- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vybavení na přívlač pro začínajícího
vím, že podobné otázky jsou tu časté, ale po přečtení mnoha z nich stále tápu :-)
Rád bych letos začal s přívlačí (štika, candát, atp.) a vhledem k době je myslím ideální čas pro hledání správného vybavení. Vzhledem k tomu, že začínám, mám omezený rozpočet na cca 3000,- na prut a naviják dohromady.
Prosím o radu zkušených, co by mi v začátku mohlo stačit. Rád bych chodil vláčet na řeky typu svratka, svitava, jihlava atp. + občas i stojatou vodu. A vláčet bych chtěl převážně menší wobblery, poppery a občas nějakou třpitku nebo twistra.
rozhoduji se mezi navijáky:
spro red arc
RYOBI ECUSIMA
ale v prutech hodně tápu, délku bych rád 2,40 až 2,70 pro lepší manipulaci. Co např něco takového:
Shimano Catana CX MH 240cm / 14-40g / hmotnost 172g / počet dílů 2
Sänger FTA Spin, Pro – T Black - délka 2,40m /tr.délka 125 cm / dílů 2 / váha 135 g /zátěž 15-45 g
případně poraďte lepší v podobné cenové hladině :-)
díky všem
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
NPalusko - Profil | Po 27.1.2014 14:16:46
Ntenodvody - Profil | So 25.1.2014 10:55:55
Ntenodvody - Profil | So 25.1.2014 10:20:33
Nzáda - Profil | Pá 24.1.2014 21:55:37
Začínal jsem podobně , teď mám asi 10 přívlačáků včetně navijáků a je stále co vylepšovat , stejně nakonec skončíš u Stelly a Sportexe,St.Croix,Norstreamu apod.:-)
Nminoq - Profil | Pá 24.1.2014 21:09:02
Nnofish - Profil | Pá 24.1.2014 19:15:30
Catany jsem měl dvě. CX a BX serie. Za minimální cenu, oproti té pultové. Nevím, všichni na to nadávají. Nedivím se, že to někomu stačí, když neměl v ruce lepší pruty, za ty samé ceny.
To je jako se vším. Už si říkám dlouho jednu věc. Je blbost měnit fungující věc za jinou, sice novější, ale...
Njardajelen - Profil | Pá 24.1.2014 19:13:17
http://saenger-eshop.cz/akce-akcni-zbozi-a-sety/1200-privlacovy-set-.html#/moznosti-a
Nosprey - Profil | Pá 24.1.2014 19:08:46
Jenže to máš jako s Catanou - znám od toho prutu už 5 verzí a žiju s přesvědčením, že ta první byla stejně nejlepší. Pak to už jen hublo a měklo. Navíc ta první přišla do doby, kdy to byl ve srovnání s jinými slušný prut.
Takhle to je s ledasčím. Zavedené jméno zůstává, střeva se mění a užitnou hodnotu poznáš až u vody v době, kdy už je na trhu nový model.
NKnedla12 - Profil | Pá 24.1.2014 19:06:48
Nnofish - Profil | Pá 24.1.2014 18:58:57
S těmi výprodeji souhlasím. Moc tomu nevěřím. I když jsem ve výprodeji koupil dva navijáky za 2/3 původní ceny a jsem spokojený,
Osobně nikomu nic nedoporučuju, že je to na 100% ta nejlepší volba. Je to blbost, já to neplatím. Dá se okomentovat co máš, měl jsi v ruce, ale nejde znát všechno :-)
Nosprey - Profil | Pá 24.1.2014 18:51:22
Střeva jsem neviděl, ale jevilo se mi to fakt slušné. Samozřejmě to bude mít blíž spíš k Passion než k Redovi.
Ono je celkem jasné, co se za jaké peníze dá nebo nedá.
Pak je tu věc, když se obchodníci zbavují něčeho za každou cenu. To se dá skvěle nakoupit, ale takový poslední naviják na skladě, to může být dost často nejhorší kus z celé várky - takový, co si ho u pultu nikdo nevzal, páč když zatočil, ztratil zájem. Ale nemusí to tak být. Je to riziko toho kdo kupuje. Jenže vem si, když bych někomu tohle doporučil jako super koupi a fakt by mu přišel domů výše popsaný krám. Co by si o mě myslel?
NPolčis - Profil | Pá 24.1.2014 18:43:52
Nnofish - Profil | Pá 24.1.2014 18:36:01
V ruce jsme to neměl, ale nikdo mi nedokázal říct, co to je. Jeslti "jako red", nebo spíš "jako levné verze - např. spro passion"
Za tu cenu, co jsem ho viděl, by to do začátku taky ušlo.
Nosprey - Profil | Pá 24.1.2014 18:34:36
Já mám prut, za který jsem dal dost přes 3000 a věřil referencím od kamaráda. Když jsem ho dostal (a samozřejmě zaplatil - byl přes kořeny vezený), tak jsem ho proklel (jestli klacek nebo kolegu, to jedno, v první chvíli oba). Pak jsem mu našel nové využití a asi dvě sezóny jsem ho miloval. Dneska jsem změnil způsob lovu (jezdím jinam, nemáme tu skoro ryby) a na ten prut v podstatě nechytám. Ale jsou to moje rozhodnutí, moje emoce, moje problémy.
NPolčis - Profil | Pá 24.1.2014 18:28:16
Nosprey - Profil | Pá 24.1.2014 18:14:34
Je to úplně jedno. Důležité je, jaké vlastnosti od prutu chceš a za kolik ho nakonec seženeš. Mám hromadu prutů pořízených za cenu kolem tisícovky a nemám s nimi žádný problém. I Shimano prodávalo za litřík proutky, až se sliny sbíhaly (Aerocasta například).
Problém začátečníků je jeden - snaží se odpovědnost za výběr svalit na někoho jiného. Podle mě jsou dvě cesty. První - koupí se levný prut, klidně z druhé ruky, odchytá se sezóna a po ní už člověk obvykle přesně ví, co chce.
Druhá - jít do obchodů, osahat si co nejvíc prutů, klidně si na ně dát i naviják a nakonec se stane, že se člověk zamiluje. A pak mu bude úplně jedno, co ten klacek stojí a co o něm plkají lidi na netu.
Jako naviják bych vzal některý ze Zauber klonů - jestli Red Arc, Ryobi Arcticu nebo nějaké WFTéčko, to je skoro jedno. S tím už se bude začínat dobře a vydrží to pár sezón.
Kde to žije - dravci
19:01NFotky ryb pouze na přívlač 107179
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Berkley gumová nástraha Powerbait Cullshad 7,5cmZa 27 Kč
Díky svému objemnému profilu a přirozenému pohybu přitahuje Cullshad velké dravce. S exkluzivní technologií Honey Comb od Berkley nabízí špičkovou akci a zvýšenou odolnost při každém hodu
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme prodejnu
Specialista pro kapraře Chyť a pusť
Plzeň, Rokycanská 1337/64













