Vlasec na multiplikátor

Doporučte nějaký vlasec bez tvarové paměti na multiplikátor pro vláčení jerků, wobů, atd.Průměr tak 0,30-0,40mm.
Mám trochu obavu z malého průměru cívky.
Autor diskuse: Azbest - Profil , 31.10.2012 dravci - náčiní, doplňky
67 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

NSp. - Profil | Pá 9.11.2012 21:49:52

Pepa z depa >> ok dik . radilo my par ludi čo vlačia s baitcastingom už dlhšie.

    NPepa z depa - Profil | Pá 9.11.2012 18:14:53

    Sp. >> seš dobrej ale ten kluk sethy ti fakt může dobře poradit což začátečníkovi přijde určitě vhod.

      NSp. - Profil | Pá 9.11.2012 18:13:01

      Pepa z depa >> dnes som mal premieru. aj to bolo pohode pokial som sa nepozabudol :)

        NPepa z depa - Profil | Pá 9.11.2012 18:11:16

        Sp. >> pokud máš problém s multíkem nebo nahazováním tak se obrat na machra s nickem sethy. je fakt dobrej a rozumí tomu.

          NSp. - Profil | Pá 9.11.2012 18:04:00

          tak mal som dnes možnosť skusiť odmotať podla videa a bezuspešne. neskutočne som to domotal. išlo my to super pokial som sa nepozabudol a švihol som ako blazon :)

            NAzbest - Profil | Pá 9.11.2012 10:49:49

            šeptal >> to ses mě měl zeptat už dřív. Mám se škrtáním bohaté zkušenost, ale necrcám se stí tak dlouho, jako ty.
            Bez jednoho dne devět měsíců, je pro mne tak akorát vhodná délka manželství.
            Institut ležící, lze zaměnit za klečící, což kromě výkonu vykazuje i potřebnou míru pokory, kterou tvá škrtnutá patrně zapomněla náležitě projevovat:-).

              Nšeptal - Profil | Čt 8.11.2012 18:28:26

              Azbest >> Institut ležící mi tak cizí není. Ale institut manželky jsem z repartoáru vyškrtnul. :-)

                Nj.sladkay - Profil | Čt 8.11.2012 17:10:21

                Sp. >> tak potom v poho.

                  NSp. - Profil | Čt 8.11.2012 16:47:21

                  doktor multiplikator >> j.sladkay - 8.11.2012 9:51:56 >> použivam len šnuru na vlačku

                    NSp. - Profil | Čt 8.11.2012 16:46:49

                    iPetulak >> čaka to aj mňa :)

                      NAzbest - Profil | Čt 8.11.2012 10:43:03

                      šeptal >> dole leží manželka s pohotovostní špulkou a svědomitě navíjí do foroty.
                      I když Ty vlastně ten institut ležící taky nevedeš:-)

                        Nj.sladkay - Profil | Čt 8.11.2012 9:51:56

                        Sp. >> funguje to ale lame sa to pritom vlasec

                          Nšeptal - Profil | Čt 8.11.2012 6:53:46

                          A ten chuchvalec, co se mu zašmodrchal v trávě pod nohama, potom ušmikne kudlou. :-)

                            NiPetulak - Profil | St 7.11.2012 22:40:57

                            Sp. >> Z vlastní zkušenosti vím, že to skutečně funguje. Někdy se to musí opakovat třeba 2x - 3x, ale vždy se mě to takto povedlo rozmotat (a že jsem těch motanic měl a občas ještě mám :-))

                              NSp. - Profil | St 7.11.2012 22:38:35

                              iPetulak >> poslal my to kamoš čo chyta vela s baitcastingom a tiež tvrdil že to funguje :)

                                NSp. - Profil | St 7.11.2012 22:37:49

                                Azbest >> :) všimni si že povitiahne kolko sa da potom povoli a pretoči pri zatlačenom prste na cievke a vlastne posunie šnuru a zas povitiahne a stale dokola.

