jak zde fundovaně popisuješ, nýbrž jako poslední pozdrav rodné honitby.
Slovy klasika: hodně toho nakecáš ale málo píšeš domů.
Nrapalla - Profil | Út 26.8.2014 17:14:06
Pro Maldu mám ještě tip na nakopání prdele - zkus zjistit, kdo vymyslel "gaf".
NJarda Š. - Profil | Út 26.8.2014 16:49:24
NKubalorenc - Profil | Út 26.8.2014 16:48:15
NRavachol - Profil | Út 26.8.2014 16:40:20
NMalda512 - Profil | Út 26.8.2014 16:26:36
Ale Ok. Omlouvám se za vulgární reakci .
NMalda512 - Profil | Út 26.8.2014 16:25:44
Nesmysl jsi napsal.. i když se to pěkně čte je to nesmysl. Víš proč ?? Protože pokud jde na sumce .. což většina chce tuhle rybu ulovit. tak máš být předem připravenej. výmluvy na dálku k revíru.. výmluvy na malej sak .. výmluvy na dobu víc jak jeden den lovu jsou v tento okamžik pasé. protože cíleně jít na sumce znamená se cíleně vybavit předem . pak nemůže u vody nastat situace , že nebudeš vědět jak rybu ponechat živou. Nic víc dál není. Prostě zde je konec debaty,. je něco uplně jiného pokud tuhle rybu ulovíš aníž by jsi na ni šel cíleně . v tomto případě uznávám, že zde nastává problém, Spíš než problém tak boj hlavy ... Pustit ??? Vzít ??
Na jižní moravě jsem hned první den ulovil sumce 160cm. byl jsem tam na 14 dní. No tak šel zpět. sice jsem už žádného neulovil ale na špagát bych jej rozhodně nedal.
NKubalorenc - Profil | Út 26.8.2014 16:22:30
NMalda512 - Profil | Út 26.8.2014 16:20:00
takové nošení ryby na rameni.. vtahování ryby do lodě po břichu.. a pak uvazání a ráno co největší opatrnost aby to sumec po púředchozáím dnu vůbec přežil ( největší potupa by byla kdyby sumce při vypouštění zůstal vyvalenej na boku). myslím, že tahle doba je zvrácená. za chvíli se budeme na břehu obvinovat proč máme ostré háčky a proč ubližujeme rybám tím, že je lovíme
NMalda512 - Profil | Út 26.8.2014 16:16:21
NFishky - Profil | Út 26.8.2014 16:13:28
Sumčařina je prostě plná kydů o šetrnosti a začíná to tím, že se sportovním způsobem šetrně vybaví nástražka batohem z trojháků, pak se zabere půlka toku vyvázanou montáží a nadává na všechny kolem, kterým se tohle počínání nelíbí a ve finále se sumík přiváže autolanem za skřele na šetrné ranní focení a cicmání, než ho borec zpracuje na karbanátky, jako super no... :-)
NMalda512 - Profil | Út 26.8.2014 16:12:44
NMalda512 - Profil | Út 26.8.2014 16:11:13
Nmarmyš - Profil | Út 26.8.2014 16:02:55
NRavachol - Profil | Út 26.8.2014 16:01:55
NJarda Š. - Profil | Út 26.8.2014 15:57:57
NRavachol - Profil | Út 26.8.2014 15:55:11
Nmascha - Profil | Út 26.8.2014 15:50:26
Tady nejde o to, jestli pustit nebo uchovat. To je prostě jiná diskuze. Tady jsme v situaci, kdy se rozhodnu rybu ponechat. A teprve v tu chvíli vznikne otázka, jestli je lepší vezírek, sak nebo vývaz. Považuju všechny tři metody za nijak pro rybu příjemné, ale pro dravce je vývaz nejšetrnější. Ponechme stranou to, že vývaz je nelegální - prostě to tak je a vyvazovat by se nemělo, od toho jsou pravidla. Ale je potřeba zdůraznit jeden nevyvratitelný fakt pro všechny zdejší salónní diskutéry - kdo uznává vezírkování a odsuzuje vyvazování je pokrytec. Tečka.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFotky ryb pouze na přívlač107181
NÚhoří sezona 201210514
NBurza na přívlačové nástrahy33409
NLodě a jejich úprava1035
NDyje 1,Morava 176
NJak na sumce ?128
NTuning přívlačového vybavení536
NVěříte na štiky?183
NPřívlač ze břehu na moři v Polsku.16
NKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb...159964
Kde to žije - dravci
12:08NFotky ryb pouze na přívlač 107188
11:46NDivoký potočák nebo granulák? 58
9:03NBurza na přívlačové nástrahy 33410
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












