Vybavení na přívlač pro začínajícího

Zdravím,
vím, že podobné otázky jsou tu časté, ale po přečtení mnoha z nich stále tápu :-)

Rád bych letos začal s přívlačí (štika, candát, atp.) a vhledem k době je myslím ideální čas pro hledání správného vybavení. Vzhledem k tomu, že začínám, mám omezený rozpočet na cca 3000,- na prut a naviják dohromady.

Prosím o radu zkušených, co by mi v začátku mohlo stačit. Rád bych chodil vláčet na řeky typu svratka, svitava, jihlava atp. + občas i stojatou vodu. A vláčet bych chtěl převážně menší wobblery, poppery a občas nějakou třpitku nebo twistra.

rozhoduji se mezi navijáky:
spro red arc
RYOBI ECUSIMA

ale v prutech hodně tápu, délku bych rád 2,40 až 2,70 pro lepší manipulaci. Co např něco takového:

Shimano Catana CX MH 240cm / 14-40g / hmotnost 172g / počet dílů 2

Sänger FTA Spin, Pro – T Black - délka 2,40m /tr.délka 125 cm / dílů 2 / váha 135 g /zátěž 15-45 g

případně poraďte lepší v podobné cenové hladině :-)

díky všem
Autor diskuse: Hobbit - Profil , 23.1.2014 dravci - náčiní, doplňky

NPalusko - Profil | Po 27.1.2014 14:16:46

Knedla12 >> Tak tento prut neporovnavaj s catanou, to je na hony daleko od toho smejdu :)

    Ntenodvody - Profil | So 25.1.2014 10:55:55

    Špráchys >> jj norstream sou špičkové proutky, nějaké vlastním na UL a sem nad míru spokojen.

      Nnofish - Profil | So 25.1.2014 10:54:40

      Špráchys >> takových reklam ti na netu najdu... :-)

        Ntenodvody - Profil | So 25.1.2014 10:20:33

        osprey - >> Souhlasím s tebou, vubec to nejlepší je si vše osahat a pak kupovat, ale někdy je to problém, 90% kamených obchodu má skladem to, co za levno nakoupí a dokáže tak nějak prodat. Když jdu tady u nás k vodě a vidím ty místní co chodí do jednoho místního odchodu, tak nikdo z nich ani neví, že existuje spro, sportex, pezon atd. Znaj jen to ,co v onech mistech kouíš a 110km Jet do Prahy se nikomu zase nechce. Pravda nechat si poradit je těžké, každý je jiný a každý chce něco jiného, ale nevidím v tom takovou katastrofu, když sem někdo napíše s čím se dá za tyto finance neco pěkného pořídit. Já osobně třebas po x letech nakupování u jednoho e-shopu mám s panem majitelem tak dobré vztahy, že když dostane něco nového, pošle mi to na ukázku a já mu do týdne buť převedu peníze a nebo pošlu vec zpět :) Vím že si tím trochu protiřečím, ale když začína, tak je někdy problém najít solidní e-shop po stránce reklamace atd.

          Nzáda - Profil | Pá 24.1.2014 21:55:37

          V této cenové hladině bych doporučil Dragon , teď je U RSP fishing výprodej např. prut Team Dragon 2,75m 10-28g cca 1900,- apod , z navijáků Red Arc mají ho ve slevě na netu za 1800,- tuším že rybářské potřeby na Soutoku , je to sice o nějakou kačku nad limit ale stojí to za to.
          Začínal jsem podobně , teď mám asi 10 přívlačáků včetně navijáků a je stále co vylepšovat , stejně nakonec skončíš u Stelly a Sportexe,St.Croix,Norstreamu apod.:-)

