MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Podseklí cejni...

Při lovu na plavanou se mi asi při každé třetí vycházce stává, že na zakrmené místo stáhnu cejňáky a i když vím, že na místě jsou, nemůžu dostat záběr, a když záběr mám, vytáhnu podseklého cejna většinou za skřelu nebo prsní ploutev. Už jsem zkoušel všechny možné a nemožné změny např. úpravu hloubky, zkrácení-prodloužení návazce, změnu nástrahy, změnu vodění nástrahy...Bohužel výsledek pořád stejný. Prosím o jakoukoli radu, na co bych se měl zaměřit. Je chyba v sestavě? nebo v nabídnutí nástrahy? nebo v krmení?...Díky všem.

Autor diskuse: Milan B.
Zařazeno do: plavaná - techniky lovu, 1.9.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N MacOS Po 20.9.2004 14:34:33
no a kdyby měla myxomatózu tak by bylo i červený očičko :o)
N boyscout - ® Po 20.9.2004 11:45:42
dědek>to je v poho...klidně si místo plotice 54 napiš do karty jesen 54cm a to je taky moc pěkná ryba, např. já ji ještě nemám, dostal sem se jenom na 50cm zatím. Jinak pro porovnání tady je fotka jesena 47cm ze včerejška z NM a má "figuru" jako asi měla ta tvoje plotice :-) Nedivím se, že člověk co jesena nezná považuje takovouto rybu za plotici...
N miki Ne 19.9.2004 17:55:36
Pozor, jeden z mála uvědomělých lidí a navíc rybářů, kteří uznají něco o čem sami možná pochybují. Klobouk dolů a všechna čest.
N Dědek - ® Ne 19.9.2004 16:31:43
Boyscout : V časopise Rybářství vycházela, nebo vychází tabulka nej chycených ryb na udici. Je to tabulka ne za jeden rok ale za celou registrovanou historii chycených ryb. Nevím jestli ještě vychází, protože ten časopis už roky neodebírám. Fouňa sedí vedle mě a říká, že se tabulka dává do časopisu každý rok, jen se aktualizuje podle dosažených úspěchů. Tak né v tom roce, ale za celou registrovanou dobu.
Zatím nemám na foťák, protože ještě pořád vrážím prachy do baráku na Hartě. To říkám proto, že máte pravdu, že je třeba úlovky dokumentovat, ale jen co to půjde, tak ho pořídím. I když na tu svou plavačku asi moc rekordů neudělám, ( třeba nej kapr ) stojí za to dokumentovat pobyt u vody. Snad co nejdřív. Jestli Orion říká, že to byl jesen, je to možné, nepřu se. Myslím, že v době kdy jsem se díval na zmíněnou tabulku, byla největší plotice dlouhá 53 cm - čili o centimetr menší, ale tabulka spíš hovoří o váze. Proto jsem říkal že byl na stříbrný, nebo bronzový odznak. Záleží na váze. No stejně je to jedno. Je to pravděpodobné, že to byl jesen, ptal jsem se starších chlapů co chodí na Odru a říkali to samé co Orion. V té době tam bylo sposta velkých jesenů. Tak mažu ze své karty svou nej plotici. Howg.
N osprey - ® Po 13.9.2004 11:41:19
No papírově by ta plotice byla národní rekord, ale nemožné to není. Je to jenom ukázka toho, jak je důležité úlovky dokumentovat.
N miki St 8.9.2004 17:41:59
boyscout-Martin M: hoši pardón, opravdu jsem si dělal srandu, jak pochopil MM. Bylo by to ale zajímavé no ne?? Jinak souhlasím s "boyscoutem", plotice o této délce je poněkud "zajímavá" a rovněž by mě zajímalo, jaká délka a váha by musela být na zlatý odznak, když tato uváděná délka 54cm byla na stříbro, nebo dokonce na bronz. Ještě bych věřil, že "Dědek" chytil nějákého "spatlaného mutanta" z plotice, jesena a tlouště, ale že to byla čistá plotice, tomu se mi nechce věřit.