                                  NiPetulak - Profil | St 7.11.2012 22:23:05

                                  Sp. >> Musím říct, že tato metoda skutečně funguje a to velmi dobře!

                                    NAzbest - Profil | St 7.11.2012 21:56:22

                                    Sp. >> pochopil jsem sice způsob, ale v čem to uvolňování spočívá, to ne...

                                      NAzbest - Profil | St 7.11.2012 21:55:38

                                      šeptal >> :-)))

                                        NSp. - Profil | St 7.11.2012 21:21:26

                                        http://www.youtube.com/watch?v=TDI5kwR5zjc dobry navod ako rozmotavať :)

                                          NSp. - Profil | St 7.11.2012 20:36:56

                                          doktor multiplikator >> j.sladkay - 7.11.2012 19:37:22 >> :) boleť to nebolelo :D

                                            NSethy - Profil | St 7.11.2012 20:34:27

                                            :-D

                                              Nj.sladkay - Profil | St 7.11.2012 19:56:39

                                              šeptal >> :)))))

                                                Nšeptal - Profil | St 7.11.2012 19:50:12

                                                doktor multiplikator >> j.sladkay - 7.11.2012 19:37:22 >> To nevíš. :-)

                                                  Nj.sladkay - Profil | St 7.11.2012 19:37:22

                                                  Sp. >> no vidis ani to nebolelo :)))

                                                    NSp. - Profil | St 7.11.2012 19:11:07

                                                    už sa my to podarilo. diky

                                                      Nšeptal - Profil | St 7.11.2012 19:08:08

                                                      Sp. >> V čem je problém? Vážu to stejně, jako na smekáči, jen s tím, že je trochu opruz s tím provlékáním vodičem šňůry a kolem cívky.

                                                        NAzbest - Profil | St 7.11.2012 19:03:10

                                                        Sp. >> uděláš uzel na pevno a stáhneš ho až k cívce.
                                                        Po pár ovinech už to drží.

                                                          NSp. - Profil | St 7.11.2012 18:57:37

                                                          doktor multiplikator >> j.sladkay - 7.11.2012 18:41:44 >> dobrá rada :D na klasiku robim slučku ale tu my to nejde

                                                            Nj.sladkay - Profil | St 7.11.2012 18:41:44

                                                            Sp. >> rovnako ako na normaly navijak

                                                              NSp. - Profil | St 7.11.2012 18:38:15

                                                              chlapi ako uchytujete do cievky šnuru či silon ked idete namotavať?

                                                                NAzbest - Profil | Út 6.11.2012 21:56:36

                                                                minatrix >> aha-to by mohlo fungovat-zkusím:-)

                                                                  Nminatrix - Profil | Út 6.11.2012 20:38:19

                                                                  Azbest >> já na šňůře či vlasci dělám "bobánek" zapalovačem :-) Zatím to funguje

                                                                    NAzbest - Profil | Út 6.11.2012 20:31:48

                                                                    minatrix >> no to znám ale nenapadlo mě, že neumím na silným vlasci udělat uzel...na feederu se mi nikdy nic takovýho snad nestalo...

                                                                      Nminatrix - Profil | Út 6.11.2012 18:40:42

                                                                      Azbest >> ..jo to se mi už taky podařilo. A nedávno jsem upálil těžší hladinovku - rozpůlil se obratlík na lanku. Vyplatí se občas překontrolovat sestavu, ale znáš určo z feedru :-)

                                                                        NAzbest - Profil | Po 5.11.2012 17:46:54

                                                                        minatrix >> dal jsem tam zatím 0,35 Shimano Beast Master a dá se, ale hned první den jsem ušvihnul po hodině velkýho jerka-špatně navázaný lanko a šlo to komplet.
                                                                        Na tam silným vlasci se to asi má tendenci povolovat...měl jsem asi ještě za uzlem na konečku udělat uzlík...

