- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Daiwa Lexa 3500SH vs. Daiwa Procaster 3500XI
Rozhoduji se mezi těmito navijáky, ale stále jsem ještě nevybral. Prosím o jakékoliv postřehy a doporučení. Nemám zkušenosti s žádnou Daiwou. Díky.
http://www.tomi-korda.cz/daiwa-navijak-procaster-3500xi/d-75803/
http://www.rybarske-potreby-kral.cz/8457-navijak-daiwa-lexa-3500sh.html
http://www.tomi-korda.cz/daiwa-navijak-procaster-3500xi/d-75803/
http://www.rybarske-potreby-kral.cz/8457-navijak-daiwa-lexa-3500sh.html
Autor diskuse: Jovánek - Profil , 10.4.2013 feeder - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Nmurphyy - Profil | Pá 3.1.2014 12:44:28
ferdoz >> GT/ giant trevally/ druh ryby, chytaju ich na povrchove nastrahy takze tam ten rychlejsi prevod vyzera ze je ziadany
Nferdoz - Profil | Pá 3.1.2014 6:44:25
petulaS >> nespechej - 2.1.2014 16:06:17 >> To netuším, sú to pre mňa nedosiahnuteľné strojčeky, čo sa ceny týka. Predpokladám že sú robené špeciálne na nejaký konkrétny druh lovu konkrétnej ryby, pretože obyčajné verzie saltigy majú prevody s pomerom 4,3 až 4,9 k jednej, H verzie potom majú pomery 5,7:1 Svedčí o tom aj táto veta:
Saltiga Dogfight is your ultimate reel for GT popping, aj keď neviem, čo to ten GT popping je.
Saltiga Dogfight is your ultimate reel for GT popping, aj keď neviem, čo to ten GT popping je.
Nnespechej - Profil | Čt 2.1.2014 16:06:17
ferdoz >> to ja krásné přirovnání s byciklem, ale tak mi teda řekni proč třeba saltiga dog fight má taky převod 6,2:1 a shimano stella má 5,8:1,
NFlying trout - Profil | St 6.11.2013 21:00:06
Zdar, co takhle daiva Laguna nebo šímo Exage ... oba přední brzda. Na dírky a jiný "nenáročný" chytání ... díky
NTuski - Profil | St 6.11.2013 20:32:56
Zdravim.. ake ste mali skusenosti s lexou počas tejto sezony ? oplati sa ju kupiť ?
NOld Wolf - Profil | Pá 14.6.2013 11:18:29
Lexoun >> Nechci se moc přít,ale přece jenom alespoň větu.Kdybys měl vůli v ložiscích převodovky,byla by to rychlá smrt.Vůle v navijácích je většinou dána tím,že je osa převodového kola v ložiscích volná,nebo je dokonce volné ložisko v osazení korpusu..Což je dle mého špatně ,stejně jako u převodovky a dovede naviják ke svému konci.Nehovořím tady o vůli ,která vznikne záměrně při frézování ,či lisování šneku, přev.kola.Tam potom vzniká vůle na zubech ,kterou potřebuješ.Ale vůle v ložiscích a následný kyv kličky,odírání zubů šneku atp.. je dle mého nežádoucí
NLexoun - Profil | Čt 13.6.2013 22:57:29
Old Wolf >> Určitá vůle musí být i v převodovce.To bys jí rychle oddělal.Staré navi větší vůle mít museli,nebylo to snad ani tolik neschopností přesného opracování,ale pokud neuděláš na strojním zařízení které přichází do styku s nečistotami -prach,písek a pod.- dostatečné vůle,velmi rychle se zadře.
Dneska jsou navijáky o mnoho lépe utěsněny a vůle mohou být výrazně menší.Bohužel to výrobcům umožňuje používat méně kvalitní materiály a výsledky známe všichni :-))).
Jinak mám po otci staré sheakespary,vůle mají znatelné a stále stejné.Pořád je používám a fungují bez problémů.L
Dneska jsou navijáky o mnoho lépe utěsněny a vůle mohou být výrazně menší.Bohužel to výrobcům umožňuje používat méně kvalitní materiály a výsledky známe všichni :-))).
Jinak mám po otci staré sheakespary,vůle mají znatelné a stále stejné.Pořád je používám a fungují bez problémů.L
NDavid S. - Profil | Út 11.6.2013 9:47:29
takisto si zhanam Daiwu Lexu ... u nas na SVK je to uz dost velky problem, zmizli ako teple rozky :-)
a to ze je bez nahradnej cievky mi absolutne nevadi kedze to budem potrebovat len na stuku/zubaca ..len som neni utvrdeny aku velkost zobrat..ci 2500 alebo 3000..priklanam sa skor k 2500
a to ze je bez nahradnej cievky mi absolutne nevadi kedze to budem potrebovat len na stuku/zubaca ..len som neni utvrdeny aku velkost zobrat..ci 2500 alebo 3000..priklanam sa skor k 2500
NLadineeek - Profil | Pá 10.5.2013 21:00:26
minatrix >> To je hodně dobrej kauf..... neprozradíš prosím zdroj - v SZ? :-) Mám D. B. vel. 2500.
Nminatrix - Profil | Pá 10.5.2013 20:50:42
Ladineeek >> tak snad se mi jí podařilo sehnat a bude za 900Kč....Už aby byly doma .... :-)
NLadineeek - Profil | Pá 10.5.2013 20:49:25
minatrix >> Před rokem, když jsem taky hledal NC na D. Ballistic, jsem se nedostal s nabídkama ani pod 2.500,-
Nminatrix - Profil | Pá 10.5.2013 20:43:30
E.T. >> na cívku z Ballistica chtějí v Kaprspecu ale 2000Kč..... :-(
Živě na MRK.cz
Kde to žije - feeder
StNGURU - vše kolem téhle značky 6270
StNFeederařina na řece 64328
StNPickermánia-ultra light fishing 49069
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...