N BoBo - ® St 8.9.2004 9:54:03
Mě se zase nezdá ten Amur 75cm v nej nej :-D Admini, nechtělo by to opravit?
N rybomil - ® St 8.9.2004 7:16:24
No mě se ta parma 82 taky nezdála, stejně tak některý boleni v nej.
N boyscout - ® Út 7.9.2004 18:14:42
No tak mě miki dostal no :-))
Až teď sem kouknul do jeho karty a tam má plotici 40cm max. Ale nic to nemění na mém názoru o té megaplotici od dědka...i podle mě to byl jesen...
N Martin M. - ® Út 7.9.2004 18:11:40
boyscout> ja mikiho pochopil, ze si dela srandu - viz. presnost na 0.1cm
N boyscout - ® Út 7.9.2004 18:06:37
miki>Jinak 3,15kg je při délce 55cm přijatelná průměrná váha i pro kapra.A srovnávat zaoblení a "břichatost" kapra a plotice??? nevím..prostě se mi ta hodnota nezdá věrohodná- promiň... Pár plotic kolem 40cm a těsně nad už sem viděl a v ruce držel. I proto o té hmotnosti silně pochybuju (nevěřím jí)... Nic osobního
dědek>aby si neřekl že jsem na tebe furt zlý tak toho lína ti věřím protože podobnou rybu sem sám skoro podebral a můj rekord lína je už od 12 let 58cm. takže těm parametrům věřím. Ale u té plotice je to stejné jako u té od mikiho..
možná na odtoku z Černobylu bych tomu věřil ale u nás ne :-))
N boyscout - ® Út 7.9.2004 17:58:13
miki>a můžeš sem dát foto té plotice? Zrovna o víkendu jsme měřili nádherně vyžraného jesena v plné kondici 51cm a měl "jenom necelé 1,75kg (viz. foto v nejnej).. Plotice 55,3cm a 3,15kg? Váženo včetně mokré síťky nebo bez? Dotaz je namístě protože ten jesen i se síťkou podběráku měl o 0,5kg víc. Dále je tam v nejnej plotice 39cm a má necelé kilo. A je docela vyžaná. Kdyby měla o 16cm víc tak bude mít 3,15kg ??? Nějak se mi to nezdá..Na čem si tu plotici vážil a jakou přesnost ta váha má? Pokud to bereš jako rejpání tak já to tak nemyslím, pouze vyjadřuji svoji pochybnost. Stejně jako nevěřím že parma v můj lov z víkendu o které autor píše že má 82cm má víc jak 65-70. Prostě některé věci bez důkazů neberu.
N miki Út 7.9.2004 17:38:47
boyscout: kamaráde, už nic nehledej. Ten "zlatej", jsem měl já. Délka 55,3cm a váha 3,15kg.
N boyscout - ® Út 7.9.2004 12:17:05
Dědek>píšeš: Ještě něco. Nepamatuji se přesně v kterém to bylo roce, ale podle časopisu Rybářství ( což jsem zjistil až později ), by ta plotice byla na stříbrný, nebo bronzový oznak, samozřejmě podle váhy.
To jako chceš tvrdit že v tom roce někdo chytil plotici která měla ještě víc než 54cm resp. ty cca 2 až 2,5kg které musela vážit??? No schválně to najdi v kterém roce to bylo :-)))
N Martin M. - ® Po 6.9.2004 23:09:32
dedek> co mas z toho, i s jesenem 54cm bys tou dobou zlatej odznak dostal. A ten lin - to byla parma jak vysita :-)
N Dědek - ® Po 6.9.2004 22:50:10
Konfrontoval jsem jí s ostatníma plockama v plaváčkovém saku a neviděl jsem rozdíl. Taky jsem tomu nechtěl věřit. Ale není nic jisté, jak říká klasik. Tak jsem třeba přišel o jednu ze svých dvou nej. Ach jo. Teda tak ti dík. :-))
N Dědek - ® Po 6.9.2004 21:55:08
Orion : a byla!
