- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vláčecí šňůry - jaká je dle vás nejlepší?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
33x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
NRybkin - Profil | Po 17.11.2014 15:02:57
NSiddy - Profil | Po 17.11.2014 15:00:55
NSiddy - Profil | Po 17.11.2014 14:29:15
NŠpráchys - Profil | Po 17.11.2014 11:47:37
NSiddy - Profil | Po 17.11.2014 4:07:04
Když chytám na malé říčce nebo zarostlém potoce a nenahazuji daleko, tak volím raději vlasec, u pletenky zde hrozí např vě větru nebo omezeném prostoru pro nahazování riziko zamotání. Na otevřené vodě nebo nutnosti delších hodů vždy pletenka.
Jinak kdybych se měl vyjádřit přímo k pletence od Strike Pro, tak musím říct, že je to naprostá bomba. Šňůra je sice velmi tenká, ale úžasně pevná (rozhodně pevnější než vlasec 0,16 mm, který běžně používám). I po cca 40 vycházkách (spousta z nich celodenních) je šňůra jako nová. Netřepí se, při vázce se mi většinou daří nástrahu uvolnit (vlasec spíše trhám), na prut dokonale přenáší i nejjemnější záběry. Nevýhodou jak jsem již psal (pokud se to dá nevýhodou nazvat) je lehkost a s tím spojené vyšší riziko zamotání např ve větru a také cena; pletenka je však zatím jako nová, takže věřím, že minimálně ještě velkou část další sezóny vydrží.
NJouricek - Profil | Ne 16.11.2014 23:58:50
Nluckyhebeda - Profil | Po 1.7.2013 13:33:02
NP!F - Profil | Po 1.7.2013 10:35:35
Nluckyhebeda - Profil | Po 1.7.2013 10:31:54
Nterminator - Profil | Po 1.7.2013 0:44:57
NP!F - Profil | Po 1.7.2013 0:17:01
NHadrák - Profil | Ne 30.6.2013 0:13:02
Jinak používám Whiplash 0,08mm 12,3kg první rok byla supr, pak vydržela o poznání méně, ale pořád dobrý. Teď jsem jí otočil a zatím nezklamala, ale těch zlámaných jig hlaviček a zohýbaných trojháků o vázky je dost... Předtím jsem měl Spiderwire a po roce se začala lehounce třepit a ztratila nosnost. Ten whiplash se mi zamlouvá více.
Nnofish - Profil | So 29.6.2013 22:53:03
Nluckyhebeda - Profil | So 29.6.2013 1:06:21
NTheHameB - Profil | Pá 28.6.2013 13:32:09
Nluckyhebeda - Profil | Pá 28.6.2013 13:15:53
Nluckyhebeda - Profil | Pá 28.6.2013 11:05:54
nejstarší mám 3 roky a do teď prostě drží, průměr perfektní ačkoliv jako každá šnůra po čese trošku nabyde ale jinak na přívlač berfektní, na tu 4kg jsem vytahl letos štiku 83, která byla tak trochu hodně napapkaná a v proudu pod jezem to nebyla pro mě zrovna výhodná situace....
co chci říct, každá šnůra je pletená z určitého počtu vláken určitým průpletem a to udává skutečný průměr šnůry a hlůavně odolnost.... když koupíš šnůru tak průměr co je na ní napsaný je vlastně součet průměrů všech vláken v průřezu, to znamená že opravdu koncovej průměr záleží na druhu propletení.... měkčí šnůry jsou tlustější ale mají větší pevnost v uzlu, více se ale třepí...
proto někteří rybáři na hustě splétanou tenčí power pro nadávají kvůly pevnosti, i mě prasklala v uzlu jak nic, vyřešil jsem to kaprařskou bezuzlovou karabinkou kdy při jejím použití vzrůstá nonsnost šnůry na reálnou hodnotu která je psaná na etiketě :) za sebe doporučuju power pro, po 3 letech jen mírné opravdu velmy mírné ošoupání, zhruba 3 prasklá vlákna na metr což se nedá považovat za chlupatění, jasně když jí budeš prohazovat kameny tak schlupatí i kotevní lano :D nicméně barva se vymáčela hned při prvních vycházkách o takových 70% ale od té doby se to už nehorší, zvláštností je že třeba šnůra na 15 a 20kg jsou reálně stejně tlusté ale nosnosti se liší, a při porovnání 0,008 a 0,23 šnůry je evidentní že ta tenká je splétaná do plochého průřezu a ta silnější do kruhového.... jinak na žádné šnůře nedoporučuji časté používání rotačních třpitek které šnůru kroutí, při zápřahu větší ryby nebo vázky se trhají vlákna a šnůra dělá více paruky.... tento problém se dá vyřešit spuštěním rozmotané šnůry na pár minut do proudu který jí narovná
Čtenáři této diskuse také sledují
NBurza na přívlačové nástrahy33408
NFotky ryb pouze na přívlač107172
NVýroba woblerů31008
NVláčenie z člnu27208
NPrivlac s multiplikatorom31598
NRare woblery - Rapala14053
NVýroba jigových hlaviček a dalších vláčecích nástrah1608
NTuning přívlačového vybavení536
NKayakfishing a kajakorybaření20685
NLov na vyvěšenou - nové téma4050
Kde to žije - dravci
8:49NPoradna: Sumcařina 2572
ÚtNBurza na přívlačové nástrahy 33408
ÚtNKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNRare woblery - Rapala 14053
NeNDivoký potočák nebo granulák? 57
NeNKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoNÚhoří sezona 2012 10514
SoNÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoNTrojháčky na dravce 60
SoNJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . NLov na vyvěšenou - nové téma 4050
. . . NSkladovanie a preprava nástrah na prívlač 8
Co je nového - dravci + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...














