Vybavení na přívlač pro začínajícího

Zdravím,
vím, že podobné otázky jsou tu časté, ale po přečtení mnoha z nich stále tápu :-)

Rád bych letos začal s přívlačí (štika, candát, atp.) a vhledem k době je myslím ideální čas pro hledání správného vybavení. Vzhledem k tomu, že začínám, mám omezený rozpočet na cca 3000,- na prut a naviják dohromady.

Prosím o radu zkušených, co by mi v začátku mohlo stačit. Rád bych chodil vláčet na řeky typu svratka, svitava, jihlava atp. + občas i stojatou vodu. A vláčet bych chtěl převážně menší wobblery, poppery a občas nějakou třpitku nebo twistra.

rozhoduji se mezi navijáky:
spro red arc
RYOBI ECUSIMA

ale v prutech hodně tápu, délku bych rád 2,40 až 2,70 pro lepší manipulaci. Co např něco takového:

Shimano Catana CX MH 240cm / 14-40g / hmotnost 172g / počet dílů 2

Sänger FTA Spin, Pro – T Black - délka 2,40m /tr.délka 125 cm / dílů 2 / váha 135 g /zátěž 15-45 g

případně poraďte lepší v podobné cenové hladině :-)

díky všem
Autor diskuse: Hobbit - Profil , 23.1.2014 dravci - náčiní, doplňky

Nnofish - Profil | Čt 23.1.2014 17:54:34

tenodvody >> viz o zápis níže. Je to prkotina, ale dokáže tě hodně potrápit.

    Nnofish - Profil | Čt 23.1.2014 17:54:05

    Rytíř >> "uzavřená" rolnička. Ta co mají tahle spročka. Mám zalt-arc i red-arc. Pro někoho kdo vláčí jenom když je teplo je to asi ok. Ale v mrazu je to peklo, blbě se to čistí a led se tam dělá nejméně 2x tak rychle oproti klasické "otevřené". Vím ne, nejsem měkota, abych kvůli mrazu seděl doma :-) Loni to bylo fajn, předloni byly mrazy větší. To jsem s ez toho málem pos...

    JInak, mezi oběma navijáky nevidím rozdíl. Vzal bych ten levnější a hotovo.

      NRytíř - Profil | Čt 23.1.2014 17:38:09

      nofish >> rolnička?Osvětli problém:-)

        NRytíř - Profil | Čt 23.1.2014 17:37:00

        Siven Polní >> Čt 23.1.2014 17:14:45
        Hezký,dávam do poznámek:-))

          Ntenodvody - Profil | Čt 23.1.2014 17:36:14

          nofish >> ja sem se u spro ještě s tímto problémem nepotkal, s rolničkou vubec problém nemám :)

            Nnofish - Profil | Čt 23.1.2014 17:34:10

            tenodvody >> spročko, jako jediný naviják nebrat. Jako pokud bude mít jenom jeden. V mrazu je ta rolnička peklo :-)

              NOG - Profil | Čt 23.1.2014 17:33:01

              tenodvody >> všechno, takže to musí být univerzální prut pro všechny nástrahy, ryby a vody

                Ntenodvody - Profil | Čt 23.1.2014 17:24:48

                Hobbit - >> Ještě mám dotaz, budeš vláčet gumy, nebo třpitky a voblery?

                  NSiven Polní - Profil | Čt 23.1.2014 17:20:51

                  Pedro1 >> No jo, no - a furt mě doma straší, a občas ji ze soucitu provětrám...

                    Ntenodvody - Profil | Čt 23.1.2014 17:20:50

                    Siven Polní >> jj pezon je podle mne dobrý v tom, že dělá nízkou a vysokou řadu, s tím, že v nízké děla poměrně dobrý blank a očka, ale kašle na ostatní, takže dostačující a u drahé si nechá dát záležet i na materiálech pro uchopení, opevnění navijáku atd. sem s tou značkou spokojen.

                      NPedro1 - Profil | Čt 23.1.2014 17:17:17

                      Siven Polní >> Tos napsal hezky,udělej si na to kopyrajt:-)))


                      "Catana je poloměkký bezpáteřní bastard."copy S.P.

                        NSiven Polní - Profil | Čt 23.1.2014 17:14:45

                        tenodvody >> Za ty prachy to vypadá v pohodě (obě věci) - nemyslím tím jen vizuální stránku...
                        Catanu mám, ale nejsem si jistý, zda bych ji i doporučil - je to poloměkký bezpáteřní bastard (mám teda tu 5-20g)...

                          Nafjee - Profil | Čt 23.1.2014 17:08:21

                          Hobbit - >> Na ty řeky a nástrahy, co uvádíš, je ta gramáž zbytečně moc velká. Vezmi něco do 25-30 g maximálně.

                            Nrobbie - Profil | Čt 23.1.2014 17:05:50

                            Navijaky určite dobrá voľba, a do začiatku aj prut, mám catanu cx 2,4m 3-14g a chodil som s ním aj na šťuky, ale na to bol trocha mäkký (nesedeli záseky). Na tvojom mieste by som zobral M 10-30g.

                              NPedro1 - Profil | Čt 23.1.2014 17:05:45

                              Rashid 28.93 >> Já to četl,ale kdyby to všechno přelouskal,tak by nemohl dát do zadání Catanu.Takže to nečetl vůbec,nebo jen letmo:-)))

                              Čtrnáct korun osmdesát halířů - dlužíš mi 2,3 Kč:-)))

                                NRashid 28.93 - Profil | Čt 23.1.2014 17:02:53

                                Pedro1 >> kruciprd.l, v záhlaví zadání, zadavatel píše, že to všechno už pročetl, ale z toho stejně není moudrej. Nemáš zač, dvanáct korun padesát halířů... :-)))

                                  NLosPafkos - Profil | Čt 23.1.2014 17:01:11

                                  Hobbit - >> ohledně prutů sleduj zdejší bazar,je krátce po vánocích a někdy se dá narazit na slušný klacek za dobrý peníz. Samozřejmě pokud netrváš na funglovce.

                                    NPedro1 - Profil | Čt 23.1.2014 16:57:28

                                    Hobbit - >> Za poslední dobu tady bylo podobných otázek spoustu,tam bys měl najít zhruba odpovědi.

                                    http://www.mrk.cz/diskuse.php?kat=3&subkat=2&kw=p%F​8%EDvla%E8

                                      NRashid 28.93 - Profil | Čt 23.1.2014 16:52:35

                                      No, v tech navijácích se pohybuješ v dost rozdílných cenových relacích. Měl jsem oba, s ani jedním chybu neuděláš, avšak myslím si, že ten Red Arc by ti měl hypoteticky vydržet sloužit podstatně déle, než Ecusima....
                                      Pruty neznám....