- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
O čem vypovídá označení IM a číslo u prutu?
Na pevnost, pružnost, akci prutu? Je to o tom že čím vyšší číslo tím lepší, nebo záleží na tom co od prutu čekám a podle toho i volit jaké IM mi vyhovuje?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NPan Pikesson | Po 22.11.2004 12:01:07
NMiloš_diakritický | Po 22.11.2004 11:56:30
ty už kouzlo bambusu neobjevíš, jelikož už budeš mít namakaný bicepsy z Xi2-jky...
NXAXAP - Profil | Čt 18.11.2004 10:59:02
NPan Pikesson | Čt 18.11.2004 10:30:10
NAlan | Čt 18.11.2004 10:23:15
NPan Pikesson | Čt 18.11.2004 10:01:23
NAlan | St 17.11.2004 10:22:06
NAlan | St 17.11.2004 9:43:50
Nsajmon | Út 16.11.2004 22:09:03
Jinak co se těch modulů a generací týká.Zkuste si otevřít některý renomovaný stránky a každá z těhle firem uvádí např grafit 2.generace.Nerad se s někým dohaduju ale pokud mám debatu s někým kdo se o pruty zajímá tolik co já, tak mu tyhle výrazy připadají víc než normální.tím se samozřejmě nechci nikoho z přítomných dotknout, určitě se v tom taky vyznáte. Prošlo mi rukama hodně prutů, nemyslím švihnutí v prodejně, takže vím velmi přesně o čem mluvím.
NAleš p.t.d. - Profil | Út 16.11.2004 10:01:32
NAlan | Út 16.11.2004 9:54:30
sajmon, klid, mně jen přišly srandovní ty tvoje "moduly" a "generace". Tady si lidi dávaj tolik práce, třeba takovej Aleš si kvůli tomu dal celkem hustý opáčko z fyziky!
Nkarelc - Profil | Po 15.11.2004 22:50:05
NAlan | Po 15.11.2004 18:43:02
Nsajmon | Po 15.11.2004 18:03:10
Jak jsem už napsal, někdo jde po modulech a někdo hledá prut, který mu sedí v ruce.Je ale pravda že prut z grafitu IV. generace je o poznání lehčí než klasická IM6 - grafit II.generace nebo taky 2grafit.M.S.
NMartin M. - Profil | Po 15.11.2004 17:36:55
Nef7 | Po 15.11.2004 17:21:51
NAleš p.t.d. - Profil | Po 15.11.2004 17:06:17
NIvan | Po 15.11.2004 16:39:56
Celkem snadno se dal vybrat prut podle předpokládaného použití.
V současné době, kdy je na prutě uvedená pouze gramáž to už tak jednoduché není.
Npupak | Po 15.11.2004 16:25:26
Nbrach - Profil | Po 15.11.2004 16:21:11
NIvan | Po 15.11.2004 15:16:09
Nstrejka - Profil | Po 15.11.2004 15:02:19
NMacOS | Po 15.11.2004 14:53:50
jen na okraj, martine - toto je stejnej shluk nesmyslů jako s těma modulama...
NRoyal Wulff - Profil | Po 15.11.2004 14:53:29
NIvan | Po 15.11.2004 14:35:07
NRoyal Wulff - Profil | Po 15.11.2004 7:47:52
Cize je to matematicka, resp. fyzikalna velicina, viac alebo menej "modulov" v materiali nie je. Vlastnosti pruta urcuje najviac jeho tvar ( taper ), ktory je dany parametrami vretena a strihom grafitovej latky.
NMartin M. - Profil | Ne 14.11.2004 22:39:46
NAleš p.t.d. - Profil | Ne 14.11.2004 22:29:02
MM: Podobnost v technologii bych v tom nehledal.:)
NMartin M. - Profil | Ne 14.11.2004 22:20:40
NBoBo - Profil | Ne 14.11.2004 22:07:43
P.S. - ISP - to jsi myslel statistiku mezd? ;-)
Ndoktor | Ne 14.11.2004 21:52:00
Ndoktor | Ne 14.11.2004 21:47:08
NMartin M. - Profil | Ne 14.11.2004 21:41:42
Nsajmon | Ne 14.11.2004 21:38:28
Pokud ale někdo prodává prut IM6 za např.1000,- tak je to přinejmenším podezřelé.
Michal Studený
NAleš p.t.d. - Profil | Ne 14.11.2004 21:11:31
Low Modulus - LM - do 200 GPa, karbonizace do 1000 st C, Standard Modulus - SM - 200-250 MPa, při karbonizaci mezi 1000 - 1500 st C, Intermediate Modulus IM 250-325 MPa, při karbonizaci mezi 1500 - 2000 st C, High Modulus - HM - 325 MPa, při karbonizaci při více než 2000 st C. Ve směru osy mají vlákna vysokou hodnotu modulu pružnosti , ale kolmo k ose velmi nízkou.
Pružnost ve směru vláken určuje Ec = EfVf + EmVm, kde Ec je modul pružnosti celého kompozitu ve směru vláken, Ef je modul pružnosti vláken ve směru vláken, Vf je objemový podíl vláken v procentech, Em je modul pružnosti matrice, Vm je objemový podíl matrice (roven (1-Vf)). Vysoce pružný uhlík dává prutům jejich rychlou reakci a tuhost, středně pružný uhlík dává pevnost.
Prostě běžnému rybáři je to k hovnu, ale prodejcům to davá k dispozici cizí výraz k ohromení zákazníka, když se chlubí "kolik že to má těch modulů". Co to je ti ale málokdo vysvětlí. Spíše nikdo.
Ndoktor | Ne 14.11.2004 20:16:33
Nsajmon | Ne 14.11.2004 19:11:28
NMartin M. - Profil | Ne 14.11.2004 18:30:53
Ndoktor | Ne 14.11.2004 18:18:48
Kde to žije - dravci
NeNBurza na přívlačové nástrahy 33405
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNKurz Teo Daška pro Otoše 299
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
PáNRare woblery - Rapala 14050
ČtNKayakfishing a kajakorybaření 20680
StNNepromokavá bunda na boat a brození 65
ÚtNLov na vyvěšenou - nové téma 4050
PoNSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
PoNVýroba woblerů 31008
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme cestovku
DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING
Mezi rybáři z celého světa se už ví, že otevřené moře za průlivem mezi ostrovy Santo Antao a Sao Vicente a otevřené moře...













