- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vláčení mrtvé rybky
Je tu už pár podobných témat. Já se chci zeptat vás co praktikujete tento lov, jakou používáte montáž, na jaké rybičky, jakou technikou, jaké ryby chytáte?
Já používám bílou rybu nastraženou za hlavu (plotice, perlín, proudník) 10–18 cm s obyčejnou montáží: dvoj nebo trojháček, 20–25 cm lanko, obratlík, olůvko (někdy bez zátěže). Vláčím tak, že střídavě přitahuji po půlmetru až po metru, někdy se dvěma škubancema a pak nechávám padnout na dno nebo unášet proudem. Olůvko a někdy i trojháček bývá problematický na kamenitém dně – vázky. Proto jsem začal dávat dvojháček a zátěž nedávám vždy. V podstatě jediným uloveným druhem je štika. Nesekám hned, to bych nic nechytil, ale nechávám sežrat. NIKDY se mi nestalo, aby měla štika rybku sežranou v tlamě vzadu v 80 % případů to má přímo za šavli. Někdy je tento lov atraktivnjěší než lov na plavanou ať už na mrtvou či živou.
Své dotazy doplním do diskuze k jednotlivým komentářům.
Odpůrce tohoto lovu, který svůj názor rádi vnucují ostatním, prosím, aby se zdrželi komentování tohoto tématu. :) Už jsem si toho zde přečetl dost.
Já používám bílou rybu nastraženou za hlavu (plotice, perlín, proudník) 10–18 cm s obyčejnou montáží: dvoj nebo trojháček, 20–25 cm lanko, obratlík, olůvko (někdy bez zátěže). Vláčím tak, že střídavě přitahuji po půlmetru až po metru, někdy se dvěma škubancema a pak nechávám padnout na dno nebo unášet proudem. Olůvko a někdy i trojháček bývá problematický na kamenitém dně – vázky. Proto jsem začal dávat dvojháček a zátěž nedávám vždy. V podstatě jediným uloveným druhem je štika. Nesekám hned, to bych nic nechytil, ale nechávám sežrat. NIKDY se mi nestalo, aby měla štika rybku sežranou v tlamě vzadu v 80 % případů to má přímo za šavli. Někdy je tento lov atraktivnjěší než lov na plavanou ať už na mrtvou či živou.
Své dotazy doplním do diskuze k jednotlivým komentářům.
Odpůrce tohoto lovu, který svůj názor rádi vnucují ostatním, prosím, aby se zdrželi komentování tohoto tématu. :) Už jsem si toho zde přečetl dost.
Autor diskuse: malinovka - Profil , 15.10.2013 dravci - techniky lovu
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
9x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
j.sladkay - Profil | St 16.10.2013 10:40:02
kebator >>zalezi aky mas ha ci fireball alebo klasiku. ani klasika nieje problem. ale ...
kebator - Profil | St 16.10.2013 10:34:28
doktor multiplikator >> j.sladkay - 16.10.2013 10:27:54 >> ale ja myslim na jigovy hak, nie na hak, co je na obrazku ...
j.sladkay - Profil | St 16.10.2013 10:27:54
kebator >> nie nieje, pretoze ten maly hak mas pichnut do rybka a chytaci je len ten jednohak. kes sa na to lepsie pozres tak dokapne a ko to ma byt nastrazene
kolib - Profil | St 16.10.2013 10:02:59
malinovka - >> používám jíž zhotovene(klece) na rybku dva drátky po obou stranách na začatku jsou zalité v olově gramaž si zvolíš sám a háček v páteři. foto bohužel nemá.. naučil mě to děda a funguje to :-)
rommi - Profil | St 16.10.2013 9:51:51
na obrazku je dvojhak zavedeny do prilis makkej casti. jeden zaber a rybka je roztrhana.
Chosé 2 - Profil | St 16.10.2013 9:45:19
kebator >> Používám podobný systém jako kolega jikrnáč, dávám je za hlavu, malé rybky už řadu let a pokud tam ten dravec je, tak se dá přesvědčit snadněji než na nástrahy umělé, nebo kovové. Volím takovou velikost jigu a způsob vláčení jako s twistrem, pomalu ode dna nahoru a zpět vlnovitě, kdy musím konstatovat, že i velikost ryb se zvětšila a většinou za horších světelných podmínek.
kebator - Profil | St 16.10.2013 8:15:56
jikrnac >> neni ramienko hacika moc dlhe ? predpokladam, ze ked mas JIG hak, tak ju davas za hlavu
jikrnac - Profil | Út 15.10.2013 17:40:23
Používám jigové hlavy.Gramáže podle hloubky a rybičku do 8cm.Jsou na to úspěchy v podobě štik,candátů, okounů i sumců.Po záběru sekám hned a pokud není ryba malá,tak je tam.Padání rybičky z háčku jsem eliminoval gumovýma kolečkema o průměru 5mm před a za rybku.Funguje to parádně.
rommi - Profil | Út 15.10.2013 9:11:54
sekat sa moze hned, akurat je potrebne hacik davat dozadu, nie za hlavu...
P.&.S. - Profil | Út 15.10.2013 9:02:36
malinovka - >> ja som používal kedysi túto montáž, kde som rybku nastražoval tým spôsobom že som ihlou prevliekol lanko cez tlamu rybky, vyviedol ho bokom a potom pripevnil dvojhák. Namiesto klasických záťaží som používal dva väčšie broky nad obratlíkom, vláčil som tým spôsobom že som rybku nechal klesnúť a som ju poťahoval po dne s väčšími prestávkami. Tiež som nepoužíval klasické nástražné rybky ale rybky z nálevu, sú síce drahé ale sú tvrdšie a lepšie držia pri nahadzovaní. Chytal som takto šťuky, iné ryby o to nejavili záujem.
Čtenáři této diskuse také sledují
Burza na přívlačové nástrahy33408
Výroba woblerů31008
Fotky ryb pouze na přívlač107172
Straty a nalezy woblerov a inych nastrah na privlac1596
Úhoří sezona 201210514
Rare woblery - Rapala14053
Kayakfishing a kajakorybaření20685
Výroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
Lodě a jejich úprava1035
Galerie okounů ...1092
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
ÚtBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoPoradna: Sumcařina 2570
PoRare woblery - Rapala 14053
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚhoří sezona 2012 10514
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . Skladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...











