- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vláčecí prut vhodný k extrémním hodům
Máte někdo zkušenosti s vláčecími pruty vhodnými pro daleké či extrémní hody? Jedná se o lov candátů za užití gum (jigová hlavička cca 15 - 25 gr.). Který prut doporučíte? Děkuji za radu.
Autor diskuse: vodacz - Profil , 19.12.2012 dravci - náčiní, doplňky
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
25x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
vodacz - Profil | St 19.12.2012 21:37:42
No a tato místa bývají dosti často daleko od břehu. Zvláště když je plný stav vody v nádrži.
vodacz - Profil | St 19.12.2012 21:36:25
Položil jsem tento dotaz, neboť jsem to již zažil. Zatopená cesta, cca 70 m daleko od břehu. Dva borci přišli a lovili. Gumu mrskali na tu cestu. Asi 15 záběrů, několik candošů vytáhli (55 - 65 cm). Vláčkaři kolem to plácali o kus blíž a bez záběru. Jedná se o to, že na revírech, na kterých se nechytá z loďky, je často třeba házet na staré cesty, k ruinám a různým místům, kde se dravec zdržuje.
osprey - Profil | St 19.12.2012 21:35:06
Jižan >> Já je nepřelstívám, já počkám až když to chcou:-))
Jižan - Profil | St 19.12.2012 21:19:21
osprey >> bolena taky moc nemusím, ale jednomu jsem se letos trošku (4 vycházky) věnoval. Musím říci, že mi dal slušně zabrat a i dlouhý hody jsem zkoušel, nakonec podlehl fíglu se zavěšenou nástrahou na břehu :-)
osprey - Profil | St 19.12.2012 21:01:27
Sethy >> Já už ten háček v hubě devadesátky možná měl (ryba 76 ze stejného fleku byla proti téhle o hodně, ale opravdu o hodně menší).
Takže já ještě mám kam vzhlížet. A výhledově ještě budu nějaký ten katapult hledat. Teď ne, teď mám jiné starosti.
Takže já ještě mám kam vzhlížet. A výhledově ještě budu nějaký ten katapult hledat. Teď ne, teď mám jiné starosti.
bowman - Profil | St 19.12.2012 20:59:47
Na jednom Německým fóru se borci dohadovali také kdo jak hodí daleko.25gr. hlavička +4" kopyto naměřili 82m.Prut Gamakatsu 290/12-80gr jestli si to dobře pamatuju.
Sethy - Profil | St 19.12.2012 20:51:53
osprey >> Určitě, nejen bolen. (to je ryba, která mě už pár let nezajímá. Nevím kam bych se u ní posunul, rybu přes 90 asi jen tak nechytnu).
osprey - Profil | St 19.12.2012 20:50:13
Sethy >> Já jsem schopný zdevastovat cokoli, mě nesmíš brát jako objektivní měřítko.
Fór je v tom, že ti největší boleni se s oblibou drží tam, kam už lidi moc neházejí, takže každý metr, o který to protlačíš dál, má svou cenu.
Fór je v tom, že ti největší boleni se s oblibou drží tam, kam už lidi moc neházejí, takže každý metr, o který to protlačíš dál, má svou cenu.
Sethy - Profil | St 19.12.2012 20:43:43
osprey >> Tož já na něm monofil snad neměl, nevím. Ale do pletenky 0,08 jsem se opřel co to šlo a nikdy jsem to neupálil (25g hlava max).
osprey - Profil | St 19.12.2012 20:42:28
Sethy >> Já s ním opakovaně ustřelil monofil 0,22 mm. Ve snaze dohodit co nejdál se do toho člověk občas opře fest. Se šňůrou boleny nechytám, prckům to v té rychlosti poškozovalo tlamy.
Když budu házet tak do 55 m, neuprásknu taky nic.
Když budu házet tak do 55 m, neuprásknu taky nic.
Sethy - Profil | St 19.12.2012 20:35:48
osprey >> Na boleny jsem s ním nikdy nebyl, nevím. 0,08 jsem s ním nikdy neupálil...
šeptal - Profil | St 19.12.2012 20:14:30
Podle měření na mapě google earth mám hozeno cca 80m. Prut Abu specialist pike 9´, 20 - 55g, naviják ABU Souveran, fireline 0,17. Ale na konci uvázaná planda 35g. Ta vždycky letí tak, že po pár metrech pod sebe nabere vzduch a sním trochu výšky. :-) S gumou, nebo s vobem se dostanu tak na 50m. Víc sotva. Na tu dálku bych stejně dokázal reagovat jen na agresivní záběr a ne na nějaké oťukávání. To mi dělá problém i při chytání na nějakých 20, 25 metrech třeba rovnou pod lodí.
osprey - Profil | St 19.12.2012 20:07:25
Sethy >> Já mám 70 výjimečně s podporou větru. Nějakých 60 - 65 m hodit dokážu (měřeno na letecké mapě). Bolenovláčka, pruty přes 3 m. Jeden znáš, ale za ideál ho ještě nepovažuju. Zrovna na boleny je tvrdý a nástrahu na slabším návinu ustřelí jak nic.
Jižan - Profil | St 19.12.2012 19:46:17
Sethy >> Jerk a 70+ m to jde dohromady. Na mikro nástrahy si někdy vypomůžu 3,6 m feedrem a tak je dostanu taky slušně daleko, ale že bych to vyhledával to ne.
Denny - Profil | St 19.12.2012 19:32:16
Sethy >> S jerkama to lita jak z praku,tim hodim dal jak s gumou :-)
Červené karty: raušík
Čtenáři této diskuse také sledují
Burza na přívlačové nástrahy33415
Fotky ryb pouze na přívlač107191
Kayakfishing a kajakorybaření20685
Výroba woblerů31008
Privlac s multiplikatorom31598
Rare woblery - Rapala14053
Vláčenie z člnu27208
Prívlačové prúty G.Loomis1240
Straty a nalezy woblerov a inych nastrah na privlac1596
Klub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb...159964
Živě na MRK.cz
Kde to žije - dravci
ČtÚhoří sezona 2012 10516
ČtBurza na přívlačové nástrahy 33415
ČtFotky ryb pouze na přívlač 107191
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtPoradna: Sumcařina 2574
ÚtKayakfishing a kajakorybaření 20685
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoRare woblery - Rapala 14053
NeKlub přátel přívlače a občasné jaterní destrukce aneb... 159964
SoÚlovky na přívlač z Moravy 2
SoTrojháčky na dravce 60
SoJaké bylo letošní zahájení? 65
. . . Lov na vyvěšenou - nové téma 4050
Co je nového - dravci + obecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - dravci
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.











