Noskus - Profil | So 18.5.2013 22:16:10
Cloud >> tři trojháky a to si viděl kde???
NMAXXSKATER - Profil | So 18.5.2013 22:13:48
ctvrtmile >> Aha, tak to v tom případě promiň. To jsem nevěděl, jen jsem koukal na příspěvek, na který jsi reagoval a ten reagoval na můj příspěvek.
Nmarmyš - Profil | So 18.5.2013 22:12:34
MAXXSKATER >> Se tu musím smát,znáš přece to pořekadlo o perlách házeným sviním.Až tu někdo vytáhne víc candátů,co mě skoro zabralo,tak mu uvěřím:-)
Nctvrtmile - Profil | So 18.5.2013 22:11:45
MAXXSKATER >> buď v klidu,já ti věřím,jen se bavím o jednom potoku a jedné montáži,kterou bych na 100% jinde nepoužíval....
NMAXXSKATER - Profil | So 18.5.2013 22:06:54
ctvrtmile >> Tvoje věc, když nevěříš, já vím svoje a mám na to "něco" nachytáno. To očividně také i kolega Marmyš.
Nctvrtmile - Profil | So 18.5.2013 22:02:47
memphistto >> tato montáž se hodí jen na tento potok,jinde bych to asi vůbec nezkoušel....asi tak...
NPETLOV - Profil | Pá 17.5.2013 12:31:13
Kukin1 >> cau,no je tady mnoho navodu a rad,tak urcite postupem casu vyzkousim a uvidim,ktera bude nejvice vyhovovat..jinak nejake candaty uz jsem tam pochytal na privlač s potapivym woblerem,ale jen pres den,proto chci vyzkouset tenhle zpusob na polozenou i v noci.Tak jak se neco podari urcite foto poslu.
NP.&.S. - Profil | Pá 17.5.2013 10:28:16
PETLOV >> čo sa týka olova môžeš použiť dva typy: hranaté a guľaté. Hranaté je dobré pri prekážkach aby sa ti nástraha náhodou nezamotala do koreňov stromov a podobne. Ak je vo vode málo prekážok môžeš dať aj dve väčšie guľaté olovká na priebežno a keď dlho čakáš na záber tak občas trochu popoťahovať udicou. Niekedy stačí len niekoľkokrát ťuknúť do prútu. Vtedy sa olovká o seba ťuknú a vydávajú menší zvuk.
NKukin1 - Profil | Pá 17.5.2013 10:26:59
PETLOV >> ahoj já dávám vždycky hlavičkou na horní háček, k olůvku osobně bych se přimlouval za jakékoliv jen ne kulaté na řece ti bude cestovat, záleží na členitosti dna. chytat blíž u břehu tak 2,5m a samo být jak myška na břehu :) pokud dvě udice tak jedna ke druhému břehu a s tím souvisí dle proudu řeky i ty olova tak aby jsi to na tom místě udržel:) ahoj a hodně štěstí jsem zvědavej na první fotky tvých candátů, vyzkoušej více a stejně si zvolíš tu metodu, která ti vyhovuje nejvíc:)
NMAXXSKATER - Profil | Čt 16.5.2013 22:40:14
marmyš >> Pravda, je vidět, že lov candátů ovládáš. :-) A s tou druhou částí taky souhlasím, už mě kaprařina taky začíná nudit, vždycky jsem byl spíš na lov dravců. :-)
Nmarmyš - Profil | Čt 16.5.2013 22:37:49
MAXXSKATER >> je lepší ten klacek aspoň půl metru,když to bere,tak jen nadskakuje--už aby to bylo. :-) navi musí být blíž země-ne metr!!
NMAXXSKATER - Profil | Čt 16.5.2013 22:18:29
marmyš >> I to se někdy stává, ale není důvod si zoufat. Alespoň si to kolega přečetl od dvou lidí a snad bude více věřit, protože se mu to asi moc nepozdávalo podle jeho příspěvku. :-)
Nmarmyš - Profil | Čt 16.5.2013 22:16:05
MAXXSKATER >> byl jsi rychlejší:-)
Nmarmyš - Profil | Čt 16.5.2013 22:15:32
memphistto >> na řece odklopíš a položíš na vlas klacek
NMAXXSKATER - Profil | Čt 16.5.2013 22:15:20
memphistto >> Já tak chytám na Labi úplně v pohodě a to i v proudnějších úsecích. :-) Maximálně přidávám na vlasec pod naviják kousek kamínku a případně třeba i kousek klacíku, ale většinou to proud netahá, jelikož většinou chytávám candáty spíš v příbřežních oblastech. Jinak jsem psal, že tak chytávám i na řekách a přehradách. :-)
Nmemphistto - Profil | Čt 16.5.2013 22:11:47
MAXXSKATER >> to je ale navod na stojak.. ne na reku.. tam odklopenou civku budes mit tezko :)
Nctvrtmile - Profil | Čt 16.5.2013 21:49:32
PETLOV >> Mám jednu supertajnou montáž,více na SZ.
NPETLOV - Profil | Čt 16.5.2013 20:05:44
MAXXSKATER >> ok,diky urcite se ozvu,ted jdu splachnout to nase ukonceni na MS v hokeji,mej se.
NMAXXSKATER - Profil | Čt 16.5.2013 20:01:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
PETLOV - >> Ahoj, zvolil bych tu stejnou jako všude jinde. Chytám nejčastěji na jednu montáž na přehradách i řekách na položenou. Klasicky průběžné olůvko bez zarážky nebo můžeš i se zarážkou dál od háčku a pak klasický háček. Nic na tom není, je to jednoduchá a účinná montáž na candáty. Velikost háčky bych nijak zvlášť neřešil, podle mě to nehraje velkou roli, ale používám třeba 2/0 nebo 1/0. Vlasec nech klidně a klasicky ten, co máš na kapry - 22, 25, 28 i 30, je to jedno. Jako nástrahu jde použít kousky nebo i celé rybičky a to jak živé, tak i mrtvé. Spousta lidí je chytává na kousky nebo na mrtvé a hlavně na menší. Já jich mám nejvíc nachytáno na živé a klidně i na větší rybičky. Nejradši je chytám na karásky stříbřité. Rybičku můžeš píchnout do ocásku, za hřbet nebo i do pysku. Hlavní zásada je pak chytat s odklopenou cívkou u navijáku, candát nesmí cítit odpor, takže nedávej ani žádného policajty, swingra, ale to asi víš, ideální je na to použít signalizátor záběru. Dají se chytat i na splávek nebo na vláčku, ale doporučuji Ti za sebe tu položenou. Kdybys chtěl ještě s něčím poradit, tak klidně napiš do SZ.
Ncandát 820 - Profil | Čt 16.5.2013 20:00:45
PETLOV >> jo a na ziviho my to brali fakt velky okouni a stiky