MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

starostlivosť o pstruhové vody

Zaujímalo by ma ako je to u vás zo starostlivosťou o potoky (prípadne rieky) či sa u vás robia brigády, čistenie okolia a pod..... U nás sa na to úplne kašle tak to ostáva len na vlastnej iniciatíve (nechem aby ma za to niekto nejako odmenoval) robím to pre ryby ...dakujem za odpovede :)

Autor diskuse: ŠAJBAN ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 29.8.2013

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N kolib - ® Út 3.9.2013 8:30:11
šmudla007 >> sem tam je třeba trošku těm naším vodám pomoci.. samozřejmě že ne takovým extrémem který jsi zde napsal :-) ale nějaký spláveček a vyčištění břehu není na škodu..
N Mrknato - ® Po 2.9.2013 21:26:20
šmudla007 >> Jo, šajban si s tím pořádkem trocha nabehol..... a možná i věří, že Po a Li se pak bude ochotněji množit....... Bohužel nejlépe se Po a Li množí na "bankovkovém podloží" kruhových rybníčků a žlabů.......a pak k tomu chybí ty bankovky, které mnohé MO směřují do svých pstruhových kapřínů....
N ŠAJBAN - ® Po 2.9.2013 18:38:52
šmudla007 >> zas až tak ze vysekávat vetvy a stromy to nie ale ten bordel pri potokoch staré handry v potokoch , kopa plastov, pneumatiky...ano aj sem tam spravit nieakú kaskádu , ale mat o to troška nieaký záujem , na potoku ktorý je bez kaskád tíšin a z rovným dnom sa ryby neudržia čo je aj prípad potoka u nás ktorý je uplne prázdy pretože bol bez mist kde by sa mohli ryby udržať tak preto som im chcel niečo tam vytvorit aspon sem tam zvyšok už nechám na prírodu , vyčistil som ho od bordelu po ľudoch ...je mi jasné že stromy vo vode a prekážky sú potrebné ...to nechcem meniť ani pretvárať
N šmudla007 - ® Po 2.9.2013 18:30:31
ŠAJBAN - >> Promiň, ale péče o pstruhový revír si představuješ jako jak? Jako když posečeš cestičku kolem potoka aby se dobře chodilo, když vytáhneš z vody strom na kterém se trhají mušky třpytky, když ořežeš větve aby se dobře nahazovalo a nechytaly se veverky? Taková péče vede k prázdnější vodě. vytvářením splávečků přes který se nedostanou střevle vranky mřenky raci proti proudu dovede odvařit celý úsek nad tímto jezem.
O pstruhovky se nejlépe stará příroda, bobr a sem tam nějaká povodeň na propláchnutí koryta a vymletí tůňěk.
Na dobrou pstruhovku se dá jít chytat měsíc-dva než narostou dvoumetrové kopřivy a ryby mají pak klid od rybářů. ..no a na měsíc na podzim na lipany, pokud tam nějací sou na závěr sezóny.
Když chcu něco dobrého udělat pro pstruhy, tak si sednu k televizi a přemýšlím jak jim asi je, místo abych je šel chytat!
N ŠAJBAN - ® Po 2.9.2013 18:10:29
Mrknato >> ano máme u nas aj MO aj MsO ...súhlasím s tebou záujem o pstruhovky je u nás nulový, potom to ostáva len na ludoch ktorým to nieje jedno a robia to z vlastnej iniciatívy ale tých je tiež veľmi málo si myslím
N Mrknato - ® Po 2.9.2013 17:08:04
ŠAJBAN - >> A vy u Vás nemáte MO? To je dělný lid přeci....... Ale máš naprostou pravdu, že když si MO, která i u nás provádí některé činnosti VRP pro uživatele na pstruhovce pořídí kapřín, tak pstruhovka MO už nezajímá.
Proto považuji za naprosto nutné, něž se to vymstí, ale už vopravdu, aby se MO hodily přes palubu a hospodařil ten, kdo hospodařit podle zákona 99/2004 u nás má....... a asi i u Vás....
N ŠAJBAN - ® Po 2.9.2013 16:52:20
to ano na pstruhové revíry sa u nás uplne kašle všetko sa točí len okolo kaprových revírov... :/...ja čakám kedy sa im to vypomstí všetkým čo na to kašlú
N kolib - ® Po 2.9.2013 9:08:36
ŠAJBAN - >> ahoj u nás jsou povinné brigády. takže se co 2 měsice uklízí,seče tráva seká dřevo atd... je šokující že u vás se na to tak s.re.!!!! to nemůže dlouho fungovat.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Bivak Spider Trio Bivvy 1 Man (SLEVA 56%)

Za 2.999
Další bestseller ze stáje Prologic. Luxusní bivak pro jednoho v exkluzivním designu za neuvěřitelných 2 999 Kč. Skvělá volba na kratší výpravy. Kvalita řady Commander zaručuje vysoký standard.

akce, rybareniRobinson Diodová čelovka na kšilt

Za 155
Diodová čelovka na kšilt obsahuje 5 LED diod. Čelovka je vhodná pro všechny kdo nechce mít gumu kolem hlavy jako u bežné čelovka.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
RYBÁŘSKÉ POTŘEBY U ZLATÉ ŠTIKY RYBÁŘSKÉ POTŘEBY U ZLATÉ ŠTIKY

Uherské Hradiště, Nádražní 26