            Nminoq - Profil | Pá 24.1.2014 21:09:02

            podľa mojej skúsenosti prívlačky Shimano s prídavkom materiálu Geofibre / má ho v sebe aj Catana CX, materiál XT30/40/ sú prúty tvrdé, svižné, je pravda že nemajú vyslovene špičkovú akciu, mám jednu najnižšiu z rady kde sa uvádza že má materiál XT30 a sklolaminát + Geofibre, mám zato, že geofibre nie je nič iné ako sklolaminát a možno sa mýlim

              Nnofish - Profil | Pá 24.1.2014 19:15:30

              osprey >> Za 600 bych neváhal, a už by byl objednaný.
              Catany jsem měl dvě. CX a BX serie. Za minimální cenu, oproti té pultové. Nevím, všichni na to nadávají. Nedivím se, že to někomu stačí, když neměl v ruce lepší pruty, za ty samé ceny.
              To je jako se vším. Už si říkám dlouho jednu věc. Je blbost měnit fungující věc za jinou, sice novější, ale...

                Njardajelen - Profil | Pá 24.1.2014 19:13:17

                Hobbit - >> Myslím, že naprosto ideální pro tento případ je toto :
                http://saenger-eshop.cz/akce-akcni-zbozi-a-sety/120​0-privlacovy-set-.html#/moznosti-a

                  Nosprey - Profil | Pá 24.1.2014 19:08:46

                  nofish >> Ta první várka se doprodávala za cca 600 Kč nebo tak nějak. Je to asi 3 roky. Měl jsem to v ruce, za ty peníze super.

                  Jenže to máš jako s Catanou - znám od toho prutu už 5 verzí a žiju s přesvědčením, že ta první byla stejně nejlepší. Pak to už jen hublo a měklo. Navíc ta první přišla do doby, kdy to byl ve srovnání s jinými slušný prut.
                  Takhle to je s ledasčím. Zavedené jméno zůstává, střeva se mění a užitnou hodnotu poznáš až u vody v době, kdy už je na trhu nový model.

                    NKnedla12 - Profil | Pá 24.1.2014 19:06:48

                    Já loni taky začínal s přívlačí a koupil jsem si tenhle prut: http://www.rybarsky-market.cz/privlac/prut-stcroix-​triumph-salmonsteelhed-86-m-f2/sr-1-sc-23-si-3811/d​efault.aspx bohužel už je nějaký dražší, já ho kupovat za nějakých 1 700, taky jsem se zprvu díval na Catanu, ale nelituju...Je to skvělý tenký prut. Kdybys ho našel levněji tak neváhej ;)

                      Nnofish - Profil | Pá 24.1.2014 18:58:57

                      osprey >> Já to čekal, že to bude něco z těch "obyčejných". Jen jsem ho nikdy neměl v ruce, tak se raději ptám. Zase za 1400 naviják se třema cívkama? Když budu potřebovat naviják na plavanou, tak klidně.

                      S těmi výprodeji souhlasím. Moc tomu nevěřím. I když jsem ve výprodeji koupil dva navijáky za 2/3 původní ceny a jsem spokojený,
                      Osobně nikomu nic nedoporučuju, že je to na 100% ta nejlepší volba. Je to blbost, já to neplatím. Dá se okomentovat co máš, měl jsi v ruce, ale nejde znát všechno :-)

                        Nosprey - Profil | Pá 24.1.2014 18:51:22

                        nofish >> Znal jsem první Braidspin. Doprodával se za cenu, za kterou jsem ho doporučoval začátečníkům. Jeden si ho fakt koupil a po půldruhém roce byl pořád ještě spokojený.
                        Střeva jsem neviděl, ale jevilo se mi to fakt slušné. Samozřejmě to bude mít blíž spíš k Passion než k Redovi.
                        Ono je celkem jasné, co se za jaké peníze dá nebo nedá.

                        Pak je tu věc, když se obchodníci zbavují něčeho za každou cenu. To se dá skvěle nakoupit, ale takový poslední naviják na skladě, to může být dost často nejhorší kus z celé várky - takový, co si ho u pultu nikdo nevzal, páč když zatočil, ztratil zájem. Ale nemusí to tak být. Je to riziko toho kdo kupuje. Jenže vem si, když bych někomu tohle doporučil jako super koupi a fakt by mu přišel domů výše popsaný krám. Co by si o mě myslel?