                                                                          Nminatrix - Profil | Po 5.11.2012 15:31:14

                                                                          Azbest >> Kup si ale nějakej emérickej vlasec :-) Berkley, Stren atd... Třeba Berkley Triline Sensithiv (či jak se jmenuje) - měl jsem Stroft a bylo to napikaču. Potřebuješ měkkej poddajnej vlasec, aby se dobře chrlil ven. Taky ho budeš mít namotán na menším průměru, než mají smekáče. 0,20 bych tam nedával, vždyť máš tuhej klacek. Dej tam alespoň 0,30mm - kup si pár sliderů 10cm (plov. i potápi.) a větší plandy. Nejlépe si zajdi na nějakou pískovnu, dej si pozor, aby jsi měl okolo sebe dost prostoru. Voda už je pěkná čistá, uvidíš, jak se ty nástrahy chovají. A nahazuj jak s feederem - tahem, žádný prudký švihnutí....

                                                                            Nšmudla007 - Profil | Po 5.11.2012 15:04:50

                                                                            Azbest - >> na přívlačovej kástingovej multiaplikátor sem si nechal namotat 0,17mm šnůru.
                                                                            Pro začátek na naučení házení je určitě dobrá volba tam dát levný 0,20 -0,25mm vlasec a používat těžší nástrahy (10-15-20-30 i víc gramů). Třeba s twistrama s 15gramů hlavičkou se mi házelo docela dobře, s lehkým woblerem 12cm to byl strašný boj.
                                                                            První vlasec a pak jít do šnůry. Toho vlasce 0,40mm tam namotáš tak 50 metrů.

                                                                              NAzbest - Profil | Po 5.11.2012 11:48:38

                                                                              janez >> nerozumím-můžeš nějak srozumitelněji?

                                                                                Njanez - Profil | Po 5.11.2012 1:06:58

                                                                                zkus 20 na feeder .nejlepsi. jinak se mota vsechno

                                                                                  NAzbest - Profil | Čt 1.11.2012 21:22:10

                                                                                  Denny >> no tady ne, ale ryby by to mohlo jako neokoukaná technika zajímat.
                                                                                  Ještě bych potřeboval mít po ruce vodu s rybama...

                                                                                    NDenny - Profil | Čt 1.11.2012 16:02:13

                                                                                    Azbest >> Ja Petre nevim,ale tak nejak se domnivam,ze jerkovani neni mezi domacimi rybari zase az tak rozsirene,ale treba se pletu.Tady na mnozstvi vlackaru je take pomerne male procento tech,kteri pouzivaji tyhle nastrahy.

                                                                                      NAzbest - Profil | Čt 1.11.2012 10:46:26

                                                                                      Denny >> to ovšem v tomto kraji není žádná prdel.
                                                                                      Obávám se, že není nikdy voda tak vyžraná masařkama-teda vody.

                                                                                        NDenny - Profil | St 31.10.2012 22:08:51

                                                                                        Azbest >> Co na to napsat.Snad jen,ze jerkovani je super,zvlaste v mistech,kde maji ty zubaty potvory hlad :-)

                                                                                          NAzbest - Profil | St 31.10.2012 22:04:54

                                                                                          Denny >> no já stej ěasi půjdu trochu poházet jen ze břehu, abych pochopil, jak to je a abych viděl, jak se ty jerky chovají při jejich podrbávání.

                                                                                            NDenny - Profil | St 31.10.2012 21:48:54

                                                                                            Sethy >> Jde,ale je to strasnej vopruz.Ja jsem psal,lovil jsem na takovem stikodromu,kdy kazdy nebo temer kazdy nahoz znamenal zaber od kudly nebo candata.Tam se diky tomu vypnuti toho nanofilu a ruznejma skubama velka cast vody oklepala.Na jine vode jsem multak zabalil po par nahozech,to proste neslo.

