- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Větší štiky na stojáku
Petrův zdar měl bych takový dotaz. Pokouším se chytat na slepém ramenu řeky (cca 6ha) dravce převážně na rybičku (vláčka mě moc nebere) štik je tam dost a i velké ale vždy chytím kudlu max. do 60cm. Voda má ještě plno odboček, takže nevím ani kde přesně chytat jestli spíš na mělčině nebo na hloubce nebo na těch odbočkách (jsou to spíš úzké kanálky). Štiku tam prakticky neuslyšíte zalovit na hladině, takže podle lovení se tam dobré místo určovat nedá. Těch malých štik je tam hodně takže možná vždy zaberou dřív než se tam dostane ta velká ,ale i když jsem dal větší rybičku třeba 20+ tak ji ta malá taky vzala a dávat rybku 30+ mi přijde už extrém. Montáž kterou používám: průběžná káča-olůvko-lanko-trojhák rybičku pichám za hubu. Díky předem za odpověď
Autor diskuse: vojt@ - Profil , 21.10.2013 dravci - techniky lovu
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
7 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
Nzaplosak - Profil | Út 22.10.2013 17:59:39
Pokud je tam opravdu tolik štik, tak bych ten vláčák nezavrhoval, velká rotačka je skvělá...
NWoohooo - Profil | Út 22.10.2013 17:15:13
vojt@ - >> Na vlasnti oci sem videl stiku do 60 cm jak sebrala plotku 28 cm kerou sem pustil .... nebal bych se dat 30cm rybu vubec
NLukeSSS - Profil | Út 22.10.2013 15:40:50
Ahoj,zkus rybku 25cm+,klidně cejna,na dno s malým podvodním splávkem,a místo trojháčků tam dej jeden menší sumcovej jednoháček za hlavu nebo pod hřbetní ploutví,ať se daří :-)
Nvojt@ - Profil | Út 22.10.2013 15:18:01
radek.m >> Ono já s tím trojhákem nemám problém, nikdy jsem ho štice z jícnu netahal vždy jak se rozjede počkám až zastaví jak zastaví tak ji necham 3-5 sekun a sekám. Téměř vždy to má pěkně na kraji.
NLauri - Profil | Út 22.10.2013 7:47:13 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
vojt@ - >> pokud chceš eliminovat záběry menších štik, tak zvětši nástrahu. Pokud tam máte opravdu velké štiky, dej tam klidně nástražní rybky 30cm +. Vem si kolikrát se chytila velká štika při lovu sumců na bojku. Jo jinak pokud tam máte, tolik štik jak píšeš, tak bych tu vláčku která tě nebere zkusil, třeba tě vezme po pár náhozech. Hodně úspěchů a Petrův zdar
Nradek.m - Profil | Út 22.10.2013 3:25:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Moc jsem nepochopil jak píšeš trojhák za hubu. Štika většinou polyká rybku od hlavy, tudíž trojhák má vždy na nejhlubším místě tlamy nebo jícnu a co to udělá - odpověz sám. Když už chytáš na rybku, používej jednoháček, je to stejně efektivní, ale šetrnější-píšeš, že chytáš hlavně malý štiky, tak mysli na budoucnost. Jinak k tvé otázce, v tuto dobu je to celkem jedno, hlavně tam, kde jsou rybičky. Postupem chladnější doby bych se posunoval na hloubku a hledal hrany, zlomy, které padají z mělčiny do hloubky. Na mělčinu při sluníčku vyjíždí rybičky a poté na ně číhají štiky. Jinak to nechce být pasivní, ale měnit místa, dobu a čas. V létě bych se nebránil ani tmy. Má zkušenost je těsně přes soumrakem nebo krátce po něm. A zkus změnit ten trojhák. Ať se daří.... :-)
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....