                          Nma_ek - Profil | Pá 24.1.2014 18:50:42

                          nofish >> je to ecusima

                            NPolčis - Profil | Pá 24.1.2014 18:43:52

                            osprey >> :-) A zase jeden zápis co má smysl.:-) Tady je to těžký,já tady po večerech dost čtu a taky už sem se nechal ovlivnit na koupi prutu,ale žádnej ranec.Novel feeder byl třeba,tak sem koupil na slepo.

                              Nnofish - Profil | Pá 24.1.2014 18:36:01

                              osprey >> Ahoj. Když tu píšeš o tom WFT. Znáš WFT Braidspin exact?
                              V ruce jsme to neměl, ale nikdo mi nedokázal říct, co to je. Jeslti "jako red", nebo spíš "jako levné verze - např. spro passion"
                              Za tu cenu, co jsem ho viděl, by to do začátku taky ušlo.

                                Nosprey - Profil | Pá 24.1.2014 18:34:36

                                Polčis >> Ale vždyť si to vem - když slepě dá na všechno, co si tu přečte, moudrý z toho nebude a nakonec dá na něčí radu a koupí něco, z čeho vůbec nebude šťastný.

                                Já mám prut, za který jsem dal dost přes 3000 a věřil referencím od kamaráda. Když jsem ho dostal (a samozřejmě zaplatil - byl přes kořeny vezený), tak jsem ho proklel (jestli klacek nebo kolegu, to jedno, v první chvíli oba). Pak jsem mu našel nové využití a asi dvě sezóny jsem ho miloval. Dneska jsem změnil způsob lovu (jezdím jinam, nemáme tu skoro ryby) a na ten prut v podstatě nechytám. Ale jsou to moje rozhodnutí, moje emoce, moje problémy.

                                  NPolčis - Profil | Pá 24.1.2014 18:28:16

                                  osprey >> Tvé rady si ale člověk může vážit,i když to napíšeš tak nějak obecně s tím že prut není to hlavní co vede k úspěchu.:-)

                                    Nosprey - Profil | Pá 24.1.2014 18:14:34

                                    Hobbit >> Ty řešíš jestli Shimano jo nebo ne? Myslíš, že by ti prut od jednoho z předních světových výrobců jako začátečníkovi nestačil?

                                    Je to úplně jedno. Důležité je, jaké vlastnosti od prutu chceš a za kolik ho nakonec seženeš. Mám hromadu prutů pořízených za cenu kolem tisícovky a nemám s nimi žádný problém. I Shimano prodávalo za litřík proutky, až se sliny sbíhaly (Aerocasta například).

                                    Problém začátečníků je jeden - snaží se odpovědnost za výběr svalit na někoho jiného. Podle mě jsou dvě cesty. První - koupí se levný prut, klidně z druhé ruky, odchytá se sezóna a po ní už člověk obvykle přesně ví, co chce.
                                    Druhá - jít do obchodů, osahat si co nejvíc prutů, klidně si na ně dát i naviják a nakonec se stane, že se člověk zamiluje. A pak mu bude úplně jedno, co ten klacek stojí a co o něm plkají lidi na netu.

                                    Jako naviják bych vzal některý ze Zauber klonů - jestli Red Arc, Ryobi Arcticu nebo nějaké WFTéčko, to je skoro jedno. S tím už se bude začínat dobře a vydrží to pár sezón.

                                      NStandič - Profil | Pá 24.1.2014 18:00:44

                                      Hobbit >> Ahoj mrkni na rsp fishing.Maj tam ted vyprodej Dragonu a muzes zavolat p.Prochazkoj a on ti poradi,kdyz mu reknes na co to chces.