                                                                                              NSethy - Profil | St 31.10.2012 21:45:20

                                                                                              Denny >> Já lov v mrazech s multíkem vzdal, skrz ten zamrzající řadič to prostě nejde :(

                                                                                                NDenny - Profil | St 31.10.2012 21:43:32

                                                                                                Sethy >> Tak to jsem rad,ze jsi to napsal,aspon vim na cem jsem.Ja zkousel pouze nanofil,ale bylo to jen na par hodu a na vode,kde temer kazdej nahoz znamenal zaber,takze te vody se diky tomu moc do multiku nedostalo.Ocka zamrzala stejne jako pri kazdem lovu v mrazech :-)

                                                                                                  NSethy - Profil | St 31.10.2012 21:40:10

                                                                                                  Denny >> Nejde to. Zkoušel jsem to a tyhle vlastnosti má tak první vycházku, pak se naruší a zamrzá stejně, možná víc než ostatní.

                                                                                                    Nšeptal - Profil | St 31.10.2012 21:38:43

                                                                                                    Azbest >> Špatný není raptor. Za srandovní peníze, s dobrou tvarovou sklerozou a pomalým stárnutím. Ale na multíku zůstávám u šňůr. V mrazech moc nechytám, nebaví mě pořád ocucávat zamrzlá očka.

                                                                                                      Nj.sladkay - Profil | St 31.10.2012 21:38:06

                                                                                                      Azbest >> no to je mozne 20g uz bude uplne v poho s tym motatkom. hlavne ziadne opieranie do prutu. a ak si distance caster tak sa priprav ze bude tazke si to odviknut. no ale dost bolo kecov hlavu hore a k vode.

                                                                                                        NDenny - Profil | St 31.10.2012 21:37:53

                                                                                                        Azbest >> Petre,napada me jedina snura,ktera by se dal mozna pouzit i zime.Spekana fire-line.Na rovinu pisu,ze jsem ji v zime nikdy nezkousel,ale je to asi jedina snura,ktera nebude tolik absorbovat vodu,pokud vubec.
                                                                                                        Pokud uz mas namotany ten vlasec,nechal bych to,ale uber na tu hodnotu,kterou radi chlapi.Jinak budes porad rozmotavat.

                                                                                                          NAzbest - Profil | St 31.10.2012 21:34:32

                                                                                                          doktor multiplikator >> j.sladkay - 31.10.2012 21:32:53 >> to nehrozí i když jinak jsem na nahazování poměrně pašák:-)

                                                                                                            Nj.sladkay - Profil | St 31.10.2012 21:32:53

                                                                                                            Azbest >> hlavne tam hned na zaciatok nervi 10g mikromdky. na to mas cas

                                                                                                              NAzbest - Profil | St 31.10.2012 21:15:25

                                                                                                              Asi mi nezbyde, než to zkusit a hned první odhoz patrně dopadne tak, že budu nástrahu vytahovat rukou a zkracovat vlasec...ale do pletenky se mi teď asi už nechce.

                                                                                                                NSethy - Profil | St 31.10.2012 19:41:14

                                                                                                                Abyss >> není to šuma fuk. Pokud jí přeplníš, zaručím ti, že se ti to skoro pokaždé zamotá (cívka+vlasec bude už moc těžká). Pokud jí budeš mít naplněnou málo nebude ti to lítat tak daleko (málo myslím třeba jen půlku), jelikož prostě se na jedno otočení cívky vleze méně vlasce). Ale zas zamotání bude nulové.
                                                                                                                Ideální je dle mého ty cca 2mm pod okraj.

                                                                                                                  NSethy - Profil | St 31.10.2012 19:39:02

                                                                                                                  Azbest >> Mohlo by se ti to víc motat.