N Orion Po 6.9.2004 21:25:35
Tak to byl 100% jesen.To bys koukal koli se jich tam chytlo.Lovci přiběhli na boudu s obrovskou radostí trofejní plotice a ejhle vylezl malej klučina s kroužku se slovy:Jééé kdepak jste pane lapil toho jesena a bylo po radosti.Dědku já ti to přeji,ale nejsem si jistej že by takového vzrůstu mohla vůbec v našich podmíkách dosáhnout to bych vážně musel vidět na vlastní oči abych uvěřil.
N Dědek - ® Po 6.9.2004 21:03:40
Ještě něco. Nepamatuji se přesně v kterém to bylo roce, ale podle časopisu Rybářství ( což jsem zjistil až později ), by ta plotice byla na stříbrný, nebo bronzový oznak, samozřejmě podle váhy. Tenkrát jsem to nějak nesledoval, tak mě ani nenapadlo, že kdybych se postaral o svědky a foto, tak bych se umístil v žebříčku nej.
N Dědek - ® Po 6.9.2004 20:54:15
Na plotici mám svědka, vlastně dva - mou ženu a dceru. Byla chycena na Odře pod Pískovýma dolama. Na místě za Bečkárnou, pod dnešní elektrárnou ještě než tam byly provedeny úpravy v korytě.
Na lína mám svědka svého kamaráda Vencu Náhlovského. Byl chycený na zalenou 15ku silon - každý si ho ještě z dob komančů pamatujeme. Chytil jsem ho na hnojáka na dvojsplavu u Vratimova, na řece Ostravici. Byli jsme tam s Vencou tenkrát chytat karasy (když tam ještě byli ), jako nástražní rybky se kterýma jsme jeli na Vrbici. Venca si tenkrát toho lína vzal. Na másle mu chutnal vítečně.
To ne jen pro Oriona, ale pro jiné šťouraly, třeba z jihu Moravy.
Orion : byla to plotice a basta!
N rybomil - ® Po 6.9.2004 13:59:11
Ne neboj nejde o lidi žluté pleti. Jsou to larvy chrostíků.Teď jsou ti letní- sědí , kouřoví, nebo i nazelenalí.Ale hlavně podstatně menší než " zimní".Letní mají průměr tak 2-3mm a délku tak cca 6 - 9mm. Zimní až6mm a tak 15 mm dlohý. Dávám 1 - 3 ks, na tlouště parmy, okouny i 10ks.Zimní začínají tak na Mikuláše a do Velikonoc jsou vylétaní.
N Milan B. Po 6.9.2004 11:14:21
rybomil> na rákosníky ????? Vocogou?
N rybomil - ® Po 6.9.2004 11:01:18
Nejsem ani závodník, ani borec co na 1 chytání narve 10 kilo futra,ale potvrzuji předchozí = zkrátit návazec, většinou menší háček, zjemnit celou sestavu a sekat každý sebemenší pohyb splávku.Dost často chytám na rákosníky a tam to snad ani jinak nejde.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | plavaná | techniky lovu ]

Co je nového - plavaná + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPřívlačový prut Sportex Curve Spin

Nová série ultra lehkých přívlačových celokarbonových prutů se středně pomalou akcí na blanku a osazen nejkvalitnějšími SIC očky pro snadný přechod vlasce.

akce, rybareniAkce - Navijáky Shimano Baitrunner

Oblíbené navijáky Big Baitrunner a Medium Baitrunner jsou zpět! A teď jsou vybaveny nejlepšími technologiemi Shimano! Navijáky jsou opatřeny velkou cívkou AR-C, pomalou oscilací a systémem pokládky vlasce Aero Wrap II.

Oznámení - plavaná
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - plavaná
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o. PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ s.r.o.

Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se slevami 5 –...