- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Začátečnická výbava feeder a přívlač
Prut na střední přívlač (měřím 170 cm, ryby do jednoho metru) do 1 000 Kč + naviják do 1 000 Kč.
Prut na feeder - chci dva, takže co nejlevnější, ale aby se zároveň na ně dalo chytat + naviják.
Pokud byste mi doporučili nějaké univerzální navijáky a k nim vhodné vlasce, které lze použít na kaprařinu, feeder i přívlač, budu moc rád. Případně nějakou vhodnou kombinaci.
Díky předem za rady a odpovědi a pokud vás můj dotaz z nějakého důvodu vytočil, za shovívavost a nereagování.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NAnýzový dědek - Profil | So 27.10.2012 20:25:33
Nnofish - Profil | So 27.10.2012 20:14:48
NIc nezkazí no, akorát že to není o vlasci do začátku, ale i o tom co bude házet, jak daleko a jaké ryby čeká...
NAnýzový dědek - Profil | So 27.10.2012 20:06:27
Ale v pohodě může do začátku začít třeba s 0,20mm a a nic nezkazí.
Nkopik - Profil | So 27.10.2012 19:58:21
Nkopik - Profil | So 27.10.2012 19:56:34
Nkopik - Profil | So 27.10.2012 19:54:42
Nnofish - Profil | So 27.10.2012 15:53:33
NTonyK - Profil | So 27.10.2012 8:57:20
Podle mě je první začátečnická chyba koupit si ten nejlevnejsi prut a to hned dvakrát.
Kup si neco slusnejsiho a pro zacatek staci jeden. Feeder nebo plavacku chytam obvykle jen s jednim prutem, protoze mam dost zaberu a dva nestiham obsluhovat. A pokud uz chytam na dva, tak na ten druhy dam nejakou vetsi peletu a nestaram se o nej dokud jej kapr netahne do vody.
Pokud nechces moc utracet, tak si kup prut pouzity. Treba tady na mrku se daji sehnat slusny veci za cca 1/2 ceny noveho. Viz aktualni inzerat na Catana CX. K tomu si pouzivej ten navijak od Mivardi a az prisetris, tak si kup alespon neco jako Shimano Exage, nebo jeste lepe Technium či Stradic.
NSoulfish - Profil | So 27.10.2012 1:22:55
mám cívek několik a dle potřeby měním a dokonce i na feederu používám "lano", které reálně má 0,25mm - mám to pro takové speciální "hardcore" podmínky
normálně si vystačím se silonem reálné tloušťky do 0,18 a návazce do 0,14
Nkratiknot - Profil | So 27.10.2012 1:18:07
NSoulfish - Profil | So 27.10.2012 1:13:21
Naviják klidně doporučím okumu long bow, pár let ti vydrží a na ehopech stojí +- 1 000 kaček (někteří lidi s ním i vláčí, ale já to nezkoušel a ani nebudu).
S feederovýma prutama kolem 1000 kč zkušenost nemám, takže v tom neporadím.
Jako celkem slušný silon na mi připadá (z toho co mám aktuálně navinuto)
třeba http://www.mlsport.cz/carp-system/daiwa-super-shinobi-300m (ale nevláčel jsem s ním)
nebo http://www.mlsport.cz/vlasce-a-snury/maxima-carp-feeder-300m (za ty peníze celkem slušný - příjde mi, že má dobrou odolnost proti oděru, žel bohu se trochu kroutí).
Nkratiknot - Profil | So 27.10.2012 0:50:31
NJuraj - Profil | So 27.10.2012 0:47:20
Když budeš chytat s vlascem delší dobu, tak se ti smrskne použití pletenky na pár konkrétních situací, které nastávají zřídka.
Nkratiknot - Profil | So 27.10.2012 0:47:10
NMartin M. - Profil | So 27.10.2012 0:44:13
Snura se pouziva jen v jednom pripade - pokud potrebujes zduraznit jemne zabery, napr. v zime na stojate vode.
(jsme mimo tema diskuse)
Nkratiknot - Profil | So 27.10.2012 0:38:16
NMartin M. - Profil | So 27.10.2012 0:35:19
NMartin M. - Profil | So 27.10.2012 0:32:56 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nejlevnejsi a pritom velmi dobre pruty, ktere znam, jsou Okuma Solitron a take Mivardi Axiom. Oboje cca 1500kc/ks - oboje medium 360cm. Mivardi ma horsi spicky, lamou se, ale muzes si jich za asi 120kc/ks koupit "kybl". Pruty kolem 1000kc existuji, ale zkusenost s nimi nemam. Urcite se s nimi da chytat lepe nez s navijakem za 1000kc - takovy navijak neznam ani jeden rozumnej. V teto cenove hladine se velmi casto spalis. U techto levnych vyrobku chybi majitele, kteri opravdu dokazi rozpoznat kvalitu, takze jakoukoliv referenci bude potreba brat s hodne velkou rezervou.
Urcite bych nebral 2 pruty a 2 navijaky naslepo. Radeji nejdrive jeden a jeden.
Nkratiknot - Profil | So 27.10.2012 0:27:44
Kde to žije - feeder
StNGURU - vše kolem téhle značky 6270
StNFeederařina na řece 64328
StNPickermánia-ultra light fishing 49069
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