                                                                                                                    NAbyss - Profil | St 31.10.2012 19:21:47

                                                                                                                    Azbest >> mam povadsinou cievky do tristvrtin naplnene. vyhoda mp je tiez v tom, ze pokial na klasickom navijaku stratis jeden cely nahod silon/snura, tak ver ze tie dalsie nepojdu rovnako daleko. mp to je suma fuk, odpor pri odvine je stale podobny a pokial je cievka kus prazdnejsia a nebodaj ti bude vzduvat vlasec/snura pri nahode, bude mat aspon priestor sa vymotat.

                                                                                                                      NAzbest - Profil | St 31.10.2012 19:12:52

                                                                                                                      Sethy >> a kurňa-já to zarovnal s tou červenou hranou a to asi bude dělat nedobrotu...

                                                                                                                        Nloveckaprů - Profil | St 31.10.2012 19:09:30

                                                                                                                        Azbest - >> nedoporučuju ti zkoušet na to strkat vlasec a spíše na zimu vyjít s klasickým odhozovým navijákem. Popř. bych doporučil whiplash, prý nijak extrémně nenamrzá ani v nízkých teplotách..

                                                                                                                          NAbyss - Profil | St 31.10.2012 19:04:43

                                                                                                                          Azbest >> Ako pise Sethy a na zaciatok si pamataj zlate pravidlo. mag. brzda zatiahnuta spon na polovicu, odstredivku taku akurat, nech nastraha pomaly prepada a skor dat palec. kazdopadne radsej kratsi hod bez motanic a pomaly predlzovat hody, ako motat, motat a motat :/

                                                                                                                            NSethy - Profil | St 31.10.2012 18:59:41

                                                                                                                            Azbest >> Plnit tak 1-2mm pod okraj cívky (ne pod okraj samotného multíku).
                                                                                                                            Tu je příklad (ikdyž tohle už je až zbytečně moc): http://www.chytej.cz/foto/recenze/2011/img251.jpg

                                                                                                                              NSethy - Profil | St 31.10.2012 18:57:50

                                                                                                                              Azbest >> Na jerky aspoň 40ku. Na takový multík ovšem na jerky leda pletenku (páč potřebný vlasec se tam nevleze).
                                                                                                                              Já to řeším následovně (jelikož štikovod, kde by se dalo chytat s jerky tu moc nemám a na cca 5-10 vycházek ročně nechci mít doma speciální multík) - na 0,28pletenku dám na konec cca 5-10m vlasce 0-40-0,50. Přijde mi to jako nejlepší varianta. Pěkně cítíš každé cuknutí při lovu dál od břehu a zároveň rybu s vlascem pěkně vypružíš, pokud ti to veme pod nohama.
                                                                                                                              Ale na naučení ti ta 0,35 bohatě stačí.

                                                                                                                                NAzbest - Profil | St 31.10.2012 18:55:48

                                                                                                                                Abyss >> nevím jak moc můžu naplnit cívku-moc se tam nevejde.

                                                                                                                                  NAbyss - Profil | St 31.10.2012 18:46:39

                                                                                                                                  Azbest >> mam na podobnom vajku 0,32 a si myslim, ze je to taky strop na tieto MP s danou kapacitou a hlavne s velkostou radica. Niekedy budu mozno z cesty moje zapisky, ale MP mam niekolko a na kazdom navinute nieco ine :)

                                                                                                                                    NAzbest - Profil | St 31.10.2012 18:08:48

                                                                                                                                    Abyss >> koupil jsem 0,35 shimano a zkusím.
                                                                                                                                    Na zimu je pletenka údajně nesmysl a navíc nevím, co by na to řekla očka.

                                                                                                                                      NAbyss - Profil | St 31.10.2012 16:25:46

                                                                                                                                      Azbest - >> Na tu daiwu 0,4?... 50m :DDD vybodni sa na silon a namotaj si toto: http://www.rsp-fishing.cz/snury/snura-dragon-hm80-1​25m-dop ake nastrahy s tym chces tahat? but 0,10 abo 0,14 alebo az 0,22 fakt na velke jerky