- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
nevím si rady - jak na ty lstivý potvory z hlubin (candáty)
Chytám ryby na hranách ve vzdálenosti cca 25-30m. Je tam hrana z nejakých 7 metru na 12m ( na mém oblíbeném místě). Strašně se to tam lomí a po záběru se mi stane, že téměr vždycky o rybu příjdu uříznutím silonu o slávky, kterých je tam plno. Zkoušel jsem i rybu nechat jet at odjede od te hrany a ja mam tak větší šanci na zdolání, když nebude těsně za tím zlomem, ale vždycky jede podél hrany a ne dál do hloubky.
Zkoušeli jsme i použít šnůru (místo silonu), ale jelikož je tam strašně čistá voda tak záběr nikdy nepříšel, jen na udici se silonem 0,24mm. (chytám tak ráno i večer)
Nemluvím o jedné neúspěšné vycházce, ale už asi o 15 - 20 caté. Většinou mám cca 4-5 záběru a vytáhnu jen jednu rybu jinak o ně příjdu.
P.S. rady změň místo prosím nechci (chci najít radu na tento problém, nerad problémy obcházím, ale rád je řeším), zkoušel jsem j jiné místa, ale ty ryby jsou ve velkém jen tam (tolik záběrů jako mám tam nikde jinde nemám), a nebavím se o rybách okolo 50cm ale o candátech, kterí se po záseku nezastaví a jedou jako parník. Jeden 74cm se mi podařil vytáhnout (i když to nebyl žádný obr, ale patřil k těm menším "parníkům"), ale silon už byl tak obroušený, že jsem musel 20metrů vyhodit.
P.S. ještě mě napadlo vyzkoušel angličák s mrtnou rybičkou, aby olovo neleželo na zemi.
Děkuji za vaše rady. Petrův zdar
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
14x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
NFlip - Profil | St 26.6.2013 20:39:25
Nu.x.a. - Profil | St 26.6.2013 20:37:00
Nkopik - Profil | St 26.6.2013 20:35:59
Nkopik - Profil | St 26.6.2013 20:31:58
NFlip - Profil | St 26.6.2013 20:06:41
NPedro1 - Profil | St 26.6.2013 19:51:43 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Takže candat přijede,vezme rybky a může jet,protože vlasec je volný.Na konci je navazec treba z dvacítky,takže mu nic nepřijde divné.Rybář sekne candata,kamen se zachytí na dne,ale protože je na desítce vlasci,tak se utrhne.No a díky kmenů třeba 0,80 mm rybář rybu neutrhne a vytáhne.
Chtělo by to trochu přemýšlet,než zacneš pindat hovadiny.
NFlip - Profil | St 26.6.2013 18:44:41
Nmarmyš - Profil | St 26.6.2013 18:34:06
NFlip - Profil | St 26.6.2013 18:01:03
Neumol - Profil | St 26.6.2013 17:49:49
NFlip - Profil | St 26.6.2013 17:38:52
Klidně si dám ten kmenovej vlasec jako píše Pedro,takže třeba 0,80 a pořádně těžkej šutr abych s tím tlustým vlascem někam dohodil.Ty malé úpravy spočívají v tom že posledních 10-15 cm bude klasická síla vlasce aby to céčko mohlo pohodlně šluknout.Ten kousek co bude k silnému vlasci od huby určitě o šutry nepředře.Něco podobného jako dělají kuličkáři při montáži kdy mají flourocarbon se záběrovou šňůrkou.No a kdo říká že ten šutr musí být přidělán na fest?Stačí přece průběžný paternoster,kdy ten kámen bude přivázán na slaším vlasci,který bude klouzat přes obratlík popř.kroužek na kmenovém a v případě vázky ho jako při trhačce odpálíš.Tak a teď se klidně můžeš smát:-)
Nšmudla007 - Profil | St 26.6.2013 17:35:04
Musíš nahazovat za hranu nebo neumusíš?
Abych jako poradil:Slyšel jsi někdy v životě o technice na "polotěžko" Normální kača na průběžno, menší olůvko, kačena je na hladině nebo zarážku 3-8metrů a utopený splávek, tudíž máš vlasec od háčku nahoru k hladině a pak teprve k prutu, narozdíl od na těžko ti vede vlasec přímo přes šutry= urveš aji malou čudlu, respektive nejseš ani schopnej přehodit udici aniž bys utrhnul ...
Na takový chytání každej nához= utrvání bych se vytentoval asi velice brzo a ne až po 15-20ti vycházkách a dodrbaných 40-80ti candátů..
Druhá rada = nemusíš sedět přímo nad hranou, nahazovat se dá i šikmo podél břehu a tam ten blbej úhel nebude tak špatnej(necháš si montáž tak jak máš natěžko, ale nad olůvko dáš menší splávek na průběžno kterej ti vytáhne vlasec nahoru+ špičky prutů nahoru).
V pařezovkách chytají chlapy candáty na "utopenou kaču" .. sekat hned po záběru, jednoháček, rybku do hřbetu/tlamky.. a ryby vytáhnou,. návazec mají šňůru a záběry mají.
Ndada11 - Profil | St 26.6.2013 17:28:31
Nmarmyš - Profil | St 26.6.2013 17:23:58
Neumol - Profil | St 26.6.2013 17:15:13
Nmarmyš - Profil | St 26.6.2013 12:06:20
Kde to žije - dravci
StNBurza na přívlačové nástrahy 33409
StNBleskovky: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru 1
StNFotky ryb pouze na přívlač 107179
StNPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
Co je nového - dravci + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...










